Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iMac [07.08.2007]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
517 odpowiedzi w tym temacie

#51 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:50

Niektórzy szczęśliwcy już go mają:

http://www.flickr.co...otos/fox-orian/

#52 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 08 sierpnia 2007 - 09:02

Już widzę nowego iPoda w tym design

#53 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 09:22

Szału nie ma . Spodziewałem się jakiejś rewolucji na kształt "lampki". Mogliby przynajmniej zrobić srebrny tył :roll:

Radeon Hd 2400 / 2600 ???
to jakas porazka to jest wolniejsze od gf 7600 ze starego iMaca 24''


karty graficzne to porażka. W najtańszym modelu to już naprawdę przegięcie bo wydajność tej karty jest jak z poprzedniej epoki. Jeżeli ktoś pracuje dużo z grafiką i obciąża swoją pracą układ graficzny maksymalnie to mu nawet najlepszy procesor nie pomoże. Karta graficzna będzie wąskim gardłem.


Mi się wydaje, że ATI HD2400 jest wydajniejsza od Intel GMA950, a HD2600 jest wydajniejsze od X1600.

Witam jesli mam byc szczery to wkurwili mnie bo kupilem iMaca najmocniejsza wersje do pracy a tu walek 2 tyg. pozniej wypuscili nowsza i tansza jak przeliczylem jestem zdenerwowany maxymalnie, jesli chodzi o design to jest okej nawet ladniejszy, macie moze gdzies link do porownania procka tego starego iMaca 2.33 Core 2 Duo i karty GeForce 7600GT z tymi nowymi parametrami w nowym iMacu 2.8 Extreme, i karta ATI Radeon HD 2600 PRO?? To byl moj najgorszy dzien!


Na forum już od paru miesięcy były plotki o nowych iMacach.

#54 Brzoska

Brzoska
  • 104 postów
  • SkądLodz

Napisano 08 sierpnia 2007 - 09:53

klawaitura bezsprzecznie na tak a sam iMac? No coz to taka troche designerska kosmetyka, szalu nie ma na poziomie lampki :(. czarna ramka moze byc mila za to glosssyyy uu nie fajnie :(

#55 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 08 sierpnia 2007 - 09:54

Nie jest zły. No chciałbym takiego, heh ;) Na razie mam macbooka i się cieszę, ale za każdym razem, gdy Apple pokazuje coś nowego, to coś tam mnie kłuje w środku. Co do ekranu Glossy, to nie warto się sugerować matrycami z innych komputerów, np. pecetowych laptopów - bo to różnie wgląda w różnych komputerach. W moim MacBooku Glossy spisuje się bardzo ładnie, nawet w ostrym świetle.

#56 tHE-oNE

tHE-oNE
  • 193 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 10:40

No i po co ja kupowałem 3 miesiące temu imac'a !! ?? Grrr...

#57 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 10:43

Witam jesli mam byc szczery to wkurwili mnie bo kupilem iMaca najmocniejsza wersje do pracy a tu walek 2 tyg. pozniej wypuscili nowsza i tansza jak przeliczylem jestem zdenerwowany maxymalnie, jesli chodzi o design to jest okej nawet ladniejszy, macie moze gdzies link do porownania procka tego starego iMaca 2.33 Core 2 Duo i karty GeForce 7600GT z tymi nowymi parametrami w nowym iMacu 2.8 Extreme, i karta ATI Radeon HD 2600 PRO?? To byl moj najgorszy dzien!


color=green]---- Dodano 08-08-2007 o godzinie 01:02 ----[/color]
Hej z kad wiesz ze gf 7600gt jest mocniejsza?


Może jest lekarstwo na Twoją bolączkę. Podobny dylemat miał/ma banan, poniżej jego wypowiedź z innego wątku: [thread=349376]Link do wątku[/thread]

Wlasnie jestem (po prawie godzinnej) rozmowie z Apple. Mam mozliwosc odeslania mojego "starego" iMaca ktory ma niecaly miesiac. Powiedzieli mi ze moge go zwrocic bez zadnego problemy (pobiora 10% kwoty).
Teraz pytanie. Czy oplaca mi sie odeslac 20/2.16/1G/250/SD/AP/BT i wymienic (za ta sama kwote) na tego nowego czarno srebrnego?

2.0GHz Intel Core 2 Duo
1GB memory
250GB hard drive1
8x double-layer SuperDrive
ATI Radeon HD 2400 XT with 128MB memory

Wiem ze procesor slabszy ale reszta praktycznie ta sama i nowa obudowa, nowy iLife no i ganz nowka.


---- Dodano 08-08-2007 o godzinie 11:48 ----

No i po co ja kupowałem 3 miesiące temu imac'a !! ?? Grrr...


Kolego, myślę że wiesz po co.
Technologie prą naprzód, to normalne w naszym świecie. Gdybym miał zastanawiać się i czekać z zakupem nowego sprzęciora to cały czas biegałbym z walkmanem "Kajtek" a nie z nowoczesnym mp3 i "pracowałbym na Spectrum 48K zamiast na iMac-u 20". Szkoda słów. To jest cena postępu...

#58 bastiano

bastiano
  • 45 postów
  • SkądGostyń Wlkp.

Napisano 08 sierpnia 2007 - 10:53

Chetnie odkupie starego imaca 24 ale z prockiem 2,33 i karta 7600 GT lub 2,16, karta 7600 i 2 gb ram.

#59 karolek

karolek
  • 171 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 sierpnia 2007 - 10:59

Teraz jeszcze bardziej cieszę się z mojego białego iMaca bo to jest tak brzydkie, że... Ale klawiatura jest jakk najbardziej pozytywna

#60 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2007 - 10:59

No i po co ja kupowałem 3 miesiące temu imac'a !! ?? Grrr...


Ja też kupiłem niedawno iMaca i nadal go lubię! :-)
Podobnie jak G4 LCD, który jest w rękach mojej żony i córki.

Co do cen, to zwykle są one jednakowe całej Europy x aktualny kurs euro + lokalny VAT.
http://store.apple.c...me/desktop/imac
http://store.apple.c...me/desktop/imac

#61 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 08 sierpnia 2007 - 11:04

w sumie od czasów makintela nie odczuwam potrzeby by kupować nowego maka, co prawda jeszcze tak sobie myślałem że może...no i może owszem starego białego 24 jako dvd player, z uwagi że chata nie za duża a piękny jest, no i do pracy QuadG5, coś czuję że baaaaardzo podobnie będą wyglądały ACD, więc kłucia mam dwa bo 24" starego stanieje, ACD stare stanieje, QuadG5 też więc kłucie takie troszkę radosne, a z drugiej no cóż.....śladu nie ma już po tym rozdzeleniu aluminium linia pro, plastik linia home. Widać chyba część dizajnerów albo została zwolniona i tym od iPhona dali projektować, albo się zwolniła na wieść o przejściu na Intele i nie projektuje już Appla, zachwyt nad klawiaturą ?? a czym tu się zachwycać, jest wiele klawiatur ładniejszych i równie cienkich jak ta, straciło Apple na innowacyjności, a może chcąc pozyskać nowych PC'towców to ukłon w ich stronę bo czarno/aluminiowe to do tej pory była domena Acerów Asusów HP'ków i wszelkiego typu PC sprzętu. No nic ja się cieszę i smucę zarazem że czas pięknego delikatnego białego Apple się kończy.

#62 tHE-oNE

tHE-oNE
  • 193 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 11:06

no klawiatura ładna... sam imac gorszy i ten błyszczący ekran... nie... Jedyne co to ceny w usa mnie jakoś tak nastawiły... patrząc w europie to właściwie to drożej jest

#63 wizja

wizja
  • 132 postów
  • SkądKraków, Katowice

Napisano 08 sierpnia 2007 - 11:16

Ciekawy! Muszą wprowadzić jakąś odmianę by potem znowu powrócić do obłych kształtów. Zupełnie jak w motoryzacji ;-D Ale jak dla mnie i tak nic nie może się równać z designem apple! Piękny, niepowtarzalny, nietypowy!

#64 Mac_filko

Mac_filko
  • 117 postów
  • SkądPoznan/Dublin

Napisano 08 sierpnia 2007 - 11:29

Ceny i dostepnosc w Irlandii Podrzucam screena, z apple shopu w Irlandii. Wiekszosc komputerow ( jak nie wszystkie sa przesylane wlasnie z USA do Cork, w Irlandii, gdzie jest glowna siedziba Apple Europe. stan na dzien 8.08 2007 [ATTACH]663[/ATTACH]

#65 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 08 sierpnia 2007 - 11:29

Hmm, dla mnie nowy iMac wypada tak: + Zgrabniejszy od poprzedniego iMac'a; + Tańszy... + ...i szybszy; + Wytrzymalszy - wreszcie odeszli od tych felernych plastików; + Nowa, lepsza klawiatura; + Nowy iLife w standardzie... - ...ale na Leoparda jeszcze przyjdzie nam poczekać; - Ciekawe zmiany ale ... bez orgazmu - nie jest to rewolucja na miano Lampki; - Glossy; W sumie wyszło na plus... ale jakby nie patrzeć - podniecać sie za bardzo nie ma czym.

#66 KEEK

KEEK
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 11:54

A wystarczylo przeciagnac ta czarna ramke do dolnej krawedzi i dac jablko srebrne, ewentulanie takie jak z tylu. Podobnie jak w iphonie - zostawic srebrny bok a tyl zrobic caly czarny. Czy oni specjalnie robia takie kwiatki w stylu chinskiego dizajnu? Moze to ma jakis ukryty cel?

#67 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 sierpnia 2007 - 12:05

Robią to co się podoba Amerykanom. Mieli pewnie kilka wzorów, jakieś badania focusowe i mamy iMaca jakiego mamy. Zdjęcie z konferencji przedstawiły go w gorszym świetle, niż te ze strony apple. Wg mnie nie jest zły. Idąc tym tropem należy czekać na czarnego MB z aluminiową pokrywą (w środku cały czarny). Ach, jeśli dodać do tego nowego iWorka to jeszcze bardziej mnie wkurza nieudany wakacyjny wyjazd do Anglii.

#68 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 08 sierpnia 2007 - 12:14

Nie, nie i jeszcze raz nie dla klawiatury i wygladu... tak dla materiałów szczególnie dla Aluminium... ale szczerze czekałem na rewolucję, a tu takie "odświeżenie" no cóż polowanie na 24" starej rewizji czas zacząć :D

#69 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 sierpnia 2007 - 12:22

przyjeli taka stylistyke i tyle . ktos kto ma iphona . ma teraz pasujacego do niego imaca ;D

#70 tHE-oNE

tHE-oNE
  • 193 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 12:35

mnie sie troszkoę ten wygląd kojarzy z pecetami... szkoda nie podoba mi się ten kolor... a sprzętowo to nie odbiega wiele od ostatnich imac'ów...

#71 felipe100

felipe100
  • 84 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 sierpnia 2007 - 13:55

kazdy nowy jest lepszy, ale a czarna ramka jest slaba super nowa klawiaturka, na to chyba sie w wersji niebieskozebnej skusze

#72 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 14:17

Czarna ramka nie jest od tak tylko dla wyglądu. To wpływa na pracę. Graficy coś o tym wiedzą.

---- Dodano 08-08-2007 o godzinie 14:23 ----

szkoda nie podoba mi się ten kolor...

Ale to już chyba twój problem?

a sprzętowo to nie odbiega wiele od ostatnich imac'ów...

ale szczerze czekałem na rewolucję, a tu takie "odświeżenie" no cóż polowanie na 24" starej rewizji czas zacząć :D

Ale na co Wy liczyliście? Na gadające iMaki wyświetlające obraz jako hologram?

#73 bastiano

bastiano
  • 45 postów
  • SkądGostyń Wlkp.

Napisano 08 sierpnia 2007 - 14:30

Co by nie mowil, matryca swieci sie jak psu nie powiem co, ciezko mi sobie wyobrazic prace na na takim monku. Gdyby nie monek - kupil bym bez wachania - chyba jednak wybiore starszy model. Ciemna ramka - tak - ale refleksy- nie.

#74 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 14:31

[..]
Ale na co Wy liczyliście? Na gadające iMaki wyświetlające obraz jako hologram?



Hmm, mój iMac gada, a jak. Co prawda po angielsku, ale to akurat mi nie przeszkadza.

Ja liczyłem na lepszą kartę graficzną i lepszy ekran LCD.

#75 KEEK

KEEK
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 14:46

Czarna ramka nie jest od tak tylko dla wyglądu. To wpływa na pracę. Graficy coś o tym wiedzą.


Owszem. O blyszczacej matrycy zapewne tez wiedza niejedno.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych