Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
* * * * - 3 votes

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Please log in to reply
2467 replies to this topic

#2026 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 posts

Posted 21 November 2020 - 11:47

Nie gadaj że bateria w 12 mini po pół roku będzie znowu tak zajechana. No chyba że ktoś będzie mega dużo grał i ładował ten telefon 2-3 razy dziennie ale to już było powiedziane że w takiej sytuacji to nie jest telefon dla takiego użytkownika. A co do czekania, to równie dobrze za rok będzie można powiedzieć żeby poczekał na "14"...

Zależy czy w 13 wprowadzaą Touch ID na ekranie albo przycisku odblokowania, większą baterie, mniejszy notch.

Na testach mini słabo trzyma, strach pomyśleć co będzie po pół roku

Edited by Adrian Gajewski, 21 November 2020 - 11:48.


#2027 Arshe

Arshe
  • 800 posts
  • SkądŁódź

Posted 21 November 2020 - 11:56

Zależy czy w 13 wprowadzaą Touch ID na ekranie albo przycisku odblokowania, większą baterie, mniejszy notch.

Na testach mini słabo trzyma, strach pomyśleć co będzie po pół roku

Pamiętać warto, że bateria jest testowana na świeżo, a mimo wszystko swoją pełnię bateria uzyskuje po kilku ładowniach.
Dla przykładu: telefon odłączony dzisiaj o 2:47
Od tego czasu:
Nawigacja 2:36h na ekranie,
Mail: 1:16h na ekranie,
Facebook: 20 min na ekranie,
Wiadomości: 30 minut na ekranie,
Safari: 25 minut na ekranie,
Twitter: 10 minut na ekranie,
Notatki i Messenger: 5 minut na ekranie.
Bateria obecnie 60% więc wynik moim zdaniem dobry, a telefon ma dopiero 3 ładownia za sobą.

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#2028 krystek82

krystek82
  • 169 posts

Posted 21 November 2020 - 11:58

Zależy czy w 13 wprowadzaą Touch ID na ekranie albo przycisku odblokowania, większą baterie, mniejszy notch.

Na testach mini słabo trzyma, strach pomyśleć co będzie po pół roku

 

No dobrze ale nie ma na dziś dzień żadnej pewności czy to o czym napisałeś zostanie za rok wprowadzone. Można czekać rok i okaże się że tego nie ma, albo jest tylko jedna z tych rzeczy. W tym roku też były plotki o 90 albo 120 hz i nic z tego. Wiadomo że co roku wprowadzają jakieś usprawnienia, czasem nowości ale właśnie o tym pisałem że w ten sposób licząc na to co będzie za rok można czekać w nieskończoność.

A co do baterii w 12 mini to akurat mam zupełnie odmienne zdanie. Ja mam ten telefon tylko tydzień ale przez te dni o żadnej tragedii przy moim użytkowaniu nie ma mowy, natomiast patrząc na recenzje w internecie też większość wyraża się ok w tym temacie.


Edited by krystek82, 21 November 2020 - 12:01.


#2029 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24064 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 21 November 2020 - 12:31

Proszę Cię... nie wypowiadaj się już w tym temacie.

Mam do tego takie samo prawo, jak Ty.
Mam też prawo uważać, że ludzie nie ładujący telefonu podczas snu są dziwni, a odłączanie routera na noc wyśmiewać.
 

Jak się nie podoba, możesz usunąć konto.


  • MasterM likes this

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2030 sheepysheep

sheepysheep
  • 1287 posts

Posted 21 November 2020 - 14:01

@sheepysheep. Lodówkę, piekarnik tez wyłączasz z gniazdka?

Heh, no nie (nad czym ubolewam ;)) Ale zrobiłbym to, gdybym mógł - przydałoby się zwłaszcza na dłuższych wyjazdach. Może Ciebie to śmieszy, jednak uważam, że nie ma potrzeby generować niepotrzebnego poboru prądu (nie mam na myśli opłat w tym momencie) i jest po prostu bezpieczniej.

Porozmawiaj z jakimkolwiek biegłym od pożarnictwa. Widziałem spalony dom (nowa elektryka itd.), bo doszło do spięcia w gniazdu, do kórego było podłączone ‚wyłaczone’ radio. Na szczęście nikogo w domu nie było.

Nie twierdzę, że każdemu coś takiego się przytrafi, ale skoro można chuchać na zimne i nic mnie to nie kosztuje (no, może z wyjątkiem pochylenia się i wyciągnięcia wtyczki z kontaktu), to dlaczego miałbym tego nie robić?

Polecam program "Patent na kasę" na TTV, skoro już mówimy o oszczędzaniu ;) :D

Nie mówiłem o oszczędzaniu, tylko o bezpieczeństwie. Poza tym nie ma nic złego w oszczędzaniu energii, której już powoli zaczyna brakować. Kasa nie ma tu nic do rzeczy.

Edited by sheepysheep, 21 November 2020 - 14:04.


#2031 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 posts

Posted 21 November 2020 - 15:04

No dobrze ale nie ma na dziś dzień żadnej pewności czy to o czym napisałeś zostanie za rok wprowadzone. Można czekać rok i okaże się że tego nie ma, albo jest tylko jedna z tych rzeczy. W tym roku też były plotki o 90 albo 120 hz i nic z tego. Wiadomo że co roku wprowadzają jakieś usprawnienia, czasem nowości ale właśnie o tym pisałem że w ten sposób licząc na to co będzie za rok można czekać w nieskończoność.
A co do baterii w 12 mini to akurat mam zupełnie odmienne zdanie. Ja mam ten telefon tylko tydzień ale przez te dni o żadnej tragedii przy moim użytkowaniu nie ma mowy, natomiast patrząc na recenzje w internecie też większość wyraża się ok w tym temacie.


No jasne, że pewności nie ma, dlatego trzeba zebrać kilka faktów i samemu zadecydować jak najlepiej dla siebie. Fakt jeszcze zapomniałem odświeżaniu, tylko za tym musi iść większa pojemność baterii.

Mam do tego takie samo prawo, jak Ty.
Mam też prawo uważać, że ludzie nie ładujący telefonu podczas snu są dziwni, a odłączanie routera na noc wyśmiewać.

Jak się nie podoba, możesz usunąć konto.

Masz prawo uważać jak sobie chcesz, ja mówię o narzucaniu komuś swojej racji tak jak Ty to świetnie robisz. Zamiast odpowiadać na pytania to piszesz swoje historie.
Po co mam usuwać jak zaraz znowu Ty mi zablokujesz konto gdy coś Ci się nie spodoba.
  • Arshe likes this

#2032 Aastelix

Aastelix
  • 1528 posts
  • SkądPodbeskidzie

Posted 25 November 2020 - 08:10

Czy poniższa ładowarka będzie współpracować jak należy z iPhone XS Max. Kolega @ftpd napisał, że ten model obsłuży max 18W więc czy ta ładowarka będzie z tą mocą ładować iPhone?
https://allegro.pl/o...hone-9776069435

iPhone 11


#2033 DanielF

DanielF
  • 5737 posts
  • SkądSiedlce

Posted 25 November 2020 - 08:22

Za 100 masz oryginalną nową ładowarkę Apple 20W, która jako jedyna ładuje z pełną mocą wszystkie 12, dodatkowo jak dokupisz sobie podkładkę Apple do ładowania bezprzewodowego to też naładujesz z pełną mocą. Widziałeś u tego baseusa certyfikat MFI? 


Fallout ...war, war never changes...

#2034 Regiss

Regiss
  • 2936 posts
  • SkądRadom

Posted 25 November 2020 - 08:52

Najtaniej co mogłem znaleźć na szybko. Pewny sprzęt z certyfikatami.

 

https://allegro.pl/o...e-12-9865020779

https://www.morele.n...-zloty-7362651/

 

Uprzedzając pytania, tak BMX to podmarka Baseusa i ma certyfikat MFI.


Edited by Regiss, 25 November 2020 - 08:53.

iPhone 15 Pro


#2035 Aastelix

Aastelix
  • 1528 posts
  • SkądPodbeskidzie

Posted 25 November 2020 - 10:03

Chyba zostanę przy tej 20W Apple na USB-c.
Tylko czy oryginalny przewód Apple 1m za 99zł obsłuży to szybkie ładowanie?

iPhone 11


#2036 Regiss

Regiss
  • 2936 posts
  • SkądRadom

Posted 25 November 2020 - 10:08

Nie no, dodawany jest do wszystkich nowych iPhonów bo nie obsługuje. <facepalm>


  • 5b46927ee6 and MasterM like this

iPhone 15 Pro


#2037 burton70

burton70
  • 134 posts
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Posted 25 November 2020 - 11:06

Chyba zostanę przy tej 20W Apple na USB-c.
Tylko czy oryginalny przewód Apple 1m za 99zł obsłuży to szybkie ładowanie?

Obsługuje.

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#2038 MasterM

MasterM
  • 1658 posts

Posted 25 November 2020 - 12:13

Najtaniej co mogłem znaleźć na szybko. Pewny sprzęt z certyfikatami.

https://allegro.pl/o...e-12-9865020779
https://www.morele.n...-zloty-7362651/

Zaskakują mnie takie niskie ceny tych ładowarek. Na tym forum prawie zawsze odradzano oszczędzania na rzeczach takich jak zasilacz, czy kabel.

#2039 Regiss

Regiss
  • 2936 posts
  • SkądRadom

Posted 25 November 2020 - 12:50

Akurat teraz wszyscy producenci wypuścili wersje 20W, więc te 18W chcą jak najszybciej wyprzedać. Polscy sprzedawcy też wiedzą o co chodzi i wyprzedają. Ugreen to marka znana od bardzo dawna, a każdy kabel który ma certyfikat MFI jest pewny i można śmiało używać.


iPhone 15 Pro


#2040 MasterM

MasterM
  • 1658 posts

Posted 25 November 2020 - 14:36

To, że jak kabel czy zasilacz mają certyfikat MFi to wiem, że jest pewny i można śmiało używać. Ale myślałem, że ze sprzedawcami na Allegro to trzeba uważać, bo można dać się nabrać, bo pudełko i naklejki łatwo podrobić. Z kupowanymi iPhone’ami na allegro ludzie też się nabierają i kupują składaki. 



#2041 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 posts

Posted 26 November 2020 - 12:29

Jak myślicie czy ktoś kto twierdzi że po 5 latach użytkowania telefonu nadal ma 87% pojemności ściemnia czy też nie? Według mnie to nierealne. No chyba że się trzyma go non stop na ładowarce bądź ktoś podmienił baterię i się nie przyznaje. Dyskutowałem z kimś o bateriach w nowych 12. Mini trzyma nieźle ale zawsze mniejsze ogniowo to problem po pewnym czasie. Po roku może się okazać że będzie krucho. Nie zakładam dramatu ale to też zależy jak kto używa. Dlatego też po stwierdzeniu że bateria Mini wystarczy na 5 lat uznałem że to ściema. Sam w swoim dwuletnim XS miałem 84%. Wykorzystywałem go do pracy i prywatnie więc nie oszczędzałem. Nie chce mi się wierzyć że ktoś może trafić na dużo lepszą czy gorszą baterię. Jakieś minimalne różnice owszem ale nie aż tak. Co wy o tym sądzicie? 


Edited by otuadiordna, 26 November 2020 - 12:31.


#2042 nieSwiety

nieSwiety
  • 22 posts

Posted 26 November 2020 - 12:37

Brat ma starego se, używa już ok. 3,5 roku i niedawno wskoczyło mu 89%. Moim zdaniem jest to możliwe.

#2043 MasterM

MasterM
  • 1658 posts

Posted 26 November 2020 - 13:04

Pojemność to nie jest realny czas pracy. Były przypadki na forum, że bateria miała ponad 600 cykli, niby pojemność wciąż w porządku, ale czas pracy nie nadawał się do niczego. Nadal stoję na stanowisku, że po tych 500-600 cyklach baterię tak czy siak należy wymienić. Czyli wyjdzie średnio 2 lata, może kilka miesięcy więcej.
  • otuadiordna likes this

#2044 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 posts

Posted 07 December 2020 - 00:24

12 Mini.

 

Bateria wystarcza spokojnie na dzień, czasem nawet dwa, w zależności co robię. Używam Reddita, piszę, wchodzę czasem na messengera, safari, troszkę instagrama. Bluetooth włączony cały dzień sparowany z zegarkiem.

Przekonałem się, że jeśli ktoś narzeka na baterię, że jest słaba i ledwo starcza, to znaczy, że po prostu wybrał zły model telefonu, niedostosowany do swoich potrzeb.

To tak jakbym kupił pół litrową wodę, a na koniec dnia narzekał, że mi się chce pić. To powinienem kupić chociaż litrową butelkę, co nie?


Pro 2012, 14 Pro


#2045 dawsze

dawsze
  • 195 posts

Posted 10 December 2020 - 16:43

Trochę zajęło czasu ułożenie się baterii na moim 12 Pro Max, ale po 2 tygodniach w końcu bateria zaczęła trzymać bardzo dobrze. Ładuję zwykle rano do około 90%, następnego poranka mam około 50%. To oczywiście flow pracy z domu. :) 



#2046 Aastelix

Aastelix
  • 1528 posts
  • SkądPodbeskidzie

Posted 24 January 2021 - 20:48

Bateria w 12 mini jak mogłem się spodziewać jest mniej więcej na poziomie SE 2020.
Wcześniej oglądałem różne testy i recenzje lupę mówią, że nie jest tak źle. Niestety jest źle bo bateria ucieka bardzo szybko, szczególnie na LTE. Na WiFi jest za to dużo lepiej ale ja niestety sporadycznie korzystam z sieci bezprzewodowej. 3/4 czasu to LTE i dual sim.
Natomiast ja sobie z tym radzę bo przez większość dnia mam dostęp do prądu.
Ale niech nikt się nie ludzi, że jest lub będzie lepiej. Noe, bateria jest słaba.
  • Tomek2012 likes this

iPhone 11


#2047 Arshe

Arshe
  • 800 posts
  • SkądŁódź

Posted 25 January 2021 - 16:04

Bateria w 12 mini jak mogłem się spodziewać jest mniej więcej na poziomie SE 2020.
Wcześniej oglądałem różne testy i recenzje lupę mówią, że nie jest tak źle. Niestety jest źle bo bateria ucieka bardzo szybko, szczególnie na LTE. Na WiFi jest za to dużo lepiej ale ja niestety sporadycznie korzystam z sieci bezprzewodowej. 3/4 czasu to LTE i dual sim.
Natomiast ja sobie z tym radzę bo przez większość dnia mam dostęp do prądu.
Ale niech nikt się nie ludzi, że jest lub będzie lepiej. Noe, bateria jest słaba.

Bateria po około 2 tygodniach powinna się ułożyć. U mnie przez pierwsze dwa tygodnie szła w oczach. Teraz trzyma zacnie. Spokojnie jeden dzień przy bardzo mocnym użytkowaniu na LTE dual sim z czego większość to nawigacja.

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#2048 Tomek2012

Tomek2012
  • 22 posts

Posted 25 January 2021 - 17:39

Bateria w 12 mini jak mogłem się spodziewać jest mniej więcej na poziomie SE 2020.
Wcześniej oglądałem różne testy i recenzje lupę mówią, że nie jest tak źle. Niestety jest źle bo bateria ucieka bardzo szybko, szczególnie na LTE. Na WiFi jest za to dużo lepiej ale ja niestety sporadycznie korzystam z sieci bezprzewodowej. 3/4 czasu to LTE i dual sim.
Natomiast ja sobie z tym radzę bo przez większość dnia mam dostęp do prądu.
Ale niech nikt się nie ludzi, że jest lub będzie lepiej. Noe, bateria jest słaba.


Ja również się nie zgodzę, jest nieporównywalnie lepiej niż SE. Możliwe ze dual sim ci drenuje baterie. Ja od 5 do 17 jestem na LTE w miejscu o bardzo słabym zasięgu potem wifi i telefon nie ma problemu wytrzymać do 22 godziny z zapasem 25-35% akumulatora. Dzień kończę z 4-5h na włączonym ekranie wiec jest naprawdę bardzo dobrze jak na taki mały telefon

#2049 Aastelix

Aastelix
  • 1528 posts
  • SkądPodbeskidzie

Posted 25 January 2021 - 21:33

Dzięki za wypowiedzi.
A czy iOS 14.4 jest już oficjalnie, bo ja jechałem do tej pory ma systemie beta?

iPhone 11


#2050 Tomek2012

Tomek2012
  • 22 posts

Posted 26 January 2021 - 08:42

Dzięki za wypowiedzi.
A czy iOS 14.4 jest już oficjalnie, bo ja jechałem do tej pory ma systemie beta?

Tez na becie jadę




10 user(s) are reading this topic

1 members, 9 guests, 0 anonymous users


    chico