Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czysta instalacja ... czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#26 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 października 2015 - 22:11

Przypominam, że to jest wątek o zasadności czystej instalacji, a nie płacze na baterię.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#27 speacetronic

speacetronic
  • 258 postów

Napisano 14 października 2015 - 11:41

Przypominam, że to jest wątek o zasadności czystej instalacji, a nie płacze na baterię.

Dlatego pytam , czy mam tak że zrobiłem aktualizację, czy warto zrobić na czysto?


Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu,

to czego oznaką jest puste biurko?


#28 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2015 - 13:25

Czy po stworzeniu pena z instalka i zbootowaniu z pena systemu będziemy tam potem mieli opcję czy uaktualniamy czy robimy format dysku?


To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem


#29 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 października 2015 - 13:41

W moim przypadku opłaciło się zrobić instalacje na czysto. Miałem wcześniej problem z przegrzewaniem się laptopa i wiatrakami, które szalały jak głupie przy byle oglądaniu filmów. Teraz mam spokój, więc polecam wszystkim zrobić pena i zainstalować. 


iPhone 12 mini 


#30 4motion

4motion
  • 337 postów
  • SkądIrlandia

Napisano 14 października 2015 - 16:18

Pena chyba nie trzeba robić wystarczy dobry internet i apple id?



#31 malachm

malachm
  • 11 postów
  • Płeć:
  • SkądPolska

Napisano 20 października 2015 - 06:39

Ja nigdy nie miałem problemów z instalacją nowego softu. Zawsze pobierałem instalkę i instalowałem na swoim Macu, później wszystko grało. Mam teraz El Capitan i również nie widzę problemów???

Możecie napisać co was gryzie przy nowym sofcie?



#32 plash

plash
  • 33 postów

Napisano 23 października 2015 - 21:22

Witam, mam pytanie co do instalowania nowego sytemu z pen drive'a. Czy to działa tylko przez Pendrive'a na USB czy można np El Capitan zainstalować poprzez ten programik na karcie Transcend JetDrive i z niej uruchomić instalacje po formacie?



#33 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 października 2015 - 10:41

Z tego co się naczytałem to większość jednak jest bardzo zadowolona z nowego OSX, ja również do tych osób należę. 

Nie mam ani jednego problemu, który opisuje LukasP.

Jedyny problem jaki miałem po aktualizacji, to podczas oglądania filmów wiatraki strasznie szalały i laptop robił się bardzo gorący od spodu. Postanowiłem zainstalować 10.11 na czysto i problem już nie występuje. 

Osobiście jestem bardzo zadowolony z nowego systemu. 


iPhone 12 mini 


#34 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 października 2015 - 11:20

Ja aktualizowałem z Mavericks'a (10.10 jest dla mnie nie używalne) i jestem w pełni zadowolony. Mój Air 11" (4GB RAM) na El Capitan działa tak samo albo nawet szybciej niż na 10.9. Bateria w porządku. Zero problemów po aktualizacji. Jestem w pełni zadowolony z tej aktualizacji.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#35 offca86

offca86
  • 52 postów
  • SkądBristol, UK

Napisano 24 października 2015 - 16:02

Panowie mam pytanie, czy jeśli zrobię aktualizacje systemu z Yosemite do El Capitan to czy stracę jakieś dane z dysków/programy/zdjęcia?

#36 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 października 2015 - 16:23

nie


iPhone 12 mini 


#37 wawia

wawia
  • 12 postów

Napisano 26 października 2015 - 00:46

wg mnie nie warto instalować. System jest niedopracowany i cały czas się zacina...Miało być lepiej a jest jak zwykle...rozważam wywalenie tego czegoś (systemu) i powrót do Yosemite. 



#38 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 października 2015 - 20:49

wg mnie również nie warto. system może i chodzi szybciej, ale bugi są takie, że więcej nerwów to przysparza niż zadowolenia z obsługi. Lepiej poczekać na jakiś większy update. Sama żałuje ze tego nie zrobilam. Nigdy wiecej "świeżego" systemu!



#39 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2015 - 19:07

Szanowni czy aby wgrac system na 'nowo' muszę mieć przygotowany system na pendrive czy macbook sam go pobierze z appstore jak sformatuje dysk. Dysk potrafie tylko sformatować włączając system z uruchomionym cmd i R. 

 

Dzięki 



#40 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 08 listopada 2015 - 20:15

Szanowni czy aby wgrac system na 'nowo' muszę mieć przygotowany system na pendrive czy macbook sam go pobierze z appstore jak sformatuje dysk. Dysk potrafie tylko sformatować włączając system z uruchomionym cmd i R. 
 
Dzięki


Pobierze. Dzięki pendrive nie trzeba po prostu przy każdej nowej instalacji raz jeszcze pobierać systemu.

#41 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2015 - 20:43

Dziekuje instaluje juz. Martwi mnie jedno ze juz od dluzszego czasu pokazuje ze do konca zostala 1 h i tak stanelo w miejscu juz z 20 min.

#42 Piter80

Piter80
  • 106 postów

Napisano 28 listopada 2015 - 11:26

Panowie czy po czystej instalacji macie problemy z wi-fi?Bylem zmuszony wrocic do yosemite,poniewaz czesto wywalalo mi wi-fi na el capitain.



#43 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 28 listopada 2015 - 15:23

Panowie czy po czystej instalacji macie problemy z wi-fi?Bylem zmuszony wrocic do yosemite,poniewaz czesto wywalalo mi wi-fi na el capitain.

 

Ja nie mam żadnych. 



#44 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 08 grudnia 2015 - 13:26

Panie i Panowie, czy warto już, czy czekać dalej? ;) Mojemy macbookowi przydałoby się postawienie systemu od zera lecz nie wiem, czy zostać z Yosemite, czy może już czas na Kapitana. Proszę o kilka zdań użytkowników EC. Dzięki z góry.

#45 PatrykDot

PatrykDot
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2015 - 16:05

Panie i Panowie, czy warto już, czy czekać dalej? ;) Mojemy macbookowi przydałoby się postawienie systemu od zera lecz nie wiem, czy zostać z Yosemite, czy może już czas na Kapitana. Proszę o kilka zdań użytkowników EC. Dzięki z góry.

 

Jak dla mnie system zdecydowanie bardziej dopracowany niż Yosemite. Wstrzymaj się chwilę... w ciągu tygodnia powinna wyjść wersja 10.11.2.



#46 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 08 grudnia 2015 - 17:49

U mnie El Capitan działa rewelacyjnie...



#47 PatrykDot

PatrykDot
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudnia 2015 - 19:05

Jest wersja 10.11.2. 



#48 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2015 - 21:02

Jest wersja 10.11.2. 

 

Jak zwykle we wtorek. Ciekawe dlaczego zawsze we wtorek...

Niby mamy sie spodziewać poprawy działania WiFi, Airdrop, Handoff, Bluetootha - czyli jak zwykle tego na co najwięcej jest narzekań. Zobaczymy...

Chociaż raz nie ruszyli iTunes, sprawdziłem po dacie...

 

Plus dodatkowo osobno jakieś uaktualnienie trybu odzyskiwania (475 MB). 


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 08 grudnia 2015 - 21:08


#49 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 08 grudnia 2015 - 22:11

Dzieki. W takim razie jedziem z tematem ;)

#50 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 23:52

U mnie nie ma róznicy. System śmiga po aktualizacji jak zwykle. Nie wiem po co te czyste instalki i czy cokolwiek dają?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych