Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 8 + M-Audio FW410 = problemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#26 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 12 listopada 2007 - 10:46

Czytalem na logicprohelp.com, ze niektorzy maja podobne problemy.
Co do RAMu... czy ja wiem - 2x1GB Kingstona - wszystko chodzi tylko wlasnie ten Logic sprawia problemy.

Zainstaluj - obaczymy. Bo mnie ciekawi ta cala sytuacja.

---- Dodano 13-11-2007 o godzinie 01:49 ----

Na płycie demo masz gotowe sesje po ok 1GB zapakuj jedną z nich i zobacz co się dzieje. Na moim macu ze słabszym procesorem
czterdzieści kilka śladów audio z pozapinanym wiadrem efektów śmiga bez zająknięcia na 3/4 mocy procka


Zapuscilem ta Brandi Carlile. No i niestety - idzie moze okolo sekundy a potem wywala mi komunikat: "Disk is too slow or System Overload (-10010)"

Chyba ta cala sprawa rozbija sie jednak o macbookowy dysk..... no bo jak nie o to to ja juz glupi jestem. :confused:

#27 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 13 listopada 2007 - 01:07

Właśnie skończyłem . NIe chcę Cię załamywać ,ale u mnie przy 4 taktowym midi loopie wypełnionym ósemkami, otwiera mi się Albino x 16 ,logic kręcił sie bez problemów na tym loopie prawie 30min z17 synthami Albino, dołożyłem 18 -stego i pojawił sie słynny System Overload (-same jedynki i zera ) Po tym komunikacie nie mogłem zmusić lodzika do pracy z 17synthami , mimo zapasu na wskaźniku drugiego rdzenia , dlatego podaję liczbę 16.Logic postawiony na Macu z zegarem 1.8? GHz-tej drugiej cyfry nigdy nie pamiętam, 2GB RAM , dysk7200obr

#28 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 13 listopada 2007 - 07:55

Czyli w sumie wyglada na to, ze tylko dysk sie rozni. Zegar mam wyzej, ramu tyle samo.
Masz Macbooka czy cos innego?

---- Dodano 13-11-2007 o godzinie 09:59 ----
A jakbys mial chwile to przetestuj to jeszcze w taki sposob, ze wrzuc jeszcze na te osemki w Albino sustaina... ciekawe jak sie bedzie zachowywal...

#29 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2007 - 09:06

Vee-za małe zbufory-zwiększ to może pójdzie. Cubase na iBooku G4 w domyślnych ustawieniach ledwo nagrywał 12 śladow w 24 bit. po zwększeniu buforów latencja co prawda podskoczyla ale za to dalo się nagrywać.

#30 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 13 listopada 2007 - 13:12

Ale glownym problemem jest nie samo nagrywanie - tylko granie na zywo... co z wieksza latencja nie przejdzie... ale sprobuje - zobacze czy cos sie poprawi. A i juz upatrzylem sobie dysk 7200obr. 100GB - w sumie to "tylko 350zl" i chwila na wymiane.

#31 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 13 listopada 2007 - 16:06

Watpię aby to był dysk .chyba że w twoim macu kręci sie z prędkością płyty gramofonowej

#32 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 13 listopada 2007 - 17:31

No to co w takim razie typujesz skoro Logic mi wypisuje "Disk is too slow"....? "Zaraz...odwioza...mnie...do...Tworek" :)

#33 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 13 listopada 2007 - 18:12

Masz ustawione sample rate na 192 kHz -trafiłem ?:grin:

#34 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 13 listopada 2007 - 22:49

Pudlo - 44.1kHz

#35 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 10:05

Zainstaluj system jeszcze raz zainstaluj tylko Quick Tme v7.3 i combo update 10.4.9 i lodzika , wklep pare nutek na piechotę zamknij to w pętlę podobnie zrób z nastepnymi otwieranymi instrumentami logica , nie podłaczaj żadnych modemów,kart audio itd,

#36 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 11:13

Zainstaluj system jeszcze raz zainstaluj tylko Quick Tme v7.3 i combo update 10.4.9 i lodzika , wklep pare nutek na piechotę zamknij to w pętlę podobnie zrób z nastepnymi otwieranymi instrumentami logica , nie podłaczaj żadnych modemów,kart audio itd,


a najlepiej nie uruchamiaj komputera czesciej niz raz na tydzien...

panowie, przeciez to ma dzialac bez pytania, wiec trzeba sie zastanowic gdzie jest problem , skoro u jednej osoby dziala a u innej nie to
-hardware, dysk szybszy super- jesli ma sie do dyspozycji jakis zewnetrzny mozna sprawdzic czy to cos rozwiazuje, moze ten co jest w srodku nie dosc ,ze wolny to jeszcze nie do konca sprawny, moze wymiana ramu?
-software- jesli na forach sa b.dlugie watki o overload to znak , ze problem istnieje /sam czytalem o klopotach z sustainem/
wiec trzeba poczekac na poprawki
albo jak radza niektorzy, uzywac innego softu do grania live
p!

#37 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 11:26

Zainstaluj system jeszcze raz zainstaluj tylko Quick Tme v7.3 i combo update 10.4.9 i lodzika , wklep pare nutek na piechotę zamknij to w pętlę podobnie zrób z nastepnymi otwieranymi instrumentami logica , nie podłaczaj żadnych modemów,kart audio itd,


Jeszcze raz? Dopiero co instalowalem - czysty system. I dokladnie tylko to podpinalem. Zadnych kart ani nic.

#38 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 12:05

Spokojnie Panowie u mnie po instalacji logica 8 z nieodinstalowana wersją 7.2 ,wywaliło wersje starą , dało się otworzyc 2-3 instrumenty logica .5-6 ścieżek audio, Virus TI podłączony przez usb wydawał z siebie tylko dwa dźwięki Prrrrrrrrrrrr i Brrrrrrrrrrr, jak by było mało tego wszystkiego po instalacji najnowszego update Haliona mac się zwiesił a obraz na monitorze wyglądal jak po wybuchu granatu.Mam zaliczoną wymiane dysku na szybszy i powiekszenie RAM-u .Jeśli nie muli coś co jest w sofcie. To pozostaje tylko ta njgorsza opcja czyli servis

#39 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 12:21

Wez nie strasz....
A serio - to zaczynam sie zastanawiac co niby ten serwis zrobi?

Aha... dla ulatwienia podam, ze probowalem Albino odpalic pod Abletonem i jest jeszcze gorzej....

---- Dodano 14-11-2007 o godzinie 14:22 ----
I jeszcze jedno - skoro ma pasc na serwis (blady strach w moich oczach) - to jak to im opisac, czym umotywowac serwisowanie? Moze jakis soft testujacy, czy cos, ktory by mi wykryl nieprawidlowosci....

#40 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 13:32

Sprawdź jaki masz dysk , ja namówiłem znajomych na kupno najtańszego intelowego miniaka z zegarem 1.6? Dysk mial 60 GB więc po kilku tygodniach został wymieniony poza serwisem na większy okazało się że stary mial 4200 obrotów zamiast deklarowanych 5400.

#41 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 13:45

Wedlug System Profilera to model ST96812AS - idac tym tropem Google ukazal mi Seagate'a, ktory oficjalnie ma 5400.

#42 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 14:18

Ram kupiłeś jako parę tzn dwie kości w jednym opakowaniu ? i czy na pewno jest dedykowana twojemu macowi ? To naprawdę dziwne że tak szybko ci się to wszystko gotuje .Ja nie mogę powiedzieć nic złego na temat pracy lodzika 8 na moim Macu .Wszysto chodzi szybko i stabilnie wszystkie dodatkowe wtyczkidziałają bez problemu

#43 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 14:31

Nie - kupilem osobno 2 kosci Kingstona. Czy jest dedykowana - nie wiem - mozna to gdzies sprawdzic? (W komentarzach na komputroniku bylo, ze ludziom to chodzi na macbookach - ale moze jakos ekstremalnie nie wykorzystywali)

#44 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 14:50

http://www.myapple.p...ead.php?t=45897

#45 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 14:59

Czytalem - robilem format - i wsio z posta Kokosa... oprocz tego Applejacka - zaraz to przetestuje.

#46 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 15:04

Przeglądnij ten wątek zainstaluj system w/g wakazówek Kokosa i tak jak napisałem tylko logic 8 nic więcej ,jeśli się odetka to instaluj inne rzeczy pojedynczo i otwieraj lodzika isprawdzaj jak działa po instalacji każdego nowego drivera, wtyczki ,programu itd,będziesz mógł stwierdzić co muli. Jesli to nie pomoże przyczyn trzeba szukać w kompie.

#47 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 15:12

Dokladnie tak robilem - teraz jeszcze pojechalem AppleJackiem - i nic nie pomoglo... to samo ciagle.

#48 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 15:41

W 30min system i lodzik 8 ????? To chyba masz najszybszego maca na świecie

#49 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2007 - 16:11

6,

Vee - współczuje Ci bardzo, jeśli po Clean Install systemu i Logica nadal masz takie problemy, to znaczy, że musisz sprawdzić RAM memtestem (jest w instalce aplejack chyba). Albo z płyty Apple uruchom Hardware Test na całą noc.
Jeżeli AHT nie wykryje błędów w RAMie, to spróbuj wycignć jedną kość RAMu i odpal jakiś setup VI z Albino i innymi. Potem zamień kości i znowu odpal zestaw VI.
Czy jest jakaś różnica w wydajności ?

#50 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 16:25

O... zaraz zapuszcze... i niech chodzi... bo naprawde chyba za chwile mi sie cierpliwosc skonczy i przerzuce sie na dzial "Gielda/sprzedam"

---- Dodano 14-11-2007 o godzinie 18:26 ----
Mialo byc tak pieknie - wlaczasz i chodzi - a tu naprawde - gorzej niz z PC ;)))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych