Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Fajny film wczoraj widziałem..] -czyli dyskusja o filmach lepszych i gorszych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
737 odpowiedzi w tym temacie

#151 Hynta

Hynta
  • 357 postów
  • SkądToruń

Napisano 28 marca 2009 - 20:44

"Grand Torino" dawno juz nie widzialem tak dobrego filmu.Clint Eastwood przeszedl samego siebie .W wielkim skrocie jest to film o zapomianych juz w naszych czasach wartosciach takich jak honor,przyjaźń,bezinteresowna pomoc itd. POLECAM

#152 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 28 marca 2009 - 20:46

To może ja zapytam dla odmiany o jeden tytuł... Co sądzicie o filmie "33 sceny z życia"?

#153 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 28 marca 2009 - 22:16

ja wczoraj ogladalem : Che part one i Che part two i musze przyznac i jest to jeden z lepszych filmow jakie w zyciu widzialem Del Toro zagral wspaniale, film jest praktycznie calkowicie po hiszpansku. Naprawde polecam

#154 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marca 2009 - 09:45

Slumdog - popieram opinie 51m0n. Miły film warty obejrzenia... mozna powiedziec ze bardzo dobry.

Niestety mam pewien niesmak z powodu zgarniecia przez niego tylu oskarow. Nie jestem pewien czy zasłużył. Film o Jamesie Buttonie wydaje mi sie bardziej ambitny i zaskakujący. Co najwazniejsze na koncu filmu nikt glupio nie tanczy :D


A ja dzisiaj byłem na Slumdogu. I powiem szczerze, że historia banalna - no bo znowu chodzi o miłość i znowu jest happy ending. Mimo to jednak ta historia jest przepięknie opowiedziana, są ekstra ujęcia no i co tu dużo mówić - film zachwyca. Muzyka tworzy piękną całość z filmem, całość się dobrze uzupełnia. Film ładuje pozytywną energią, z kina wyszedłem z uśmiechem na ustach, także zdecydowanie warto :)


Jestem tego samego zdania!
Naprawdę film nastraja pozytywnie, fakt historia jest banalna, ale niesamowice przemawiająca i trafia do odbiorców. Na koniec oczywiśnie nie mogło zabraknąć szczęśliwego zakończenia, jak to w każdym Bollywoodzkim filmie bywa - śpiewy i tańce :)

Miałem przyjemność również zobaczyć film 'Popiełuszko'. Porażka na całej lini. Począwszy od słabego scenariusza po grę niektórych aktorów (chociaż aktor, który wcielił sie w rolę tytułowego Popiełuszki zagrał bez zarzutu). Większość dialogów jest za długa, sztucznie przeciągana. Dodatkowo momentami film traci napięcie i akcja rozpada się na parę różnych wątków.
Ogólnie rzecz biorąc w filmie panuje zbyt patetyczny styl - tak jak w każdym innym historyczno-dokumentalno-politycznym filmie o Polskości...

#155 Matiek

Matiek
  • 185 postów

Napisano 29 marca 2009 - 11:28

A ja oglądałem normalny TVN w piątek, superkino. Nazywa się "Pan i pani Smith",są poślubieni. Ich związek zabija rutyna,nie wiedzą o sobie dużo.Obaj zabijają za opłatą.Ich szefowie ukartowali to tak,że dostaną zlecenie sami na siebie.Pracują w konkurencyjnych "firmach". @edit Slamdog miljoner z ólicy! Obejżyj jórz teras! Banalna historyjka,dobra oprawa móózyczna i najlepży aktoży wystempójoncy w Holiłud!!!

#156 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 05 kwietnia 2009 - 07:26

dzisiaj obejrzalem szybko i wsciekle i no coz nei bylo to moze dzielo sztuki ale takak prosta historia ani smieszna ani ekscytujaca:)

#157 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 06 kwietnia 2009 - 20:52

Z innej beczki i bardziej na czasie.Bardzo polecam film The International :)

#158 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 06 kwietnia 2009 - 21:35

dzisiaj obejrzalem szybko i wsciekle i no coz nei bylo to moze dzielo sztuki ale takak prosta historia ani smieszna ani ekscytujaca:)

Byłem na premierze. Film nie jest wybitny, ale całkiem przyjemnie się*ogląda. Swoją drogą, moment podczas którego Vin Diesel stoi na "napince" podczas pogrzebu zwalił mnie z krzesła :)

#159 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 06 kwietnia 2009 - 22:07

haha no fakt scena wybitna ale najlepsze z tego filmu byly auta a szczegolnie auta diesela

#160 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 kwietnia 2009 - 17:18

Z innej beczki i bardziej na czasie.Bardzo polecam film The International :)

Byłem na premierze, full ludzi w kinie, ale film taki se. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się niczego wielkiego :)

#161 Machiavelli910

Machiavelli910
  • 215 postów

Napisano 17 kwietnia 2009 - 22:41

A co myślicie o 'Vicky Christina Barcelona'? Warto się wybrać dla Allena?

#162 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 18 kwietnia 2009 - 13:13

A co myślicie o 'Vicky Christina Barcelona'? Warto się wybrać dla Allena?


Rozmawiałem ze znajomym i mówił że film fajny...

Sam jeszcze go jednak nie widziałem, więc nie polecam ;)

#163 kubasuchy

kubasuchy
  • 125 postów

Napisano 18 kwietnia 2009 - 17:43

ja widziałem już 2 razy i moge powiedzieć, że wymiata po całości, zresztą chyba wczesniej coś tutaj o tym filmie pisałem

#164 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 23 kwietnia 2009 - 09:25

Ja właśnie wczoraj byłem na Vicky Cristina Barcelona. Poszedłem bez jakiegoś specjalnego nastawienia, wielkim fanem Allena nie jestem. Dostałem od kolegi, który pracuje w kinie, voucher - więc za darmochę mogłem film obejrzeć :) i postanowiłem sprawdzić jak to jest z tym Allenem. No więc jeśli chodzi o sam film to w moim odczuciu jest naprawdę wybitny. Byłem pod wielkim wrażeniem samego scenariusza. Ciężko mi nawet opisać wrażenia, bo są zbyt prywatne dla mnie ;) Ale jeśli jest w was choć odrobina takiej artystycznej duszy, to warto ten film obejrzeć, bo się po prostu nie zawiedziecie. Polecam z czystym sumieniem.

#165 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 23 kwietnia 2009 - 10:29

Ja właśnie wczoraj byłem na Vicky Cristina Barcelona. Poszedłem bez jakiegoś specjalnego nastawienia, wielkim fanem Allena nie jestem. Dostałem od kolegi, który pracuje w kinie, voucher - więc za darmochę mogłem film obejrzeć :) i postanowiłem sprawdzić jak to jest z tym Allenem.

No więc jeśli chodzi o sam film to w moim odczuciu jest naprawdę wybitny. Byłem pod wielkim wrażeniem samego scenariusza. Ciężko mi nawet opisać wrażenia, bo są zbyt prywatne dla mnie ;) Ale jeśli jest w was choć odrobina takiej artystycznej duszy, to warto ten film obejrzeć, bo się po prostu nie zawiedziecie. Polecam z czystym sumieniem.


Także widziałem wczoraj ten film ;)

Niezbyt głęboki i szczególny. W sam raz do obejrzenia w środku tygodnia ;)

#166 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 16 maja 2009 - 22:46

Oglądał ktoś Taśmę / ang. Tape?

Taśma / Tape (2001) - Film - FILMWEB.pl

Wg. mnie super film ,genialny w swej prostocie.

#167 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 maja 2009 - 23:28

A co myślicie o 'Vicky Christina Barcelona'? Warto się wybrać dla Allena?


Oglądałem to niedawno.
Czekałem do końca, żeby znaleźć sens.
Chyba Allen chciał na starość usprawiedliwić swoje skoki w bok.
Raczej słaby film.

#168 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 17 maja 2009 - 09:14

A co powiecie na temat nnowego filmu,Anioly i Demony-bylem,ogladnalem... Jak dla mnie troche za duzo jest tam z bajki w tym filmie(koniec),ale ogolnie temat ciekawy i prawdopodobny,zaskakujace zakonczenie :) 5=/6

#169 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 18 maja 2009 - 01:59

ja dzisiaj bylem w imaxie na star treku i musze przyznac iz bardzo mi sie podobal nie za krotki nei za dlugi czasami smi9eszny pelno akcji jednym slowem polecam

#170 yasiek

yasiek
  • 268 postów

Napisano 18 maja 2009 - 07:23

Star Trek Bardzo fajny!! U nas niestety nie grają w IMAXie bo jedynie Multikino wykupiło kopie na Polskę :/

#171 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 21 maja 2009 - 07:49

Terminator Salvation

Jestem pod wielkim wrazeniem film bardzo mi sie podobal dobra gra aktorow, fajne efekty specjalne, dobra fabula jednym slowem polecam bardzo.
SPOJLER
W scenie w wezieniu kiedy Conor ratuje swojego ojca, pojawia sie Arnold Schwarzenegger z ktorym Conor musi stoczyc walke

#172 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 29 maja 2009 - 15:09

Ja wczoraj obejrzałem sobie film pt. Taken. Niby można by się doczepić, że reżyser i scenarzysta (którym notabene jest Luc Besson) po macoszemu kilka spraw potraktowali, ale nie o nie w tym filmie chodzi, tylko o akcję, która mnie trzymała w napięciu non stop. Naprawdę już dawno tak świetnego filmu nie oglądałem. Najlepsze jest to, że w filmie nie ma się poczucia, że rzeczy które się dzieją są nierealne - akcja jest tak szybka i dobrze nakręcona, że w sumie nawet nie ma się kiedy nad tym zastanowić. Niby koleś wchodzi i zabija sam jeden wszystkich dookoła, ale jakoś tak przekonująco :D Ja ze swojej strony gorąco polecam. Niby film nie jest „głęboki” ale odmóżdżającą rozrywką też bym go nie nazwał. Bardo przypadł mi do gustu :)

#173 kubasuchy

kubasuchy
  • 125 postów

Napisano 29 maja 2009 - 15:32

o, to Besson jeszcze kręci? fajnie, muszę obejrzeć. ja polecam Wojnę polsko-ruską, o ile poprzedni film młodego Żuławskiego był kaszaniasty (Chaos się nazywał) i bardzo się bałem, że popsuję taką zajebistą książkę, o tyle trzeba powiedzieć, że na maksa dał radę a film jest świetny. Szyc - super, wszystkie laski tak samo, Masłowska w roli boga/demiurga jest mega !!! :) w każdym razie gorąco polecam. (no i jest dużo krwi, przekleństw i absurdalnego humoru rodem z Pulp Fiction)

#174 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 29 maja 2009 - 15:41

W sensie nie wiem czy się na tyle precyzyjnie wyraziłem - Besson tylko scenariusz napisał, film wyreżyserował Pierre Morel.

#175 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 06 czerwca 2009 - 15:03

Wlasnie wrocilem z filmu The Hangover (Kac Vegas ) i musze piowiedziec ze jest to najlepsza komedia jaka w zyciu widzialem, no poprostu zajebiscie smieszny film, polecam goraco




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych