Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 8 + M-Audio FW410 = problemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#76 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 16 listopada 2007 - 14:21

czasem warto miesiac poczekac niz zostac ze sprzetem, ktory slabo dziala i nie ma gwarancji
75 postow i jedno co wiemy to ze prawdopodobnie ram jest ok, slabo,
http://discussions.a...4820&tstart=345

wpadlem na cos takiego, strzal rozpaczy,wielu powatpiewa, ale komus pomoglo,bynajmiej tak twierdzi
no i na koniec ile wolnego miejsca masz na dysku?

#77 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 16 listopada 2007 - 15:01

Sprobowalem tego xslimmera - niby odchudzil lodzika z 300MB do okolo 100, ale to nic nie dalo.. dalej jest jak bylo.

Miejsca na dysku mam jeszcze 12GB - wiec nie jakos biednie.

Wedlug Activity monitor podczas grania pracuja oba rdzenie.... nic juz z tego nie rozumiem. - Zapychaja sie raz dwa - Logic wskakuje na 85-90% obciazenia procka i dzwiek sie urywa.

---- Dodano 16-11-2007 o godzinie 15:13 ----
Przyszedl mi do glowy jeszcze jeden szatanski pomysl - wezme BootCampa i zainstaluje na osobnej partycji WinXP - zobaczymy jak sie bedzie zachowywal w Audio.... jesli cos mam uwalone hardware'owo to powinno sie tez chrzanic pod Winda. Nie?

#78 Jacu2006

Jacu2006
  • 12 postów

Napisano 18 listopada 2007 - 00:09

Witam, chcialem sie przylaczyc do tematu. W zeszlym tygodniu kupilem Logic Studio, uzywam Macbooka 1,83Ghz. Do tej pory pracowalem z ProToolsem LE (z Mboxem 2). Na PT robilem m. in. dzwiek do filmu, a wiec praca z obrazkiem, wykorzystywalem wszystkie voice'y, na kazdym sladzie kilka pluginow, 7 auxow, buffer size 1024, a obciazenie procesora nawet nie przekroczylo krytycznego. A z Logikiem cholerne problemy. Uzywam Mboxa jako interfejsu Audio/MIDI. Stworzylem sesje w ktorej mam raptem dwa slady Instrument, Piano + Pad na jednym sladzie i Ultrabeat na drugim. Zaczynam odtwarzac i po pewnym czasie slychac piardy, a nastepnie komunikat "Error while trying to synchronize MIDI and Audio", a takze drugi komunikat ze audio engine nie wyrabia. CPU zapala sie na czerwono. Az nie chce mi sie wierzyc, z PT nigdy nie mialem takich kwiatkow, przeszukalem net i okazuje sie ze bardzo wiele osob ma ten sam problem. Ale konkretnego rozwiazania brak. Bardzo prosze wszystkich ktorzy korzystaja z Logica o pomoc!!! Czy to jest jakis blad programu? Jak sobie z tym poradzic? W obecnym stanie rzeczy Logic staje sie zupelnie bezuzyteczny. Wierze, ze jest cos co trzeba skonfigurowac, cos czego nie zrobilem i stad biora sie problemy. Czekam na sugestie.

#79 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2007 - 02:09

6, to nie błąd - to wersja .0 :wink: Prawdopodobnie krzaczy się CoreAudio przy w współpracy z USB i FW. A Twój test u mnie gra bez problemu na MBP 2.2 z 2GB RAM na Built-in A oto pre-flight checklist dla każdego pilota Kamikaze. Boski Wiatr.:smile: Jak przygotować system Macbooka do pracy z audio: -wyłączyć wszystkie opcje Sharing w System Preferences/Sharing -wyłączyć Screen Saver -wyłączyć Widgety, -wyłączyć Airport, Bluetooth -wyłączyć indeksację dysku (unieruchomić Spotlight Indexing) -ustawić wszystkie parametry Energy Saver na maksa -zostawić dużo miejscza na dysku systemowym Na VM (MINIMUM 15GB): -dysk wewnętrzny chodzi najsprawniej jeśli ma nie więcej niż 2/3 objętości zapisane -użyć maksymalną ilość RAMu z pewnego źródłą (RAM często ma błędy a w pracy z audio one wyłażą, inaczej niż przy pisaniu listów i czatowaniu) -nie używać żadnych rozszerzaczy funkci systemu - np. Polonizatora -usunąć wszystkie zbędne programy, bajery, rzeczy ze startowe i pomocnicze -regularnie używać optymalizatorów struktury dysku i systemu plików (Aplejack, Onyx itp) -naprawiać pozwolenia dostępu -mieć czystą i pewną instalkę systemu i programu audio -trzymać kciuki
  • Vee lubi to

#80 Jacu2006

Jacu2006
  • 12 postów

Napisano 18 listopada 2007 - 11:57

Dzieki, ale nie ma na tej liscie niczego czego bym nie zrobil lub nie mial jeszcze zanim instalowalem ProToolsa. Za to na jednym forum znalazlem cos takiego: "-20 refers to the "nice" level of the process. UNIX operating systems have what is called a scheduler, a part of the kernel that decides when tasks run and for how long before CPU time is allocated to another task. Processes with higher "nice" levels are nicer -- meaning that they get a smaller share of the processor time. Processes with a lower nice value are less "nice". Nice values range from -20 to +19. Basically, it's a hint to the kernel's scheduler that schedules processes to run about how aggressive it should allow a process be in using up processor time. It's conceptually distinct from the concept of "priority" which enters into the process scheduling a little differently. ---- You can do this automatically by opening the Script Editor in the /Applications/AppleScript/ folder and pasting in the following: tell application "Logic Pro" run end tell set the_lines to paragraphs of (do shell script "ps -U $USER") set the_app to "Logic Pro" set the_line to "" repeat with this_line in the_lines if this_line contains the_app then set the_line to this_line end if end repeat if the_line is "" then return set the_pid to word 1 of the_line do shell script "renice -20 " & the_pid password "yourpasswordhere" with administrator privileges Provide your administrator password in the last line, and save the script as an application in a location easy to access. Open it whenever you want to open Final Cut Pro (Logic Pro). More information about the command, including the purpose of the -20, is available in this article. http://developer.apple.com/documentation/Darwin/Reference/ManPages/man8/renice.8.html" Czy to moze pomoc?
  • kokos lubi to

#81 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2007 - 15:07

6, hohohoho... złota grudka informacji.... mnie się pytasz ?????

#82 Jacu2006

Jacu2006
  • 12 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 00:19

Szukam jakiegos rozwiazania. Nie posiadam wiedzy informatycznej, ale na moje oko to ewidentnie wina softu, bo jesli w PT najwieksze sesje chodza bez zajakniecia, to cos tu nie gra.

Poza tym to nie jest kwestia duzych sesji, tylko jakichs elementarnych spraw. Wywalilem na soft 2000zl i ma on dzialac. Jak mam jakis problem z ProToolsem to wchodze na strone DIgidesign, znajduje rozwiazanie w postaci jakiejs "latki", odpowiedni update i wszystko hula.

A tutaj setki osob maja ten sam problem, formuluja problem a rozwiazania brak.
Mysle sobie ze podejme stanowcze dzialania wyegzekwowania od SAD-u zeby mi zapewnili nalezyty support, a jak nie to domagam sie zwrotu kasy.

---- Dodano 19-11-2007 o godzinie 03:50 ----
...aha i jeszcze zapraszam do lektury:

[url]http://logicprohelp.com/viewtopic.php?t=15806&postdays=0&postorder=asc&start=0[/url]

#83 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 15:00

To dlaczego u mnie wszystko działa ?

#84 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 19 listopada 2007 - 16:32

Bo pewnie masz zepsuty komputer ;))))

#85 Jacu2006

Jacu2006
  • 12 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 22:43

No dobrze Macio, a jak u Ciebie ksztaltuje sie w ogole obciazenie procesora? Bo ja np. zauwazylem u siebie ze jak otworze Activity monitor, to obciazenie CPU jak pracuje Logic dochodzi np. do 120%??!!! :o Jak to w ogole mozliwe? Ciekawostka jest taka, ze jak wczoraj odpalilem sesje demo "Le Disko" to prawie 70 sladow chodzi bez problemu.

#86 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 16:42

No dobrze Macio, a jak u Ciebie ksztaltuje sie w ogole obciazenie procesora? Bo ja np. zauwazylem u siebie ze jak otworze Activity monitor, to obciazenie CPU jak pracuje Logic dochodzi np. do 120%??!!! :o Jak to w ogole mozliwe?

Ciekawostka jest taka, ze jak wczoraj odpalilem sesje demo "Le Disko" to prawie 70 sladow chodzi bez problemu.


Postaram się dzisiaj sprawdzić jak to wygląda u mnie.
Może wypuścili serię MBooków z jakims elementem kompatibilnym w 99,99%
Bo problem dotyczy chyba tylko tego modelu

#87 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 listopada 2007 - 19:19

Z czystej ciekawosci zainstalowalem Albino przez wielu tutaj wspominane: sam Albino w Abletonie Live, gralem na klawiaturze midi, po kilku akordach pochlonal ponad 90 % procesora i skonczylo sie granie. Mam Core2Duo 2.16 ghz, poza Albino na innym sofcie dociazam gora do 12 % mocy procesora.

#88 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 19:51

Z czystej ciekawosci zainstalowalem Albino przez wielu tutaj wspominane: sam Albino w Abletonie Live, gralem na klawiaturze midi, po kilku akordach pochlonal ponad 90 % procesora i skonczylo sie granie. Mam Core2Duo 2.16 ghz, poza Albino na innym sofcie dociazam gora do 12 % mocy procesora.


---- Dodano 20-11-2007 o godzinie 21:52 ----

Właśnie skończyłem .
NIe chcę Cię załamywać ,ale u mnie przy 4 taktowym midi loopie wypełnionym ósemkami,
otwiera mi się Albino x 16 ,logic kręcił sie bez problemów na tym loopie prawie 30min z17 synthami Albino, dołożyłem 18 -stego i pojawił sie słynny System Overload (-same jedynki i zera )
Po tym komunikacie nie mogłem zmusić lodzika do pracy z 17synthami , mimo zapasu na wskaźniku drugiego rdzenia , dlatego podaję liczbę 16.Logic postawiony na Macu z zegarem 1.8? GHz-tej drugiej cyfry nigdy nie pamiętam, 2GB RAM , dysk7200obr


---- Dodano 20-11-2007 o godzinie 21:56 ----
BOOK MAĆ !!!
Juz zaczynam cytować samego siebie
Może spróbujcje mojego sposobu , łatwiej będzie coś ustalić

#89 Jacu2006

Jacu2006
  • 12 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 21:17

Zauwazylem jeszcze u siebie cos takiego, ze jak gra Logic i otwieram Activity Monitor, to notorycznie widze "MIDIserver (not responding)". Choc czasami wydaje sie ze nie ma to wplywu na gre na klawiaturze, to moze jednak ma?

Zalozylem teraz sesje domyslna Compose -> R&B na dysku Firewire, zaznaczylem opcje kopiowania sampli do folderu sesji, nagralem z dziesiec roznych sladow intrumentow, prawie same EXS24 i ultrabeat, dodatkowo w preferencjach EXS24 zaznaczylem ze mam dysk 7200RPM, no i nie wiem czy to ma zwiazek z ktoras z wymienionych operacji, ale problemy jakby zniknely (ale moze lepiej nie mowic "hop").

Co myslicie?

---- Dodano 20-11-2007 o godzinie 23:18 ----
Aha, plus cala ta masa pluginow chodzi, a CPU max. 75%

#90 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 20 listopada 2007 - 21:49

[c
BOOK MAĆ !!!
Juz zaczynam cytować samego siebie
Może spróbujcje mojego sposobu , łatwiej będzie coś ustalić


A co tu ustalac? Ja nie mam Logica, wiec sprobowalem Albino w Abletonie. Wynik taki jak opisalem. Na poczatku zreszta nie zajarzylem, ze doszedlem do kresu procesora, myslalem ze cos sie krzaczy w Albino ze dzwiek sie nagle popsul. Dopiero za drugim razem zobaczylem w Abletonie ze mam zzarte 92 % procesora a po chwili znowu wysiadl dzwiek. Dla porownania sprobowalem inne pluginy/instrumenty w Abletonie, rzadko przekraczaly 13 % mocy.
Dla mnie to nie tragedia, Albino i tak nie zamierzam uzywac, zrobilem to z ciekawosci bo o tym tutaj juz ktorys raz piszecie. Chcialem wiedziec o co chodzi.
Mam iMaca C2D 2.16 ghz, 1 gb ramu, dysk 7200. Mialem uruchomiony tylko system, Abletona i Albino wlasnie. Akordy gralem z klawaitury midi. Dzwiek szedl na karte muzyczna przez firewire.
Poza Albino nie spotkalem sie jeszcze z czyms tam kasujacym moc procesora.
Sam Albino z jednym prostym przebiegiem arpeggiatora bardziej mi kasuje procesor niz Reason z 10 instrumentami i efektami na Abletonie :)

#91 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 21 listopada 2007 - 12:04

Czyli moze to kwestia syfu w Albino. (ale Macio zapial demo 16x i gralo - dziwne).

#92 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 20 lutego 2008 - 11:55

No i juz kompletnie nie wiem co robic... wymienilem dysk na 160GB 7200 obrotow i dalej to samo.
Nie mialem czasu postawic XP, ale dzisiaj chyba znajde...

Moze znalazlby sie ktos z Kielc lub okolic, kto na makowym audio zna sie lepiej niz ja i polaczylibysmy sily??

---- Dodano 21-02-2008 o godzinie 07:57 ----
No i kolejny test wypadl blado.
Przy pomocy BootCampa postawilem na osobnej partycji XP.

Potem poszedl Cubase SX3 i do tego to nieszczesne Albino...
Jedna sciezka MIDI
Zaczynam grac.... i trzeszczy po paru dzwiekach - uzycie procka wg miernika cubase'owego leci do samej gory... (a w menedzerze urzadzen ok. 40% pokazuje) - MultiProcessing w SX wlaczony oczywiscie.

No i juz mam dosyc... zero pomyslow na to co zrobic i jak...

#93 Thomas

Thomas
  • 13 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 13:36

Wybaczcie, jeśli jest to banalne pytanie, ale czym różni się w Activity Monitor proces 'PowerPC' od ' Intel'? . Bo mój Logic Express wyświetlany jest właśnie jako PPC? Czy to może mieć wpływ na OVERLOADy?

#94 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 13:38

znak to ze logic jest w wersji przed 7.2 czyli na procesor ppc, czyli dziala przez rozete? mozliwe to?

#95 Thomas

Thomas
  • 13 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 13:47

Hm... Faktycznie - wersja 7.1... Czyli jeśli jest dedykowana PPC, to na MB Intelowskim mogą pojawić się problemy?

#96 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lutego 2008 - 13:55

6, :lol: praktycznie lodzio 7.1 w ogóle nie powinien się odpalić na Intelu :shock:

#97 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 13:58

i oto caly fenomen, nie powinien dzialac a dziala, zainstalujesz 7.2 i moze sie okazac ze sa jakies problemy, ale teoretycznie powinno byc super

#98 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 lutego 2008 - 14:46

Thomas, a nie masz jakis syfów z dwiekiem? Np nie zanika Ci, nie wiesza sie? Programy audio slabo wyrabiaja sie pod Rosetta.

#99 Thomas

Thomas
  • 13 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 15:30

Szczerze mówiąc nie pojawia mi się nic wiecej ponad to, co zostało opisane we wszystkich poprzednich postach :D . Jeżeli nie obciażę Lodzia zbyt dużą liczbą exs24, to działa zupełnie przyzwoicie. Jak mu dołożę trochę, to 'pierdy' i 'overloady' murowane




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych