Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iWork '08


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#26 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 08 sierpnia 2007 - 14:30

Poczytaj troche w necie o tej "poprawce" a pozniej pytaj :), ja nie ryzykowalem i zostalem przy 10.4.9

G.

To posadz iWorka przez Pacifista - zapewne zadziala bez update'u

#27 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 15:22

Ludzie demonizujecie ten update 10.4.10 jak Viste... Mam 10.4.10 i all ok... Uzywalem Visty dlugo i tez uwazam ja za dobry system... Ja na razie jestem zadowolony z iWork '08 - chyba beda duze zakupy w pazdzierniku (Leo, iWork i External HDD :> ).

#28 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 08 sierpnia 2007 - 19:42

Przymieżałem się do kupna iWorka, cieszę sie że wyszedł nowy - bardzo mi się podoba! Liczę, że będzie w przeciągu miesiąca, bo na koniec września muszę zrobić super prezentację! :)

#29 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 08 sierpnia 2007 - 19:57

Przymieżałem się do kupna iWorka, cieszę sie że wyszedł nowy - bardzo mi się podoba! Liczę, że będzie w przeciągu miesiąca, bo na koniec września muszę zrobić super prezentację! :)


możesz wykorzystać do tego 30-dniowego triala. Jeśli masz kartę kredytową to możesz sobie kupić kod licencyjny przez internet w sklepie apple.

#30 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:38

Właśnie nabyłem iWork i dostałem smsa, że już jest w drodze do mnie. Będzie pewnie jutro. Od razu zacznę próbować, bo mam w pracy większość plików z Office'a (na pc owkorz). Mam nadzieję, że Open Office pójdzie do bina :)

#31 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2007 - 21:18

10.4.10 w wymaganiach. Nie no, nie ma to jak zmuszac ludzi do istalowania badziewia... Dopiero co spedzilem pol dnia na cofaniu kompa do 10.4.9. Jak tak dalej pojdzie to nastepnym komputerem bedzie pecet.

#32 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 21:50

Nie mam doświadczenia z Pages, tego '06 od razu posłałem w kosmos jak się dowiedziałem że to całe iWork to trial. Zassałem '08 i mam pytanie. Czy da się jakoś zmienić słownik by był polski a nie angielski? Czy do tego Pages trzeba dokupować Leoparda by to cuś było użyteczne?

#33 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 08 sierpnia 2007 - 21:57

nie musisz kupować Leoparda, by Pages był użyteczny. Masz cocoAspell do sprawdzania pisowni zainstalowane w systemie?

#34 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 23:07

Masz cocoAspell do sprawdzania pisowni zainstalowane w systemie?


Mam CocoAspell, chyba dobrze ustawione bo działa polski słownik w Safari i AdiumX.

Dołączona grafika

Latam po tym Pages i nie widzę gdzie zmienić słownik a help też nic nie podpowiada.

#35 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 08 sierpnia 2007 - 23:19

rzeczywiście, u mnie też coś nie za bardzo działa. w sensie, nie działa w ogóle.

#36 zasina

zasina
  • 159 postów
  • SkądKrobia / Gostyń

Napisano 08 sierpnia 2007 - 23:21

możesz wykorzystać do tego 30-dniowego triala. Jeśli masz kartę kredytową to możesz sobie kupić kod licencyjny przez internet w sklepie apple.


Triala oczywiście mam już u siebie :D Karty takiej nie mam, poczekam ;)

#37 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 00:14

10.4.10 w wymaganiach. Nie no, nie ma to jak zmuszac ludzi do istalowania badziewia... Dopiero co spedzilem pol dnia na cofaniu kompa do 10.4.9. Jak tak dalej pojdzie to nastepnym komputerem bedzie pecet.

A próbowałeś odinstalować aktualizację w Windzie ? po pierwsze tutaj wiesz z czym walczysz, że to nazywa się 10.4.10 a tam ? ilość tego przez co będziesz musiał się w razie czego przekopać, poraża.
Poza tym 10.4.11 już w drodze.

#38 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 09 sierpnia 2007 - 08:25

Nie mam doświadczenia z Pages, tego '06 od razu posłałem w kosmos jak się dowiedziałem że to całe iWork to trial. Zassałem '08 i mam pytanie. Czy da się jakoś zmienić słownik by był polski a nie angielski? Czy do tego Pages trzeba dokupować Leoparda by to cuś było użyteczne?


1. Inspector/Text (takie T)/More/Language

ALBO

2. http://www.myapple.p...ht=polish pages
  • PGC lubi to

#39 gravit

gravit
  • 48 postów
  • Skądgda.pl.earth.mw

Napisano 09 sierpnia 2007 - 10:26

Sprawdzanie wersji systemu można obejść: - otwórz Terminal - wpisz "sudo -s" - system poprosi o hasło admina, wpisz je - przejdź do katalogu /System/Library/CoreServices/ - wpisz "pico SystemVersion.plist" - w otworzonym pliku zamień wszystkie "10.4.9" na "10.4.10" - zapisz zmiany - zainstaluj iWork '08 - cofnij zminy w w pliku /System/Library/CoreServices/SystemVersion.plist - you're done U mnie działa. Mam nadzieję, źe Tobie też pomoże.

#40 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 10:56

@gravit: doinstalowales pico sobie czy jest defaultowo w systemie? z tego co pamietam szedl on w parze razem z pine'm :) I pytanie czy taka zabawa z zmiana wersji w Systemversion.plist nic nie rozwali? G.

#41 gravit

gravit
  • 48 postów
  • Skądgda.pl.earth.mw

Napisano 09 sierpnia 2007 - 11:05

Grooby: pico u mnie jest zainstalowany defaultowo, ale możesz użyć innego edytora jeśli chcesz. System na razie chodzi mi stabilnie. Zmiany w SystemVersion.plist należy cofnąć jak tylko zainstalujesz iWork '08 więc nie powinno mieć to wpływu na inne aplikacje, tudzież SU. Czym zresztą byłoby życie bez małego dreszczyka emocji ;)

#42 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 11:37

1. Inspector/Text (takie T)/More/Language


Dzięki. Czy da się to jakoś na stałe ustawić, zapisać w ustawieniach Pages?

#43 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:20

Dzięki. Czy da się to jakoś na stałe ustawić, zapisać w ustawieniach Pages?


Da się używając drugiego sposobu, który podałem czyli używając "template" od Heidi'ego

#44 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:35

Poczytaj troche w necie o tej "poprawce" a pozniej pytaj :), ja nie ryzykowalem i zostalem przy 10.4.9

G.


10.4.10 i żadnych problemów. Strach ma wielkie oczy ;-)
Chyba, że się mięcha w systemie albo aktualizuje system w czasie serfowania po internecie lub oglądania DivXów ;-)

#45 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:52

Da się używając drugiego sposobu, który podałem czyli używając "template" od Heidi'ego


Aha, deczko niewygodne. Osobiście wolę poczekać i wydać już 125 baksów na przyszłego MSO'08 i mieć o wiele bardziej rozbudowany pakiet, niż $75 i mieć iLife'08 plus takie niedogodności. Tylko z Worda i Excela korzystam. Jak W i E '08 będzie takie jak '07 na Win, to Stefan może się schować z Pages i Numbers.

#46 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:32

no właśnie tak czytam i czytam i też nie rozumiem dlaczego niektórzy mają takie obawy przed aktualizacją do 10.4.10. U mnie żadnych problemów ani z tą aktulizacją systemu, ani z poprzednimi.

#47 KubaCh

KubaCh
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 15:29

Aha, deczko niewygodne. Osobiście wolę poczekać i wydać już 125 baksów na przyszłego MSO'08 i mieć o wiele bardziej rozbudowany pakiet, niż $75 i mieć iLife'08 plus takie niedogodności. Tylko z Worda i Excela korzystam. Jak W i E '08 będzie takie jak '07 na Win, to Stefan może się schować z Pages i Numbers.


A myślisz, że w MSO'08 to niedogodności nie będzie? Ja z obecną wersją sporo się nawalczyłem, żeby to wszystko zaczęło jakotako działać. I do tej pory jak muszę zrobić poważniejszy arkusz w Excelu to odpalam Parallelsa i MS Office for Windows :-/

#48 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 16:54

A myślisz, że w MSO'08 to niedogodności nie będzie? Ja z obecną wersją sporo się nawalczyłem, żeby to wszystko zaczęło jakotako działać. I do tej pory jak muszę zrobić poważniejszy arkusz w Excelu to odpalam Parallelsa i MS Office for Windows :-/


Dla tego napisałem jak będzie takie jak '07 pod Win. Sądzę że będzie co najmniej takie samo, a może i nawet lepsze deczko, bo premiera się opóźnia. Dla mnie MSO 03 a 07 to jest przepaść i ogromny postęp, wiele ułatwień. Jeśli tak będzie z wersją dla maczka, to po prostu ten pakiet nie będzie miał absolutnie żadnej konkurencji.

Odnośnie poruszonego tematu 10.4.10 to miałem dwa zwisy, zawsze gdy pracowałem na baterii i surfowałem w starej Safari. Później wydali jakąś poprawkę i od tego momentu nie miałem żadnego problemu. Nie mam problemu z USB jak co niektórzy pisali. Podłączam dysk, kamerę, ipoda i wszystko w porządku. Kiedyś nawet asekuracyjnie chciałem sobie naprawić przywileje i wyskoczyło mi że nie mam żadnych błędów, tak więc nawet nie wiem jak wyglądają komunikaty o błędach. Maka mam od miesiąca z hakiem i czasami się tylko aplikacje wywalą (zamkną). Np na takiego iTunes to mam swój sposób by go zawiesić. Jako że jestem początkującym w OS X instaluje sporo aplikacji by sprawdzić które z nich najbardziej mi odpowiadają więc siłą rzeczy powinienem mieć zasyfiony system i bardziej podatny na jakieś problemy. Jedynie co staram się to nie instalować programów które zmieniają system, głęboko ingerują w ustawienia itd. Może to nie wina updatu tylko jakiejś aplikacji. Np wiem że jak miałem Stuffit to po dwóch-trzech prawoklikach Finder się zamykał (wywieszał).

#49 mydzio

mydzio
  • 70 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 21:13

iWork 08 - < 500MB A moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego rozmiar iWork 08 jest znaczaco mniejszy niz iWork 06 (niecale 500 MB w porownaniu do chyba cos ponad 1GB)? Jest to tym bardziej dziwne ze dodano nowa aplikacje Numbers??? Z gory dzieki za odpowiedz. Pmm

#50 andy76

andy76
  • 406 postów
  • SkądDołuje Mierzyn, Zachodniopomorskie, Poland, Poland

Napisano 09 sierpnia 2007 - 23:03

Rozumiem, że porównujesz pełen pakiet '06 do wersji trial '08. Ktoś wcześniej wspominał, że w tej drugiej brakuje 150 szablonów, które będą w wersji pełnej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych