Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 15'' 2012. Recenzja użytkownika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1358 odpowiedzi w tym temacie

#26 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 01 lipca 2012 - 20:03

Niestety nie zwrocilem uwagi. Ale zaraz po uruchomieniu bylo troche ponad 40 z tego co pamietam. Edycja: Przygladam sie filmikom na YT z testow gamingowych nowego Retina Macbook Pro. Jestem cholernie ciekaw, jakim cudem ludzie wyciagaja w 1680x1050 z detalami na High i wlaczonym DX11 45-50 FPS. Do tego, w natywnej rozdzielczosci Retina idzie na 17-18 FPS, co jest calkiem niezlym wynikiem jak na ta gre. W 1920x1200 utrzymuje sie stabilne 35 FPS, co jest rewelacyjne. Czemu o to pytam i czemu mnie to szokuje? Bo to sa wyniki porownywalne ze stacjonarnym GTX 560! W maksymalnych detalach w 1920x1200 w BF3 osiaga stabilne 45 FPS. W tej grze ten wynik jest blizszy raczej Radeonowi 7770 stacjonarnemu.

#27 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 02 lipca 2012 - 11:18

Dla mnie przesiadka z mojego MBP 17 Hi res na MBP R to praktycznie tylko na plus. Zamist 17 cali i rozdzialki 1920x1200 i wadze przy tym 4kg dostalem tego co chcialem w koncu od dluzszego czasu. 15 cali i 1920x1200 przy wadze 2kg, ktora to juz jest max przy komputerze przenosnym tak zeby nie urywalo nam barku :)

W porownaniu do MBP 17 Hi res to obraz na MBP retina jest zyleta. Swiat w koncu nabral kolorow mozna by powiedziec. Jesli chodzi o glossy zastosowane, ktore tak sie zapieralem od lat bo czesniej wozilem po klubach laptopa i jak gralem i podczas granie na konsoli ktos odpalialj akies oswietlenie za mna i padalo to na ekran to w przypadku glossy ekranow dostawalem szalu bo wszystko sie odbijalo i nie dalo sie patrzec na to co na ekranie. Tutaj to wyglada inaczej jakby jest glossy ale gdzies cos pochlania to swiatlo...

Wczoraj jeszcez porownalem Retine z Glossy z Unibody 15 poprzednim. Nie bede mowil o kolorach czy rozdzielczosci bo to przeskok w przypadku MBPR a MBP bez Ry.Powiem jeszcze raz faktycznie ekran mniej odibja swiatlo niz poprzedniej serii MBP bez R. Fakt jak ktos wczesniej wspomnial co do hardwaru to szalu nie ma, [...] bo inni tez juz to maja a nawet wiecej tylko, ze nie maja tego opakowanego z taka dokladnoscia a wrecz obudowane plastikiem tak, zeby przypominalo to laptopa.

Moja konfiguracja to Podstawowy MBPR + 16Gb Ramu. Co do wydajnosci to z Core 2 duo a i7 to jest przepasc - jest to wrecz oczywiste. Przez tydzien czasu sie zastanawialem czy jest sens kupowac owa Retine czy nie. W koncu po przeanalizowaniu stwierdzielm, ze tak. Chociazby spora rozdzielczosc na 15 calach. Mnie to nie przeszkadza gdyz jak pisalem wczesniej na 17 mialem 1920x1200. Sporej liczbie osob to przeszkadzalo bo za male dla mnie bylo super tutaj jest to samo. Nie jestem fanem mikro ikonek a chodzi mi o obszar roboczy i tutaj go mam polaczonego z zadowalajaca wydajnoscia oraz z zaje**stym wygladem oraz wykonaniem na najwyzszym poziomie. Za cos sie zaplacilo tyle kasy to musi tak byc.

[mod]Proszę oszczędzić sobie wulgaryzmów, język polski znakomicie pozwala okazywać emocje bez ich użycia[/mod]

#28 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 02 lipca 2012 - 21:03

moje spostrzezenia odnosnie baterii sa bardzo obiecujace hmm wydaje mi sie ze przy przegladaniu www mbp retina daje rade rownie dlugo jak w mba 13 late 2011 mysle ze 6h spokojnie na 45% podswietlenia

#29 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 02 lipca 2012 - 21:34

Nie da się ukryć że nowy MBPr to bardzo udany produkt. Właśnie sprawdzałem przed chwilą i mam równomierne podświetlanie matrycy na białym tle. Nie widzę żadnych wad itp usterek.

#30 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 02 lipca 2012 - 21:37

Z czystej ciekawości – jaką metodą sprawdzałeś?

#31 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 02 lipca 2012 - 21:57

Dobry aparat i krzywa? Spokojnie się 0.1EV wyłapie.

#32 jedrekb

jedrekb
  • 19 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 02 lipca 2012 - 22:02

Mała rada dla Ciebie

[url=http://regex.info/exif.cgi/exif.cgi?imgurl=http%3A%2F%2Fimg577.imageshack.us%2Fimg577%2F1439%2Fimg2100u.jpg]Jeffrey's Exif viewer[/url]

nie wrzucaj fotek do internetu z dokładną lokalizacją Twojego sprzętu:) Nigdy nie wiesz co się czai w internecie;)

Poza tym fajny sprzęt. Też planuje ten zakup na przełom sierpnia / września :)

#33 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 02 lipca 2012 - 23:35

gfxCardStatus - polecam.

#34 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 02 lipca 2012 - 23:41

Mała rada dla Ciebie

Jeffrey's Exif viewer


O ja pier...! Dobrze, że to wrzuciłeś. W życiu bym się nie spodziewał, że to tak działa. Delikatnie mówiąc - przerażające.

#35 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 03 lipca 2012 - 09:46

iron.gery – czyli sprawdzenie było „wizualne”? Szkoda, myślałem, że faktycznie zmierzyłeś parametry podświetlenia.

#36 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 03 lipca 2012 - 12:56

Przeciez skoro na oko widac ze podswietlenie jest rownomierne po co robic jakies mega testy.To tylko matryca retina a nie monitory Eizo czy Nec z najwyzszej polki. Mialem nie jednego Eizo, ktory byl nierownomiernie podswietlany ale to jeszcze byla technologia lamp rteciowych teraz jada na ledach. Tylko pytanie czy matryca jest podswietlana od gory i dolu czy od plecow bo najlepsze rozwiazanie jest to od plecow matrycy wtedy jest mega rowno. Tak robi sony w swoim flagowym modelu telewizora nizsze modele maja podswietlanie od gory i dolu co widac

#37 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 03 lipca 2012 - 13:07

Przeciez skoro na oko widac ze podswietlenie jest rownomierne po co robic jakies mega testy.


Pierwotnie iron.gery napisał, że ma w 100% równomierne podświetlenie, stąd moje pytanie o metodologię pomiaru. Czy to są mega testy? Jak dla mnie to jest w miarę standardowy test...

#38 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 03 lipca 2012 - 13:19

na moje oko laika nie ma sie co przyczepiac do podswietlenia , jest ono jasne i rownomiernie rozswietlone ,
ja jestem w POZYTYWNYM SZOKU odnosnie baterii - nie chce innego komputera :)
6-7h przy www 50% podswietlenia - to jest to czego sobie zyczylem !

Dołączona grafika

#39 flyjack

flyjack
  • 70 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 lipca 2012 - 13:24

Dla mnie pierwszy z wymienionych minusów jest bardzo poważny. Używam Maców od lat i nigdy nie bolały mnie oczy. Wystarczyło abym godzinę w firmie posiedział przy jakimś HPku czy IBM i już miałem oczopląs. A w domu zawsze mogłem po 10 godzin pracować i nic. No ale wsumie mało mnie to na razie obchodzi bo nie potrzebuję laptopa :)

#40 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 03 lipca 2012 - 14:53

na moje oko laika nie ma sie co przyczepiac do podswietlenia , jest ono jasne i rownomiernie rozswietlone ,
ja jestem w POZYTYWNYM SZOKU odnosnie baterii - nie chce innego komputera :)
6-7h przy www 50% podswietlenia - to jest to czego sobie zyczylem !

Dołączona grafika


Macbook AIR?

#41 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 03 lipca 2012 - 15:43

Śmiesznie to wygląda na screenie NOWY57 ;)

Nie wiem dlaczego w smf control pokazuje mi o stopni.

#42 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 03 lipca 2012 - 15:45

przywracalem backup z macbooka air stad nazwa

#43 a11

a11
  • 511 postów

Napisano 03 lipca 2012 - 15:56

Nie wiem dlaczego w smf control pokazuje mi o stopni.


Być może program nie jest przystosowany do Retina MBP.

#44 rEvis

rEvis
  • 708 postów
  • SkądŁomianki

Napisano 03 lipca 2012 - 20:22

A mnie i tak wciąż zastanawia, co Cię skłoniło do zakupu nowego Pro? Skoro piszesz, że bolą Cię oczy przez ekran Retina, to powinieneś kupić poprzedni model i oszczędziłbyś kilka tysięcy złotych.

#45 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2012 - 21:14

A mnie i tak wciąż zastanawia, co Cię skłoniło do zakupu nowego Pro? Skoro piszesz, że bolą Cię oczy przez ekran Retina, to powinieneś kupić poprzedni model i oszczędziłbyś kilka tysięcy złotych.


Kilka tysięcy ? Może najpierw zapoznaj się z tematem a nie piszesz takie bzdury. Po pierwsze już setny raz komuś mówię, że jak wsadzisz 256 ssd do MBP 15 dodasz hi-res i 8 gb ram to masz o te kilka tysięcy ale więcej + do tego cieńszy lapotop, lższejszy, retina zamiast hi-res. Jakie do cholery kilka tysięcy. Jak chce pracować na takim sprzęcie to pracuje, po to go kupił. Porównujesz hdd do ssd i mówisz tu o cenach?

#46 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 03 lipca 2012 - 22:26

Mnie zastanawia caly czas mozliwosc wymiany pasty termoprzewodzacej. Patrzac na konstrukcje chlodzenia rMBP oraz to jak Chinczycy je nakladaja na procesory, jest duza szansa ze nawet pod W7 temperatury nie przekraczalyby przy pelnym obciazeniu 85 stopni. Ale to tylko moja teoria ;). Mam nadzieje, ze rozmontowujac rMBP by dostac sie do past, mozna go bez problemu potem zlozyc ;P.

#47 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 03 lipca 2012 - 22:55

Mam nadzieje, ze rozmontowujac rMBP by dostac sie do past, mozna go bez problemu potem zlozyc ;P.


MacBook Pro 15" Retina Display Mid 2012 Teardown - iFixit
Repairability Score: 1 out of 10

#48 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 03 lipca 2012 - 23:44

Doskonale o tym wiem. Jednak nie wiem jakim kryterium kieruje sie przy wydawaniu takiej oceny iFixit. Moim zdaniem - wymiana pasty w rMBP powinna byc mozliwa. Ale pewien tego nie jestem... A nikt do tej pory tego nie probowal.

#49 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 03 lipca 2012 - 23:53

Zapewne będzie możliwa (patrz punkt 14 rozbiórki). Pozostaje kwestia poziomu upierdliwości takiej operacji, podejrzewam, że to jest właśnie kryterium stosowane przez iFixit.

#50 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 04 lipca 2012 - 00:01

Trudno, jakis serwis laptopow Apple bedzie sie musial tym zajac ;D.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych