Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gry DOS w DOSBOX - gotowe paczki na MacOSX


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
258 odpowiedzi w tym temacie

#201 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 14 lutego 2009 - 19:24

Może już znacie, ale dla przypomnienia podam:
Abandonware DOS games: abandonware games download
Brać wybierać nie żałować.


Przy okazji, czy ktoś z Was ma Goblins ? Goblins, Goblins 2 i Goblins 3 powstały i wszystkie są jako abandonware na mac'a classic, wnioskuję więc, że na DOS'a też tylko nie mogę ich nigdzie znaleźć.

#202 czesiek32

czesiek32
  • 5 postów

Napisano 04 marca 2009 - 19:10

Wielkie podziekowania dla tworcy tematu! Dune 2 i Settlers 2 to byly gry, milo w nie teraz pograc na macu. Jeszcze jakby dalo rade w tej formie Settlers 1 (lepsze od 2 jak dla mnie) dostac to umarl bym z radosci :)

#203 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 04 marca 2009 - 19:51

O ile pamiętam to Goblinów nie było chyba na DOSa. Pamiętam, że cała Polska szalała na ich punkcie na Amigach. Fakt. Wtedy miałem PC XT z CGA/Hercules a komputer był niewiele większy od Maca Mini. Tak, tak. Mac Mini wcale nie był pierwszy) Istniały już na początku lat 90 ub. wieku komputery XT z procesorem NEC VC-20 (klon Intela 8086) z płytami głównymi, na których zintegrowane były: kontroler dysku (sam dysk nie mieścił się w środku), grafika CGA (4kolory, 320x200))/MDA (Hercules 748 na cośtam, 2 kolory), gdzie tryb był przełączny zworką (ja sobie z niej wyprowadziłem przełącznik na tył obudowy). Szerokość komputera była niewiele większa od dwóch floppów, głębokość - 1,5x mini, wysokość niewiele większa od wysokości floppa DD 720kB. W tym się na bocznej ściance mieściła jeszcze płytka zasilacza z miniaturowym wentylatorkiem. Niestety nie pamiętam jego nazwy, więc jakby ktoś się spotkał z jego zdjęciem to proszę o kontakt. Do tego za straszne pieniądze monitor monochromatyczny 10 cali a za kartę muzyczną robił Covox - przetwornik DA podłączany do portu Centronics a do niego b ył podłączony Taraban 2 :lol: Ten przetwornik to stado rezystorów we wtyczce i zaledwie kilka gier, które umiały go obsługiwać (m.in. Electrobody). Tak szczezrze powiedziawszy to mimo procesora w pełni 16-bitowego (Intel 8088 był 16 bitowy ale miał 8 bitową szynę a w tym komputerku był VC-20, czyli Intel 8086 + Intel 8087 koprocesor) Commodore 64 bił go na głowę możliwościami pod GEOSem, DBase, czy Word Perfect. Na C64 był nawet Office a na tym XT szczytem GUI był okrojony Norton Commander, czy GEM, który możliwościami nie grzeszył (GEM jest też do ściągnięcia z mojej strony, jako GUI do DOSBox). Następnym tak małym komputerem był dopiero Cary1 386SX ale i tak był sporo większy. Dziękuję za uznanie. Nie miałem pojęcia, że coś, co było tylko zabawą z sentymentu dla siebie i kilku znajomych zdobędzie taką popularność i to nie tylko w Polsce. Na razie nie mam pojęcia kiedy znów będzie jakiś update na stronie. Mam tyle roboty, że na Myaple rzadko zaglądam.

#204 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 05 marca 2009 - 22:15

Gobliny były pod DOS'a, osobiście w nie grałem ... ;) fajowe to były gry. A co do popularności to nie ma się co dziwić. Mój syn, lat 12, bardzo lubi grać w Dizzy i nie tylko, spod DOS'a właśnie. Spytał mnie niedawno dlaczego kiedyś takie fajne gry robiono, a teraz nie ? Nic dodać, nic ująć.

#205 >szymcio<

>szymcio<
  • 20 postów

Napisano 06 kwietnia 2009 - 20:33

Chciałem ogromnie podziękować za to wszystko! Najwiecej pomógł mi "Zrób to sam" czy coś w ten deseń

#206 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 07 kwietnia 2009 - 14:25

Wielkie podziekowania dla tworcy tematu! Dune 2 i Settlers 2 to byly gry, milo w nie teraz pograc na macu. Jeszcze jakby dalo rade w tej formie Settlers 1 (lepsze od 2 jak dla mnie) dostac to umarl bym z radosci :)

Voila !
Download Settlers 1, The | abandonia

#207 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 09 maja 2009 - 23:39

Wszystko pieknie ale nie dziala jedno pod Settlersami - special click czyli klik jednoczesnie lewym i prawym przyciskiem myszki :( Wiecie jak to rozwiazac na macu? Bo domyslam sie ze jest to spowodowane tym, ze domyslnie na macu nie ma PPM. Poza tym, normalnie pod settlersami przegladalo sie swiat trzymajac PPM. Tutaj trzeba do tego przytrzymac przycisk CTRL i dopiero potem PPM dziala. Pomocy :(

#208 kubasuchy

kubasuchy
  • 125 postów

Napisano 14 maja 2009 - 17:04

A właśnie, co do Settlersów II. Mam maksymalną ochotę sobie pograć, i chciałbym zapytać czy dałoby radę zrobić wersję z pliku "nosound.bat" bo pamiętam, że taki był, bo teraz nie ma opcji żeby odpalić grę bez dźwięku. No i drugie pytanie, czy dałoby się jakoś podmienić pliki, albo może kody działają, żeby były wszystkie misje w kampanii od razu? bo tylko ostatniej nie udało mi się przejść i od czwartego chapteru średnio mi sie uśmiecha znowu jechać :)

#209 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 14 maja 2009 - 20:02

Dźwięk możesz wyłączyć w ustawieniach gry. Co do drugiego, nie wiem. Najlepiej jak byś miał stare save'y.

#210 jacektoja

jacektoja
  • 150 postów

Napisano 14 maja 2009 - 20:26

a na jakiej zasadzie to coś*działa?

#211 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 14 maja 2009 - 22:48

Co ?

#212 kubasuchy

kubasuchy
  • 125 postów

Napisano 15 maja 2009 - 16:10

Dźwięk możesz wyłączyć w ustawieniach gry.
Co do drugiego, nie wiem. Najlepiej jak byś miał stare save'y.


no właśnie w tym problem, że w ustawieniach gry jest tylko zmiana rozdzielczości

#213 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 maja 2009 - 17:41

W panelu przed wejściem na mapkę tak, ale jak już wczytasz mapę to masz ustawienia, które dają m.innymi wyłączenie muzyki i odgłosów.

#214 kubasuchy

kubasuchy
  • 125 postów

Napisano 15 maja 2009 - 17:43

dzięki za info!

#215 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 maja 2009 - 22:12

A ktos znalazl odpowiedz na moje pytanie? :P

#216 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 maja 2009 - 22:47

Przeglądać świat, mając trzy klawisze, można przyciskając prawy albo lewy klawisz myszy. Nie pamiętam, który. Tak to u mnie działa. Gdy używam mac'owej myszy, z jednym przyciskiem, wystarczy nacisnąć klawisz, ale znowu nie pamiętam, który. Alt, ctrl, albo śmigło.

#217 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 maja 2009 - 22:58

Mam myszke na usb. Przegladam swiat trzymajac ctrl i PPM. Ale nie da sie uzyc specjalnego przycisku np by spalic budynek albo wejsc w info o jakims budynku. Special klik czyli klik prawy i lewy na raz. Jakis pomysl? Serio bez tego bardzo ciezko sie gra.

#218 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 15 maja 2009 - 23:46

No u mnie działa, prawy albo lewy przycisk myszy, ew. alt albo wiatrak, generalnie z klawiszem.

#219 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 maja 2009 - 11:14

Wiatrak? Czy mowimi o tym samym - Settlers 1, dwojki nie lubie ;)

#220 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 16 maja 2009 - 12:28

Wiatrak ... chodziło mi o 'Command', zbyt udziwniłem chyba ;) Ja myślalem, że mówimy o Settlers 2. Ja z kolei mało w S1 grałem. Kiedyś, przed 15 laty to owszem, ale jak wyszła S2 to zapomialem o jedynce. Postaram się sprawdzić.

#221 kubasuchy

kubasuchy
  • 125 postów

Napisano 16 maja 2009 - 15:29

a jak u was z wydajnością S2? Bo u mnie niestety mało płynnie, jak już mam więcej budynków to scrollowanie obrazu to katorga

#222 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 19 czerwca 2009 - 09:04

Matko DOSka :) Dopiero dziś odkryłem ten wątek... Stare czasy się przypomniały, i Atari mojego kumpla, u którego siedziałem całymi godzinami, a w wakacje czasami od rana do wieczora. Oprócz gier próbowaliśmy robić jakąś muzykę w midi, ale ciężko było ;) Rysowaliśmy też jakieś rzuty budynków... Stare czasy, nie pamiętam już jak to robiliśmy, ale ogólnie fajny okres życia ;) Dzięki za przygotowanie paczek, w domu zabieram się za testowanie ;)

#223 banzajek

banzajek
  • 19 postów

Napisano 10 stycznia 2010 - 12:11

A czy ktos moze mi powiedziec jak ustawic dosboxa zeby ruszyl mi Dungeon Keeper ? wszystko montuje sie dobrze ale pod koniec jest napis ze nie jest aplikacja dosowa. Z drugiej strony wiem ze mozna to uruchomic pod MacOSem bo znalazlem w necie gotowa paczke ale angielskojezyczna a klimat tekstow polskich w DK to polowa sukcesu :) BTW tutaj macie liste tego co znalazlem. Tylko prosze powiedzcie jak rozwiazac moj problem.

---- Dodano 10-01-2010 o godzinie 12:14 ----
http://www.movieshar...00games/465001/

#224 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 stycznia 2010 - 12:28

a skąd przekonanie, że ta gotowa paczka działa na dosboxie? bo może wcale tak nie jest? no i jak masz gotową paczkę z DK, to spróbuj podmienić w niej pliki na te z pl wersji

#225 banzajek

banzajek
  • 19 postów

Napisano 10 stycznia 2010 - 12:45

Niestety stworzyli z tego zwarty plik po prostu do odpalenia. Po uruchomieniu wiedze ze staruje jakis dosbox no chyba ze to inny emulator bardzo podobny ktorego nie znam. Jesli mozecie sciagnac i zobaczyc jak to dziala to bylbym wdzieczny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych