Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nowy imac 20' NIE KUPUJCIE !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#101 Karr

Karr
  • 104 postów

Napisano 03 grudnia 2007 - 21:38

O, dzięki za informację! :) Z drugiej strony tyle razy już słyszałem o następnym czwartku...

#102 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 03 grudnia 2007 - 21:49

nowy imac 20" nie kupujcie - a ja kupiłem i co teraz??

---- Dodano 03-12-2007 o godzinie 23:50 ----
nowy imac 20" nie kupujcie - a ja kupiłem i co teraz??

#103 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 grudnia 2007 - 09:28

czy tak zachowuje sie "stuck pixel", ze na bialym tle go praktycznie nie widac, dopiero na czarnym staje sie czerwony?


Hmm, ekran 24" jest strasznie jasny, nawet przy ustawionym niskim poziomie jasności, więc mocny biały kolor "przyćmiewa" czerwony, który nie jest intensywny. To tak samo jak patrzysz się na niebo w dzień i nie widzisz gwiazd. W nocy (na czarnym tle iMaca) widzisz wszystko idealnie.

Pozdrawiam

P.S. Jeśli jest taka możliwość - wymień jak najszybciej aby się nie stresować. Następnym razem jak będziesz sprawdzać ekran to przyjrzyj mu się dobrze (na białym - sprawdzenie nieświecących pixeli, na czarnym - subpixele czyli czerwone, niebieskie, zielone)

#104 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 09 grudnia 2007 - 22:18

nowy iMac"20 2Ghz ma gorszą nie dość że matryce,to jeszcze wolniejszą kartę graficzną i pod Windowsem w wielu testach biały "20 2ghz core duo wygrywa :( z ciekawości testowałem w pracy na obu maczkach.

#105 dorok7

dorok7
  • 23 postów

Napisano 14 grudnia 2007 - 20:18

Dzieki za odpowiedzi. Dopiero teraz je przeczytalam, bo powiadomienie nie przyszlo na moj e-mail. Donosze co poczynilam. Zanim kupilam komputer rozmawialam z panem ze sklepu przy 5-tej alei w sprawie ewentualnych wad. Pan powiedzial, ze bez problemu wymienia. Zapytalam tez czy wymienia mi komputer zakupiony online. Pan: "oczywiscie, ze tak, mam tylko przywiezc do sklepu". Jak juz wiecie zamowilam komputer przez internet, okazalo sie, ze ma usterke. Zawoze komputer do sklepu Apple, a inny pan mi mowi, ze niestety, skoro kupilam go przez internet, to musze zadzwonic do "applecare" i z nimi rozmawiac, on mi tylko stwierdzi usterke i da mi tzw. "case number", ten numer mam podac przez telefon, ale wg pana w sklepie komputera z jednym zepsutym pikselem na 99% mi nie wymienia. "To fajnie"-pomyslalam. Zaryzykowalam jednak i zadzwonilam. Rozmawialam przez ponad godzine z co najmniej 4 osobami. W koncu zgodzili sie na wymiane, albo na zwrot pieniedzy. Zdecydowalam sie na wymiane. W tej chwili oczekuje na kolejny sprzet, ktory ma dotrzec z Chin w poniedzialek. Poprzedniemu ta sama droga zajela tylko 2 dni. Pozdrawiam! Mam nadzieje, ze ten bedzie w 100% sprawny.

#106 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 grudnia 2007 - 20:33

a ja nie echce imaca :) chce mini z klawiatura bt i myszka... i to do lcd 40 cali :D i mi wystarczy... i po co mi imac?

#107 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 14 grudnia 2007 - 21:20

Dzieki za odpowiedzi. Dopiero teraz je przeczytalam, bo powiadomienie nie przyszlo na moj e-mail.

Donosze co poczynilam.

Zanim kupilam komputer rozmawialam z panem ze sklepu przy 5-tej alei w sprawie ewentualnych wad. Pan powiedzial, ze bez problemu wymienia. Zapytalam tez czy wymienia mi komputer zakupiony online. Pan: "oczywiscie, ze tak, mam tylko przywiezc do sklepu".
Jak juz wiecie zamowilam komputer przez internet, okazalo sie, ze ma usterke. Zawoze komputer do sklepu Apple, a inny pan mi mowi, ze niestety, skoro kupilam go przez internet, to musze zadzwonic do "applecare" i z nimi rozmawiac, on mi tylko stwierdzi usterke i da mi tzw. "case number", ten numer mam podac przez telefon, ale wg pana w sklepie komputera z jednym zepsutym pikselem na 99% mi nie wymienia. "To fajnie"-pomyslalam. Zaryzykowalam jednak i zadzwonilam. Rozmawialam przez ponad godzine z co najmniej 4 osobami. W koncu zgodzili sie na wymiane, albo na zwrot pieniedzy. Zdecydowalam sie na wymiane.

W tej chwili oczekuje na kolejny sprzet, ktory ma dotrzec z Chin w poniedzialek. Poprzedniemu ta sama droga zajela tylko 2 dni.

Pozdrawiam! Mam nadzieje, ze ten bedzie w 100% sprawny.

no to fajnie, mysle, ze tutaj nalezy sie uklon w strone apple, bo prawie nikt nie wymienia takich "usterek", szoda tylko, ze ten pan sprzedawca byl taki niekompetentny
nie zapominaj tez o tym, ze w przypadku sprzetu kupionego online przysluguje ci zwrot do 10 dni od daty zakupu!

#108 felipe100

felipe100
  • 84 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 grudnia 2007 - 21:59

a ja nie echce imaca :) chce mini z klawiatura bt i myszka... i to do lcd 40 cali :D

i mi wystarczy...

i po co mi imac?



extra, jakos o tym dotad nie pomyslalem :))

#109 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 grudnia 2007 - 10:40

nie zapominaj tez o tym, ze w przypadku sprzetu kupionego online przysluguje ci zwrot do 10 dni od daty zakupu


W USA też?

#110 dorok7

dorok7
  • 23 postów

Napisano 15 grudnia 2007 - 19:25

Wlasnie otrzymalam komputer. Donosze, ze tym razem mam 2 martwe piksele (tym razem w ogole nie swieca, sa czarne na jasnym tle). Jedynie ich lokalizacja jest lepsza, poniewaz sa blizej krawedzi (poprzedni byl prawie na srodku i widoczny byl jedynie na ciemnym tle). Co dalej???

#111 Mac IW

Mac IW
  • 164 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2007 - 11:09

Do pracy Z grafiką jest przecierz Mac Pro albo MacBook Pro, a nie iMac!!

#112 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 grudnia 2007 - 23:32

Z tą głośnością pracy to przesadzacie. Mojego może trochę słychać ale gadanie, że to przeszkadza komuś to jest po prostu śmieszne :] Ja jestem muzykiem i używam maka do dziubania w Garage Band i Logic'u i jakoś kompletnie to szumienie w niczym nie przeszkadza. A matrya w 24'' jest dla mnie bezbłędna. nawt wbudwane głośniczki są zajebiste, ale i tak używam innych z wieży ;) Natomiast mnie stresuje głośność super drive ale, jak to się mówi, nie można mieć wszystkiego. Zawiech nie doświadczyłem, Problemy miałem jedynie z mailem oraz international (ten drugi okazał się prosty do rozwiązania). No nie wiem co tu jeszcze wymyślić :P Wszystko robi sam i robi to dobrze. Generalnie to mam porównanie tylko z PowerBokiem G4 i iMakiem G4 więc nei ma co porównywać... Ale sprzęt jest pierwsza klasa. Jak ktoś marudzi to ma po prostu wygórowane wymagania i nigdy nie znajdzie sprzętu spełniającego tych wymagań ;) Nie ma co się zastanawiać nad nowymi iMakami. Są po prostu świetnym sprzętem.

#113 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 25 grudnia 2007 - 15:38

a ja jestem dtp-owce i kupiłem sobie imaczka 20 cali a jak i śmiga pięknie - przedtem w domu pracowałem na emacu i jakość przerabiam tysięce zdjęć i je drukuję rozumiem źe jak jesteś grafikiem to tylko barco - bo po jakiego h..ja się uczyć i badać wzrok

#114 BladeRunner

BladeRunner
  • 73 postów
  • Skądanother place, another time ;)

Napisano 27 grudnia 2007 - 23:46

Mac IW napisał;

Do pracy Z grafiką jest przecierz Mac Pro albo MacBook Pro, a nie iMac!!


Hmm, to co- do pracy tylko serie Pro? iMac z ATI 2400 lub 2600 nie da rady np. 3D lub Final Cut'owi? Musi być koniecznie GeForce albo NV? Czy naprawdę iMac to komp tylko do zastosowań środowiska "Home"?

Btw, - nieco Off Top- mam pytanie- zastanawiam się nad zestawem typu stacja Apple, oraz lapek tejże firmy. Stacja pewnie nowa, za to lapek używany- potrzebuje go tylko do hot spotów, zrzucenia fotek z cyfraka i skatalogowania ich, ew. szybkiej wstępnej obróbki. Czy używany iBook/MB da radę? Jak one wogóle pobieraja foty- USB czy WiFi- bo portów do kart SD nie mają.

#115 Bocelot

Bocelot
  • 1 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 grudnia 2007 - 01:33

Tak Blade, ...iBook da radę ja nawet używam do tego iBooka G3 (stary !!!), i działa OK. "Czy używany iBook/MB da radę? Jak one wogóle pobieraja foty- USB czy WiFi- bo portów do kart SD nie mają."

#116 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 grudnia 2007 - 09:54

Wlasnie otrzymalam komputer. Donosze, ze tym razem mam 2 martwe piksele (tym razem w ogole nie swieca, sa czarne na jasnym tle). Jedynie ich lokalizacja jest lepsza, poniewaz sa blizej krawedzi (poprzedni byl prawie na srodku i widoczny byl jedynie na ciemnym tle).

Co dalej???


Wydaje mi się, że odpowiedź sama się nasuwa. Wymienić na inny. Sprzęt za dużo kosztuje aby pozwolić sobie na wciskanie nie w pełni sprawnego. Przy okazji życzę Szczęśliwego Nowego Roku i oczywiście pozytywnego zakończenia sprawy :)

#117 jasiekmac

jasiekmac
  • 77 postów
  • SkądWhiteSide

Napisano 28 grudnia 2007 - 17:00

ja mam maka imaca 20 cali ale pierwszej generacji (ten bialy) i monitor działa wyśmienicie

#118 dorok7

dorok7
  • 23 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 17:11

RiQ dzieki za zainteresowanie.:) Donosze, ze w koncu zwrocilam ten komputer. Wszyscy byli bardzo uprzejmi, ale musialam sie nadzwonic i najezdzic. Dodam, ze jestem pod bardzo pozytywnym wrazeniem jezeli chodzi o mac'owy system operacyjny (leopard-nie mam porownacia do tiger'a, wiec na leoparda nie narzekam;) ), sprzet rowniez jest swietny (poza tymi malymi niedoskonalosciami, ktore akurat wchodzily w sklad wyposazenia moich iMac'ow. Mialam jeszcze klopot z jaskrawoscia matrycy (nawet po ustawieniu jej na najnizszy poziom). Zauwazylam tez, ze w pierwszym z iMac'ow matryca byla jasniejsza po lewej stronie. No i mialam klopot (a wlasciwie w ogole nie udalo mi sie otworzyc olikow z rozszerzeniem .exe, ale to chyba normalne na mac'ach, tylko sie zastanawialam czy da sie to jakos obejsc nie instalujac windowsa) Nadal mam ogromna ochote na jeden z komputerow firmy apple, jednak po doswiadczeniach z poprzednimi poczekam, poczytam... A moze wiecie jak wyglada serwis apple a Polsce? Konkretnie w Bialymstoku? O ile w ogole wyglada;)

#119 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 grudnia 2007 - 09:55

Wydaje mi się, że odpowiedź sama się nasuwa. Wymienić na inny. Sprzęt za dużo kosztuje aby pozwolić sobie na wciskanie nie w pełni sprawnego. Przy okazji życzę Szczęśliwego Nowego Roku i oczywiście pozytywnego zakończenia sprawy :)


A ja nie jestem pewien. Są normy martwych pikseli i subpikseli. Link poniżej dużo wyjaśnia.
http://www.okazje.in...so-13406-2.html
Większość monitorów to klasa 2.

#120 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 stycznia 2008 - 14:44

A ja nie jestem pewien. Są normy martwych pikseli i subpikseli. Link poniżej dużo wyjaśnia.
http://www.okazje.in...so-13406-2.html
Większość monitorów to klasa 2.


Oczywiście że są normy, gdzieś to nawet napisałem (może na innym forum), że czasem producent podaje, że sprzęt może być wymieniony, gdy na jakiejś tam powierzchni znajdzie się kilka martwych pikseli lub więcej subpikseli.

Ale jeśli Mac wymienił sprzęt, to chyba dobrze świadczy o tej firmie bo dbają o klienta. W końcu nie jest to tani sprzęt i nawet jeden pikselek nieświecący/świecący inaczej potrafi wnerwić.

Pozdro

#121 Psiaku

Psiaku
  • 74 postów

Napisano 07 stycznia 2008 - 18:02

No i mialam klopot (a wlasciwie w ogole nie udalo mi sie otworzyc olikow z rozszerzeniem .exe, ale to chyba normalne na mac'ach, tylko sie zastanawialam czy da sie to jakos obejsc nie instalujac windowsa)


a próbowałeś może takiego sprytnego programu jak CrossOver? :) ja go używam z powodzeniem do otwierania exe na maku. pozdr!

#122 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 07 stycznia 2008 - 18:33

jak mozna pracować z grafiką na glossy:?!?!

#123 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 07 stycznia 2008 - 19:23

wyobraź sobie że się da. Praiwe tak samo można zapytać jak można obrabiać grafikę na notebooku (zakładając że nie podłączamy zewnętrznego monitora)

#124 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 08 stycznia 2008 - 00:00

jak mozna pracować z grafiką na glossy:?!?!


a czy każdy użytkownik iMaca musi pracować z grafiką?

Ja mam glossy i jestem z tego dumny bo cieszy oko i nie wyobrażam sobie powrotu do matowej matrycy.

#125 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 10 lutego 2008 - 20:50

Jak można pracować z grafiką na glossy albo na notebooku bez zewnętrznego monitora ? Są osoby którym to nie przeszkadza ... Moja mama , która retuszuje zdjęcia ( tak , tak ) nie zauważyła specjalnej róznicy między Magiem za 1000zł a Eizo CG19 za 4500 zł. Wspomniała tylko , że matryca jest lepiej podświetlona w Eizo. I dlatego pracuje teraz na Eizo S1931. Jej wystarczy. Mój pracownik powiedział , że woli pracować na starym kineskopowym LG. Woli go od CG19 , który coś go drażni. Jak padnie stary LG to z bólem przyzwyczai się do Eizo ... No i bądź tu mądry ... Każdy ma jakieś upodobania , więc nie wypada kogokolwiek krytykować. A ja bez Eizo , Wacoma , Photoshopa i matowej matrycy nie wyobrażam sobie życia ... I dlatego boleję że nowy iMac , który podoba mi sie szalenie , nie jest obiektem moich zainteresowań. TN i w dodatku glossy ... Eee tam ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych