Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Studencki Adobe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#26 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 04 stycznia 2008 - 14:12

Cortland również posiada to w swojej ofercie
http://www.cortland....s/328/index.php

#27 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 14:51

ale na 500% aby używać programy po zakończeniu edukacji trzeba będzie dokupić licencję komercyjną.
a więc trial na 5 lat i do tego licencja na niekomercyjne uźywanie

pozdr
klaus


Jeśli rzeczywiście tak zrobili to lekki bezsens-z tego, co ja wiem, to licencjonowanie miało działa na takiej zasadzie, jak np. w MS Office Edu - licencja dożywotnia, ale bez zastosowań komercyjnych...

#28 tym0n

tym0n
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2008 - 15:42

no to jak to w końcu jest kończąc studia nie mam prawa używać tych programów? będąc na 4 roku bez sensu jest zatem wydawać nawet te marne grosze skoro ani fuchy nie zrobi się na tym bo nielegalnie jak z pirata a po ukończeniu i tak trzeba kupić komercyjną wersję więc lepiej sobie te 329 zł odłożyć i zbierać na komercyjną zawsze to coś :(

#29 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 15:42

Z nowych informacji: Jest Pan uprawniony do skorzystania z programu - studenci studiów doktoranckich w systemie stacjonarnym są objęci programem. Pozdrawiam, Ela Jankowska COPS

#30 edi15ta@gazeta.pl

edi15ta@gazeta.pl
  • 312 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 16:11

mam pełne dane - programy albo będą tylko działać ? albo staniesz się piratem po upływie edukacji
a dokładnie ponieważ najpierw masz triala - potem jest rejestracja a oni przysyłają ci serial i zaczyna działać program bez ograniczeń - ale na 500% aby używać programy po zakończeniu edukacji trzeba będzie dokupić licencję komercyjną.
a więc trial na 5 lat i do tego licencja na niekomercyjne uźywanie

pozdr
klaus


Cos chyba jestes niedoinformowany. po zakonczeniu studiow dalej mozna uzywac legalnie ten soft, ale tylko niekomercyjnie.

#31 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 stycznia 2008 - 18:33

Jesli chce skupic sie na projektowaniu stron www to lepiej wybrac wersje WEB czy Designe? Czy Designe w pelni odpowiada projektantowi stron www, czy jednak wersja web jest duzo lepsza?

#32 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 18:48

No i Adobe pl zrobiło nam "surprise" - zdąrzyłem już zamowić, a tu: Licencja produktu ważna jest do końca nauki w szkołach / uczelniach objętych programem promocji. (...) Po wpisaniu otrzymanego numeru seryjnego produkt stanie się w pełni funkcjonalny, bez ograniczeń czasowych. Co wg. lekko sobie przeczy...

#33 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2008 - 18:50

No i Adobe pl zrobiło nam "surprise" - zdąrzyłem już zamowić, a tu:

Licencja produktu ważna jest do końca nauki w szkołach / uczelniach objętych programem promocji.
(...)
Po wpisaniu otrzymanego numeru seryjnego produkt stanie się w pełni funkcjonalny, bez ograniczeń czasowych.

Co wg. lekko sobie przeczy...


co z tego ze klucz bedzie działał, jak w razie kontroli licencja bedzie bez mocy prawnej, czyli tak samo jakbyś pirata najzwyklejszego miał :)

#34 Fast128

Fast128
  • 387 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 04 stycznia 2008 - 18:53

Z nowych informacji: Witam, jestem uczniem szkoły policealnej - Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Chciałbym się dowiedzieć czy również mogę zakupić program w promocji Adobe Dla Studenta. --- Witam, Jeśli posiada Pan ważną legitymacje - może Pan skorzystać z programu. Aplikacja istnieje na 10.4 i 10.5. Pozdrawiam, Ela Jankowska COPS svistakk masz u mnie browar za ten temat.

#35 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 19:21

co z tego ze klucz bedzie działał, jak w razie kontroli licencja bedzie bez mocy prawnej, czyli tak samo jakbyś pirata najzwyklejszego miał :)


Nie no- studia kończe oficjalnie we wrześniu 2009... więc tyle będzie ważny... Ech jakby co po prostu oddam go (przywilej kupowania w internecie) i dostanę zwrot pieniążków - ot co... Jak ktoś ma chwilkę niech jeszcze pomęczy Adobe w sprawie tych zmian - bo piszą rzeczy, które się wykluczają, a ja nie mam ochoty się irytować-wystarczy mi wczorajszy dzionek walki o interpretację przepisów w sprawie doktorantów (chcieli mnie początkowo zbyć na zasadzie kup pan, a my się zastanowimy)... a poza tym w ogólnych warunkach licencji jakie dają do poczytania na stronie nie ma nic o licencjach dla studentów, tylko dla edukacyjnych odbiorców hurtowych...

Pozdrawiam wszystkich ucieszonych i tych rozczarowanych także...

Marcin

---- Dodano 04-01-2008 o godzinie 21:22 ----

svistakk masz u mnie browar za ten temat.


Hehe-spoko - możesz wysłać pocztą - w tej temperaturze nawet schłodzony dojdzie ;)

---- Dodano 04-01-2008 o godzinie 21:32 ----

Jesli chce skupic sie na projektowaniu stron www to lepiej wybrac wersje WEB czy Designe?


Czy Designe w pelni odpowiada projektantowi stron www, czy jednak wersja web jest duzo lepsza?


Jak do stron to raczej web - bo InDesign raczej do stron www jakoś strasznie przydatny nie jest-zresztą porównaj zawartość obu pakietów i wybierz-ale i tak bedziesz mógł robić tylko projekty niekomercyjne, czyli takie, za które nie dostaniesz nawet złamanego grosza...

#36 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 stycznia 2008 - 19:36

no ale czego się spodziewałeś, że za 350zł dostaniesz całego CS'a, w ktorym bedziesz mogł pracować po zakończeniu studiów? takie same promocje ma MS. student za 300zl kupi office, przyzwyczai się, a pozniej jak bedzie mial firme, to co? kupi pełną wersje bo bedzie tak przyzwyczajony, ze nie bedzie miał wyjścia.

#37 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 19:41

no ale czego się spodziewałeś, że za 350zł dostaniesz całego CS'a, w ktorym bedziesz mogł pracować po zakończeniu studiów?
takie same promocje ma MS. student za 300zl kupi office, przyzwyczai się, a pozniej jak bedzie mial firme, to co? kupi pełną wersje bo bedzie tak przyzwyczajony, ze nie bedzie miał wyjścia.


Święta prawda, ale jeżeli taki student po zakończeniu studiów chce nadal korzystać z Office'a za 199 PLN w wersji studenckiej to może to robić do końca życia - pisząc CV, drukując pocztówki i robiąc prezentacje zdjęć znajomym.

A Adobe jak widać dokładnie się jeszcze nie określiło

Poza tym co jak co, ale Office, a w szczególności Excel to najlepsze oprogramowanie od M$ i wg. mnie najlepsze pod względem jakość(możliwości/cena w tej chwili na rynku.

#38 budzik1

budzik1
  • 347 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 20:36

Moze jest podobnie jak z Microsoftowymi licencjami Msdn Academic Alliance. Poki jestes studentem mozesz instalowac i korzystac a po ukonczeniu studiow mozesz juz tylko uzywac zainstalowanego podczas studiow oprogramowania bez mozliwosci jego ponownego zainstalowania.

#39 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 04 stycznia 2008 - 21:49

no ale czego się spodziewałeś, że za 350zł dostaniesz całego CS'a, w ktorym bedziesz mogł pracować po zakończeniu studiów?
takie same promocje ma MS. student za 300zl kupi office, przyzwyczai się, a pozniej jak bedzie mial firme, to co? kupi pełną wersje bo bedzie tak przyzwyczajony, ze nie bedzie miał wyjścia.


Nie-ale że, gdy będę chciał sobie złożyć artykuł naukowy, za który nie dostane kasy, albo dla przyjemności pobawić się grafiką to zostanę potraktowany jak obywatel EU. Dla przykłady FAQ z brytyjskiej strony produktów z licencją studencką:

May the Student Edition be made further use of after my graduation/training is complete?
Yes, after termination of your graduation Student Editions my continue to be used for non-commercial purposes only.

A tu całe FAQ: http://www.adobe.com...dition/faq.html

Więc może myapple daruj sobie te zgryźliwe uwagi - tu chodzi o trwałość licencji która kupiłeś, a nie o to, że po tym jak skończę studia to cudownie licencja z non-commercial stanie się commercial...

Wiem czym jest i do czego służy licencja edukacyjna i wiem, ze np. w UK możesz ją albo utrzymać po zakończeniu nauki i nadal w domku dla własnej przyjemności szlifować umiejętności obsługi oprogramowania adobe, albo jeśli chcesz zarabiać na swojej pracy w tym programie zrobić upgrade do wersji commercial - czego u nas tez nie widzę i tez uważam to za lekkie chamstwo ze strony adobe...

#40 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 stycznia 2008 - 22:02

Licencja licencja, ale jak ma sie do tego prawo europejskie :) wydaje mi sie jednak ze chodzi tu tylko o niedopracowanie tresci licencji :)

#41 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2008 - 00:23

Nie-ale że, gdy będę chciał sobie złożyć artykuł naukowy, za który nie dostane kasy, albo dla przyjemności pobawić się grafiką to zostanę potraktowany jak obywatel EU. Dla przykłady FAQ z brytyjskiej strony produktów z licencją studencką:

May the Student Edition be made further use of after my graduation/training is complete?
Yes, after termination of your graduation Student Editions my continue to be used for non-commercial purposes only.

A tu całe FAQ: http://www.adobe.com...dition/faq.html

Więc może myapple daruj sobie te zgryźliwe uwagi - tu chodzi o trwałość licencji która kupiłeś, a nie o to, że po tym jak skończę studia to cudownie licencja z non-commercial stanie się commercial...

Wiem czym jest i do czego służy licencja edukacyjna i wiem, ze np. w UK możesz ją albo utrzymać po zakończeniu nauki i nadal w domku dla własnej przyjemności szlifować umiejętności obsługi oprogramowania adobe, albo jeśli chcesz zarabiać na swojej pracy w tym programie zrobić upgrade do wersji commercial - czego u nas tez nie widzę i tez uważam to za lekkie chamstwo ze strony adobe...


w żadnym z moich postów nie byłem zgryźliwy, a przynajmniej nie miałem takiego zamiaru. niedogadaliśmy się - tobie chodziło o co innego i mi o co innego :)

#42 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 00:47

Moze jest podobnie jak z Microsoftowymi licencjami Msdn Academic Alliance. Poki jestes studentem mozesz instalowac i korzystac a po ukonczeniu studiow mozesz juz tylko uzywac zainstalowanego podczas studiow oprogramowania bez mozliwosci jego ponownego zainstalowania.


Poważnie tak brzmią, w sensie: korzystać możesz, ale jak coś się stanie, to zainstalować od nowa już nie mogę?

---- Dodano 05-01-2008 o godzinie 01:00 ----
A na stronie Cortlandu piszą, że po zarejestrowaniu się "Po wpisaniu otrzymanego numeru seryjnego produkt stanie się w pełni funkcjonalny, bez ograniczeń czasowych."

#43 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 stycznia 2008 - 01:05

Soft M$ jest darmowy dla wielu studentow :)

#44 budzik1

budzik1
  • 347 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 03:38

Poważnie tak brzmią, w sensie: korzystać możesz, ale jak coś się stanie, to zainstalować od nowa już nie mogę?

Nie możesz zainstalować od nowa jeśli przestałeś być studentem uczelni, która ma podpisaną umowę z MS. Ale kto mówi że musisz instalować np takiego windowsa ponownie - możesz zrobić obraz partycji/dysku ze świeżo zainstalowanym windowsem (będąc jeszcze studentem) a potem po ukończeniu studiów po prostu go sobie wgrywać z obrazu kiedy potrzeba :)

---- Dodano 05-01-2008 o godzinie 01:00 ----
A na stronie Cortlandu piszą, że po zarejestrowaniu się "Po wpisaniu otrzymanego numeru seryjnego produkt stanie się w pełni funkcjonalny, bez ograniczeń czasowych."

Pewnie bez ograniczeń czasowych pod warunkiem że wciąż studiujesz, przecież studiować można bez ograniczeń czasowych jak ktoś się uprze :wink:

#45 jedsok

jedsok
  • 208 postów
  • SkądZoliborz

Napisano 05 stycznia 2008 - 12:37

Czy producenci oprogramowania nigdy nie zrozumieja jak dziala swiat???
Przeczytalem pare dni temu na fotopolis: http://fotopolis.pl/index.php?n=6750 ze dla studentow, ze po studiach tez dziala itd. i b. sie ucieszylem z takiej 'promocji'. Teraz po przeczytaniu tego tematu probuje zrozumiec dlaczego to nie moze byc proste i jasne....

I nie rozumiem. I po tym wszystkim nie wierze w wygranie z piractwem. Bo nie chodzi tylko o cene, tylko tez o to ile wysilku kosztuj kupienie legalnego oprogramowania.

#46 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 stycznia 2008 - 18:43

CS3 WP zamowiony :) Czekam (ze strony Vobis)

#47 napa

napa
  • 122 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 18:55

a czy jest wersja niekomercyjna dla NIEstudentow?? i jakie sa koszty??

#48 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 19:35

Do czego służy Fireworks? W internecie opisy są tak pokręcone że nic z nich nie rozumiem, czy ma on coś więcej niż Illustrator i Photoshop?
Dopiero się uczę i nie wiem którą wersję pakietu wybrać (Web Premium/Design Premium).
Głównie tworzę strony WWW, ale niewykluczone że będę chciał nauczyć się czegoś nowego, i nie wiem czy InDesign mi się przyda.

---- Dodano 05-01-2008 o godzinie 19:37 ----
Aha, i jeszcz jedno pytanie o Dreamweaver'a, czy profesjonaliści żeczywiście z tego korzystają (Tak pisze w ulotkach Adobe), korzystanie z trybu WYSIWYG kojarzy mi się z FrontPage i makabrycznie wygenerowanym kodem...

#49 iWP

iWP
  • 336 postów
  • SkądGliwice

Napisano 06 stycznia 2008 - 00:40

To co w końcu tą licencją, bezterminowa, czy do końca studiów?

#50 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 06 stycznia 2008 - 01:05

Do końca studiów...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych