Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nabór moderatorów MyApple.pl


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
511 odpowiedzi w tym temacie

#451 BORAX

BORAX
  • 443 postów
  • SkądKrynica Morska/Elbląg

Napisano 25 czerwca 2010 - 20:39

Że ja głupi tego nie zauważyłem.
Ale z innej beczki... nawet.
To w tym dziale - szczególnie zauważyłem że w poddziale iPod Touch nic nikt nie robi i właśnie chcę się zająć głównie usuwaniem spamu, wiadomości łamiących regulamin i tych tematów co się powtarzają bez sensu, bo ile można tłumaczyć że pamięć iPoda się zmniejsza bo jest soft większy, to i tak zakładają tematy i pytają o to samo.

Pozdro !

---------- Wpis dodano o 21:39 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:37 ----------

Jak byk stoi taka nazwa i ją przekopiowałem :P

Dołączona grafika

#452 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 czerwca 2010 - 20:50

Dobra BORAX, już pokazałeś że się nie naddajesz, za bardzo jesteś natręt. Jest jak jest, nie mądruj się już może tak. Tak trudno zrozumieć, że nie zostaniesz tym moderatorem? Odpuść.

#453 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 czerwca 2010 - 20:54

stosuje zasadę, wywalają Cie drzwiami, wchodź oknem, wyrzucają Cię oknem, wchodź kominem...

#454 BORAX

BORAX
  • 443 postów
  • SkądKrynica Morska/Elbląg

Napisano 25 czerwca 2010 - 21:07

Dobra BORAX, już pokazałeś że się nie naddajesz, za bardzo jesteś natręt. Jest jak jest, nie mądruj się już może tak. Tak trudno zrozumieć, że nie zostaniesz tym moderatorem? Odpuść.


Ja nie nalegam.
Mi to nie przeszkadza, tylko chociaż ruszcie tamtych moderatorów, bo widzę że pracę olewają trochę.
Zaproponowałem siebie, ponieważ chciałem ogarnąć ten bałagan i bezsensowne spamienie.
Nie podoba się? Dziękuję. Chciałem tylko pomóc...make a final decision "probably" admin

#455 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwca 2010 - 21:12

Tak właściwie, to dobry moderator powinien być natrętny, prawda?

---------- Wpis dodano o 22:12 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:09 ----------

make a final decision "probably" admin


Podejmij ostateczną decyzję być może admin?

#456 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 czerwca 2010 - 21:13

Nie powinien być, powinien być stanowczy, a nie natrętny ;) Natrętów nikt nie lubi, a nie o to chodzi w moderowaniu żeby być nielubianym, prawda?

#457 BORAX

BORAX
  • 443 postów
  • SkądKrynica Morska/Elbląg

Napisano 25 czerwca 2010 - 21:16

Tak właściwie, to dobry moderator powinien być natrętny, prawda?

---------- Wpis dodano o 22:12 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:09 ----------



Podejmij ostateczną decyzję być może admin?


Sorry do toalety mi się chciało

Chodzi o to że tutaj ostateczną decyzję podejmuje admin, prawda ?

#458 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 25 czerwca 2010 - 21:18

@BORAX: nie zgodzę się z tobą, że moderatorzy nic nie robią przeglądam forum, bardzo bardzo często i czytam niekiedy te 'durnowate' tematy i uwierz mi, wystarczy zaraportować post, a jakiś moderator w swoim czasie, się tym zajmie nikt nie jest maszyną, każdy ma swoje życie prywatne, ogółem wydaje mi się, że krakers09, majkool, iMarekPL i Davvido dobrze sobie radzą (pominąłem kogoś?, jeżeli tak, to przepraszam, nigdy nie widziałem aby w tych działach pominięta osoba się udzielała) i na razie nie potrzeba tam kolejnego moderatora ; ) pozdrawiam

#459 BORAX

BORAX
  • 443 postów
  • SkądKrynica Morska/Elbląg

Napisano 25 czerwca 2010 - 21:21

Spoko loko... rozumiem ;) W tym co powiedziałem głównie mi chodzi o dział iPod Touch i iTunes+iPod. W tym 2 to nawet niektóre tematy nie pasują do działu... i to nie jest dzień czy kilka godzin, a kilka dni.

#460 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 czerwca 2010 - 22:24

Klopot jest gdzie indziej - brak ostrych konsekwencji dla osob, ktore generalnie psuja przyjemnosc z korzystania z forum. Dla mnie osobnik ktory juz post zaczyna od "sorry ale nie czytalem calego tematu" albo "sorry ale nigdzie nie znalazlem" (to drugie zwykle ewidentne klamstwo, bo po tym wstepie jest pytanie o to co jest post wyzej) powinien dostac natychmiast bana na pare dni. Nauczylby sie, drugi raz by sie tak nie zachowal. Inni uczyliby sie na jego przykladzie. Ktos tu pisal o stanowczosci - wlasnie chodzi o to by moderatorzy stanowczo dbali o to by regulamin byl przestrzegany. Gwoli scislosci, nie jestem zainteresowany byciem moderatorem. Napady wolnego czasu na siedzenie w internecie mam za rzadko i nieregularnie, natomiast chetnie moderatorow pokrytykuje ;).

#461 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 czerwca 2010 - 22:36

Mi to nie przeszkadza, tylko chociaż ruszcie tamtych moderatorów, bo widzę że pracę olewają trochę.

Niestety - patrząc na Twoją datę dołączenia, nie wiesz co się działo w dziale iPhone po polskiej premierze w Orange i Erze. Obecnie panuje cisza i spokój.
Dokładnie, zgadzam się z DudusCSE. Raport wystarczy, a post/temat zostaje w szybkim czasie skasowany lub odpowiednio poprawiony.

---------- Wpis dodano o 23:36 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:31 ----------

Klopot jest gdzie indziej - brak ostrych konsekwencji dla osob, ktore generalnie psuja przyjemnosc z korzystania z forum.
Dla mnie osobnik ktory juz post zaczyna od "sorry ale nie czytalem calego tematu" albo "sorry ale nigdzie nie znalazlem" (to drugie zwykle ewidentne klamstwo, bo po tym wstepie jest pytanie o to co jest post wyzej) powinien dostac natychmiast bana na pare dni.

Bez przesadyzmu.
Niektóre wątki są bardzo obszerne i wyszukanie jednej informacji mogłoby zająć dużo czasu. Ktoś z użytkowników może posiadać wiedzę na dany temat i/lub szybki dostęp do danej informacji. Znacznie ułatwia to sprawę. Mowa tu tylko, jak już wspomniałem, o tematach z dużą ilością stron i postów. Wyżej wymienione zachowanie nie powinno być akceptowane w przypadku, gdy w wątku znajduje się kilka krótkich postów...

#462 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 czerwca 2010 - 22:52

Taaaaa, tylko wiesz dlaczego te watki sa takie dlugie? Wlasnie dlatego ze te same pytanie i kwestie padaja zylion razy. Gdyby konsekwencje byly jasne i pewne, to gwarantuje Ci ze kazdy watek bylby dosc krotki, poza publicystycznymi i marynistycznymi (o dupie Maryni). Wtedy i offtopy bylyby fajne i szukanie byloby latwiejsze. A jesli dla kogos sztuka wyszukiwania jest za trudna to z forum powinien zrezygnowac, bo nie jest w stanie spelnic wymagan regulaminu.

#463 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 czerwca 2010 - 00:09

Częściowo masz rację. Tak jak to kiedyś na obrazku było (demotywator chyba) - wyniki wyszukiwana w google to linki to for internetowych, gdzie ktoś prosi właśnie o wyszukiwaną informację, a w rezultacie, w odpowiedzi od innych userów zostaje zmuszony do szukania w google... Tak jak pisałem bez przesadyzmu i popadania ze skrajności w skrajność.

#464 BORAX

BORAX
  • 443 postów
  • SkądKrynica Morska/Elbląg

Napisano 26 czerwca 2010 - 00:28

Dobra ;) Czyli większość na nie. Dziękuję za zainteresowanie. Sprawy nie było ;D

#465 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2010 - 01:19

Zawsze wiedziałem, że w dziale o iPhone jest pokracznie, ale żeby aż tak? @maciek72: może Ty się do 'Systemy Operacyjne' zgłoś? Mnie nie wezmą, bo jestem ten niemiły, ale Ty się nadawałbyś ;-)

#466 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 czerwca 2010 - 01:22

Ja nie, mnie to nie kręci. A płacić za to nie płacą ;)

#467 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 01 lipca 2010 - 23:46

Ja nie nalegam.
Mi to nie przeszkadza, tylko chociaż ruszcie tamtych moderatorów, bo widzę że pracę olewają trochę.

No tak, bo przecież wszyscy moderatorzy mają wakacje i zamiast zajmować się forum marnują czas na opalaniu się... Tam gdzie niektórym zaczęły się wakacje moje się akurat skończyły.

Klopot jest gdzie indziej - brak ostrych konsekwencji dla osob, ktore generalnie psuja przyjemnosc z korzystania z forum.
Dla mnie osobnik ktory juz post zaczyna od "sorry ale nie czytalem calego tematu" albo "sorry ale nigdzie nie znalazlem" (to drugie zwykle ewidentne klamstwo, bo po tym wstepie jest pytanie o to co jest post wyzej) powinien dostac natychmiast bana na pare dni. Nauczylby sie, drugi raz by sie tak nie zachowal. Inni uczyliby sie na jego przykladzie.
Ktos tu pisal o stanowczosci - wlasnie chodzi o to by moderatorzy stanowczo dbali o to by regulamin byl przestrzegany.


Jestem podobnego zdania. Nie chodzi jednak o konsekwencję czy stanowczość. Tak tu po prostu jest...

#468 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2010 - 09:20

Powiem tak - czasami powinniście sobie odpuścić. Ja rozumiem, że niektórzy kandydaci nie są idealni, że np nie posiadają wszechstronnej wiedzy itp. Ale raz - moderator przecież wszechstronnej wiedzy nie musi posiadać, co najwyżej znajomość regulaminu, a dwa - lepszy jest człowiek, który ma sprecyzowane zainteresowania i chce moderować jeden dział (w którym, jak i w wielu innych, panuje niezły burdel), niż brak takiego człowieka. Nie wiem, czym to jest spowodowane, może któryś z was nie został "uhonorowany" tytułem moderatora i teraz się wyżywa? A może to forum poszukuje nie modów a mentorów?

#469 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 lipca 2010 - 09:49

Czyli w skrócie: lepszy rydz niż nic? Każda para rąk do pomocy zawsze się przyda, ale nie oznacza to, że mamy brać każdego kto się zgłosi.

#470 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2010 - 12:25

Ja nie mówię, że każdego. Nie mówię tylko o ostatnim kandydacie, ale o tym, co się dzieje w tym temacie od dawna (obserwuję wasze poczynania w tej kwestii od ponad roku ;) ). Czasami trafiają się, moim skromnym zdaniem, fajni kandydaci, ale ich olewacie, bo nie mają miliarda postów, certyfikatów Apple Pro i doświadczenia w moderatorstwie na 202020 forach, a do tego nie są w stanie siedzieć na forum na pełen etat - oczywiście wyolbrzymiam, ale chyba każdy zrozumie :) Ja sam jestem/byłem moderatorem/junior adminem na kilku mniejszych i większych forach i MA jest jedynym miejscem, gdzie jest to takie problematyczne. Ja nie mówię, żeby ufać każdemu, ale też nie wolno do przesady zawyżać wymagań...

#471 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipca 2010 - 17:23

@ex3v, nie miałem miliona postów ani nawet 800 gdy zostałem MODem. Nie miałem też nic z pozostałych cech :) a jednak zgłosiłem się, w tym wątku zresztą i zostałem zaakceptowany. Po prostu osoba musi pasować do zespołu, a zespół musi odczuwać potrzebę powiększenia.

#472 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2010 - 17:29

Fakt, coś w tym jest ;) Ale pamiętajcie, że wielu fajnych ludzi odpada za złe pierwsze wrażenie :)

#473 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipca 2010 - 18:09

Patrz: ja :P

#474 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipca 2010 - 18:25

Bartek, Ciebie to przed banem tylko urok osobisty jeszcze ratuje :D ;)

#475 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 02 lipca 2010 - 18:31

I wstawiennictwo kilku osób z administracji ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych