Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znane problemy po aktualizacji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
512 odpowiedzi w tym temacie

#1 GG.

GG.
  • 41 postów

Napisano 23 października 2013 - 09:31

Dla tych, co jeszcze nie uaktualnili systemu. Proponuję zgłaszać w jednym miejscu potencjalne ryzyka, dla tych co się jeszcze nie przenieśli. 1. Nie działa word(crash w trakcie startu, problem dotyczy wersji polskojęzycznej), na forach zagranicznych sygnalizują problemy z excelem - zanikaniem niektórych komórek. 2. Problem z kontem imap na nazwa.pl - nie działa na Mavericu - na mobilnych urządzeniach bez problemu.

#2 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 października 2013 - 09:35

Word się crashuje ale Excel działa dobrze. Właśnie zabieram się do ponownej instalacji Worda - może to coś pomoże.

#3 Misiekk

Misiekk
  • 284 postów

Napisano 23 października 2013 - 09:38

Ale wystarczy zmiana jezyka w Wordzie czy jak ktos ma PL wersje to innego jezyka nie ma?

#4 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 23 października 2013 - 09:46

A co w przypadku gdy ktoś ma iWork z płytki? Czy pod Mavericksem "stara" wersja działa, bo rozumiem że aktualizacje się nie pokażą za free. P.S. iLife już mi pod 10.8.5 pokazuje aktualizacje, ale figurują jako niekompatybilne (co jest logiczne). Nielogiczny jest brak w nich Garage Band.

#5 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 09:47

Problem dotyczący działania Worda był omawiany już wielokrotnie. Wystarczy mieć Mavericksa i Office po angielsku. W innym przypadku należy czekać na aktualizację od Microsoft.

#6 MFMONK

MFMONK
  • 73 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 23 października 2013 - 09:57

U mnie po instalacji komp nadaje się chyba jedynie do serwisu - mam szary ekran śmierci i nic nie pomaga. Mak nie reaguje na próby resetowania PRAM i inne metody opisane na stronie Apple w dziale troubleshooting:(

#7 pitek17

pitek17
  • 4 postów

Napisano 23 października 2013 - 09:58

Dziwne, że PP i Excel działają po polsku a sam Word już nie. Re-instalka w moim przypadku nic nie dała.

#8 Sergionex

Sergionex
  • 147 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 października 2013 - 10:00

Potwierdzam - konta IMAP też u mnie nie działają - nazwa.pl

#9 aslovik

aslovik
  • 14 postów

Napisano 23 października 2013 - 10:02

- na starym Macbook Pro przestał działać przycisk wyłączenia komputera - jedynie wyciemnia ekran (nawet nie usypia) + nie pojawia się okienko z wyborem "Wyłącz, uśpij, wyloguj" - potwierdzam problem z IMAP na nazwa.pl - iWork - PAGES u mnie się update'towało - ale miałem kupioną wersję z App Store. Cała reszta z płytki niestety nie - iPhoto i iMovie - tak samo zakupione wersje się uaktualniły

#10 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 23 października 2013 - 10:05

- na starym Macbook Pro przestał działać przycisk wyłączenia komputera - jedynie wyciemnia ekran (nawet nie usypia) + nie pojawia się okienko z wyborem "Wyłącz, uśpij, wyloguj"
/.../


przycisk działa, trzeba tylko dłużej przytrzymać

#11 eleventh

eleventh
  • 27 postów
  • Skądokolice Krakowa

Napisano 23 października 2013 - 10:06

Paralells 7 działa czy trzeba kupić 9?

#12 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 10:07

@aslovik Co do pierwszego punktu, to wystarczy przytrzymać przycisk dłużej. Taki nowy feature...

#13 Paul White

Paul White
  • 76 postów

Napisano 23 października 2013 - 10:09

Pisałem już, ale dodam dla przypomnienia. Little snitch 2 nie działa, trzeba upgradować do 3.

#14 aslovik

aslovik
  • 14 postów

Napisano 23 października 2013 - 10:10

przycisk działa, trzeba tylko dłużej przytrzymać

@aslovik
Co do pierwszego punktu, to wystarczy przytrzymać przycisk dłużej. Taki nowy feature...



Bardzo śmieszne... :) Myślę, że w tej kwestii odpięcie baterii zadziała szybciej ;)

#15 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 23 października 2013 - 10:14

Bardzo śmieszne... :) Myślę, że w tej kwestii odpięcie baterii zadziała szybciej ;)


ale to prawda, wcale nie trzeba długo czekać. przytrzymujesz parę sekund.

#16 kola

kola
  • 66 postów
  • SkądCentrum PL

Napisano 23 października 2013 - 10:14

OS X Mavericks: Using the power button

#17 aslovik

aslovik
  • 14 postów

Napisano 23 października 2013 - 10:17

Aaaa, to przepraszam najmocniej :) Myślałem że chcecie mi wkręcić wymuszenie wyłączenia komputera :D Rzeczywiście działa :) [EDIT] Nie do końca działa - komp nie przechodzi do pełnego uśpienia - wiatraczki działają + zaczyna się mocno grzać :/

#18 SolusLupus

SolusLupus
  • 12 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 23 października 2013 - 10:17

MacBook Air połowa 2012 roku. Instalacja bezproblemowa. Z zauważonych problemów:
- wspomniany z Wordem
- wspomniany z pocztą ale: mogę wysłać i odbierać maile, nie mogę wejść w edycję konta w preferencjach Mail

Edit:
problem nie z pocztą a z dostępem do "konta internetowe" w "preferencjach systemu". Przy koncie nazwa.pl prosi o hasło dla potwierdzenia i odrzuca (Preferencje kont internetowych nie może połączyć się z kontem nazwa), co dziwne wskazuje również na problem z kontem iCloud (Mac nie może połączyć się z kontem iCloud; "Apple id" zgłasza problem.|)

#19 Dognier

Dognier
  • 43 postów

Napisano 23 października 2013 - 10:20

A czy ktoś zna sposób na zmianę języka w polskiej wersji pakietu Office 2011? W samym OS X da się to zrobić bez problemu, w Office takiej opcji niestety nie widzę.

#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2013 - 10:22

Zmieniłem nazwę wątku na mówiącą cokolwiek i przykleiłem, żeby rzeczywiście zbierać to w jednym miejscu. @Dognier: nie da się zmienić języka interfejsu Office. Musisz po prostu mieć zainstalowaną odpowiednią wersję językową.

#21 ciochu

ciochu
  • 176 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 23 października 2013 - 10:25

W kwestii Worda potwierdzam - trzeba zainstalować angielską wersję office 2011 (nie, nie wystarczy zmiana języka, instalka musi być angielska).

#22 lelek99

lelek99
  • 1 postów

Napisano 23 października 2013 - 10:44

co zrobić żeby powrócić do poprzedniej wersji systemu? Wchodzę w time machine i nie mogę wgrać ostatniej kopii. Przycisk odtwórz jest nieaktywny. Niestety bez worda nie mogę pracować, a nie mam innego edytora tekstu. Czy jeśli ściągnę ze strony microsoftu instalkę wersji angielskiej to będzie działać na nowym systemie? Klucz od polskiej wersji będzie pasować? Proszę o pomoc

#23 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 23 października 2013 - 10:47

koledzy, jaki macie buid systemu ? OS X 10.9 (13A598)

#24 sluchambolubie

sluchambolubie
  • 30 postów

Napisano 23 października 2013 - 10:48

Witam serdecznie, Mam problem z Safari po aktualizacji do Mavericks. Cokolwiek nie zacznę wpisywać w pasek adresu/wyszukiwania (nawet jeden znak), przeglądarkę wywala i chce raportować. Reinstalowałem system - to samo. Czyżby tylko powró† do ML zostaje?

#25 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 23 października 2013 - 10:49

ps. nie moge pobrac mavericks z app store a chcialbym miec instalke, mam juz zainstalowanego ale pobrac nie moge :/ czy tez tak macie ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych