Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gry DOS w DOSBOX - gotowe paczki na MacOSX


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
258 odpowiedzi w tym temacie

#251 azyrus

azyrus
  • 8 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 17 czerwca 2011 - 15:43

Nie mam pojęcia czy był jakiś dodatek do tego.

#252 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 17 czerwca 2011 - 15:54

Był jakiś patch umożliwiający grę w sieci, piszą o tym na Wikipedii i w tym serwisie. Nie grałem wtedy jak gra się pojawiła, ale po LANie mogła by być fajna zabawa...

#253 azyrus

azyrus
  • 8 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 18 czerwca 2011 - 09:03

To patcha musisz sobie sam poszukać, bo ja nie posiadam w swojej kolekcji starych gier :)

#254 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 18 czerwca 2011 - 09:24

OK, poszukam, spoko :)

#255 Kndnowak

Kndnowak
  • 73 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 13 września 2011 - 19:44

Polecam BoxerApp - udało mi się pięknie odpalić Tex Murphy Under a Killing Moon. Gra śmiga aż miło. Nie trzeba wachlować płytami (4 CD) i dodatkowo śmiga Gravis Ultrasound. Polecam!

#256 PanJapko

PanJapko
  • 24 postów

Napisano 16 lipca 2013 - 07:13

Ja polecam PINBALL FANTASIES !! swietna gra, jedna z najlepszych dosówek, UZALEŻNIA

#257 prem

prem
  • 21 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 18:22

https://archive.org/..._msdos_games/v2 sporo  ;)



#258 Tomqu

Tomqu
  • 2 postów

Napisano 26 listopada 2020 - 13:59

W międzyczasie przygotowałem trochę kultowych gier dosowych i poprzerabiałem je na Maca.

Zgodnie z ideą Apple. Lekko, łatwo, prosto i wygodnie.
Obsługuje się identycznie, jak większość programów, czyli:

1. Ściągamy xxxx.dmg
2. Montujemy
3. Wrzucamy gdziekolwiek zawartość
4. Klikamy na Dosbox w katalogu z grą i gramy

Uproszczone do bólu.
Wszystkie gry zawierają w sobie skonfigurowany do danej gry emulator Dosbox. Nie trzeba się nad tym zastanawiać, ustawiać, czy wykonywać jakichkolwiek innych czynności.
Można odpalać z Pendrive.
Obojętne, czy uruchamiamy na PowerPC, czy na Intelu. Powinny działać na każdej maszynie - ale z jedną uwagą. Grafika jest ustawiona na OpenGL, więc niektóre gry mogą nie chcieć dobrze działać na starszych maszynach. W razie potrzeby wystarczy zmienić jeden wpis w pliku dosbox.conf z output=opengl na output=overlay. Oczywiście odbywa się to kosztem wydajności, więc co lepsze gry mogą mieć problem.
Mimo wszystko odradzam słabsze maszyny. Przetestowane na moim Mini ale na G4/700 też powinny działać bez kombinowania w ustawieniach (nie testowałem, nie mam jak).
Co i jak przestawiać, gdyby była taka konieczność jest szczegółowo opisane w temacie "Dosbox - DOS w okienku jak Parallels".

Kilka gierek wyposażyłem w opis kodów ułatwiających grę. Pojawi się stosowny komunikat z instrukcją po uruchomieniu gry.

Miłej zabawy !

Download.

Niedziałające linki zostały usunięte
Aktualny wykaz dostępnych Gier pod adresem:


[url]www.dosbox.rabsat.pl[/url]

Na razie tyle rozpoznawczo. Jakby co to mówcie, co jeszcze przerobić.

 

Proszę o aktywację strony z której można pobrać gry.



#259 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 listopada 2020 - 14:00

Jasne, po 13 latach ktoś Ci odpisze.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych