Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nowy imac 20' NIE KUPUJCIE !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#51 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 października 2007 - 15:55

Za 9 koła - średnio interesujące, zwłaszcza że używany :-D

#52 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 02 października 2007 - 16:30

zastanawiające jest co on ma takiego że jest wart 9 tys. ja takiego kupiłem za 5,5 tys :) a taką miałem ochotę na ALU, jednak postanowiłem poczekać na następną wersję

#53 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 października 2007 - 16:38

Nowy z taką konfiguracją tyle i owszem kosztował, bo wszystkie zmiany (jakiekolwiek) do podstawowej konfiguracji są cholernie drogie a tu mamy - zmiana procka na 2,33GHz, zmiana HDD na 500GB, no i 2 GB RAMu i zmiana karty graficznej Bazowa cena (przed obniżką) byłą podobna do obecnego alu24", więc po dodaniu "flaków" mogła podskoczyć do 9000 i wyżej, ale nie rozumiem jak ktoś może używanego sprzedawać za cenę nowego i to sprzed obniżki :-D

#54 marcin_sz-n

marcin_sz-n
  • 118 postów
  • SkądSZCZECIN

Napisano 02 października 2007 - 16:56

Ja byłem w sklepie w Szczecinie i prawdę mówiąc nie wiem na co ludzie narzekają, myślę że jeżeli ktoś zobaczy go "na żywo" zmieni zdanie co do matrycy. Według mnie jest świetna. Teraz czekam tylko na Leoparda :D

#55 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 02 października 2007 - 19:13

Ja iMaca C2D 2,16GHz/1GB/250GB/24" - sprzedaje za 4800-5000PLN za nowy model 2,4GHz/2GB/24" - uzywany niecale 2 miesiace chce 5700PLN (nowy typ klawiatury).

#56 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 października 2007 - 22:18

...jak na swej stronie napisałem bardzo pozytywnie o nowym iMaku, to dowiedziałem się, że uprawiam
,,tragiczną kryptoreklamę'' ;-)

Jest ładny i szybki, a matrycę ma i tak lepszą od iMaka G4, którego używałem do tej pory. :)


Dotarłem do tego tekstu (pełnego) i nie uważam go za kryptoreklamę, jak niektórzy. Zresztą po co miałbyś to robić :-)

Jeżeli podstawowa 20 jest wystarczająco szybka, to 24, którą chcę "łyknąć" na pewno mnie zadowoli pod względem komfortu pracy - oczywiście nieomieszkam dorzucić dodatkowe 1GB.

Martwię się opiniami, że matryca iMaca jest daleka od doskonałości, jest nierówno podświetlona, z jednej strony jasna, z drugiej żółta itp itd. Chociaż z drugiej strony sam nie mam lepszego pod tym względem ekranu. Matryca 17" Toshiby niestety nie jest zbyt równo podświetlona, co z początku mnie troszkę drażniło, ale przestało i nie narzekam. Najważniejsze że jest "ostra" i nie ma badów :-)
Zresztą zawsze można sprawdzić taki ekran przed zakupem, nie? No chyba że kupuje się wysyłkowo, to inna bajka.

Producenci bronią się jak mogą i uznają gwarancję od iluś tam martwych pixeli na milion (i to w jakimś tam skupieniu)

Tak więc, czekam spokojnie na Leosia i jak tylko będzie dodawany do alu to się skuszę (a co mi tam) W końcu trzeba liznąć to jabłko :-D

#57 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 08 października 2007 - 19:48

Z drugiej strony iMac nigdy nie był reklamowany jako komputer do pracy profesjonalnej. Trudno więc się dziwić, że w modelu domowo-biurowym matryca nie jest oczkiem w głowie projektantów. Do tego model 20" stał się, od jakiegoś czasu, najtańszym modelem iMaca. Łącząc jedno z drugim może się okazać, że naprawdę czeka nas premiera modelu 28-32"


Nie widze powodu, zeby iMac 20" z matryca MVA nie mial byc tez do pracy profesjonalnej - wielkosc ekranu rozsadna, mozna podpiac drugi monitor, wydajnosc takiego iMaca w CS3 jest wystarczajaca w 100% o ile sie nie robi billboardow... nie kazdy musi kupowac Maca Pro - bo i po co...

#58 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 08 października 2007 - 19:59

Tym bardziej, ze 90% nabywcow iMakow (czyli grupa, do ktorej jest adresowany) nie zauwazy roznicy pomiedzy matryca TN a MVA. A skoro nie widac roznicy...? ;)

Większość nie widzi różnicy (w barwach) między CRT a LCD TN a różnica wynosi skromne 15 milionów odcieni.

#59 DaMan

DaMan
  • 123 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 09:33

Kilka dni temu musialem przesiasc sie z bialego na szarego 24" iMaca. Bialy odmowil posluszenstwa, padla grafika i dysk ( teraz siedzi w SADzie i czeka na zmiane podzespolow). Czytalem tu o tym, ze biale pracuja ciszej- szczerze nie zauwazylem. Moze troche glosniejszy naped SuperDrive- ale tylko przy rozkrecaniu plyty.... Matryca - nie ukrywam, glossy nie jest moim faworytem, przyzwyczailem sie do matowej. W jednym miejscu na gorze ekranu jest zdecydowanie jasniej - widoczne tylko na czarnym. Nie ma martwych pikseli - na matowej kilka sie trafilo... Poza tym nie mam uwag - pracuje sie tak samo, moze nawet lepiej - caly czas siedze w takim samym oswietleniu, moze dlatego nic mi nie dokucza. Ogolne wrazenie - bardzo pozytywne - jest szybszy, zgrabniejszy, klawiatura jest rewelacyjna. Nic sie nie trzesie i nie wibruje. Szczerze polecam - w zadnym razie nie czuje sie oszukany.

#60 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 października 2007 - 13:29

Szczerze polecam - w zadnym razie nie czuje sie oszukany.


Dzięki za pozytywny głos w tej sprawie. Każda taka opinia zbliża mnie do zakupu :-) No i oczywiście termin wypuszczenia polskiego Leosia.

---- Dodano 10-10-2007 o godzinie 14:38 ----
Proszę jeszcze o pomoc w jednej sprawie.

Gdzie i w jaki sposób najbardziej się opłaca kupić iMaca 24"?

Oficjalna cena w Applu to 7499 zł, oferta studencka to 10% mniej czyli ok 6750 - i jestem za tą opcją zwłaszcza w rozbiciu na raty 0% (ok 300 zł miesięcznie).
Przeglądając strony sklepów zagranicznych - np w Austrii, cena za ten model wynosiła ok 5500 zł w przeliczeniu na nasze. Oczywiście Leoś wtedy by był angielski ale mi to specjalnie nie przeszkadza. A może w innym kraju jest jeszcze taniej?

Czy ktoś z Was ma doświadczenia w zakupie Maca za granicą?

#61 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 10 października 2007 - 14:30

"Leoś" będzie miał polską lokalizacje wbudowaną w system nawet jak kupisz Maca w Kongo.

#62 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 października 2007 - 14:41

Dzięki. Jak będę przejazdem to kupię ;-)

A oto link do stronki austriackiej. Jest nawet taniej bo ok 5200 zł

http://www.toppreise...rod_120516.html

Pozdrawiam

#63 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 października 2007 - 14:51

Oczywiście Leoś wtedy by był angielski ale mi to specjalnie nie przeszkadza.


A co za problem przełączyć sobie język na polski?

#64 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 października 2007 - 15:08

No nie wiem, bo nie używałem jeszcze osX. Przecież nie ma jeszcze polskiej wersji Leosia to na razie zmiana języka nie wchodzi w grę ;-) Po polskiej premierze może i tak będzie.

#65 DaMan

DaMan
  • 123 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 23:22

No nie wiem, bo nie używałem jeszcze osX. Przecież nie ma jeszcze polskiej wersji Leosia to na razie zmiana języka nie wchodzi w grę ;-) Po polskiej premierze może i tak będzie.


Leopard ma wbudowany jezyk polski, niezalznie od tego gdzie kupisz komputer czy system - jezyk polski jest na pokladzie

#66 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 23:53

Oficjalna cena w Applu to 7499 zł, oferta studencka to 10% mniej czyli ok 6750 - i jestem za tą opcją zwłaszcza w rozbiciu na raty 0% (ok 300 zł miesięcznie).


Raty 0% sa tylko przez pierwsze 10 miesiecy, czyli jesli bedziesz splacal po 675zl miesiecznie to faktycznie bedzie 0% w innym przypadku placisz odsetki.

#67 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 października 2007 - 08:02

A właśnie że nie bo albo 10 albo 20 rat 0% w Beneficial. A słyszałem że nawet 24 ale to już nieoficjalnie :-)

---- Dodano 11-10-2007 o godzinie 09:10 ----
A oto dowód http://www.apple.pl/promocje/raty/ :-)

#68 irocc

irocc
  • 62 postów

Napisano 11 października 2007 - 09:14

20 rat jest również bez odsetek, confirmed

#69 dorok7

dorok7
  • 23 postów

Napisano 11 października 2007 - 14:00

hmmm, troche tych negatywnych opinii sie nazbieralo.:confused:

#70 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 października 2007 - 17:47

hmmm, troche tych negatywnych opinii sie nazbieralo.:confused:


Bez przesady. iMak nie może być tak głośny jak kosiarka spalinowa albo jak PC. Jak trochę sobie delikatnie poszumi to co komu szkodzi. Jeśli chodzi o ekran, że 20" jest gorsza od 24" to sugeruje tylko jedno wyjście - kupić 24". Martwe piksele - spoko, wystarczy dobrze sobie przetestować kupowany egzemplarz. No chyba że wyjdą po zakupie, to już insza inszość. Ale powiem tak, mam drugiego już lapka (Toshibę) i w żadnym nie pojawiły się bady ot tak. Problemy z wersją systemu 10.4.10 update 1.1 (NIE INSTALOWAĆ!!! nie będzie problemu ze zwisami).

Ja troszkę zmieniłem podejście. Poczekam aż wyjdzie nowy system w Polsce i Apple ogłosi program darmowego bądź taniego upgrade systemu 10.4 do 10.5. Kupię 24" z 10.4 i tanie 10.5 Może się okazać, że warto trochę poczekać na kolejne odsłony 10.5.x od 3-4 w górę kiedy to system nabierze dojrzałości i pozbędzie się błędów wieku dziecięcego. A do tego czasu mogę sobie spokojnie popracować na dopracowanym Tygrysku, nie?

Tak naprawdę z tego co przeczytałem 20" ma jeden problem, który może odstraszać przed kupnem (mniej odcieni wyświetlanych jednocześnie co w moich oczach go dyskryminuje). Lepiej dodać troszkę i kupić 24". Taka jest moja opinion.

#71 kerm

kerm
  • 94 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 października 2007 - 14:13

Mam juz od jakiegos czasu nowego iMaca 20' i nie narzekam. Co prawda, po matrycy widać, że TNN, ale nie jest wcale aż tak źle. Koledzy PCtowcy przyzwyczajeni do zupełnie innego sprzętu, powiedzieli, że matryca w nim jest świetna, więc zaloże się, że 60-70% populacji na nią nie będzie narzekać. Poza tym, mam drugi monitor z MVA. Tak czy inaczej, z iMaca korzystam, po powrocie z pracy do domu. Więc do jakiś filmów, internetu, muzyki. Do tego się sprawdza swietnie. Nawet bardziej niż świetnie. Co do głośności, jest dużo cichszy niż mój poprzedni PowerMac g4, którego uważałem za cichego w stosunku do wszelakiej maści PCtów. Zaloże się, że przeciętny PCtowiec, słyszeć nowego iMaca nie będzie w ogole. Podczas nocnego ściągania z torrentów, można bez problemu przy nim spać. Nie przeszkadza ani trochę. :) Ogólnie rzecz biorąc jestem z niego bardzo zadowolony. Pięknie wygląda na biurku, a nowa klawiatura to bajka. Polecam!

#72 Maruder

Maruder
  • 39 postów

Napisano 23 października 2007 - 18:24

Przede wszystkim chcę się przywitać. Ciągle jestem po ciemnej stronie mocy ale do końca roku chcę zmienić barwy na Makowe. Dzięki RiQ za zmęczenie tematu. Jestem na takim samym etapie co Ty. Zastanawiam się nad zakupem albo 20" 2.0 z 2 GB RAM albo 24" 2.4 z 2 GB RAM. Kwestia dokonania ostatniego wyboru - albo 6k albo 8k :) Zajmuję się webdeweloperką. Z programów graficznych korzystam praktycznie tylko z Photoshopa. Kilka dni temu oglądałem aluminiową 20" i byłem oczarowany matrycą (czuję, że to normalne po latach wlepiania się w kolejne LCD klasy średniej :) Mam do Was pytanie... Czy ta 20" faktycznie jest taka badziewna? Pytam bo mi się podobała, ale co ja tam wiem :) Za 24" przemawia oczywiście rozmiar. No i teraz jakość matrycy... Tylko czy ja to kurde zauważę? No i czy lepiej teraz kupić szaraka i posadzić na nim Leoparda czy poczekać aż ten duecik się "dogra"?

#73 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 października 2007 - 22:06

Przede wszystkim chcę się przywitać. Ciągle jestem po ciemnej stronie mocy ale do końca roku chcę zmienić barwy na Makowe.


Nie ma chyba czegoś takiego jak ciemna i jasna strona mocy w komputerach. Wielu "psioczy" na PC a tak naprawdę nie jest tak źle :-) Jakoś nic mi sie nie psuje. Po prostu jak ktoś potrafi korzystać z komputera to da sobie ze wszystkim radę.

Dzięki RiQ za zmęczenie tematu. Jestem na takim samym etapie co Ty. Zastanawiam się nad zakupem albo 20" 2.0 z 2 GB RAM albo 24" 2.4 z 2 GB RAM. Kwestia dokonania ostatniego wyboru - albo 6k albo 8k :)


A spoko, nie ma sprawy. Właśnie zamówiłem sobie alu 24" ale na razie 1GB i czekam na dostawę w ispocie we Wrocławiu. różnica cenowa mnie nie przeraża (ratalnie tego specjalnie nie odczuję)

Zajmuję się webdeweloperką. Z programów graficznych korzystam praktycznie tylko z Photoshopa. Kilka dni temu oglądałem aluminiową 20" i byłem oczarowany matrycą (czuję, że to normalne po latach wlepiania się w kolejne LCD klasy średniej :)


może dlatego, że nie wszystkie matryce wyświetlają full color tylko tysiące, albo stosują jakiś trick dla "oszukania" wzroku, który nie we wszystkich sytuacjach jest w stanie stwierdzić co tak naprawdę widzi.

Mam do Was pytanie... Czy ta 20" faktycznie jest taka badziewna? Pytam bo mi się podobała, ale co ja tam wiem :) Za 24" przemawia oczywiście rozmiar. No i teraz jakość matrycy... Tylko czy ja to kurde zauważę? No i czy lepiej teraz kupić szaraka i posadzić na nim Leoparda czy poczekać aż ten duecik się "dogra"?


W pewnych sytuacjach zauważysz, całkiem możliwe że w bardzo niewielu, ale jak zauważysz, to nie ma zmiłuj, będziesz wq* na sprzęt zwłaszcza że jakichś tam marnych groszy nie kosztuje. Więc wg mnie lepiej 24" i mieć pewność że taka sytuacja nie nastanie.

Pozdro

---- Dodano 28-10-2007 o godzinie 09:54 ----
Acha, jeszcze jedno dla tych którzy chcą kupić 24" taniej. Jedna z firm (nie podaję nazwy aby nie być posądzonym o reklamę), która jest zlokalizowana obok iSpot na Bielanach, oferuje ten model za 6999 :-) To niezła oferta dla tych, którzy nie korzystają z promocji studenckiej/nauczycielskiej.

---- Dodano 28-10-2007 o godzinie 09:57 ----
A co do wypowiedzi kolegi Marudera, to chyba na razie bardzo mało osób wie jak zachowuje się Leoś w "praniu" Nadal podtrzymuję moje zdanie - kupić sprzęcik z Tygryskiem. Kupić Up-to-date-owanego Leosia za jakieś grosze (bodajże 39 zł) i na razie cieszyć się dopracowanym systemem a z upgradem poczekać na wersję 10.5.2 albo 3. No chyba, że komuś się bardzo spieszy.

#74 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 28 października 2007 - 13:29

Pewnie dołożę do pieca... chyba raczej do maca ;-) ale po rocznym używaniu białego iMaca 20" C2D 2.13GHz (ostatnia seria przed alu) stwierdzam iż w ciszy (bez muzyki w tle) słychać go wyraźnie (szum i bżęczenie), a do tego wibruje tak że całe biurko wpada w rezonans - szczególnie po przestawieniu w nowe miejsce. Udało mi się to ograniczyć poprzez... podstawkę pod kompa i... internetowe radio grające non-stop i choć o tym zapominam to przy nocnym "forumowaniu" w ciszy ewidentnie iMac jest za głośny.

#75 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2007 - 10:42

a co powiecie na ten temat. Teraz to mnie aż zmroziło.

http://www.macworld....ews/128374.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych