Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2467 odpowiedzi w tym temacie

#2001 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 09:20

A po co to wszystko wyłączać?

Bo wyłączam modem na noc i nie ma potrzeby aby było włączone
  • MasterM lubi to

#2002 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 09:23

To może prościej cały telefon wyłączyć. Albo tryb samolotowy.

I to wszystko dla kilku %?


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2003 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 09:55

To może prościej cały telefon wyłączyć. Albo tryb samolotowy.
I to wszystko dla kilku %?

Zadałem pytanie czy 3% przez noc to normalny wynik, a Ty zamiast odpowiedzieć to ironizujesz, lepiej już nic nie pisz i nie spamuj jeśli nie chcesz odpowiedzieć

#2004 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2020 - 09:57

Ile % baterii leci wam przez noc przy wyłączeniu wifi,bt, transferu danych itd? 3% w nowym telefonie to normalny wynik?

Zazwyczaj ładuję mojego 2-letniego XS przez noc, ostatnio zapomniałem go jednak położyć na ładowarce i przy wyłączonym LTE, Wi-Fi i Blutetooth zeszło mi ok. 4%.



#2005 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2020 - 09:59

Przecież odpowiedział. Jego wypowiedź można łatwo przełożyć na 'nikogo to nie obchodzi, nie spuszczamy się nad procencikami tak bardzo, żeby na noc wyłączać łączność' - przełożyłem na prosty język, bo wyważonej i grzecznej odpowiedzi nie zrozumiałeś i jeszcze się przyczepiłeś do niewinnego człowieka, kiedy to Ty robisz głupotę.


  • MC_ lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2006 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 10:04

Zazwyczaj ładuję mojego 2-letniego XS przez noc, ostatnio zapomniałem go jednak położyć na ładowarce i przy wyłączonym LTE, Wi-Fi i Blutetooth zeszło mi ok. 4%.

Dzięki za odpowiedź

Przecież odpowiedział. Jego wypowiedź można łatwo przełożyć na 'nikogo to nie obchodzi, nie spuszczamy się nad procencikami tak bardzo, żeby na noc wyłączać łączność' - przełożyłem na prosty język, bo wyważonej i grzecznej odpowiedzi nie zrozumiałeś i jeszcze się przyczepiłeś do niewinnego człowieka, kiedy to Ty robisz głupotę.

Odpowiedział na moje pytanie? Ktoś tu ma chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Wytłumaczę Ci jak dziecku - odpowiedź na pytanie „ile procent?” Wyraża się w procentach. Tak, robię głupotę pytając o obserwacje telefonu... o zgrozo. Znowu spamujesz bez sensu, a innych się czepiasz, musisz w końcu dorosnąć

Użytkownik Adrian Gajewski edytował ten post 20 listopada 2020 - 10:11


#2007 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 11:11

Ile % baterii leci wam przez noc przy wyłączeniu wifi,bt, transferu danych itd? 3% w nowym telefonie to normalny wynik?


Nic. Jeśli naładuję do pełna o 21., na przykład, to potem jak się budzę o 7., ma sto procent naładowania.

#2008 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 12:17

Moi rodzice też wyłączali router WiFi na noc, bo nie korzystali wtedy z neta, wyłączałem wtedy także WiFi i BT, bo zajmuje to kilkanaście sekund, a po co ma pobierać energię gdy się nie korzysta. Tak więc tak, 3% to normalny wynik.

Odkąd mieszkam sam, nie wyłączam żadnej z powyższych rzeczy.

#2009 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 12:21

Odkąd mieszkam sam, nie wyłączam żadnej z powyższych rzeczy.

Maładiec.  :D


  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2010 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 20 listopada 2020 - 12:54

Ps. Jakie max ładownie przyjmie XS max jakąś oryginalną ładowarką?

iPhone 11


#2011 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2020 - 13:26

18W


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2012 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 17:22

Moi rodzice też wyłączali router WiFi na noc, bo nie korzystali wtedy z neta, wyłączałem wtedy także WiFi i BT, bo zajmuje to kilkanaście sekund, a po co ma pobierać energię gdy się nie korzysta. Tak więc tak, 3% to normalny wynik.

Odkąd mieszkam sam, nie wyłączam żadnej z powyższych rzeczy.


Tak też myślałem, ale wolałem się upewnić.

Ja właśnie na odwrót - z rodzicami jak mieszkałem to było włączone wszystko, a jak na swoim to wyłączam, po co pobierać energię bez sensu.


Nic. Jeśli naładuję do pełna o 21., na przykład, to potem jak się budzę o 7., ma sto procent naładowania.


Dzięki za informacje

#2013 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 18:42

Ja właśnie na odwrót - z rodzicami jak mieszkałem to było włączone wszystko, a jak na swoim to wyłączam, po co pobierać energię bez sensu.

Jak kto inny płaci rachunki :D Nie no, router to zjada grosze prądu, jeszcze w nocy prąd jest tańszy niż w ciągu dnia - wielokrotnie słyszałem o tym, że chociażby ładowanie samochodu elektrycznego jest w nocy sporo tańsze niż w ciągu dnia.

Użytkownik MasterM edytował ten post 20 listopada 2020 - 18:44


#2014 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 19:14

Też wyłaczam router wi-fi na noc, jeśli nie używam.
LTE czasem mam włączone w telefonie.

Co do baterii, to jak na razie trzyma dobrze w moim pro maxie.
Np. oglądanie filmu na Netfliksie - spadek o jeden procent po godzinie. Android, mam wrażenie, gubi procenty już po minucie.
  • MasterM lubi to

#2015 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 19:29

Jak kto inny płaci rachunki :D Nie no, router to zjada grosze prądu, jeszcze w nocy prąd jest tańszy niż w ciągu dnia - wielokrotnie słyszałem o tym, że chociażby ładowanie samochodu elektrycznego jest w nocy sporo tańsze niż w ciągu dnia.

W taryfie g12 tak. Ale z kolei w ciagu dnia kest drożej. W g11 jest stała stawka.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2016 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 20 listopada 2020 - 23:47

Ja podziwiam, że komuś chce się wyłączać router na noc. Ja bym tak nie potrafił.

Inna sprawa, że iOS i iPadOS są zaprojektowane z założeniem, że jednak będą na noc podpięte i do prądu i do Wi-Fi. Z jednej strony ze względu na backupy w iCloud, z drugiej ze względu na analizowanie biblioteki zdjęć. Takie dwa przykłady z brzegu. 


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2017 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2020 - 23:58

Moja Mama wyłącza router, a to do mnie młodzież wypisuje 'ok boomer' ;-) To zdecydowanie zasługuje na order.
Też nie rozumiem tej akcji ładowania nie w nocy. Przecież to najbardziej racjonalna pora. Śpisz = ładujesz, żyjesz = używasz.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2018 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 21 listopada 2020 - 07:23

Haha, no jak komu pasuje. Każdy żyje inaczej.

PS.
Może jestem starej daty, a może widzialem za dużo pożarów wynikajacych ze spięcia - kiedy to właśnie nieużywany sprzęt jest podpięty do kontaktu (‚wyłączone’ radio itp.). Listwy antyprzepięciowe nie pomagają, uwierzcie.
Zatem chociażby tak dla bezpieczeństwa wolę unikać pozostawiania ‚na noc’ (i nie tylko) urządzeń.

Użytkownik sheepysheep edytował ten post 21 listopada 2020 - 07:32


#2019 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 21 listopada 2020 - 08:15

Mi ostatnio przy burzy spalił się router ;) Co ciekawe, tylko router. Na szczęście już dzień czy dwa później miałem wymieniony na nowy.


Pro 2012, 14 Pro


#2020 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 21 listopada 2020 - 09:02

@sheepysheep. Lodówkę, piekarnik tez wyłączasz z gniazdka?
  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2021 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 21 listopada 2020 - 09:24

Idźmy dalej i wyłączajmy główny bezpiecznik w mieszkaniu.

#2022 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 21 listopada 2020 - 09:35

Polecam program "Patent na kasę" na TTV, skoro już mówimy o oszczędzaniu ;)

 

Tymczasem u mnie w telefonie kondycja 83% i powoli już ciężko do końca dnia dociągnąć na tej baterii. Nie wiem czy wydać 200-300 zł na naprawę czy potraktować to jako powód do zmiany na 12 Mini :D


Pro 2012, 14 Pro


#2023 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 21 listopada 2020 - 10:01

Moja Mama wyłącza router, a to do mnie młodzież wypisuje 'ok boomer' ;-) To zdecydowanie zasługuje na order.
Też nie rozumiem tej akcji ładowania nie w nocy. Przecież to najbardziej racjonalna pora. Śpisz = ładujesz, żyjesz = używasz.


Czyli nie można powspominać czasów gdy mieszkało się z rodzicami, bo to dziecinne? Proszę Cię... nie wypowiadaj się już w tym temacie.


Pozwól, ze każdy będzie ładował jak mu pasuje i naprawdę nie musimy słuchać w kółko Twoich wywodów jak trzeba żyć. Każdy żyje jak chce.


Dziś w nocy bateria nie spadła, a w rocznym xs 5%

Polecam program "Patent na kasę" na TTV, skoro już mówimy o oszczędzaniu ;)

Tymczasem u mnie w telefonie kondycja 83% i powoli już ciężko do końca dnia dociągnąć na tej baterii. Nie wiem czy wydać 200-300 zł na naprawę czy potraktować to jako powód do zmiany na 12 Mini :D

Ja bym zmienił baterie, jeśli wszystko inne jest sprawne. W nowym mini bateria będzie pewnie tylko trochę lepsza przez pierwsze pół roku. Lepiej poczekać na 13

Użytkownik Adrian Gajewski edytował ten post 21 listopada 2020 - 10:29


#2024 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2020 - 10:01

Zmień na Mini, to jest super telefon.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2025 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 21 listopada 2020 - 11:22

Czyli nie można powspominać czasów gdy mieszkało się z rodzicami, bo to dziecinne? Proszę Cię... nie wypowiadaj się już w tym temacie.


Pozwól, ze każdy będzie ładował jak mu pasuje i naprawdę nie musimy słuchać w kółko Twoich wywodów jak trzeba żyć. Każdy żyje jak chce.


Dziś w nocy bateria nie spadła, a w rocznym xs 5%

Ja bym zmienił baterie, jeśli wszystko inne jest sprawne. W nowym mini bateria będzie pewnie tylko trochę lepsza przez pierwsze pół roku. Lepiej poczekać na 13

Nie gadaj że bateria w 12 mini po pół roku będzie znowu tak zajechana. No chyba że ktoś będzie mega dużo grał i ładował ten telefon 2-3 razy dziennie ale to już było powiedziane że w takiej sytuacji to nie jest telefon dla takiego użytkownika. A co do czekania, to równie dobrze za rok będzie można powiedzieć żeby poczekał na "14"...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych