Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Studencki Adobe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#1 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 02 stycznia 2008 - 20:14

Pełzając sobie po necie trafiłem na cos takiego:

http://dobreprogramy...hp?dz=15&n=8081

A na stronach Vobisu wygląda to tak:

http://sklep.vobis.p...shop_exten.aspx
http://sklep.vobis.p...tive_suite.aspx
http://sklep.vobis.p...tive_suite.aspx

Jeśli okaże się, że rzeczywiście mają wersję dla MacOS i w dodatku obejmuje to uczestników studiów doktoranckich, to ja jestem szczęśliwy po pachy ;)

#2 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 02 stycznia 2008 - 20:18

Rewelacyjna informacja, dzięki! Design Premium jest w tej samej cenie co Web Premium a zawiera to samo + wiele innych programów: dobrze widzę? Czy oni się nie machneli w opisie zawartości Design Premium? Wyglada raczej jak opis Master Collection (szczególnie że ma aż 12 aplikacji)

#3 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 02 stycznia 2008 - 20:33

Nie bardzo to samo-Web Premium o ile dobrze rozumiem nie ma np. InDesign... Na razie czekam na odpowiedź od Vobisu w sprawie licencji i dostępności na Maca-i jak coś to biegnę do salonu ;)

#4 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 02 stycznia 2008 - 20:46

Rewelacyjna informacja, dzięki!

Design Premium jest w tej samej cenie co Web Premium a zawiera to samo + wiele innych programów: dobrze widzę?

Czy oni się nie machneli w opisie zawartości Design Premium? Wyglada raczej jak opis Master Collection (szczególnie że ma aż 12 aplikacji)


Nie, nie machneli się, wszystko się zgadza.

Hmmmm zastanawiające jest jak w Polsce zamierzają egzekwować zapisy licencji i uzytkowania niekomercyjnego... bo ja się obawiam, że wkrótce allegro zobszernieje o dodatkowe aukcje projektów za 99 zł.

Tym bardziej, co dziwne w USA ceny wersji EDU są dużo większe WebPremium $499, DesignPremium $599... hmmmmm a może ja jakiś cud gospodarczy przespałem.

Jednym słowem strzał w pysk wszystkim, którzy kupili oryginalną komercyjną wersję, bo niech rzuci kamień ten student, który nie zrobi w życiu na tym żadnej fuchy...

#5 Mikolaj B

Mikolaj B
  • 29 postów
  • SkądStolyca

Napisano 02 stycznia 2008 - 22:48

Hmmmm zastanawiające jest jak w Polsce zamierzają egzekwować zapisy licencji i uzytkowania niekomercyjnego... bo ja się obawiam, że wkrótce allegro zobszernieje o dodatkowe aukcje projektów za 99 zł.


A co ma jedno do drugiego? Dla tych, co oferowaliby "projekty za 99 zł" to chyba torrent jest źródłem w zupełności wystarczającym, z drugiej strony szczerze wątpię, że nastąpi to, o czym piszesz.

BTW - boisz się konkurencji ze strony "projektów za 99 zł" z Allegro? :P

#6 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 02 stycznia 2008 - 23:29

A co ma jedno do drugiego? Dla tych, co oferowaliby "projekty za 99 zł" to chyba torrent jest źródłem w zupełności wystarczającym, z drugiej strony szczerze wątpię, że nastąpi to, o czym piszesz.

BTW - boisz się konkurencji ze strony "projektów za 99 zł" z Allegro? :P


Hmmm zdecydowanie :D a tak poważnie jedyne czego się obawiam, że akcja, którą rozumiem jako zmniejszenie ilości pirackiego softu wśród grupy w wieku 18-26, odbije się negatywnie na grupie klientów, którzy kupują pełno prawne komercyjne licencje... chociażby różnica w cenie jest miażdżąca 8500 zł a circa 400 zł jak podaje Vobis...

Tak z ciekawości zobaczyłem na stronie CORTLANDu "niby" tą samą licencję EDU, ale w cenie 2500 zł.

#7 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 02 stycznia 2008 - 23:44

Nie bardzo to samo-Web Premium o ile dobrze rozumiem nie ma np. InDesign... Na razie czekam na odpowiedź od Vobisu w sprawie licencji i dostępności na Maca-i jak coś to biegnę do salonu ;)


Tak, i właśnie o to chodzi - oba pakiety mają u nich tą samą cenę (329PLN) a Design Premium zawiera wszystko to, co potrzebne webmasterowi plus wiele wiele więcej innych programów których w Web Premium brak.

#8 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 02 stycznia 2008 - 23:46

Mam nadzieję, że się posty złączą, jeśli nie to sorry za nabijanie. svistakk: jak dostaniesz odpowiedź od Vobisu daj znać, aż jestem ciekaw co tam wymyślili :)

#9 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 07:24

A tu mamy wersję dla Mac: http://trad.pl/p22/a...ed_1479333.html

#10 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 stycznia 2008 - 08:40

Nie, nie machneli się, wszystko się zgadza.

Hmmmm zastanawiające jest jak w Polsce zamierzają egzekwować zapisy licencji i uzytkowania niekomercyjnego... bo ja się obawiam, że wkrótce allegro zobszernieje o dodatkowe aukcje projektów za 99 zł.

Tym bardziej, co dziwne w USA ceny wersji EDU są dużo większe WebPremium $499, DesignPremium $599... hmmmmm a może ja jakiś cud gospodarczy przespałem.

Jednym słowem strzał w pysk wszystkim, którzy kupili oryginalną komercyjną wersję, bo niech rzuci kamień ten student, który nie zrobi w życiu na tym żadnej fuchy...


Bez tego juz sa projekty za czapke gruszek.
Mozna sie zdenerwowac jesli np stary klient mowi ze za przygotowanie 1 opakowania ''ktos'', ''gdzies'' bierze 200 zl a ja za to samo biore 3-4 krotnie wiecej.
No ale tak to u nas juz jest...
  • Duckling lubi to

#11 tym0n

tym0n
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2008 - 10:08

no niestety ale uczciwie to z tego żadnej fuchy nie da się zrobić na licencji EDU

#12 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 03 stycznia 2008 - 11:35

a co z np. kiedy zapragnie się użytkować komercyjnie, licencja za 8k PLN czy za mniej :) poza tym faktycznie większość nabędzie i będzie trzaskać fuchy.

#13 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 stycznia 2008 - 11:44

Ale to przeciez bez sensu. Uzywanie tej licencji do celow komercyjnych jest takim samym lamaniem prawa, jak praca na wersji z torrenta, wiec po co przeplacac za EDU? Mysle, ze ludzie ktorzy teraz maja w powazaniu prawa autorskie, dalej beda leciec na piratach - no chyba, ze faktycznie chca sie tylko samodoskolic, badz potrzebuja pakietu Adobe w szkole. Mam racje?

#14 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 stycznia 2008 - 11:55

W sumie znakomity pomysł, w końcu jakoś będzie można legalnie się tego nauczyć. A co do projektów robionych po cichu, to przecież każdy obywatel ma prawo zgłosić organom ścigania fakt popełnienia przestępstwa, więc jeśli komuś student wchodzi w paradę to niech złoży zawiadomienie. Zwłaszcza, że naruszane są jego prawa. Jakoś nikt tego nie robi, widocznie nikomu to nie przeszkadza. Wygląda to raczej na to, że więcej ludzi zapozna się z programem, więcej będzie znać nie tylko podstawy ale i zrobić nim coś naprawdę dobrego a to już konkurencja, więc raczej widzę w tym obawy o konkurencję, niż rzeczywiste wykorzystanie piractwa do zarobku.

#15 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 03 stycznia 2008 - 12:20

a co z np. kiedy zapragnie się*użytkować*komercyjnie, licencja za 8k PLN czy za mniej :) poza tym faktycznie większość nabędzie i będzie trzaskać fuchy.


Z tego co się doczytałem w licencji ze sklepu EDU z UK:

1. Placówki uczelniane są akredytowane przez Adobe
2. Placówki administracyjne również pod wersje EDU się kwalifikują (!sic)
3. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku domowego i jak to ma się sprawdzić w przypadku administracji, hmm ??
4. Nie kwalifikują się*szpitale, kościoły, szkoły nie akredytowane przez Adobe, bądź nie wydające dyplomów ukończenia studiów wyższych, musea i biblioteki (tego już zupełnie nie rozumiem), firmy szkoleniowe, które prowadzą kursy trwające krócej niż dwa lata...
5. Aby aktywować produkt należy przedstawić ważny ID (legitymacja studencka, hmmmm tylko teraz która, plastikowa czy stara czarna)
6. Póki co zakupu wersji EDU można dokonać legalnie, jeśli jesteś mieszkańcem i studentem UK, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Luxembourgu, Nederlandow, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii.
7. Nie ma możliwości upgrade'u do wersji komercyjnej

Niestety to co mówi Hektor i wieslawo to, że w większej mierze przyczyni się to do trzepania fuch za beret gruszek, a nie do edukacji jako takiej...

Falcon: zgadza się jest to identyczne łamanie prawa... czy będą lecieć na piratach, nie... bo kupią oryginalną wersję dla studenta, ahhh a ta strona www, a to taki mały project dla firm... a tfuuuu szkoły chciałem powiedzieć...

---- Dodano 03-01-2008 o godzinie 14:23 ----

Jakoś nikt tego nie robi, widocznie nikomu to nie przeszkadza.


Hmmmm takie trochę naciągane stwierdzenie, nie uważasz??

#16 iLambert

iLambert
  • 118 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 stycznia 2008 - 12:30

A publikowanie prac zrobionych takim pakietem na deviantart tez jest lamaniem prawa?

#17 bitels

bitels
  • 2 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 16:49

[url]http://www.adobedlastudenta.pl/[/url]
Tu jest więcej na temat.

pozdrawiam

#18 svistakk

svistakk
  • 142 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 17:42

Szanowny Panie,

Akcja rusza od poniedziałku. Jutro będzie aktywny formularz. Proszę o przesłanie kompletnie wypełnionego formularza oraz kopię legitymacji. Po weryfikacji prześlemy odpowiedź.

Pozdrawiam,

Ela Jankowska
COPS


-----Original Message-----
From: Marcin Krzanicki [mailto:marcinkrzanicki@gmail.com]
Sent: Thursday, January 03, 2008 4:44 PM
To: info@adobedlastudenta.pl
Subject: Zapytanie

Witam!

Jak w Państwa ofercie traktowani są uczestnicy studiów
doktoranckich? Posiadaja oni zarówno legitymacje, jak i indeks, a w
polskim i unijnym prawie studia doktoranckie traktowane są jako
trzeci stopień studiów (po licencjacie i magisterium). Z góry
dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam!

Marcin Krzanicki

Taka odpowiedź otrzymałem ze strony Adobe w sprawie doktorantów-czekam więc do jutra...

#19 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:11

Sie rozumie, że trzeba mieć ukończone 18 lat tak? :/ Dla gimnazjalistów to chyba przeznaczone nie jest :(

#20 Zierek

Zierek
  • 141 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:49

Sie rozumie, że trzeba mieć ukończone 18 lat tak? :/ Dla gimnazjalistów to chyba przeznaczone nie jest :(


+ musisz mieś legitymację studencką czy coś takiego. Studentem musisz być.

#21 iLambert

iLambert
  • 118 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:50

A publikowanie prac zrobionych takim pakietem na deviantart tez jest lamaniem prawa?



#22 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:55

ehh do adobe pojechało :( no nic... trudno :(

#23 Siuboks

Siuboks
  • 26 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2008 - 21:25

"Jak dowiedzieliśmy się dosłownie przed momentem od polskiego przedstawicielstwa Adobe, wersje studenckie będą mogły być jednak legalne zakupione i wykorzystywane także przez uczniów szkół średnich (tekst pierwotny newsa został o tą informację zaktualizowany). Podejrzewaliśmy taką interpretację już wczoraj ale nie mogliśmy jej do tej pory potwierdzić. Korzystając z okazji zawiadamiamy, że strona www.adobedlastudenta.pl została już uruchomiona.
Źródło: Vobis"

jak widac, legitymacja nie koniecznie musi być studencka... ale jesli chodzi o gimnazjalistow, to nic nie jest napisane.

chociaz w formularzu jest do wyboru typ szkoły: średnia albo wyższa, więc raczej gimnazjum odpada.

#24 budzik1

budzik1
  • 347 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 22:48

Szkoda że oprócz Photoshopa Extended nie ma też pojedynczych wersji EDU Illustartora i After Effects. Wtedy byłbym w domu :)

#25 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 04 stycznia 2008 - 13:47

mam pełne dane - programy albo będą tylko działać ? albo staniesz się piratem po upływie edukacji a dokładnie ponieważ najpierw masz triala - potem jest rejestracja a oni przysyłają ci serial i zaczyna działać program bez ograniczeń - ale na 500% aby używać programy po zakończeniu edukacji trzeba będzie dokupić licencję komercyjną. a więc trial na 5 lat i do tego licencja na niekomercyjne uźywanie pozdr klaus




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych