Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 13" Late 2013 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#51 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 listopada 2013 - 13:59

Tylko ta klawiaturka, klawisze jakby miały zaraz odlecieć a może w MBA już tak mocno wbiłem i się przyzwyczaiłem że teraz zalatuje totalną tandetą jak stukam w MBPro. Po kilku minutach tak narozrabiałem w nowym mac os x maverick że wszystko stanęło. Podjąłem decyzję o przywróceniu systemu. A tu zonk. Przy restarcie i alt + R nie łapie połączenia z serwerem Apple aby sobie przywrócić system na czysto. Okazuje się że tylko potrzebny jest alt. Jest partycja ukryta z systemem mac os x maverick. Miło. I teraz zaczynam wielkie grzebanie.

#52 Mags_84

Mags_84
  • 15 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 26 listopada 2013 - 21:41

Witam, a ja zafundowałam sobie prezent wcześniejszy pod choinkę. Jako, że Windows i Intel z nowym win 8.1 nie bardzo umieją się dogadać co do wsparcia, i ostatnio mój laptop (stary jak świat Acer) przestał łapać WIFI(brak kompatybilnego sterownika z win 8.1), postanowiłam zmienić na Maca. I od razu na MbrPro - 2.6 Ghz, 8 GB RAM i 256 SSD. Oczywiście Retina i 13 cali. I z całą świadomością…. laptop jak marzenie. Ile razy go odpalam to nie mogę się nadziwić, że laptop może tak szybko być gotowy do użycia. 75 GB zdjęć przekopiował mi w niecałe 30 minut. Nie znam się bardzo na tym wszystkich czasach zapisu i tym podobne, ale szybkość jak wszystko reaguje jest powalająca. Nie mam żadnych problemów z image retention (a przynajmniej na razie). Na laptopach z windowsem zawsze pracowałam z myszką… tutaj na Macu…. nie wyobrażam sobie nie bawić sie touchpadem… jest super, i wszystkie jego gesty…. no rewelacja. Wcześniej zastanawiałam się nad MBAir ale żyła Retina i nie żaluję wyboru. Lećcie do sklepów i kupujcie.

#53 musicArmani

musicArmani
  • 149 postów

Napisano 27 listopada 2013 - 17:05

Mags gdzie kupowałeś?

#54 Ektos

Ektos
  • 15 postów
  • SkądPL

Napisano 27 listopada 2013 - 20:18

A jak tam u posiadaczy trzynastki sprawa z przeklętymi lagami/przycinkami interfejsu? Mocno daje się we znaki?

#55 kdʘ

kdʘ
  • 257 postów
  • SkądJarosław

Napisano 28 listopada 2013 - 00:14

No właśnie, czy występują o kogoś jakieś lagi? Chyba nikt o tym nie wspominał, więc nie wiem skąd to pytanie w ogóle :)

#56 GRZECHO

GRZECHO
  • 229 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 listopada 2013 - 00:42

Przez 10 dni używałem 13" rMBP w konfiguracji 2.4GHz/256ssd/8GBram z polskiej dystrybucja od tygodnia przesiadłem na rMBP 13" i7 2,8GHz/512ssd/16Gb ram z US - w obu modelach ani zawieszki systemu, klawiatury itp. Wszystko chodzi płynnie i wreszcie całkowita cisza nie słychać wiatraków nawet przy dłuższym obciążeniu - to najbardziej lubię-)))

#57 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 02 grudnia 2013 - 20:41

Mam pytanie do świeżo upieczonych posiadaczy MBP Retina 13", Late 2013. Czy macie problem z image retention? W moim przypadku, 5-minutowy test szachownicy (Image Persistence Test for MacBook Pro with Retina display) daje efekt jak na załączonym obrazku. Przymierzam się do wymiany sprzętu (mam taką możliwość bo został kupiony w ASO), tylko zastanawiam się czy to nie jest przypadłość wszystkich egzemplarzy.

[ATTACH=CONFIG]18706[/ATTACH]

#58 skc

skc
  • 925 postów

Napisano 02 grudnia 2013 - 21:19

Nie jest.

#59 roes

roes
  • 24 postów

Napisano 03 grudnia 2013 - 08:23

No u mnie po tym samym teście też nie było śladu.

#60 chopen

chopen
  • 13 postów

Napisano 03 grudnia 2013 - 10:25

Czy dysk jest wymienny w tym mb ?

- - - Połączono posty - - -

Czy dysk jest wymienny w tym mb ?

#61 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 03 grudnia 2013 - 11:35

Czy dysk jest wymienny w tym mb ?

- - - Połączono posty - - -

Czy dysk jest wymienny w tym mb ?

Nie. Wszystko jest zamontowane na stałe. Doboru podzespołów należy dokonać przed kupnem.

#62 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 grudnia 2013 - 18:12

Akurat dysk da radę wymienić. Jest przykręcony na jednego torxa i włożony do PCIe. Jednak pasuje tam tylko dysk apple, więc z zakupem zamiennika będzie duży problem.

#63 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 03 grudnia 2013 - 20:00

W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd. Powodzenia "chopen".

#64 traba68

traba68
  • 2 postów

Napisano 04 grudnia 2013 - 21:27

Witam,
czy mógłby mi ktoś pomóc w wyborze pierwszego maca?
Zastanawiam sie nad dwoma modelami [url=http://www.cortland.pl/apple-macbook-pro-13.3-retina-2.6ghz-8gb-256gb-ssd-hd-4000.html]Komputery :: MacBook Pro :: Apple MacBook Pro 13.3″ Retina 2.6GHz/8GB/256GB SSD/HD 4000 - Apple Cortland Authorised Reseller Premium Reseller iPad iPod iPhone MacBook iMac[/url] i [url=http://www.cortland.pl/apple-macbook-pro-13.3-retina-2.4ghz-8gb-128gb-ssd-intel-iris-nowy-model.html]Komputery :: MacBook Pro :: Apple MacBook Pro 13.3″ Retina 2.4GHz/8GB/128GB SSD/Intel Iris - nowy model - Apple Cortland Authorised Reseller Premium Reseller iPad iPod iPhone MacBook iMac[/url]
który lepiej wybrać i dlaczego????
Z góry dziękuje za pomoc

#65 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 grudnia 2013 - 01:54

Jeżeli się zmieścisz w 128GB to zdecydowanie bierz nowy. Dlaczego? Głównie ze względu na grafikę która w poprzednim nie jest wystarczająca do takiej rozdzielczości. W dodatku cały komputer jest lżejszy i cieńszy. Dysk jest sporo szybszy, co się przekłada na prędkość budzenia i wstawania. W laptopie jest to bardzo istotne. Do tego jeszcze szybsze WiFi i dłużej trzymająca bateria za trochę ponad 100PLN.

#66 ptaku

ptaku
  • 5 postów
  • SkądInternet

Napisano 11 grudnia 2013 - 13:55

Witam, Podpinał ktoś pod nowe MBPr 13 zewnętrzny monitor z min Full HD? Czy widać jakiś spadek wydajności? Czy pojawiają się jakieś niedogodności np. grafika mocniej się grzeje, wiatraki szaleją? Planuję zakup MBPR 13 z dyskiem 256GB i zastanawiam się czy praca z pakietem Adobe na dwóch monitorach (z MBP i zewnętrzny 24 calowy) będzie na nim dość komfortowa tj. bez ścin czy opóźnień w działaniu. Mój obecny MBP15 late 2008 trochę słabnie, a przy dodatkowym monitorze to już w ogóle... Potrzebuję zmiany na coś mocniejszego i bardziej mobilnego. Z góry dziękuje za odpowiedz.

#67 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 11 grudnia 2013 - 15:28

Witam,
Podpinał ktoś pod nowe MBPr 13 zewnętrzny monitor z min Full HD? Czy widać jakiś spadek wydajności? Czy pojawiają się jakieś niedogodności np. grafika mocniej się grzeje, wiatraki szaleją? Planuję zakup MBPR 13 z dyskiem 256GB i zastanawiam się czy praca z pakietem Adobe na dwóch monitorach (z MBP i zewnętrzny 24 calowy) będzie na nim dość komfortowa tj. bez ścin czy opóźnień w działaniu. Mój obecny MBP15 late 2008 trochę słabnie, a przy dodatkowym monitorze to już w ogóle... Potrzebuję zmiany na coś mocniejszego i bardziej mobilnego.
Z góry dziękuje za odpowiedz.


Pracuję na nowym Air z podpiętym samsungiem 24" przy natywnej rozdzielczości. Zero problemów. Nawet w Diablo 3 na tym czasem gram ;)

#68 Dexter

Dexter
  • 95 postów

Napisano 11 grudnia 2013 - 20:08

Witam,
Podpinał ktoś pod nowe MBPr 13 zewnętrzny monitor z min Full HD? Czy widać jakiś spadek wydajności? Czy pojawiają się jakieś niedogodności np. grafika mocniej się grzeje, wiatraki szaleją? Planuję zakup MBPR 13 z dyskiem 256GB i zastanawiam się czy praca z pakietem Adobe na dwóch monitorach (z MBP i zewnętrzny 24 calowy) będzie na nim dość komfortowa tj. bez ścin czy opóźnień w działaniu. Mój obecny MBP15 late 2008 trochę słabnie, a przy dodatkowym monitorze to już w ogóle... Potrzebuję zmiany na coś mocniejszego i bardziej mobilnego.
Z góry dziękuje za odpowiedz.

Mam ten model podpięty pod 23'' nec pa231w i nie ma żadnych spadków wydajności. Wentylatory na razie usłyszałem tylko jak gram w diablo. W zwykłym użytkowaniu cisza jak nic :)

#69 Eldest

Eldest
  • 222 postów

Napisano 12 grudnia 2013 - 08:54

Zastanawiam sie nad retina 13 z 8 gb ramu a airem. Zastosowanie raczej domowe: fimy , internet , od czasu do czasu obrobić jakieś zdjęcie lub zmontować jakiś mały film w hd. Grał ktoś na takim macu np w lol'a ? Będę chyba musiał zainstalować windowsa żeby odpalić soft ekonomiczny/ prognozaownie gospodarcze itp Nie wiem jak z ta grafika zintegrowana.Slabo to wygląd przy laptopie a taka cenę :>

#70 ppelaa

ppelaa
  • 34 postów
  • SkądTczew, PL

Napisano 12 grudnia 2013 - 09:14

może się ktoś wypowiedzieć jak z dyskiem 128 gb? przymierzam się w sumie do pierwszego macbooka, nie wiem ile miejsca będę potrzebować. przy 3 letnim pc mam zajęte 70-80 gb. a używam w sumie jak kolega wyżej, internet, filmy, lightroom, ale wszystkie dane przerzucam między dyskami zewnętrznymi, na komputerze trzymam tylko jakąś część muzyki, dokumenty, bibliotekę itunes etc, żadnych gier- imo od tego mam konsolę. 128gb będzie wystarczające? nie mam pojęcia ile zajmują aplikacje i programy na osx.

#71 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 12 grudnia 2013 - 11:25

Witam,
Podpinał ktoś pod nowe MBPr 13 zewnętrzny monitor z min Full HD? Czy widać jakiś spadek wydajności? Czy pojawiają się jakieś niedogodności np. grafika mocniej się grzeje, wiatraki szaleją? Planuję zakup MBPR 13 z dyskiem 256GB i zastanawiam się czy praca z pakietem Adobe na dwóch monitorach (z MBP i zewnętrzny 24 calowy) będzie na nim dość komfortowa tj. bez ścin czy opóźnień w działaniu. Mój obecny MBP15 late 2008 trochę słabnie, a przy dodatkowym monitorze to już w ogóle... Potrzebuję zmiany na coś mocniejszego i bardziej mobilnego.
Z góry dziękuje za odpowiedz.


Nigdy mi żaden komputer nie zwalniał po podpięciu zewnętrznego monitora.
Sam pracuję na MBA i monitorze 27" w CS6 i nie ma żadnych "przycunek".
Tak samo komputer sam z siebie z wiekiem nie zwalnia, wielokrotnie pracowałem na MBP2008 z monitorem 27" i też nigdy żadnych problemów nie było. Zacznij może od przeinstalowania systemu.

#72 prozakdream

prozakdream
  • 99 postów
  • SkądPL/NYC

Napisano 13 grudnia 2013 - 01:22

Na iFixit dowiedziałem się, że dysk ssd w tym modelu jest bardzo prosty do wymiany. Zastastanawiam się nad opcją z 128 GB PCIs z Intel Core i7 i 16GB Ramu. Teraz pytanie > Czy dyski PCI innych producentów (które pojawią się w przyszłym roku) będą tańsze niż te oferowane przez Apple ?

#73 ptaku

ptaku
  • 5 postów
  • SkądInternet

Napisano 13 grudnia 2013 - 13:39

Nigdy mi żaden komputer nie zwalniał po podpięciu zewnętrznego monitora.
Sam pracuję na MBA i monitorze 27" w CS6 i nie ma żadnych "przycunek".
Tak samo komputer sam z siebie z wiekiem nie zwalnia, wielokrotnie pracowałem na MBP2008 z monitorem 27" i też nigdy żadnych problemów nie było. Zacznij może od przeinstalowania systemu.


Może to rzeczywiście wina systemu, ale nie jego zaśmiecenia, a wersji (10.9 Mavericks). Nie tak dawno instalowałem go od początku. I przycięcia występują chociażby przy przełączaniu pomiędzy pulpitami na monitorach. Przy uruchomionym projekcie w PS i AI muszę chwilę poczekać zanim dany pulpit się aktywuje (pojawi się Dock). Dodam tylko, że w MBP już jakiś czas temu wymieniłem dysk na SSD i dołożyłem ramu co znacznie przyśpieszyło jego pracę. No nic może rzeczywiście przyszedł już czas na wymianę sprzętu.
Dzięki za informację.

#74 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 13 grudnia 2013 - 18:15

Może to rzeczywiście wina systemu, ale nie jego zaśmiecenia, a wersji (10.9 Mavericks). Nie tak dawno instalowałem go od początku. I przycięcia występują chociażby przy przełączaniu pomiędzy pulpitami na monitorach. Przy uruchomionym projekcie w PS i AI muszę chwilę poczekać zanim dany pulpit się aktywuje (pojawi się Dock). Dodam tylko, że w MBP już jakiś czas temu wymieniłem dysk na SSD i dołożyłem ramu co znacznie przyśpieszyło jego pracę. No nic może rzeczywiście przyszedł już czas na wymianę sprzętu.
Dzięki za informację.


Jeśli zmiana pulpitów trwa chwile to nie wiem czego się czepiać, tego się nie robi co chwilę.
Niedawno wklejałem moje benchmarki porównujące wydajność Indesigna CS6 na różnych Mac'ach, od MBA, stare PRO, po najnowsze i7. Różnice są małe w liczbach, nieodczuwalne w praktyce. Ja bym komputera nie zmieniał i poczekał na kolejne generacje, obecna nie wnosiła nic w wydajności. Szczególnie że dużo więcej Ramu do nowego nie wsadzisz, 2x więcej, gdyby to było 4x więcej.

#75 szy123

szy123
  • 33 postów

Napisano 13 grudnia 2013 - 23:27

Grał ktoś może w jakieś bardziej wymagające gry np. Call of Duty Black Ops 2 ? Wiem, że to nie jest laptop do grania. Mi strasznie głośno wiatraki chodzą nawet na najniższych detalach. Takie grzanie się macbooka ma jakiś negatywny wpływ ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych