Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 8 + M-Audio FW410 = problemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#51 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2007 - 16:52

6, hohoho - chłopaku.... żebyś wiedział jakie ja horrory w studiu z pierwszym lodziem 4 na G4 przechodziłem. I to z klientami za plecami i deadlinem na karku. Z muzykami w studiu i krawatersami nad uchem...koszszszszsmarrrrrrrrrrrr. Po kolejnych update i wymianie felernej kości 128MB RAM w PPC sytuacja się uspokoiła i Lodzio odpłacił mi latami bezkonfiktowej służby. A więc cierpliwości życzę i wytrwałości. I na marginesie - okazało się, że mój Toneport UX2 ni huhu z MBP 2.2 i MacOS 10.4.10....hehehehehehehehehe i tak w kółko w kółko w kółko....

#52 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 17:11

Apple Hardware Test z zaznaczonym "perform extended testing" - dal rezultat w postaci komunikatu "No trouble found" Kokos: masz moze gdzies tego memtesta i podeslalbys mi?

#53 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2007 - 17:19

6, za krótko testowałeś. Zalecany cykl to 4-6 h pętli. Ale zanim nastawisz memtesta na noc, spróbuj sztuczek z wyjmowaniem kości, może to coś da ASAP

#54 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 17:21

A wytlumacz lajkonikowi gdzie sie te petle ustawia, bo ja tutaj nic takiego nie wiżu.... Sztuczki z pamiecia - sprobuje.

#55 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2007 - 17:29

Remember- GUI memtest

Applejack z memtest Ale widzę, że już masz AJ, musisz jeszcze raz odpaić instalator i w trybie Customize zapodajesz tylko memtest

#56 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 14 listopada 2007 - 21:47

Vee ty szczęściarzu !

#57 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 listopada 2007 - 23:51

No... straszny ze mnie szczesciarz... wszystkim naokolo chodzi tylko nie mnie ;)))

---- Dodano 15-11-2007 o godzinie 09:34 ----
Wczoraj pobawilem sie z pamiecia. Przekladalem, zamienialem, itp. itd. i zadnej roznicy.

Programy testujace (Rember i memtest) nie wykazaly zadnych bledow w pamieci...

TADAAAM!

---- Dodano 15-11-2007 o godzinie 09:54 ----
Robie combo update do 10.4.11 - skoro kokosowi zaczal chodzic Tone Port i Logic ;))) To moze i mi pomoze?

---- Dodano 15-11-2007 o godzinie 10:13 ----
Niestety - nadal kicha :(

#58 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 14:09

Czy masz wyłączoną opcję usypiania dysku ?

#59 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 15 listopada 2007 - 14:27

Tak - w ogole jakiekolwiek usypianie mam wylaczone. (a niedlugo mi sie moje wlasne usypianie wylaczy)

#60 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 14:29

grając EXS24 jak bardzo skacze wskaźnik obciążenia dysku ? Czy widać że pracują dwa rdzenie ?

#61 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 15 listopada 2007 - 14:35

No wlasnie najczesciej grajac live czymkolwiek wskaznik w Logicu pokazuje, ze dziala 1 rdzen... i to do oporu, przy sustainie itp... drugi wedlug tej miarki lezy odlogiem (prawie... czasami cos tam drgnie, ale tak w granicach bledu statystycznego)

#62 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2007 - 16:36

6,

uuuuuuuupsssssssss. nie może być sytuacji w której lodzio nie obciąża dwóch rdzeni jednocześnie.

Albo Albino nie potrafi odpalać na dwóch rdzeniach. Przyklad - najnowższy wrapper Intelowski do playera Atmosphere nie potrafi wykorzystać dwóch rdzeni, fakt, że w formacie wtyczki RTAS, ale może tu jest analogia.

Czy może też inne instrumenty Lodzia (EVP np) odpaląją na jednym rdzeniu ?

Pamiętaj, że musisz obserwować CPU Monitor w Activity Monitor A NIE wskaźnik Lodzia.

Jak obciąża rdzenie Lodzio BEZ Albino ?

I jeszcze może spróbuj nagrać jakieś akordy z sustainem MIDI na Lodzia , odłącz klawiaturę USB i odtwórz sekwencje...

#63 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 16:38

Co się dzieje w czasie kiedy wskaźnik obcążenia rdzenia dobija na maxa,Czy lodzik staje albo pojawia się jakiś komunikat ? Sampler przy 2GB RAM powimien chodzic bez probemu mimo nie najszybszego dysku,Moc procesora jest ważna przy wirtualnych syntezatorach. Krótko mówiąc czy
widziałeś pracujący drugi rdzeń ?

---- Dodano 15-11-2007 o godzinie 18:40 ----
Kokosie sprawdzałęm demo Albino 3 -odpalam 16 szt.

---- Dodano 15-11-2007 o godzinie 18:42 ----
Coś jest uwalonego w macu Vee

#64 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2007 - 16:52

Właśnie sprawdziłem u siebie na MBP 2.2GHz - lodzio odpala wszystkie instrumenty wbudowane na dwóch rdzeniach. Niestety, również sustainy na EVP przy buforze 512 w setupie fabrycznym R&B powodują czkawkę Ok ale tylko przy CoreAudio przez TonePort UX2, na Built-in jest git, nawet przy buforze 128 i niżej też

#65 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 17:17

Tak tylko że mac Vee z jedym Albino i jednym EXS-em robi ppppppprrrrrrrrrrrrrrrrrrr

#66 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 15 listopada 2007 - 23:28

6,
I jeszcze może spróbuj nagrać jakieś akordy z sustainem MIDI na Lodzia , odłącz klawiaturę USB i odtwórz sekwencje...


Nie mam klawiatury USB - korzystam albo z klawiszy maca - przy wlaczonym Caps Lock, albo z Rolanda A33 podpietego przez MIDI do M-Audio.

To nie tylko Albino powoduje problemy - jak zaladowalem do EXS jakies sample fortepianu dzialo sie to samo - moze troszke wolniej, ale po chwili grania na sustainie procek dochodzil do czerwonej kreski na miarce (logicowej) i albo pierdzi, albo przestaje grac....

Komunikatow jesli chodzi o zachowanie instrumentow nie ma zadnych.
Jedyne komunikaty to te, ktore mi sie pojawialy przy odtwarzaniu sesji z plytki demo. Sekunda i wywalalo, ze "Disk too slow" (o czym pisalem wczesniej). Po wywaleniu paru sciezek.. z truuudem dalo sie posluchac calej piosenki....

---- Dodano 16-11-2007 o godzinie 01:29 ----
Aha... kokos mowi, ze na Core mu rwie, ale na UX2 juz jest spokoj - u mnie kaszana jest zarowno na Core Audio, jak i po podlaczeniu M-Audio FW410. :(

---- Dodano 16-11-2007 o godzinie 01:31 ----

Coś jest uwalonego w macu Vee


No i tego sie obawiam, tylko za cholere nie umiem powiedziec co - pamiec przeszla testy... ja jestem za swiezy w makowkach, zeby cos wyrokowac...

#67 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 15 listopada 2007 - 23:41

juz kilkadziesiat postow temu byla rozmowa o podpieciu innego dysku, moze masz tez ten ram ktory miales przed kingstonami, to dwia elementy , ktore mozesz sam sprawdzic zanim zaczniesz sie powaznie martwic, a wiec do dziela ,niech cos wreszcie sie wyjasni

#68 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 15 listopada 2007 - 23:48

Wczoraj robilem podmiane ramu - na poprzednich kosciach jest to samo, wyjmowalem tez pojedyncze kingstony i dalej bezskutecznie (pol nocy wczoraj memtest jezdzil po kingstonach i nie stwierdzil nic). Co do dysku - niestety nie mam innego :(

#69 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 16 listopada 2007 - 00:20

To może podsumujmy naszą twórczą dyskusje: RAM-nie ,dysk-nie , program-nie ,system-nie, uupgrady, updaty,sterowniki -nie.Został tylko jadący na pół gwizdka procesor.Jakieś propozycje ?

#70 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 16 listopada 2007 - 00:30

A jest moze jakis soft, ktory by jakos konkretnie przetestowal caly hardware?

#71 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopada 2007 - 00:47

... procek dochodzil do czerwonej kreski na miarce (logicowej)


Błąd - patrz mój post z purpurowym tekstem. Wskaźnik CPU w Logic 8 jest dość przypadkowy.


Aha... kokos mowi, ze na Core mu rwie, ale na UX2 juz jest spokoj


Błąd - piszę, że jest dokładnie odwrotnie.


Czyli masz czysto zainstalowany system na świeżo formatowanym dysku, bez Polonizatora, z English na pierwszym miejscu System Preferences/International/Language, ze wszystkimi ustawieniami Energy Saver na maksa

Nie instalowałeś żadnych bajerów rozszerzających możliwości MacOS X.

Masz QuickTime 7.2 lub wyżej i system 10.4.11

Update firmware MacBooka.

Podczas testów z Activity Monitor, w trakcie pracy Logic 8 nie pojawia się żadna procedura zżerająca cykle CPU - szczególnie mdimport (indeksacja dysku)

Masz sprawny RAM 2GB


Zgadza się ?

---- Dodano 16-11-2007 o godzinie 03:13 ----
6,

poczytałem sobie forum Gearslutz i widać, że niektórzy mają problemy z MB i L8 takie jak Vee.

Słabo - chyba trzeba poczekać na siakiś update...

#72 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 16 listopada 2007 - 02:27

Błąd - patrz mój post z purpurowym tekstem. Wskaźnik CPU w Logic 8 jest dość przypadkowy.


byc moze aczkolwiek jak mialem slabszy komputer to podczas bounce zawsze sie zatrzymywal jak wskaznik dochodzil do konca, choc w activity nie bylo problemu, wiec to chyba jakis bug programu

co do overload to wszystkie fora maja te watki,
http://tinyurl.com/3b2y8x

tu nawet czesciowo podobna sytuacja

tylko dlaczego jedni maja problem a inni nie?

#73 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 16 listopada 2007 - 07:55

poczytałem sobie forum Gearslutz i widać, że niektórzy mają problemy z MB i L8 takie jak Vee.

Słabo - chyba trzeba poczekać na siakiś update...


U mnie jest o tyle dziwnie, ze podobnie szybko zapycha sie Ableton Live.... :o/
I w tym miejscu jestem juz glupi...

(chce ktos kupic MacBooka? Jeszcze na gwarancji ;))))

#74 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 16 listopada 2007 - 13:02

ok, inaczej czy jesli nie korzystasz z logica, abletona, komputer pracuje ok, porownywalnie do innych komputerow? jesli masz gwarancje to moze warto z niej skorzystac, serwis ma pardziej precyzyjne narzedzia niz AHT,

#75 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 16 listopada 2007 - 13:17

Pol roku pracowal normalnie (czekalem na wiecej ramu zeby zaczac zabawe z audio) - teraz tez wszystko sprawia wrazenie, ze jest OK - tylko to audio bruzdzi. Nawet Garage Band dziala w miare przyzwoicie... bez zadnych niespodzianek. Photoshopa probowalem, inne takie, gry (Sims 2) nawet chodza calkiem spoko... wiadomo, ze nowosci to graficznie na macbooku nie dadza rady przez grafike, ale np. taki Max Payne hulal. Filmy, divx, dvd, mp3, www, neo office i inne tego typu badziejstwo codziennego uzytku chodzilo bez zarzutu. Teraz jak wytlumaczyc serwisowi, ze cos jest nie tak... Druga sprawa - wysle maczka i go nie bede mial pewnie z miesiac - zaplacze sie ;))) A moze mi dadza nowego?? :)))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych