Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iWork '08


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 sierpnia 2007 - 22:55

Dołączona grafika

Pojawił się nowy iWork '08
Zapraszam do dyskusji

#2 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 07 sierpnia 2007 - 23:03

pod adresem http://www.apple.com/iwork/trial/ jest dostępna wersja 30-dniowa.
Jak pościągacie i poinstalujecie to będzie o czym dyskutować ;)

#3 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 23:07

Sciagam juz sobie triala :) Za 1h bedzie - 468.9MB zajmuje *.dmg. Jeszcze nie sprawdzalem nawet iWork dolaczonego w wersji testowej do mojego MB :P Najpierw 08 sprawdze a potem potestuje wersje starsza pewnie... Ciekawe czy bedzie mi wygodnie pisac w Pages prace inzynierska? :) Jest to tak prosty program jak Word czy raczej bardziej nadaje sie do robienia stron do gazetek, jakies ulotki itp rzeczy ?

#4 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 07 sierpnia 2007 - 23:16

Też ściągam, potestuję jutro w pracy i dam znać co i jak ;) Kris P, Pages jest o wiele fajniejszy, tylko trzeba zmienić przyzwyczajenia :),a póżniej produktu MS nie bedziesz chciał znać. Nie wiem jak najnowsza wersja Offica od MS (podobno bajernacka), ale ja wolałem pracować na neo offcie czy open officie.

#5 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 23:29

Nowy Keynote napotyka na małe przeszkody w postaci GMA950 - ktoś mi opowie jak wygląda efekt Fire? ;-) Poza tym Smart Build prezentuje się świetnie, natomiast Instant Alpha jest raczej na nic. 150 szablonów będzie w pełnej płatnej wersji?

#6 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 00:09

Mam kluczowe pytanie: czy iWork '08 jest spolonizowany? Sam przekonam się za ok 30 min, ale może ktoś już wie? ;)

#7 picik

picik
  • 288 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 04:54

Nowy Keynote napotyka na małe przeszkody w postaci GMA950 - ktoś mi opowie jak wygląda efekt Fire? ;-)

Poza tym Smart Build prezentuje się świetnie, natomiast Instant Alpha jest raczej na nic. 150 szablonów będzie w pełnej płatnej wersji?


chcesz mi powiedzieć ze się ślamazarzy i mozna zapomniec o przyjemnej pracy? jestes pewien ze to przez 950? zastanawiam sie czy to aby nie preludium tego jak leo sobie (nie)pojdzie na 950tce...

mowie oczywiscie o macbooku c2d 2.0...

#8 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 06:52

Podobno Leo smiga na MB z 950sietka ladnie i sprawnie. Mam nadzieje, ze iWork tez bedzie bez problemu. Ja sie ciesze, ze wreszcie jest arkusz kalkulacyjny bo tego mi brakowalo. Mam tylko nadzieje, ze bedzie rownie rozbudowany jak Excel w funkcje statystyczne itp. Jak ktos zainstaluje to niech podpowie. Ja nie moge teraz sciagnac triala bo mam tylko neta z komorki :-(

#9 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:13

Podobno Leo smiga na MB z 950sietka ladnie i sprawnie. Mam nadzieje, ze iWork tez bedzie bez problemu. Ja sie ciesze, ze wreszcie jest arkusz kalkulacyjny bo tego mi brakowalo. Mam tylko nadzieje, ze bedzie rownie rozbudowany jak Excel w funkcje statystyczne itp. Jak ktos zainstaluje to niech podpowie. Ja nie moge teraz sciagnac triala bo mam tylko neta z komorki :-(


A co takiego jest w Leo - 3d dock i coverflow - czy 950 nie radzi sobie z coverflow? Radzi, a wiec z leo tez sobie poradzi. Ta karta wcale nie jest taka kiepska jak ja maluja - potrafi pociagnac znacznie bardziej skomplikowane efekty niz Fire w Keynote i stawial bym ze to bug w sofcie a nie slaba wydajnosc grafiki.

#10 kolouker

kolouker
  • 122 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:26

W pages nadal nie ma funkcji automatycznego zapisu. Microsoft ma na to patent czy jak?. Nie ma wersji polskiej. Dla mnie największą atrakcją jest Numbers, do tej pory jedyny komunikat o niepoprawnym otwarciu pliku .xls to ten o brakującym foncie. Wszystkie pliki z Excela otwierają się błyskawicznie.

#11 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:42

A co takiego jest w Leo - 3d dock i coverflow - czy 950 nie radzi sobie z coverflow? Radzi, a wiec z leo tez sobie poradzi. Ta karta wcale nie jest taka kiepska jak ja maluja - potrafi pociagnac znacznie bardziej skomplikowane efekty niz Fire w Keynote i stawial bym ze to bug w sofcie a nie slaba wydajnosc grafiki.


dokładnie. Do prac biurowych to duuuużo więcej niż trzeba. Zresztą jest to programowalna jednostka, zależna od mocy procesora. Z jednej strony słabo to się sprawdza w grach, ale tak naprawdę gdy np. za 3 lat wyjdzie VertexShader w wersji ileś tam to 950 powinno to pociągnąć: wolno bo wolno, ale do iWorka starczy - i nie trzeba myśleć o lepszej karcie. Podobnie jeżeli chodzi o pamięć video - tylko kwestia drivera. Czary mary i MB ma 256MB. Po prostu coś za coś.

#12 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 08 sierpnia 2007 - 09:31

ciekawe kiedy w Polszy będzie moxna kupić nowego iWorka. Jak sądzicie, ile trzeba będzie czekać?

#13 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 09:45

chcesz mi powiedzieć ze się ślamazarzy i mozna zapomniec o przyjemnej pracy? jestes pewien ze to przez 950? zastanawiam sie czy to aby nie preludium tego jak leo sobie (nie)pojdzie na 950tce...
mowie oczywiscie o macbooku c2d 2.0...


Nie, nie ślimaczy się. Po prostu ten efekt jest niedostępny.

#14 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2007 - 09:48

Tydzień?

#15 mroszaty

mroszaty
  • 11 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 sierpnia 2007 - 10:15

Ciekawe, ile z tych 150 szablonów będzie działało dobrze z polskimi znakami...

#16 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 10:31

Ciekawe, ile z tych 150 szablonów będzie działało dobrze z polskimi znakami...


Eeeee... Wszystkie?! Nawet z chinskimi sobie poradzi...

#17 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 10:47

Pierwsze oględziny za mną , czekam az sie iWork 08 pojawi w polsce :). Na dzień dzisiejszy w ABC Data niewiedzą co kiedy sie pojawi.

#18 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 08 sierpnia 2007 - 11:45

Pierwsze oględziny za mną , czekam az sie iWork 08 pojawi w polsce :).
Na dzień dzisiejszy w ABC Data niewiedzą co kiedy sie pojawi.


zawsze mozna triala zassac i przez 30 dni sobie na nim posmigac, akurat do czasu, jak sie pojawi na polce w PL...

Pzdr

#19 picik

picik
  • 288 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 12:52

czy ten trial ma dezinstalatora ? no i czy czysci do zera ? i jeszcze pytanko apropos iLife 08. domyslam sie ze kupujac macbooka za 2-3 tygsy w usa, dostane ten suite w cenie kompa. Czy bedzie on preinstalowany/dostepny na dvd/do sciagniecia/w formie update'u do iLife 06 ? sorry za off top ;)

#20 Tonden

Tonden
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 13:18

W pages nadal nie ma funkcji automatycznego zapisu. Microsoft ma na to patent czy jak?. Nie ma wersji polskiej.

Dla mnie największą atrakcją jest Numbers, do tej pory jedyny komunikat o niepoprawnym otwarciu pliku .xls to ten o brakującym foncie. Wszystkie pliki z Excela otwierają się*błyskawicznie.

U mnie aż tak fajnie nie jest. Przy otwarciu pierwszego pliku .xls poszło Numbers szybko ale wywalił sporo błędów - w załączeniu.

Tonden

#21 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 08 sierpnia 2007 - 13:25

i jeszcze pytanko apropos iLife 08. domyslam sie ze kupujac macbooka za 2-3 tygsy w usa, dostane ten suite w cenie kompa. Czy bedzie on preinstalowany/dostepny na dvd/do sciagniecia/w formie update'u do iLife 06 ?
sorry za off top ;)


Wsytarczy zajzec do zrodla gdzie podaja ze juz jest w komplecie (zakladka "Applications"), a jak to sie ma do stanu na sklepach... koledzy sprawdza - ja sprawdze w UK

#22 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 08 sierpnia 2007 - 13:27

Dezinstalatora nie ma. musisz użyć AppZappera, AppDelete lub programu AppTrap (przetłumaczonego przeze mnie) Kupując nowego kompa teraz iLife 08 będziesz miał zainstalowany na kompie. A teraz wracamy do Numbers (bo z grubsza Pages i Keynote są trochę poprawione). Po kilku minutach pstrykania widzę, że Numbers mi się podoba i to może nawet bardziej od Excela (choć używałem najczęściej Excela 2001, wersja 2003 była totalnie kosmiczna). I co? Moim zdaniem jest dobrze pomyślany i idzie go używać. Na 100% NeoOffice idzie do kasacji, bo przy takim zużyciu pamięci jakie ma NeoOffice to wreszcie jest alternatywa. Neo będzie już tylko dla pasjonatów Open source. Kasowanie komórek, rzędów i kolumn wreszcie jest fajnie rozwiązane, bez jujitsu z klikaniem prawym przyciskiem myszy, że nie wiadomo, czy w menu kontekstowym będzie ta opcja. Wykresy są w miarę porządnie zrobione i wszystko da się w miarę łatwo ustawić, np. piechart z trzech wartości ustawia się domyślnie jako podział procentowy (w sumie logiczne), ale niewiele trzeba, by zmienić na wartości źródłowe. Może być problem z ilością funkcji, ale do większości zadań wystarczy. Fajne jest to, że nie trzeba szukać opcji podgląd wydruku tylko kliknąć poza obszarem arkusza, by uzyskać widok bez zbędnych etykiet kolumn.

#23 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 13:30

Dramat, narazie nie zamierzam iWork'a kupowac bo w wymaganiach jest: Mac OS X v10.4.10 or later Kupie go dopiero po 10.4.11 lub 10.5 G.

#24 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 14:16

ciekawe kiedy w Polszy będzie moxna kupić nowego iWorka. Jak sądzicie, ile trzeba będzie czekać?

Na pewno conajmniej miesiąc. Nie zdziwiłbym się gdyby doszło do 1,5-2 m-c :)

Dramat, narazie nie zamierzam iWork'a kupowac bo w wymaganiach jest:
Mac OS X v10.4.10 or later

No i co z tego?

#25 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 14:24

Poczytaj troche w necie o tej "poprawce" a pozniej pytaj :), ja nie ryzykowalem i zostalem przy 10.4.9 G.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych