Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 8 + M-Audio FW410 = problemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 05 listopada 2007 - 13:25

Wczoraj po 30 minutach zaznajamiania sie w domu z tematem podlaczenia klawiatury midi do Macbooka i graniem przy pomocy Logica wybralem sie z tym zestawem na probe.
Wszystko fajnie... do czasu gdy - zaczelo pierdziec.
Glowny powod, ktory zaobserwowalem to zbyt duze obciazenie procesora (np. przy trzymaniu wybrzmiewajacego fortepianu i przelaczaniu na inny instrument)
I tu moje zdziwienie - w sumie mialem w projekcie tylkko 4 sciezki z instrumentami.
Od gory:
- EXS24 z zaladowanym fortepianem Yamaha
- EVB3 z jakimis organkami
- EVP88 z rhodesem
- Albino z padem

Oprocz momentow przelaczania miedzy instrumentami nic nie gralo razem.
Najwiecej pozeralo, jak mi sie wydaje piano - szczegolnie jak gralem z sustainem....

I tutaj pytanie - bo jeszcze troche zielony jestem z Logica i setupowania scenicznego na maku.
Czy to tak po prostu ma? Ze np. piano, czy inne instrumenty tak obciazaja proca?
Czy moze cos mam zle poustawiane?

---- Dodano 05-11-2007 o godzinie 15:31 ----
PS: Obserwujac zuzycie procka zauwazylem, ze podczas grania np. fortepianem - uzywany jest tylko jeden rdzen (leci do czerwonego - szczegolnie na dlugim sustainie) - drugi slupek nawet nie drgnie. Moze to o to chodzi?

#2 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 13:48

uzywasz main stage czy logic'a do grania? nie mam jeszcze L8 ale czytalem juz kilka postow , ze main stage na razie zachowuje sie jak beta i ludzie wracaja do korzystania z environment przy budowaniu live setup'ow

#3 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 05 listopada 2007 - 13:51

Wczoraj uzywalem Logica - dzisiaj w domu chcialem sprobowac mainstage, ale przyznam sie, ze teraz mam obawy :)

#4 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 14:40

aby sprobowac dociec gdzie jest problem warto wiedziec: -jaki system,wersja -jaka wersja sterownika m-audio jakie ustawienie bufforu w logic'u -mozna sprobowac naprawy przywiilejow, dysku -mozna usunac plik preferencji logica/ jesli sa wazne ustawienia ,przeniesc na pulpit to na poczatek, warto tez pomyslec jak szybkosc dysku w macbooku ma sie do odtwarzania probek fortepianu

#5 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 05 listopada 2007 - 15:16

-jaki system,wersja


10.4.10 - wszystkie updaty porobione

-jaka wersja sterownika m-audio


1.8.2-2 (tak przynajmniej w instalatorze pokazuje)

jakie ustawienie bufforu w logic'u
-mozna sprobowac naprawy przywiilejow, dysku
-mozna usunac plik preferencji logica/ jesli sa wazne ustawienia ,przeniesc na pulpit
to na poczatek, warto tez pomyslec jak szybkosc dysku w macbooku ma sie do odtwarzania probek fortepianu


Jesli chodzi o dysk to wlasnie wskaznik dysku nawet nie drgnie.... dlatego mnie troche ta cala sytuacja dziwi.

#6 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 15:31

NIE INSTALUJEMUY OS 10.4.10 DO AUDIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#7 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 15:37

NIE INSTALUJEMUY OS 10.4.10 DO AUDIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nie do konca , najbardziej ucierpieli ci ktorzy sciagneli przez sofware update

jak ktos sciagal combo to nie bylo problemow, byla tez poprawka

tu troche o ustawieniach
http://docs.info.app...l?artnum=304970

---- Dodano 05-11-2007 o godzinie 17:47 ----
pomijajac te wszystkie uwagi, jak przesledzisz rozne fora internetowe o logic 8 to wszedzie sa duze watki o system overload wiec pozostaje czekac na poprawki

#8 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 05 listopada 2007 - 16:02

NIE INSTALUJEMUY OS 10.4.10 DO AUDIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No i dopiero teraz mi to mowisz!?!?!? ;)))

#9 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 17:49

Poczytaj to

---- Dodano 05-11-2007 o godzinie 19:50 ----
http://www.myapple.p...ead.php?t=45897

#10 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 05 listopada 2007 - 21:00

jak ktos sciagal combo to nie bylo problemow, byla tez poprawka


Ja mam combo i poki co na "dzien dzisiejszy" nie dziala mi ani Logic ani Garage Band. Tzn dzialaja ale bez midi i tylko na coreaudio (karta zewnetrzna albo cokowliek na firewire je wiesza), czyli jakby nie dzialaly.

#11 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 21:20

Ja mam combo i poki co na "dzien dzisiejszy" nie dziala mi ani Logic ani Garage Band. Tzn dzialaja ale bez midi i tylko na coreaudio (karta zewnetrzna albo cokowliek na firewire je wiesza), czyli jakby nie dzialaly.


mignal mi gdzies watek w ktorym walczyles z userem ,ktory odpisl ,ze jemu dziala wiec warto sie pokusic o jakas filozoficzna analize kiedy nastepuje decyzja ze temu bedzie dzialac a temu nie

a merytorycznie , warto poczekac z instalacja 10.5, az m-audio wypusci sterownik, jesli ktos myslal o takim sposobie ucieczki od problemow

oczywiscie pojawia sie jak wyzej 2 grupy ,ci ktorym dziala i ci ktorym nie dziala

#12 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 22:10

Proszę wytłumaczcie mi Panowie jaka tajemnicza siła tkwi w ostatnim ,częściowo działającym upgr. że warto to-to mieć a nie mieć poprawnie działających programów ?

#13 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 22:22

taka sama jak w leopardzie , ktorego ludzie instaluja na stacjach roboczych , ktore sluza do codziennej pracy pomimo tego ze ryzyko pojawienia sie klopotow jest duze, z drugiej strony ktos musi testowac te rzeczy, przyroda-jedni i drudzy sa potrzebni p!

#14 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 22:30

Ja bym to raczej nazwał syndromem laleczki Barbie.

#15 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2007 - 23:08

Fix for Mac OS X 10.4.10 FireWire http://www.tascam.co...-0-EE269A21.zip

#16 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 05 listopada 2007 - 23:11

Syndrom barbie, tak, to chyba to. Musi byc ladne, kolorowe, blyskotka, ale nie musi dzialac :)

Tego wlasnie nie rozumiem, instalowania Leoparda na komputerach ktore sluza do czegos wiecej niz zabawa. Tak jak pecetowcy maja Viste ale do powaznej pracy XP, tak my mamy LEoparda ale do powaznej pracy Tigera ;)

wiec warto sie pokusic o jakas filozoficzna analize kiedy nastepuje decyzja ze temu bedzie dzialac a temu nie


Ale nudy... ale tutaj mozesz pojsc na skroty i zastosowac ten sam wzor, ktory wyjasnia czemu jeden przebiegajac na czerwonym swietle wpadnie pod auto a inny nie, czemu jednemu spali sie plyta glowna w kompie a innemu nie, czemu jeden ma paski na matrycy Macbooka a inny nie itd itd itd....

#17 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 05 listopada 2007 - 23:31

Cholera, a ja mam 10.4.10 i Logica 7.2 i do tego 410 od kumpla pożyczone i wszystko hula. Coś jest chyba nie tak... ;)

#18 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 listopada 2007 - 00:31

To tak jak ja: mam dwa pecety z Vista (laptop i sluzbowy), u siebie na maku XP i cholera nic sie z Windowsem nie dzieje. Wszystko hula. Malo tego, chodzi stabilniej niz Mac OS ! :) !

#19 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 08 listopada 2007 - 17:10

No i tak - postawilem system od nowa - skonczylem na 10.4.9 i dalej to samo - procek sie przytyka niemilosiernie (szczegolnie jak razem gram samplerem EXS24 z fortepianem i do tego puszczam Albino3 - kilka dzwiekow i procek sie gotuje (ale tylko jeden rdzen - drugi se odpoczywa.... dziwne to dla mnie troche - piecyk na windowsach z duzo slabszym prockiem jednordzeniowym lepiej ciagnie takie polaczenie.... :((((

#20 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 08 listopada 2007 - 17:35

Odłacz m-audio i zobacz co sie dzieje ,dźwięk puść przez audio maca. Pozapinaj tylko instrumenty logica które nie grają samplami np. es1 ,es2,sculpture ,sciezki które nie grają powywalaj. jaki bufor masz ustawiony?

#21 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 08 listopada 2007 - 17:41

OK. Tak zrobie.
Bufor mialem ustawiony na 256 sampli.

---- Dodano 08-11-2007 o godzinie 19:46 ----
Sciezki mialem tylko dwie - na jednej EXS24, na drugiej Albino3.
Na dzwieku makowym to samo. Jeszcze sprobuje z tymi instrumentami "niesamplowymi".
Bufor mam 256 sampli.

---- Dodano 09-11-2007 o godzinie 09:58 ----
Ustawilem dwiek makowy, zapialem na kanaly te instrumenty, o ktorych pisal Macio. ES1, Sculpture, ES2 - no i jakos lepiej sobie radzi.... ale ciagle zastanawia mnie fakt czemu blaszak ze slabszym teoretycznie prockiem jednak wypada znacznie lepiej.... :o\

Po dodaniu do wszystkiego mojego ukochanego Albino3 - zzera procek jak wyglodnialy pies i niestety - po paru nutkach na sustainie - pierd - moze to kwestia wlasnie tego albinosa...

Echhh..... ma ktos jakies pomysly moze jeszcze? Bo dla mnie ta sytuacja jest lekko nienormalna.

#22 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 10 listopada 2007 - 17:22

z ciekawosci, odpal activity monitor / utilities/ zobacz ile pamieci pozera logic, realnej i witrualnej oraz page outs a w logic'u ustawienia virtual memory w exs oraz czy wersje softu wszystkie sa intelowskie czy ppc/ ktora wersja albino/

#23 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 10 listopada 2007 - 21:18

Przy instalacji L8 pojawia się komunikat o konieczności zainstawlowaniaQuick Time w v7.2 masz tak? Mając GHz-owego MB powinieneś otworzyć kilkanaście synthów lodzika.Na płycie demo masz gotowe sesje po ok 1GB zapakuj jedną z nich i zobacz co się dzieje. Na moim macu ze słabszym procesorem
czterdzieści kilka śladów audio z pozapinanym wiadrem efektów śmiga bez zająknięcia na 3/4 mocy procka

---- Dodano 10-11-2007 o godzinie 23:39 ----
Brandi Carlile -posluchajcie sobie ścieżki z głosem tej Pani jest na płytce demo

#24 Vee

Vee
  • 43 postów
  • SkądKielce

Napisano 11 listopada 2007 - 12:58

czy wersje softu wszystkie sa intelowskie czy ppc/ ktora wersja albino/


Albino jest Universal Binary. Wersja 3.0.2

---- Dodano 12-11-2007 o godzinie 01:11 ----
Activity monitor pokazuje przy wlaczonym Logicu zuzycie pamieci okolo 340MB realnej + ok. 840MB wirtualnej - te wartosci sa w miare stale. (w sumie mam 2GB ramu, wiec jeszcze jest zapas)

Macio: QuickTime mam w wersji v7.3

Co do sesji demo - to jutro sobie zaaplikuje jakas i zobacze co sie dzieje.
No bo w zasadzie na chlopski rozum powinno byc tak jak mowisz - powinien lykac sporo wiecej niz jeden track z jednym synthem. (Chociaz to Albino jest jakies strasznie prockozerne)... No ale zeby az tak?

---- Dodano 12-11-2007 o godzinie 10:55 ----
Sprawdzilem jeszcze Page ins/outs = 25800/0

#25 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 12 listopada 2007 - 10:39

Ciekawy przypadek ,Wieczorem zainstaluję demo Albino , wątpię aby zżerał więcej niż niektóre instrumenty Reaktora. Może to RAM ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych