Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2469 odpowiedzi w tym temacie

#1951 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 06 listopada 2020 - 10:33

A jak wygląda sprawa z gwarancją na stronie Apple sprawdzałeś?? Jest jeszcze?
https://www.mediaexp...content=2381265

Ja bym to oddał jak najszybciej i kupił z oficjalnego sklepu. 2280 nówka sztuka.

iPhone 15 Pro


#1952 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 06 listopada 2020 - 11:24

U mnie system pokazuje 94%, a coconut battery 97.5%. Telefon kupiony w iDream. Ilość cykli jest ok (141) i tyle mniej więcej będzie, tym bardziej, że telefon ma 10 miesięcy i jest ładowany średnio co 2-3 dni. Generalnie ta kondycja w ustawieniach jest o kant tyłka rozbić i w przypadku źródła takiego jak iDream bym się tą różnicą nie przejmowała. Zwłaszcza że równie dobrze błąd może leżeć gdzieś po stronie tych programów odczytujących kondycję.

 

Co nie zmienia faktu, że osobiście "powystawowego" czy też "z nadwyżek magazynowych" (co to za potworek w ogóle?) bym nie kupiła i jak ktoś ze znajomych / rodziny podpyta mnie o takie "okazje", to im to od razu wybijam z głowy. Szczerze mówiąc, to teraz nawet unikam nówek z dystrybucji innej niż polska ze względu na traktowanie rękojmi w drugim roku w zasadzie tak samo jak gwarancję. Te parę stówek oszczędności jest fajne, jak nic się nie zepsuje w drugim roku użytkowania, ale jeśli coś się wydarzy, to finalnie wychodzi się na tym gorzej niż na droższej na start nówce z polskiej dystrybucji.


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#1953 dobrakawa

dobrakawa
  • 805 postów

Napisano 06 listopada 2020 - 11:27

Nie trudźcie się. Trzy razy pisaliście mu dlaczego pokazuje inaczej, a on mówi, że to nie wyjaśnia sprawy, bo telefon wygląda ładnie i nadal pyta skąd te wahania.


  • 6c1fb0760d lubi to

Pro 2012, 14 Pro


#1954 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 065 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2020 - 11:27

Generalnie ta kondycja w ustawieniach jest o kant tyłka rozbić

Wielu z nas próbuje tę informację propagować, ale niestety ludzie masowo są tym zaślepieni i A JAKA KONDYCJA !? to podstawowe pytanie ciągle :(


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1955 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 06 listopada 2020 - 13:50

Rafał Bielawski na YT ma ciekawy dość filmik nt programowania baterii i inne odnośnie pseudo-nadwyżkowych sztuk, polecam pooglądać i skończyć sobie wmawiać że jest wszystko git.



#1956 vBB

vBB
  • 206 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 08:10

Do usunięcia 


Użytkownik vBB edytował ten post 08 listopada 2020 - 08:22


#1957 maxwawa

maxwawa
  • 305 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 13:09

iPhone X użytkowałem prawie 3 lata, ładowany tylko oryginalną ładowarką 5W prawie zawsze do 100% - czyli wolne ładowanie i po tych 3 latach stan zużycia ma 93%,

w tym samym czasie ten sam model był ładowany bardzo różnie i rzadko do 100%  teraz  stan zużycia ma na poziomie 86%

więc wnioski są ciekawe.

Na pewno szybkie ładowanie ma największy wpływ na szybką degradację akumulatora.


Użytkownik maxwawa edytował ten post 08 listopada 2020 - 13:57

  • MasterM lubi to

iPhone Pro  iPad Pro  MacBook Pro  AirPods Pro   iWatch


#1958 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 18:21

iPhone X użytkowałem prawie 3 lata, ładowany tylko oryginalną ładowarką 5W prawie zawsze do 100% - czyli wolne ładowanie i po tych 3 latach stan zużycia ma 93%,
w tym samym czasie ten sam model był ładowany bardzo różnie i rzadko do 100% teraz stan zużycia ma na poziomie 86%
więc wnioski są ciekawe.
Na pewno szybkie ładowanie ma największy wpływ na szybką degradację akumulatora.

Kondycja baterii to jedno, zrób lepiej test baterii, skonfiguruj tak samo telefony włącz ten film na YouTube i zobacz jak leci bateria na obu i daj znać

#1959 maxwawa

maxwawa
  • 305 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 12:06

Kondycja baterii to jedno, zrób lepiej test baterii, skonfiguruj tak samo telefony włącz ten film na YouTube i zobacz jak leci bateria na obu i daj znać

  :) no i co to ma niby dać ?  

czyli mam porównać dwa modele iPhona X z których jeden ma mniejszą pojemność akumulatora. 

Hmmmm...Ciekawe który będzie działał krócej ?

Chyba nie przemyślałeś tego co napisałeś?


iPhone Pro  iPad Pro  MacBook Pro  AirPods Pro   iWatch


#1960 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 12:10

Przemyślał, bo ten wskaźnik nie koniecznie pokazuję faktyczny stan baterii. 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#1961 maxwawa

maxwawa
  • 305 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 13:04

Przemyślał, bo ten wskaźnik nie koniecznie pokazuję faktyczny stan baterii. 

Skąd takie informacje ? 


iPhone Pro  iPad Pro  MacBook Pro  AirPods Pro   iWatch


#1962 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 listopada 2020 - 13:15

Jakbyś poczytał kilka stron tego wątku to byś wiedział. Możesz mieć kondycję 97%, zaktualizujesz telefon i znów będzie 100%. Albo w drugą stronę. Jest to tylko poglądowy wskaźnik.
  • MasterM lubi to

iPhone 15 Pro


#1963 maxwawa

maxwawa
  • 305 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 13:53

Nie czytałem wcześniejszych postów ale nie  wierzę w takie mity że aktualizacją można zwiększyć bądź zmniejszyć faktyczną pojemność akumulatora,

być może po kilku cyklach ładowania trzeba by było zweryfikować te dane a nie zaraz po aktualizacji. 

Choćby nie wiem jakie układy elektroniczne do zarządzania akumulatora zastosowano nie da się odwrócić  procesu "starzenia"  akumulatora - jego pojemność z czasem spada.

 

 

W każdym bądź razie pierwszy iPhone wg coconutbattery ma pojemność ~2500mAh  drugi ~2300mAh  

Nie widzę sensu robienia testu bo przecież iPhone z mniejszą pojemnością nie da mi dłuższego czasu użytkowania.


iPhone Pro  iPad Pro  MacBook Pro  AirPods Pro   iWatch


#1964 burton70

burton70
  • 134 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 09 listopada 2020 - 14:04

Nie czytałem wcześniejszych postów ale nie wierzę w takie mity że aktualizacją można zwiększyć bądź zmniejszyć faktyczną pojemność akumulatora,
być może po kilku cyklach ładowania trzeba by było zweryfikować te dane a nie zaraz po aktualizacji.
Choćby nie wiem jakie układy elektroniczne do zarządzania akumulatora zastosowano nie da się odwrócić procesu "starzenia" akumulatora - jego pojemność z czasem spada.


W każdym bądź razie pierwszy iPhone wg coconutbattery ma pojemność ~2500mAh drugi ~2300mAh
Nie widzę sensu robienia testu bo przecież iPhone z mniejszą pojemnością nie da mi dłuższego czasu użytkowania.

To nie mity tylko fakty. Sam miałem podobnie przy dwóch aktualizacjach. Tzn miałem mniej a po aktualizacji więcej :D Tym samym sam widzisz, że skala kondycji baterii w iPhone jest niemiarodajna i nie należy do niej przywiązywać uwagi. Oczywiście można. Tylko po co ? ;)

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#1965 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 15:35

Nie czytałem wcześniejszych postów ale nie wierzę w takie mity że aktualizacją można zwiększyć bądź zmniejszyć faktyczną pojemność akumulatora,
być może po kilku cyklach ładowania trzeba by było zweryfikować te dane a nie zaraz po aktualizacji.
Choćby nie wiem jakie układy elektroniczne do zarządzania akumulatora zastosowano nie da się odwrócić procesu "starzenia" akumulatora - jego pojemność z czasem spada.


Nie chodzi o faktyczną pojemność czy proces strarzenia akumulatora, tylko o applowski wskaźnik kondycji baterii. Który jak piszą koledzy za bardzo miarodajny nie jest.

#1966 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 065 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 listopada 2020 - 15:54

Nie czytałem wcześniejszych postów ale

To może przeczytaj, zanim zaczniesz wypisywać 'ale'.


  • MasterM lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1967 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 16:42

:) no i co to ma niby dać ?
czyli mam porównać dwa modele iPhona X z których jeden ma mniejszą pojemność akumulatora.
Hmmmm...Ciekawe który będzie działał krócej ?
Chyba nie przemyślałeś tego co napisałeś?

Pzeczytaj parę razy jeśli potrzebujesz, może wtedy zrozumiesz

Skąd takie informacje ?

Z wypowiedzi setki osób na temat swoich doświadczeń z baterią

Nie czytałem wcześniejszych postów ale nie wierzę w takie mity że aktualizacją można zwiększyć bądź zmniejszyć faktyczną pojemność akumulatora


Bo nie zwiększy ani nie zmniejszy, stan będzie taki sam, tylko wskaźnik % w ustawieniach się zmieni, o tym wszyscy mówią właśnie.

Użytkownik Adrian Gajewski edytował ten post 09 listopada 2020 - 16:47


#1968 maxwawa

maxwawa
  • 305 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 12:56

Przejrzałem cały wątek i nie znalazłem tutaj takich "sensacji"  że wskaźnik Kondycji Baterii nie jest miarodajny.

Na zagranicznych forach też trudno znaleźć  ale fajnie jakby ktoś wrzucił jakieś linki.

Jak już są te odchyłki to w jakim zakresie, warunkach, oprogramowaniu itp.

 


Z wypowiedzi setki osób na temat swoich doświadczeń z baterią


Bo nie zwiększy ani nie zmniejszy, stan będzie taki sam, tylko wskaźnik % w ustawieniach się zmieni, o tym wszyscy mówią właśnie.

Stan czego się nie zmieni ? 

 

Podaj źródła tych setek osób...no dobrze chociaż dziesięciu osób.

 

Dyskusje lepiej prowadzić na konkretne, sprawdzone argumenty/przykłady niż takie bez żadnego uzasadnienia.


iPhone Pro  iPad Pro  MacBook Pro  AirPods Pro   iWatch


#1969 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 14:09

Przejrzałem cały wątek i nie znalazłem tutaj takich "sensacji" że wskaźnik Kondycji Baterii nie jest miarodajny.
Na zagranicznych forach też trudno znaleźć ale fajnie jakby ktoś wrzucił jakieś linki.
Jak już są te odchyłki to w jakim zakresie, warunkach, oprogramowaniu itp.

Stan czego się nie zmieni ?

Podaj źródła tych setek osób...no dobrze chociaż dziesięciu osób.

Dyskusje lepiej prowadzić na konkretne, sprawdzone argumenty/przykłady niż takie bez żadnego uzasadnienia.

Stan/żywotność Twojej baterii.
Wybacz, ale nie będę marnował swojego czasu, aby udowadniać Ci jakieś kwestie. Poczytaj, przeanalizuj, wyciągnij wnioski.

Użytkownik Adrian Gajewski edytował ten post 10 listopada 2020 - 14:09


#1970 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 10 listopada 2020 - 14:48

Czy pojemność 88% w XS to już marny poziom, do wymiany?

iPhone 11


#1971 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 listopada 2020 - 14:49

To chyba zależy jak Ci działa? Czy wytrzymuje wystarczająco długo. Jak nie, to wymiana. 


iPhone 15 Pro


#1972 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 14:50

U mnie jest 84%. Nie narzekam.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1973 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 17:59

Mama też ma XS i też 84%, ale myślę już o wymianie baterii i pewnie stanie się to w styczniu. 


Użytkownik MasterM edytował ten post 10 listopada 2020 - 17:59


#1974 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 18:14

U mnie 89%. Wiadomo że odczuwam troszkę słabszą baterię niż miało to miejsce jak telefon był nowy, teraz ma blisko 2 lata. Natomiast nie ma mowy o żadnej tragedii. W zależności od tego jak dużo go używam telefon wystarcza mi na 1-2 dni.



#1975 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 18:21

Mi spokojnie starcza od rana do wieczora. Niczego wiecej nie wymagam.
  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 13

1 użytkowników, 12 gości, 0 anonimowych


    soczekpl