Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iMac [07.08.2007]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
517 odpowiedzi w tym temacie

#126 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:46

Komputery Apple kiedyś były kolorowe, a PC szare/białe. PC zaczęły być kolorowe, to Apple postawiło na biel. Teraz znów PC idą w jednolitość, a Apple... szaleje :)

#127 bigbrother

bigbrother
  • 17 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:54

ekran taki glossy :)to dla pan mozna wlosy uczesac i makijaz poprawic tutaj to apple cieniuje troche jak o wyswietlacz chodzi

#128 Tomo

Tomo
  • 214 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 15:21

Komputery Apple kiedyś były kolorowe, a PC szare/białe. PC zaczęły być kolorowe, to Apple postawiło na biel. Teraz znów PC idą w jednolitość, a Apple... szaleje :)


Jak mawial dziadek Jacek z rodziny Poszepszynskich : Jak "szalec to w szalecie"

#129 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 09 sierpnia 2007 - 16:12

LUDZIE PRZESTAŃCIE!!! Gorzej niż baby. A ta czarna ramka mogła być szersza, a nie biały, a aluminiowy, a glossy a mat. Popatrzcie na siebie, gorzej niż baby na targu przy stoisku z ciuchami. Ktoś może by skomentował sprawy techniczne???

#130 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 sierpnia 2007 - 16:14

Gdzie pozdny stabilny system, gdzie ta rozniac z PC ?


A Tiger taki nie jest? Odkąd jestem tu na forum, to wszyscy go wychwalają, mówią jaki to on nie jest fajny. A teraz wychodzi nowy iMac, który nie jest rewolucją (pod kątem designu) i system przestaje być taki fajny? Bo tak można z niektórych postów wywnioskować. Miedzy iBookiem a MB też nie było jakiegoś ogromnego skoku. Niekórzy nawet twierdzą, że MB jest gorszy, plastik bardziej łamliwy. A mimo to cieszy się dużą popularnością!

#131 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 sierpnia 2007 - 17:13

zakladam ze jak wszedl iMac G5 to podobne byly rekcje . ze brzydki ze lampka ładniejsza itp ... czasy sie zmieniaja .. tak jak design ... nalezy to zaakceptować bo i tak nie mamy na to wpływu więc peace V

#132 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpnia 2007 - 17:53

LUDZIE PRZESTAŃCIE!!! Gorzej niż baby. A ta czarna ramka mogła być szersza, a nie biały, a aluminiowy, a glossy a mat. Popatrzcie na siebie, gorzej niż baby na targu przy stoisku z ciuchami. Ktoś może by skomentował sprawy techniczne???


Drogi Toki, w kwestii technicznej Apple nie zmieniło zbyt wiele w stosunku do poprzedniego iMaka, a komputery Apple od dawna cieszyły oko. Nie podoba nam się jego design i dlatego o tym tutaj tak szeroko rozważamy.

zakladam ze jak wszedl iMac G5 to podobne byly rekcje . ze brzydki ze lampka ładniejsza itp ... czasy sie zmieniaja .. tak jak design ... nalezy to zaakceptować bo i tak nie mamy na to wpływu

więc peace V


Racja, mi G5 się nie podobał. Ale doceniam teraz jego spójność i brak czarnej ramki. Wpływu nie mamy na design, ale może jak Apple dostanie wiele komentarzy świadczących o niezadowoleniu klientów, to się nawrócą:P

#133 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 sierpnia 2007 - 18:06

Ale jest też wiele pozytywnych komentarzy, świadczących o zadowoleniu klientów... Jednym się podoba, innym nie. Kwestia gustu. Ta czarna ramka sprawia wrażenie niepasującej. Ale taki styl designu. Połączenie 2 rzeczy, które nie muszą pasować. Na pierwszych zdjęciach stwierdziłem, że to przydal, jak oni mogli coś takiego zrobić. Później jednak zdjecia na stronie apple, następnie fotki tych, którzy stali się jego właścicielami. I jakoś go zaakceptowałem. Nawet mi się podoba. I to z tą ramką wokół matrycy. Może właśnie ta na pozór niepasująca ramka, świadczy o kontynuacji stylu apple?

#134 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 sierpnia 2007 - 18:06

Racja, mi G5 się nie podobał. Ale doceniam teraz jego spójność ...


za pare lat powiesz to samo o tym :D

#135 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 09 sierpnia 2007 - 18:20

Oczekiwania względem dizajnu macie z kosmosu ;) W zasadzie to nikt nie wie, czego by chciał. Wie czego by nie chciał: tego, co dano. Bo musi być idealny, zadowalający wszystkich, piękno ma bić od niego na kilometr i w ogóle. A jednak nowy iMac nadal ma elementy applowe - dbałość o detale w szczególności. Nawet, jeżeli ogół designu nie pasuje każdemu, to nadal pozostają takie bezdyskusyjne sprawy jak to, że jest porządnie wykonany [bo w to chyba nikt nie wątpi ;)]. To też jedna z rzeczy, która wyróżnia Apple'a. A co do glossy, to się już nie wypowiadam :P Nadal uważam, że z 'lustrem' przesadzacie, bo codziennie korzystam z glossy, jednak nie mam zamiaru się kłócić o jakość wyświetlania czy odwzorowanie kolorów, bo i nie ma o co.

#136 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 09 sierpnia 2007 - 18:40

Drogi Toki, w kwestii technicznej Apple nie zmieniło zbyt wiele w stosunku do poprzedniego iMaka, a komputery Apple od dawna cieszyły oko. Nie podoba nam się jego design i dlatego o tym tutaj tak szeroko rozważamy.


no ok ale nie przez 15 stron wątku same narzekania że czarna ramka, że brak białego itp. Mnie się nowy iMac podoba ale uważam że klawiaturę spieprzyli na max. I tyle a nie czy ramka powinna być szersza, czy jabłko w kolorze czarnym pasuje... Do czego to prowadzi? I tak nie zmienicie stanu obecnego

#137 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 09 sierpnia 2007 - 19:24

To zdjęcie mówi wszystko na temat ekranu glossy w iMac'u:

Dołączona grafika

Przy okazji przyszło mi do głowy że sama matryca może nie jest glossy? Wygląda na to że tylko zamontowali "szkło" przed wyświetlaczem.

#138 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 09 sierpnia 2007 - 19:52

Czym Wam w zyciu nikt nigdy nie dogodzi??!! Ciesze sie, ze jest szklo bo przynajmniej nie bedzie tyle rys. Mam ekran glossy w MBP i jakos dziwne, ale nawet na mocnym sloncu widze wszystko. Moze pora do okulisty??

#139 Tomo

Tomo
  • 214 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 20:01

ale nawet na mocnym sloncu widze wszystko. Moze pora do okulisty??


W nocnym sloncu to sie zgodze ;) LAserman - ta fota jest jak 1000 slow. Koniec dyskusji, Glossy to lustro, dobre dla panienek i tzw metroseskualnych... (z calym szacunkiem dla jednych i drugich, a nawet jeszcze trzecich)

BTW, ta szyba, to kompletne retro, kiedys takie montowali do TV NECA i TOSHIBY, hehe, bo nie umieli jak Sony zrobic plaskiego kineskopu.

Czarna ramka, jest jak opaska od ponczochy, dla jednego sexy, dla drugiego wulgarne. A jak dla mnie do bani ...

pozdr

#140 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 20:21

zakladam ze jak wszedl iMac G5 to podobne byly rekcje . ze brzydki ze lampka ładniejsza itp ...


Bo lampka ładniejsza :")
A ten się nie zmienił zbyt wiele w stosunku do poprzedniego, który w porównaniu z "lampką" był po prostu "ciężki".

#141 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 sierpnia 2007 - 20:29

Ja się już przekonałem do iMaczka, podoba mi się. Przez tą czarną ramkę jest mniej monotonny od poprzednika, poza tym odnoszę wrażenie, że ta czarna ramka ma za zadanie odciągnąć uwagę od maka, na rzecz systemu ;) Ps. tylko wydaje mi się, że gdyby nóżka byłaby czarna, to całość by lepiej wyglądała ;)

#142 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 21:16

Nowy iMak nie jest zły, ale mogli pójść na całość, zrobić go całego czarnego i tak jak w iPhonie zostawić chromowaną obwódkę... Tak jak w tym projekcie iMak multi-touch z youtube :D wyglądał zajefajnie :D

#143 jasiek13

jasiek13
  • 329 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 21:25

taki ?

moze kiedys...;)

#144 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 09 sierpnia 2007 - 22:03

Jesteście ludzie niepoprawni :D Jakoś trochę temu ktoś dał zdjęcia glossy, na których nie było widać praktycznie żadnych odbić, ale zostały one absolutnie zignorowane. Teraz ktoś dal fotę pokazującą coś przeciwnego - słowa poparcia natychmiast widoczne. Heh, śmieszne ;) A tak naprawdę, to trzeba przed monitorem siąść i zobaczyć jak to wygląda - jednemu całkowicie będzie pasować, a innemu w ogóle - a nie opierać się na fotach zrobionych przez ludzi pod dziwnymi kątami, tak, żeby uchwycić jak najmniej lub jak najwięcej odbić, or whateva. To oczywiście do niektórych tylko, a nie wszystkich. Jednak to chyba zrozumiałe.

#145 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 09 sierpnia 2007 - 22:16

Jesteście ludzie niepoprawni :D
Jakoś trochę temu ktoś dał zdjęcia glossy, na których nie było widać praktycznie żadnych odbić, ale zostały one absolutnie zignorowane. Teraz ktoś dal fotę pokazującą coś przeciwnego - słowa poparcia natychmiast widoczne. Heh, śmieszne ;)
A tak naprawdę, to trzeba przed monitorem siąść i zobaczyć jak to wygląda - jednemu całkowicie będzie pasować, a innemu w ogóle - a nie opierać się na fotach zrobionych przez ludzi pod dziwnymi kątami, tak, żeby uchwycić jak najmniej lub jak najwięcej odbić, or whateva.
To oczywiście do niektórych tylko, a nie wszystkich. Jednak to chyba zrozumiałe.


Bo Polacy to narod wierzacy i "...blogoslawieni ktorzy nie widzieli a uwierzyli..." ;)

#146 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 sierpnia 2007 - 22:26

Skomentuję to prosto. Wasze gdybania na temat glossy są śmieszne. W większości oczywiście "plują" użytkonicy PPC, tak jak na Intele. Sytuacja analogiczna do Poniechaj i Anuluj. Powtórzę - inne nie znaczy gorsze!

#147 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 09 sierpnia 2007 - 22:59

W nocnym sloncu to sie zgodze ;) LAserman - ta fota jest jak 1000 slow. Koniec dyskusji, Glossy to lustro, dobre dla panienek i tzw metroseskualnych... (z calym szacunkiem dla jednych i drugich, a nawet jeszcze trzecich)

BTW, ta szyba, to kompletne retro, kiedys takie montowali do TV NECA i TOSHIBY, hehe, bo nie umieli jak Sony zrobic plaskiego kineskopu.

Czarna ramka, jest jak opaska od ponczochy, dla jednego sexy, dla drugiego wulgarne. A jak dla mnie do bani ...

pozdr


BANA MU!!! Glossy to cudo :) Ktos musi miec rozregulowane oczy zeby widziec odbicia na glossy. Polecam huey pro, wykalibrujcie se patrzaly :D

#148 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 sierpnia 2007 - 07:55

[...]Ps. tylko wydaje mi się, że gdyby nóżka byłaby czarna, to całość by lepiej wyglądała ;)


Co za problem? Lakier w sprayu i gotowe! ;-)

#149 Tomo

Tomo
  • 214 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 10 sierpnia 2007 - 08:32

BANA MU!!! Glossy to cudo :) Ktos musi miec rozregulowane oczy zeby widziec odbicia na glossy. Polecam huey pro, wykalibrujcie se patrzaly :D


Ale, koledzy drodzy, przeciez my to nie domniemujemy. NIe piszemy o odczuciach.
Pokazano FAKT - odbcie lustrzane w glossy ? Haha, przecie to polemizowanie z faktami :)))

BTW, ja MAm dwa MAcIntele i nienarzekam na intelwosc, choc CS2, niestety sie wywala i slysze, co jakis czas, ze CS3 bedzie dziala miodnie.

Spoko wydam ze 4,5 tys, i nic sie nie zawiesi (moze), extra polityka, prawie juz jak MIcrosoft. Gates moze teraz sobie uscisnac lape z Jobsem i zasiasc przed najnowszym Imacem ;)

#150 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 sierpnia 2007 - 08:50


[...]Ps. tylko wydaje mi się, że gdyby nóżka byłaby czarna, to całość by lepiej wyglądała ;-)

Co za problem? Lakier w sprayu i gotowe! ;-)


Co tam nóżka. Ja bym cały tył na jakiś ładny kolor pomalował.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych