Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Fajny film wczoraj widziałem..] -czyli dyskusja o filmach lepszych i gorszych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
737 odpowiedzi w tym temacie

#101 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 października 2008 - 20:31

Teraz lecą 'Bad Boys II'. Kontynuacja pierwszej części. Fabuła typowa jak na amerykański film sensacyjny - policja, mafia, broń, narkotyki. Dobre na obejrzenie pod koniec ciężkiego dnia ;)

#102 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 30 listopada 2008 - 00:05

a czy ktoś czytał książkę? :)

moim zdaniem sporo się różni ale wersja filmowa bardziej podoba mi się niż książkowa, przynajmniej 1 część.

Prawdę mówiąc, jak zacząłem czytać książkę, to nie mogłem wyjść z podziwu że taki gniot dał początek tak świetnemu serialowi.

#103 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 24 stycznia 2009 - 09:54

ja dzisiaj obejzaloem sobie film "Taken" jakiz to jest dobry film dawno juz takiego nei ogladalem film opowiada o facecie ktorego przeszlosc nie jest blizej znana mozemy sie tylko domyslac iz pracowal on w cia lub fbia badz nsa. Jego corka wraz ze swoja kolezanka wyjezdzaja do paryza i tam zostaje ona porwana i teraz caly film ojciec wyrusza na poszukiwania owej corki. napiecie przez caly film Jednym slowem moge go goraco polecic :)

#104 silkow

silkow
  • 296 postów
  • SkądLeszno

Napisano 24 stycznia 2009 - 10:01

Ja jestem fanem LOTR super filmy :) LOTR= Lord Of The Rings :)

#105 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 24 stycznia 2009 - 10:27

Ja jestem fanem Hellboy'a, ale komiksy i książki są o niebo lepsze od filmów. Sequel jest wprost beznadziejny - zbyt bajkowy i śmieszny, a powinien trzymać widza w mrocznym klimacie Mike'a Mignola.

#106 loskamillos

loskamillos
  • 247 postów
  • SkądHeilbronn, DE

Napisano 24 stycznia 2009 - 10:36

Ja wczoraj widziałem 'Ciekawe przypadki Benjamina Buttona'. Film jest... rewelacyjny. 13 nominacji do Oscara wg. mnie są w pełni zasłużone. Film pomimo tego, że trwa prawie 3 godziny, jest bardzo treściwy i 'skompresowany', dzięki czemu nawet nie poczułem, że on trwa aż tyle czasu. Najbardziej zdziwiła mnie nominacja Brada Pitta za rolę pierwszoplanową w tym filmie, bo wg. mnie nie zagrał aż tak rewelacyjnie, żeby dostać Oscara (czas pokaże). Ale Kate Blanchet... ohh ahh ;] Serdecznie polecam :)

#107 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 24 stycznia 2009 - 10:38

a powiedzcie mi czemu w polsce trzeba az tyle czekac na premiery filmow ??

#108 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 24 stycznia 2009 - 11:43

To, że mieszkamy w Polsce nie jest regułą na to, że musimy długo czekać na premiery filmowe. Czasami filmy szybciej pokazują w naszych kinach niż np w USA - tak było bodajże z Iron Man'em.

#109 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 24 stycznia 2009 - 11:58

ale czemu tak jest od czego to zalezy ??

#110 nitr0

nitr0
  • 850 postów
  • SkądGryfino, Poland

Napisano 24 stycznia 2009 - 17:55

serdecznie polecam "Requiem for a dream" to mój ulubiony ostatnio zobaczony film. nie jest nowy ale dopiero teraz o nim usłyszałem :)

#111 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 24 stycznia 2009 - 17:55

Od dystrybutora, tłumaczy, kin...

#112 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 24 stycznia 2009 - 20:16

głównie od osób zajmujących sie dystrybucja...reszta to juz male schody...

#113 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 26 stycznia 2009 - 23:23

To też zależy od okoliczności - w USA może być np. święto narodowe i filmy mogą nie być puszczane.

#114 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 stycznia 2009 - 03:15

A ja ogladalem sobie ostatnio Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona.
Film mi sie bardzo spodobal. Nawet napisalem mala recenzje, jesli to recenzja mozna nazwac, biorac pod uwage moje marne umiejetnosci dziennikarskie.
Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona at JR Unofficial
Film wkrotce wchodzi do kin w Polsce i serdecznie polecam.

#115 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 stycznia 2009 - 04:14

Ja się przyczepie tylko oceniania filmów. Jak już oceniacie to dawajcie w skali 1-5. albo 1-10 :) Co do filmów za chwilę będę oglądał Eagle Eye (z Itunes)

#116 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 27 stycznia 2009 - 10:21

eagle eye 4/5 taken 6/5 oto moja ocena do filmow ktore ostatnio mi sie podobaly :)

#117 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 27 stycznia 2009 - 23:39

Australia - boskie zdjęcia, niesamowita muzyka, rewelacyjni aktorzy, średni scenariusz :) 4,9/5

#118 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 stycznia 2009 - 19:19

Ja ostatnio "zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Boba Forda" Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford" Świetny film, cały czas trzyma w napięciu i naprawdę fajnie zrobiony 9/10. Tu trochę więcej ...

#119 kubasuchy

kubasuchy
  • 125 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 20:03

vicky christina barcelona - nowy woody allen, polecam serdecznie :) bardzo fajnie zrobiony, ciekawy, a do tego ładne widoczki i ładne aktorki (a do tego jak grają!)

#120 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 30 stycznia 2009 - 20:11

eagle eye.. 2/10.. film o inteligentnym komputerze zabojcy... masakra... benjamin button 8,5/10- switna gra brada pita opór 7/10fajny film o wojnie ale sa lekkie przeklamania.... slumdog milioanere 8/10 fajny film, ciekawy pomysl na scenariusz... seven pounds 9/10 genialny dramat z willem smithem... dzien w ktorym zatrzymala sie ziemia 6/10... film uratowany przez keanu reeves... bardzo dobrze zagram do tego filmu... niezle efekty specjalne... ale zeby zrozumiec film i nie nazwac go kwasem polecem obejzec pierwotna wersje z 51 roku...

#121 mf.31101985

mf.31101985
  • 723 postów
  • SkądRadom, PL

Napisano 30 stycznia 2009 - 20:42

Dzisiaj o 21:00 na TCM "Blue Velvet" Davida Lynch'a, polecam :) Ja już chyba z 10. raz będę oglądał;)

#122 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 21:22

wczoraj byłem w kinie na ''dniu, w którym zatrzymała się Ziemia'' i... DNO. Nie polecam zdecydowanie. Tytuł ciekawy, ale film strasznie nudny. Ogólnie lubie filmy o kosmitach, ale ten... to jakieś nie porozumienie.

#123 lippi

lippi
  • 95 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 21:36

Po 2. trzeba to zobaczyc w kinie, nie ma szans na ciekawy odbior w domu. W wypadku tego fimu MUSI byc kino. Dlaczego? Musicie przekonac sie sami. Nie chodzi tu o przekatna ekranu..


i tu sie musze nie zgodzic. odpowiedni telewizor + odpowiednie naglosnienie i efekt lepszy niz w kinie. na dodatek nikt mi nie przeszkadza.. nikt nie chrupie.. nikt sie nie smieje.. poprostu nikt nie przeszkadza.
w dodatku jakosc obrazu na np. telewizorze sony 200hz (powyzej 50 cali) z technologia motionflow doslownie powala. dodac do tego naglosnienie za minimum 5 tys zl i zadne kino niepotrzebne..

#124 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 30 stycznia 2009 - 21:44

i tu sie musze nie zgodzic. odpowiedni telewizor + odpowiednie naglosnienie i efekt lepszy niz w kinie. na dodatek nikt mi nie przeszkadza.. nikt nie chrupie.. nikt sie nie smieje.. poprostu nikt nie przeszkadza.
w dodatku jakosc obrazu na np. telewizorze sony 200hz (powyzej 50 cali) z technologia motionflow doslownie powala. dodac do tego naglosnienie za minimum 5 tys zl i zadne kino niepotrzebne..


Moim zdaniem lepiej ogląda się filmy w domu... Mam TV Pioneer KURO 50", nagłośnienie BOSE Acoustimass 15 i kino mu nie dorównuje. Chociaż nie ma tego klimatu co w kinie...

#125 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 lutego 2009 - 11:00

I ta sonówka i to rewelacyjne kuro są świetne ale do oglądania co najwyżej tv hd :) Jednakże prawdziwą namiastką kameralnego kina jest projektor HD+ dobre nagłośnienie. I to przebija zdecydowanie Polskie Multipleksy w których z rzadka można znaleźć projektor cyfrowy. Do tego blu-ray plus xmbc na macku i oglądamy pliki mkv w 1080p z pełnym DTSem:) To powala dopiero:) Ostatnio Leona Zawodowca oglądałem w wersji na świeżo zeskanowanej z taśmy filmowej po prostu bajka:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych