Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iMac [07.08.2007]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
517 odpowiedzi w tym temacie

#101 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:29

duzo zdjec nowego iMaca

#102 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:41

Przesadzacie z tym odbijaniem światła ;)

Lampka 10cm od ekranu świecąca na wprost. Trochę się odbija.
Dołączona grafika

Lampka w swojej normalnej pozycji, 20cm od ekranu, po lewej stronie, świecąca na klawiaturę.
Dołączona grafika

#103 jasiek13

jasiek13
  • 329 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:48

wiecie co , patrzac na nowego iMaca jakos tak widze telewizor sony bravia nie wiem czy to zbieg okolicznosci ale designe bardzo podobny ...

#104 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:49

Teoretyzujesz. Jasne jest, że mat sprzedaje się w 8/10 przypadkach. Więc nie gadaj bzdur.


Jakoś dla Steve Jobsa nie jest jasne - na konferencji wyraźnie powiedział że "klienci wolą ekrany glossy"

To pozwól, że będziemy mówić rzeczy o których mamy pojęcie. Teoretyzowanie to pierwszy stopień do piekła. Teoretyzowaniem piekło jest wybrukowane :)
Z doświadczenia i obserwacji sprzętu który się sprzedaje i który serwisuję.


Ciekawe że z mojego "Z doświadczenia i obserwacji sprzętu który się sprzedaje i który serwisuję" wynika coś dokładnie odwrotnego. Może dlatego że ja w... Europie Zachodniej jestem, a tu już TRUDNO kupić ekran matt szczególnie w laptopach (poza sprzętem z najniższej półki/wyprzedaży)

Jestem niemal pewien, że glossy są lepsze i gorsze i jedne będą lustrem i nic nie będzie widać, a inne będą bardzo dobre.

Ja mam MacBooka - MacBooki mają Glossy. Oprócz tego, że się palcuje jest świetny - dla testu ustawiłem sobie obok klawiatury właśnie teraz lampkę, świeci prosto na monitor - y'know what? Wszystko widać :P


Na upartego pod słońce też coś zobaczysz.
Niestety absurd rynkowy z ekranem glossy polega na tym że klient w sklepie na pierwszy rzut oka widzi pozornie większy kontrast i żywsze kolory na ekranie glossy co jest właściwie złudzeniem. Dzieje się tak na pewno w UK gdzie ludzie podejmują decyzję o zakupie na podstawie pierwszego wrażenia. Jest to o tyle dziwne że ekrany glossy łamią wszelkie zasady / normy ergonomi pracy z komputerem, a jeszcze nie dawno liczyły się tylko monitoory z normą ECO (która dotyczy nie tylko ekologii ale i ergonomii właśnie).

Mam codziennie do czynienia z ekranami glossy w laptopach i pod względem "oblaskowania" większość z nich właściwie się nie różni od siebie, a tylko super jasne ekrany z podwójną lampą (niektóre Sony, unikalne Toshiby i HP) są wyraźnie lepsze ale wyłącznie ze względu na wyraźnie większą jaskrawość.

Wolę mego białego iMac'a ale klawiaturę już kupiłem, a nawet dwie - druga dla tygrysia, jak ktoś chętny to na priv.

#105 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 08 sierpnia 2007 - 21:08

Well, iMaki to komputery z linii home, było nie było. I tutaj glossy się ładnie sprawdza.
Nie jestem zawodowym grafikiem - gdybym był, to bym MacBooka nie kupił :P A studia i duże firmy nie kupują iMaków i tak, skoro pracują na strasznie drogich monitorach i najważniejsze są one właśnie oraz odwzorowanie kolorów.
Skoro ludzie do komputerów będących w domu jakimś mulimedialnym centrum chętniej kupują glossy, to im się to glossy daje. Kolory faktycznie są [lub wydają się; widać w każdym razie, a efekt jakim to osiągnięto w tym akurat przypadku jest drugorzędny] żywsze i bardziej kontrastowe, choć niewątpliwie występują przekłamania, które w profesjonalnych zastosowaniach nie mogą mieć miejsca. Tylko co, na rynku mają być same komputery 'for profs'? :P

Na upartego pod słońce też coś zobaczysz.

Nay. Jeżeli mówię, że 'widać wszysto, jeżeli świeci mi na monitor', to nie oznacza, że 'jak się wysilę, to coś na monitorze widzę', lampka zaś była tylko przykładem; przy oświetleniu słonecznym ekran nadal jest czytelny. Różnica jest dość znaczna. Proszę zatem takie słowa zachować dla siebie, bowiem nie zwykłem wypowiadać opinii niesprawdzonych i nie zwykłem też kłamać :)

#106 nrs

nrs
  • 363 postów
  • SkądWarszawa/Białogard

Napisano 08 sierpnia 2007 - 21:19

okropny

#107 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 sierpnia 2007 - 23:07

Hmm, mam mieszane uczucia.
Na poczatku pierwsze skojarzenie - Vista :P i czarna ramka w stylu PC.
Potem byl czas na fotki z engadget.
Ta wzbudza we mnie skojarzenia z Odyseja Kosmiczna ;))) http://www.engadget....essions/344882/

Niestety, w kompozycji z biala klawiatura moim zdaniem czern na iMacu nie pasuje.
Klawiatura natomiast rewelacja, chyba nawet do pc kupie!

#108 dorok7

dorok7
  • 23 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 02:48

dzisiaj widzialam iMac'a na zywo. Mam mieszane uczucia. Nie jest okropny, ale z zachwytu tez nie padlam. przyznam, ze spodziewalam sie czegos bardziej wyszukanego. klawiatura natomiast robi bardzo fajne wrazenie. czekam na nowy system operacyjny i najprawdopodobniej kupie jednak tego iMac'a, bo dni mojego starego "sprzetu" sa policzone. chyba, ze ktos mnie odwiedzie od tego planu. a wiem, ze jak teraz kupie nowy to bedzie mi musial sluzyc przez kolejnych kilka lat. wiec jezeli ktos uwaza, ze nie nalezy inwestowac w tego iMac'a to prosze o uswiadomienie mnie. Najbardzoej zastanawia mnie ta karta graficzna. domyslam sie, ze z czasem nie jest mozliwa wymiana. no i pamiec, nie doczytalam jeszcze czy da sie rozbudowac. a co do ekranu glossy to z jednej strony sie ciesze, bo mam male dziecko, ktore ma dziwne pomysly i gdyby przyszedl mu do glowy pomysl pomazania dlugopisem ekranu to z glossy chyba nie bedzie wiekszego problemu, bo o matowym to strach pomyslec ;))) pozdrawiam

#109 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 06:01

Pamiec mozna rozbudowac. Sam Steve pokazal jak latwo to zrobic (pod ekranem jest do odkrecenia slot na RAM). Przynajmniej tak powiedzial na prezentacji nowych iMac'ow.

#110 dorok7

dorok7
  • 23 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 07:01

wlasnie czytam opinie na zagranicznym forum i wiele osob narzeka na "glossy" ekran. ciekawa jestem opinii uzytkownikow, a nie tylko domyslow.

#111 Tomo

Tomo
  • 214 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 09:19

A wystarczylo przeciagnac ta czarna ramke do dolnej krawedzi i dac jablko srebrne, ewentulanie takie jak z tylu. Podobnie jak w iphonie - zostawic srebrny bok a tyl zrobic caly czarny. Czy oni specjalnie robia takie kwiatki w stylu chinskiego dizajnu? Moze to ma jakis ukryty cel?


Keeek, haha zgadzam sie. Komputer b.ladny, ale jakis nie makowy ? Troche mi przypomina Sony Vaio.

Rzeczywiscie konczy sie epoka elitarnosci i oryginalnosci. Jestesmy w tej samej lidze co PC - z chinskim chlamem. Ciekawe kiedy bedzie mozna tjuningowac swojego tak jak skladaka (yo:) ?

Klawiatura - jedna rzecz:

Czy przyjzeliscie sie jak rozwiazana jest sprawa USB ? Przeciez klawiatura sie opiera na krwedzi, na kancie od portu USB !!! Przeciez, to jest nie stabilene... Sorry ale ergonomia w designie, czyli funkcja to jednak numer I obok urody. Cos tu jest chyba nie tak...

Chyba wolalbym brak klawiszy zupelny i np, podswietlenie led w zupelnej tafli, to by byl wypas !

#112 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 sierpnia 2007 - 09:38

ja pracuje z grafika zawsze na 2 monitorach... wiec panowie zrzedzicie jak stare baby byle sie doczegos czepic :P

pracowac bedziecie na glossy a efekty widziec na innym takim jaki wam bedzie najbardzoej pasowal.. ale moze ja nie jestm dosc profi i sie nie znam :lol:


No ale jak trafić w paletę gdy w szybie odbijają się plecy koleżanki siedzącej z tyłu? ;-)

#113 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 sierpnia 2007 - 11:11

Nie odbijają się. A jak tak, to są niezauważalne i nie przeszkadzają.

#114 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 09 sierpnia 2007 - 11:47

No ale jak trafić w paletę gdy w szybie odbijają się plecy koleżanki siedzącej z tyłu? ;-)


Szczególnie gdy się schyla nad ramieniem :rolleyes:

#115 p44pl

p44pl
  • 220 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 12:32

orety ale pierdykneli to lo logo. przeciez to musi przeszkadzac. pozatym czarny kolor to dobry pomysl ale nie taka ramka a cala obudowa powinna byc czarna ludzieeeeeee

#116 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 12:46

A zauważyliście, że płyty CD wkłada się teraz odwrotnie? Czyli obrazkiem do wewnątrz, a częścią odczytywaną w naszą stronę.

#117 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:07

No ale jak trafić w paletę gdy w szybie odbijają się plecy koleżanki siedzącej z tyłu? ;-)


Już bez przesady z tym narzekaniem na glossy. W lapkach to jeszcze rozumiem, bo ma być mobilny, ale w komputerze domowym szklisty ekran to normalka. Każdy kineskopowiec ma w końcu błyszczący ekran :razz:

#118 Tomo

Tomo
  • 214 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:16

Panowie, u nas w rodzinie, jest okolo 10 makow. W tym dawa macbooki. W studio uzywamy PB, 20 cali Cinema Display i Imaca 20 intela C.Duo MAcbooki sa nieznosne, wszystko sie w nich odbija, kolory sa bledsze, pod katem garfiki wyswietlacz ZDECYDOWNIE nie glossy. Byc moze do video, gier jest fajniej miec glossy...

#119 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:29

Nie zdążyły nowe iMaci trafić do sklepów, a już jest [URL="http://www.apple.com/downloads/macosx/apple/firmware_hardware/imacsoftwareupdate10.html"]iMac Software Update 1.0[/URL].

#120 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:48

Cześć, fajnie, że Apple pokazało tyle nowości, za jednym zamachem. W pierwszej chwili spodobał mi się nowy iMak, ale potem się mu przyjrzałem i stwierdzam, że jest obrzydliwy. Komputery Apple zawsze były ładne. Miejmy nadzieje, że następny iMak, jakiego pokażą za rok-dwa będzie ładniejszy od obecnego. Ja na pewno nie kupie tego brzydala. Dla mnie to wielka designerska klapa. Klawiaturka jest świetna, ten mały skok zapewnia na pewno cichą pracę. Za rok albo znajde używanego białego iMaka albo rozbuduje swoje Mini. Tyle w temacie.

#121 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:52

sprawiedliwość dziejowa pokarała Stefana za przejście na Intele ;) i bardzo dobrze, chcieli się przypodobać pc'tom to się przypodobali, aluminiowo czarny, jak jakiś asus...

#122 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:57

Tylko czemu oni w Mini znów napęd Combo wsadzili? Mamy rok 2007, już nawet najtańsze notebooki PC mają DVD-RW....

#123 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:23

To, że apple nie jest biały nie znaczy, że już przestał być makowy. Teraz w świecie PC też jest biel. Pojawiają się białe monitory, Vobis wypuścił 2 zestawy - jeden biały, drugi czarny. Widziałem w TV białego laptopa bez świecącego jabłka. Poza tym Maki nie zawsze były białe. Wystarczy spojrzeć w przeszłość. Zwłaszcza te przenośne. A stacjonarne były jak zwykłe PCty. Do tego specjalnie porównałem z tymi Sony o kttórych niekttórzy pisali (komputerami i telewizorami) i widać zdecydowaną różnicę. Mercedesy prezentowano w jakichś ciemnych kolorach, a już przynajmniej zawsze metalik. A ostatnio klasa C jest reklamowana w bieli. To znaczy, że bliżej mu już do białego poloneza? To nie kolor decyduje o byciu apple. Design został podobny. Uszlachetniono materiały. Al i SiO2. Jakby nowy był podobny to starego, to pewnie też znalazłyby się narzekania, że znowu to samo, że stagnacja.

#124 swobo

swobo
  • 41 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:36

uffffff! a tak nie wiele brakowalo zebym kupil "bialego" 2 mies. temu. ale dam rade i poczekam do pazdziernika zeby miec Leoparda w cenie. wytrzymam! wytrzymam! wytrzymam! wytrzymam!

#125 Tomo

Tomo
  • 214 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:36

Jakby nowy był podobny to starego, to pewnie też znalazłyby się narzekania, że znowu to samo, że stagnacja.


Oczywiscie, poniewaz spodziewamy sie po Apple, czegos wiecej niz odswiezenie. Oczekujemy tez roznicy z PC.

Imac to komputer, ktory uskrzydlil Apple, to krok milowy, zarowno I, II, jak III - ale ten ostatni to niekrok milowy, tylko 3 kroki wstecz, pod katem designu, jak i pod katem pewnych paramtrow technicznych.

Jednak Imace 20 calowe (we wersji III) nadaja sie do pracy dla grafikow, zaspokaja dosc spore wymagania tejj grupy zawodowej. Miedzy innymi w jakosci wyswietlacza czy mocy karty. A terac co ? Dostajemy glossy-z cla orgią odbić i odblasków, i sredniawa karte, do kompa ktorego sie bedzie uzywac 3-4 lata. Oraz design, ktory w zaden sposob nie jest rewoulycjny, a wrecz lekko zachowawczy. LIPA !

Co sie dzieje z Apple ? Apple TV, Iphone, Intel to wszystko to jakie bzdury. Gdzie pozdny stabilny system, gdzie ta rozniac z PC ?

Koledzy, kolezanki, Apple sie stacza !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych