Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2467 odpowiedzi w tym temacie

#1976 Stadivarius

Stadivarius
  • 216 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 21:08

Mi spokojnie starcza od rana do wieczora. Niczego wiecej nie wymagam.

Masz mega właściwe podejście do tematu. Jeśli czas pracy nas już nie zadowala, to szybki serwis w postaci wymiany baterii i wszystko jest ok.

#1977 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopada 2020 - 23:11

Mało jest takich jak my, z 'właściwym podejściem do tematu'. Jak tak czytam te wynurzenia i onanizowanie się procencikami 'kondycji' wszędzie, to to brzmi jakby ludzie musieli/chcieli doładowywać te telefony co godzinę. Tak samo jak trend wsadzania ładowarek po kilkadziesiąt W do nowych flagowców (a tym bardziej: chińczyków) z Androidem i nazywanie tego Super Warp Turbo Mega Powah.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1978 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 10 listopada 2020 - 23:50

Przejrzałem cały wątek i nie znalazłem tutaj takich "sensacji"  że wskaźnik Kondycji Baterii nie jest miarodajny.

Na zagranicznych forach też trudno znaleźć  ale fajnie jakby ktoś wrzucił jakieś linki.

Jak już są te odchyłki to w jakim zakresie, warunkach, oprogramowaniu itp.

 

Stan czego się nie zmieni ? 

 

Podaj źródła tych setek osób...no dobrze chociaż dziesięciu osób.

 

Dyskusje lepiej prowadzić na konkretne, sprawdzone argumenty/przykłady niż takie bez żadnego uzasadnienia.

To wejdź w wątek o kondycji baterii i znajdziesz te, jak to określiłeś, „sensacje”. Sama tam się nieraz wypowiadałam, bo ten wskaźnik lubi zmieniać zdanie o kondycji po aktualizacji systemu.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#1979 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 11 listopada 2020 - 09:18

Pierwszy test jaki znalazłem wszystkich tegorocznych modeli. Od razu zaznaczam żeby też nie brać go w 100% jako jedyny i prawdziwy bo osobiście uważam że jeśli chodzi o baterię to jest to temat rzeka i mnóstwo rzeczy ma wpływ na to jak długo trzyma w naszych telefonach.
 
[yt=2PkriBLEkC8]iPhone 12 Mini vs 12 vs 12 Pro vs 12 Pro Max - BATTERY Comparison! | The Tech Chap[/yt]

Ps. wrzuciłem link do youtube ale go nie widać :(  


Użytkownik krystek82 edytował ten post 11 listopada 2020 - 09:36


#1980 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 11 listopada 2020 - 11:25

Up
https://m.youtube.co...h?v=2PkriBLEkC8
Tak, jak, mówili recenzenci , mniej więcej godzinę krócej mini od zwykłego.
  • krystek82 lubi to

iPhone 15 Pro


#1981 Fenoloftaleina

Fenoloftaleina
  • 4 postów

Napisano 12 listopada 2020 - 10:56

Witajcie,

Kupiłam używanego iphone SE (1 gen.) od prywatnej osoby. Bateria po serwisie, w chwili zakupu i odebrania po 6 cyklach. Niestety traci w oczach. Na wyłączonym WiFi, BT, lokalizacji i danych sieciowych traci w nocy przy braku użytkowania 25-30%. Co powinnam zrobić, coś jeszcze zmienić w ustawieniu?
Pierwszy telefon od apple, jeszcze się uczę jak z niego korzystać. System obecnie 13.5.1
Mam w planie słuchawki na BT, bo mnie szlag trafia od ułamanych kabli, ale w tej sytuacji mogę zapomnieć.

Proszę o poradę. Pozdrawiam.
  • Adrian Gajewski lubi to

#1982 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2020 - 10:58

A co to był za serwis? Bo jak 'jakiś' i Ci wsadzili chiński zamiennik niewiadomego pochodzenia i tylko przejechali programatorem, żeby pokazywała super stan, to o czymkolwiek 'możesz zapomnieć'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1983 Fenoloftaleina

Fenoloftaleina
  • 4 postów

Napisano 12 listopada 2020 - 12:11

Nie wiem, nie uzyskałam jeszcze informacji co to był za serwis i czy obowiązuje gwarancja. Póki co próbuję ustalić co może mi pomóc, bo wydawać 150 zł na naprawę średnio mi się uśmiecha.

I tak, zauważyłam. Na tę chwilę telefon nadaje się do położenia na półce dla dekoracji...

#1984 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 12 listopada 2020 - 12:28

Myślę, że odpowiedź będzie tylko formalnością.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1985 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2020 - 12:58

Aż się chce spytać, czy 'prywatna osoba' nie opisała go aby jako 'nadwyżki magazynowe' ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1986 Fenoloftaleina

Fenoloftaleina
  • 4 postów

Napisano 12 listopada 2020 - 15:22

@ftpd to nie jest odpowiedź na mój kłopot, a skoro Cię to interesuje - ta Twoja nadwyżka magazynowa to "mam stary telefon na sprzedaż, bo używam nowego modelu"

#1987 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2020 - 15:29

No cóż, to ktoś Ci sprzedał szrota z podróbą baterii. Tak to jest, jak się kupuje dziwne używki - już w ogóle pomijam sens kupowania SE 1st gen w 2020, bo to to jest dopiero nie moja sprawa.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1988 marioo11

marioo11
  • 68 postów

Napisano 12 listopada 2020 - 18:33

No cóż, to ktoś Ci sprzedał szrota z podróbą baterii. Tak to jest, jak się kupuje dziwne używki - już w ogóle pomijam sens kupowania SE 1st gen w 2020, bo to to jest dopiero nie moja sprawa.

 

Ja kupiłem ipSE 1st gen i używam go jako drugi telefon jak ide na rower czy biegać. Jest mały, robi dobre fotki i mieści sie w każdej kieszeni (tym bardziej do szosowych ciuchów). Cieszy mnie Twoja opinia o sensie kupna tego modelu w 2020. W równoległym wątku o ip8/8plus jest podobna dyskusja i tam jakoś ludziom nie przeszkadza rok produkcji telefonu. Na codzień używam ip11 ale to SE robi brudną robotę wszędzie tam, gdzie jest potrzebny mały telefon.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego ostatnio w każdym nowym wątku admini tak brutalnie kończą nową dyskusję. Śledzę kilka innych forum i tylko tu temat/opinia niebędąca po myśli admina jest zamykana :(

 

SE 1gen w zadbanym stanie wizualnym, sprawny technicznie - można kupić w super cenie, nawet jakbym miał zainwestować 120-150 zł i wymienić baterię w autoryzowanym serwisie apple. Także autorze tematu - z kupnem używek jest tak jak widzisz, jakieś przesłanki miałeś, że zdecydowałeś się na używkę i ryzyko z nią związane. Będąc na Twoim miejscu zaniósłbym do serwisu i wymienił baterię na nową, 150 zł to nie są straszne pieniądze patrząc na ceny wszystkiego dookoła.


  • Fifty-50, disaster3 i Adrian Gajewski lubią to

#1989 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2020 - 18:58

Ja po prostu nie lubię kupować starego sprzętu. Nie umiem w roku X 'zmienić telefonu' na coś z roku X-1, tym bardziej X-4.

No i nie bój, tego wątku nikt nie zamknie - to jeden z dwóch rezerwatów dla onanizujących się 'kondycją baterii', musimy je trzymać, żeby się toto nie rozpleniło po całym forum.
Natomiast przypomnę, że jest to dział 'Rozmowy ogólne', a nie 'Pytania i problemy', więc całej tej rozmowy 'mój chińczyk podróba źle trzyma co robić' nie powinno tu być - moje niedopatrzenie, więc zostawię, ale inne posty 'problemowe' wylecą.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1990 Mikis314

Mikis314
  • 90 postów

Napisano 14 listopada 2020 - 17:27

@fenoloftaleina na YT masz mnóstwo filmów jak samemu rozkręcić tego typu urządzenie i przy naprawdę niewielkich zdolnościach manualnych będziesz miał nieco rozjaśniony temat. Później - polecam szukać baterii od IPhone z przeznaczeniem ‚na części’(chociaż to w tym przypadku może być trudne znaleźć świeżo aktywowany telefon zbity, uszkodzony itp ale cuda się zdarzają :P Wiec to bardziej rada na przyszłość). Druga opcja to oczywiście zamiennik gdyż ori baterie posiadają tylko i wyłącznie autoryzowane serwisy. Od siebie, a właściwie na przykładzie znajomego mogę polecić GreenCell. Mam nadzieje, ze choć trochę pomogłem a naprawdę polecam spróbować samemu wymienić baterie, nic trudnego. Pozdrówki ;)

<tu było coś, co usunąłem> / ftpd


  • Adrian Gajewski lubi to

#1991 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 listopada 2020 - 00:19

Witajcie,

Kupiłam używanego iphone SE (1 gen.) od prywatnej osoby. Bateria po serwisie, w chwili zakupu i odebrania po 6 cyklach. Niestety traci w oczach. Na wyłączonym WiFi, BT, lokalizacji i danych sieciowych traci w nocy przy braku użytkowania 25-30%. Co powinnam zrobić, coś jeszcze zmienić w ustawieniu?
Pierwszy telefon od apple, jeszcze się uczę jak z niego korzystać. System obecnie 13.5.1
Mam w planie słuchawki na BT, bo mnie szlag trafia od ułamanych kabli, ale w tej sytuacji mogę zapomnieć.

Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Najpierw spróbuj zaktualizować do najnowszej wersji, ale i tak myślę, że to nie pomoże. Jak masz możliwość to reklamuj wymianę baterii. Samemu bym się w to nie bawił, bo nie warto., znajomy kiedyś sam wymieniał baterie w 4s i trzymała krócej niż stara.

<tu było coś, co usunąłem> / ftpd 


Użytkownik ftpd edytował ten post 16 listopada 2020 - 00:36


#1992 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 listopada 2020 - 00:36

@Mikis314, @Adrian Gajewski: uprzejmie przypominam, że do płaczu na moderację jest stosowny wątek w odpowiednim dziale.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1993 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2020 - 15:07

Hej. Chciałem Was podpytać o jedną rzecz. Ostatnio na konkurencyjnym portalu technologicznym czytałem w komentarzach dyskusję na temat dbania o żywotność baterii. Pojawiła się tam osoba, która w iPhonie 8 Plus po 2,5 roku miała kondycje 99%. Udowodniła stan swojej baterii screenami z coconutBattery gdzie kondycja jest dość szczegółowo pokazywana do dwóch miejsc po przecinku. Było widać historyczne ładowania, więc nie posądzam, że to jakiś wał i bateria była wymieniana. Użytkownik ten twierdził, że przestrzega 3 zasad:

 

- zawsze ładuje po kablu

- używa standardowej ładowarki od Apple'a 5W

- NAJWAŻNIEJSZE codziennie ładuje baterię od 30% i odłącza po naładowaniu do 80%. Twierdził, że jak raz zapomniał i zostawił telefon na noc do 100% to wtedy właśnie spadło mu ze 100 do 99%. 

 

Czy ładowanie max. do 80% faktycznie jest tak zdrowe dla baterii? Nie powinno się jej według Was chociaż co jakiś czas naładować do pełna?


 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#1994 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 19 listopada 2020 - 15:12

Zwariowałbym, gdybym miał się gapić w procenty naładowania baterii. Być niewolnikiem urządzenia? Dziękuję serdecznie.


  • 5b46927ee6 lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1995 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 19 listopada 2020 - 15:13

Czy jest aż tak zdrowe nie wiem, choć wielokrotnie było mówione, że najzdrowsze dla baterii jest ładowanie od 20 do 80%.

 

Z drugiej strony czy koszt wymiany baterii co dwa/trzy lata (o ile ktoś wcześniej nie wymienia telefonu) jest tak duży, żeby stać się niewolnikiem tego jak ładujemy telefon? Ładuje tak jak potrzebuje i tak jak mi jest wygodniej, a nie patrzę czy bateria naładuje się do 100, 89, czy 95%.

 

Jedyne na co zwracam uwagę to nie rozładowywanie poniżej 20%.


Użytkownik notedeagle edytował ten post 19 listopada 2020 - 15:14

MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#1996 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 19 listopada 2020 - 15:18

Ja pilnuję praktycznie tylko 1 zasady czyli jak spadnie do 20% to wtedy podłączam do ładowania. Oczywiście zdarzyło mi się że poziom baterii spadł do 15 czy nawet 10% ale to bardzo sporadyczne sytuacje. Telefon zawsze ładowany oryginalną ładowarką Apple a jak jestem w domu to kładę na ładowarkę indukcyjną Nillkin. Jak już zostało napisane nie ma też co przesadzać bo człowiek by zwariował i został więźniem własnego urządzenia.



#1997 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 19 listopada 2020 - 15:37

Mam w telefonie XS max 91% baterii. Szczerze to nie jestem zadowolony po przesiadce z SE 2020. Różnica jest ale nie taka Jany to mogło wynikać z pojemności baterii. Czy te 91% nadaje się już do wymiany?
Jak miarodajnie sprawdzić ile godzin na włączonym ekranie działa mój telefon? Bardzo proszę o wypowiedź użytkowników XS max.

iPhone 11


#1998 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 19 listopada 2020 - 15:37

Poza tym, Apple wprowadza do coraz większej liczby urządzeń zoptymalizowane ładowanie, aby właśnie bateria była jak najkrócej naładowana w 100%. Szkoda tylko, że działa to jak AirDrop w swoich pierwszych dniach, czyli nikomu i nigdy.

Od dwóch tygodni mam wymienionego w serwisie 11 Pro, nie odtwarzany z backupu, wszystko ustawione i zainstalowane na czysto. Codziennie podłączam kabel o 23, ani razu to zoptymalizowane ładowanie nie zaskoczyło.

Użytkownik MasterM edytował ten post 19 listopada 2020 - 15:38


#1999 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 09:09

Ile % baterii leci wam przez noc przy wyłączeniu wifi,bt, transferu danych itd? 3% w nowym telefonie to normalny wynik?

Użytkownik Adrian Gajewski edytował ten post 20 listopada 2020 - 09:09


#2000 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 20 listopada 2020 - 09:13

A po co to wszystko wyłączać?


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych