Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znane problemy po aktualizacji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
512 odpowiedzi w tym temacie

#476 Tosio

Tosio
  • 178 postów

Napisano 20 listopada 2013 - 10:15

Wam tez nadal skype nie dziala? W sensie ze nawiazanie polaczenia zawiesza komputer totalnie, ze trzeba go na ostro z wtyczki resetowac, ale o dziwo rozmowa trwa nieprzerwalnie? :D Masakra jakas ile moga go naprawiac :<

#477 berger91

berger91
  • 277 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 20 listopada 2013 - 17:09

Jest już aktualizacja MS Office 2011 - do wersji 14.3.9.
Word już działa - wprawdzie za pierwszym odpaleniem bezpośrednio po aktualizacji wyleciał w powietrze - ale następne już wstają normalnie.


W końcu wpadli na to aby zmienić nazwę pliku z en... na pl... Szkoda tylko, że ludzie, którzy nie wiedzieli o ''obejściu'' błędu prędzej, były przez Microsoft olewane przez tak długi czas :)

#478 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 22 listopada 2013 - 09:28

No znanym błędem jest chyba jednak to, że niektóre aplikacje wywołują w tym systemie zjawisko piłeczki plażowej.... :-)

#479 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 22 listopada 2013 - 09:51

No znanym błędem jest chyba jednak to, że niektóre aplikacje wywołują w tym systemie zjawisko piłeczki plażowej.... :-)


Błędem aplikacji czy systemu?

#480 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 22 listopada 2013 - 12:07

Słuszna uwaga. No coż, ja uważam, że to jest wyciekanie pamięci systemu a nie wina aplikacji zewnętrznych. Gdyby to dotyczyło tylko Skype (który już miał chyba ze 3 łatki od czasu publikacji Mavericka i właśnie jest kolejna) albo pamięciożernego iPhoto to nie pisałbym o tym. Jednak widzę, że pamięć jest zżerana przez aplikacje a potem system jej nie odzyskuje - inaczej było w 10.8 (pamięć się regenerowała sprawnie) i sądzę, że to jest powodem nastroju plażowego... :-) Zobaczymy jakie zmiany przyniesie 10.9.1 - sądzę, że właśnie to będzie głównym *ulepszeniem*.

#481 porter_1983

porter_1983
  • 362 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 22 listopada 2013 - 23:41

Używam MPlayerX do odtwarzania filmów. Po podłączeniu MacBooka do tv za pomocą HDMI i otworzeniu filmu w opcji fullscreen zostaje szary pasek u góry w miejscu belki z menu.
MPlayerX jest w najnowszej wersji.

Taki Bug :) ale prawdopodobnie to wina odtwarzacza a nie OS. Niemniej jednak zamieszczam tą informację skoro już mowa o różnego rodzaju uniedogodnieniach :-)


Mam to samo ;-// sprawdzałem już na 2 odtwarzaczach i lipa, trochę irytuje ten pasek przy oglądaniu filmów.

#482 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 23 listopada 2013 - 18:09

Mam to samo ;-// sprawdzałem już na 2 odtwarzaczach i lipa, trochę irytuje ten pasek przy oglądaniu filmów.


Preferencje Systemowe - Mission Control - Osobne przestrzenie dla monitorów - odznacz.

#483 porter_1983

porter_1983
  • 362 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 23 listopada 2013 - 23:00

;-)) thx działa jak malina ;-))

#484 bodzious

bodzious
  • 51 postów

Napisano 24 listopada 2013 - 00:33

Na moim MBP jest właśnie taka sytuacja. W ogóle całość się wiesza strasznie. Komputer jest praktycznie bezużyteczny.

- - - Połączono posty - - -

Czy ktoś odnotował problem z zawieszającym się safari przy używaniu "wstecz" na gładziku na niektórych stronach?

na moim MBP tak jest.

#485 Kreciuu

Kreciuu
  • 23 postów
  • SkądNowogard, PL

Napisano 25 listopada 2013 - 09:49

Witajcie, Ma nowo zakupionego macbooka air 13" (właściwie to ok. 2 tyg. mam), zainstalowany Mavericks. Jakiś czas temu działała dobrze mapa, lecz dzisiaj od paru dni aplikacja mapy nie uruchamia się w ogóle. Klikam w docku na mapy i nic, podskoczyła ikonka i tyle. Dodam też jeszcze, że mam podobną sytuację z iBooks :| Także póki co zauważyłem: to brak reakcji po kliknięciu (nawet miliard razy) Map i iBooks.

#486 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 10:18

U mnie działa dziwnie! Widzę pełno puszczy i parków narodowych. Żeby zobaczyć Kielce lub Radom muszę dwa razy kliknąć na powiększenie. Wyświetla mi się "Piotrowo - Pałac Eklektyczny" a już Drawska nie widać. Nie wiem czy w wyborze tych "cudów natury" brała udział jakaś przemyślana strategia. Na dzień dzisiejszy uważam mapę za wielką porażkę.

#487 Sru

Sru
  • 11 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 14:09

U mnie: • Power point działa - ale spróbujcie włączyć pokaz prezentacji? - u nie wszystko się wykracza • Z poczty nie da sie przeciągnąć załącznika - jakaś awaria • u Indd CS 5 załącza się tęcza i program przycina - (2.7 i7, 16GB) • 2 ekrany - czy ktoś wie jak zrobić po starem żeby mi się nie chowało safari w rogu albo przy krawędzi jak przeciągam?

#488 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 09:20

Czysta instalacja Mava, VLC klatkuje mi filmy, z plikami jest wszystko ok sprawdzałem pod W8.1. Zna ktoś przyczynę ? Wcześniej gdy miałem aktualizacje na ML było ok.

#489 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 01 grudnia 2013 - 09:37

Czysta instalacja Mava, VLC klatkuje mi filmy, z plikami jest wszystko ok sprawdzałem pod W8.1. Zna ktoś przyczynę ?
Wcześniej gdy miałem aktualizacje na ML było ok.


Jaka wersja vlc? Mplayerx próbowałeś?

#490 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 09:42

2.1.1 czyli najnowsza. Nie próbowałem ale zaraz sprawdzę.

#491 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 01 grudnia 2013 - 10:44

Mplayerx to samo ;/

#492 gdvpl

gdvpl
  • 2 postów

Napisano 10 grudnia 2013 - 11:48

Maverick - największe rozczarowanie Apple Pracuję na komputerach Apple od wielu lat i jeszcze nigdy nie byłem tak rozczarowany ich produktem, jak po aktualizacji do najnowszego systemu. Zrobiłem update na dwóch różnych komputerach iMac 27. Na pierwszym (i5, 2,66GHz, 8GB RAM, koniec 2009) był Snow Leopard, komputer działał stabilnie i bez żadnych problemów. Po aktualizacji ciągle mi się zawiesza, a co ciekawe mogę wtedy poruszać kursorem, ale nie reaguje na żadne kliknięcia, ani na klawiaturę - zostaje twardy reset. Oczywiście office poszedł w odstawkę, starsza wersja Forklift'a w ogóle nie startuje, a Safari ciągle się wywala. Na drugim kompie (i5, 24GB RAM, początek 2013) był nowy ML. Po aktualizacji jest katastrofa. Dwa razy na godzinę potrafi wywalić Kernel Panic i resetuje się wszystko, a niezapisane prace idą w kosmos. Oddałem do serwisu i okazało się, że sprzętowo wszystko jest sprawne - zwalają na system. Jakby tego było mało, to wszystkie najnowsze pliki zapisywane na komputerze finder nie sortuje po dacie, a wyświetla je na samym dole listy w pozycji Brak daty (WTF?). Safari wywala błędy, a już najciekawszy bug dla mnie to wysyłanie poczty w Mail. Wysyłam jednego maila, a na dolnym pasku po lewej stronie pokazuje, że wysyła np. 18 wiadomości. Ta liczba zmienia się za każdym razem, potrafi nawet dochodzić do 49. Problem z pocztą widziałem już na wielu komputerach, przy zupełnie innych hostingach, zarówno przy kontach pop oraz imap. Wisienką na torcie jest nowy iWork - totalna masakra i rozłożenie firmy na łopatki. Żaden stary dokument nie wyświetla się prawidłowo, znikają obrazki, sypią się czcionki i tabele. Muszę na nowo tworzyć wszystkie dokumenty - tak mi Apple zrobiło dobrze..... A na zakończenie jeszcze cudowna wiadomość od firmy WD, która rozsyła do swoich klientów maile, aby nie korzystali z ich programów do obsługi dysków w nowym systemie, bo UWAGA: grozi to utratą wszystkich danych! Think different - tak, zaczynam powoli myśleć, ale tylko o tym jak Apple daje ciała ze wszystkimi nowymi produktami. Microsoft zaliczył wpadkę z Vistą, czyżby Apple chciało koniecznie iść w ich ślady???

#493 Sergionex

Sergionex
  • 147 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 grudnia 2013 - 11:55

Ja mam 10.9 na nowym Air 11" i iMac 24" z 2009 - nie mam żadnych poważnych problemów - jakieś duperele na początku typu mail itp. Air mi się raz zawiesił po wybudzeniu - tyle. WD już wydało poprawki programów, nie generalizujmy, nie siejmy paniki. Dodam, że system mam jako update - a sporo ludzi pisze, że na czysto nie ma żadnych problemów. Kumpel na MBP Retina 2012 miał jaja - po instalacji na czysto problemy się skończyły. Co do iWork możesz nadal używać starej wersji - zostały na dysku - nie widać ich jedynie w Launchpadzie...

#494 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 10 grudnia 2013 - 12:05

Mplayerx to samo ;/


A Movist?

#495 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 10 grudnia 2013 - 19:32

Offtop: Movist na 10.9 ma problem z odtwarzaniem plików z NASa. Raportowałem bug w 1.3.2 i w 1.3.3 czego nie ma w changelogu został niby załatany ten problem. Niby bo na małych plikach działa O.K. ale przy moim testowym mkv 13,4 GB dalej tnie, gdzie VLC czy MplayreX dziala jak złoto. Odpisali mi, że będą grzebać dalej ale spodziewali się, że błąd już został naprawiony (więc dlaczego nie ujęty w changelog? ;) ) i bla bla bla. Chwilowo nie polecam kupować Movist.

#496 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 13 grudnia 2013 - 20:47

@ Agher, rozwiązałeś ten problem? Bo mam to samo, źródło wprowadzania "polski pro" jednak przy każdym logowaniu sam zmienia się na "polski".

To już wypróbowałem wcześniej, przy każdym kolejnym uruchomieniu systemu komputer uparcie wraca do języka "Polski" i znowu ręcznie muszę ustawiać "Polski Pro". Mavericks nie chce zapamiętać zmiany ustawienia.



#497 puniek

puniek
  • 21 postów
  • SkądDolny śląsk

Napisano 13 grudnia 2013 - 21:25

Ja mam problem z imovie 9, po aktualizacji systemu do 10.9 imovie znika gdy daje opcję(prawą mysz) dotknę dwoma palcami gładzika nowa wersja imovie jest tragiczna :( czy jest jakiś sposób żeby z 10.9 działało imovie 9.0.9 ??

#498 zorba66

zorba66
  • 41 postów

Napisano 14 grudnia 2013 - 14:29

.............................a już najciekawszy bug dla mnie to wysyłanie poczty w Mail. Wysyłam jednego maila, a na dolnym pasku po lewej stronie pokazuje, że wysyła np. 18 wiadomości. Ta liczba zmienia się za każdym razem, potrafi nawet dochodzić do 49. .........................


...... ta liczba to informacja ile e-maili program wysłał od ostatniego zamknięcia.
Ja mam tak samo ;) przy niebieskim pasku widzę 3/3, 4/4 itd.
Zerowanie następuje po zamknięciu "Mail"

Pozdrawiam !!

#499 Tosio

Tosio
  • 178 postów

Napisano 14 grudnia 2013 - 19:17

Czy Wy też tak macie, że co trochę samoczynnie w "niepoprawnie wymontowuje" dyski twarde (zewnętrzne)? A przy uśpieniu komputera (niezależnie czy ręcznie, czy "automatycznie" po określonym czasie nieużywania) jest to praktycznie zawsze.

#500 aisthesis

aisthesis
  • 7 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 grudnia 2013 - 23:28

Uaktualnienie do OS X 10.9.1 dostępne dla wszystkich




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych