Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 3 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
765 odpowiedzi w tym temacie

#726 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 19 marca 2018 - 18:06

Mając wbudowane aplikacje w tv (Netflix, YT, Player TV ) jest sens zakupu Apple TV? Większość czasu i tak nie korzystam z tv, tylko jakiś serial od czasu do czasu, czy meczyk na iPadzie. TV oddaje rodzicom, a ja uruchomię starego wysłużonego samsunga full hd bez smart tv.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#727 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 marca 2018 - 11:50

Mając wbudowane aplikacje w tv (Netflix, YT, Player TV ) jest sens zakupu Apple TV? Większość czasu i tak nie korzystam z tv, tylko jakiś serial od czasu do czasu, czy meczyk na iPadzie. TV oddaje rodzicom, a ja uruchomię starego wysłużonego samsunga full hd bez smart tv.

Cześć,

 

Nie ma raczej sensu zakup Apple TV. Mając przez kilka lat stary LED Lg (bez webOS) używałem Apple TV i byłem zadowolony mimo sporych ograniczeń. Używałem głównie właśnie do Netflixa i od czasu do czasu wyświetlaniem treści z iPhona.

Z zeszłym tygodniu kupiłem nowy telewizor z wbudowanym androidem i uważam, że jest lepiej rozbudowany niż Apple TV. Po pierwsze Netflix, Kodi, dyktowanie PL cała masa programów, a co najlepsze mogę podłączyć dysk pod USB i oglądać treści. W przypadku Apple TV nie ma takiej możliwości tylko stream, więc przynajmniej w moim przypadku android TV jest o niebo lepszym rozwiązaniem. Apple TV wystawiłem na sprzedaż.



#728 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 20 marca 2018 - 12:06

Mając wbudowane aplikacje w tv (Netflix, YT, Player TV ) jest sens zakupu Apple TV? Większość czasu i tak nie korzystam z tv, tylko jakiś serial od czasu do czasu, czy meczyk na iPadzie. TV oddaje rodzicom, a ja uruchomię starego wysłużonego samsunga full hd bez smart tv.

Zgadza się. Polskich aplikacji nie ma. Nic do ATV nie podłączysz. Jedyny plus AirPlay ale co kto potrzebuje. Ja używam ATV dla jednej aplikacji która po zeszłorocznej aktualizacji nie jest dostępna na Andorid TV. Sądzę jednak że korzysta z niej tak mało osób że nawet nie zauważysz. Mowa tu o GamePass NFL. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#729 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 15:53

Czy ktos na becie 10.14 Mojave ma problem z Airplay? Nie działa po prostu z YT czy Quicktime klikajac ikone Airplay mignie przez sekunde Airplay i nie laczy.


iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#730 smilemd

smilemd
  • 6 postów

Napisano 08 września 2018 - 20:12

Mam pytanie, szukam i nie jestem pewien czy wiem jak rozgryźć temat. Chciałbym podłączyć głośniki 2.1 z wyjściem małego jacka(typowe słuchawkowe wyjście) z wejście optic audio. Chodzi mi o możliwość streamowania muzyki przez Apple TV na głośniki bez włączania TV. 
czy ktoś może pomóć?

pozdrawiam



#731 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 stycznia 2020 - 11:37

Kupiłem nowy telewizor, ale stary chcę zostawić w sypialni. Potrzebuję jakiegoś niedrogiego 'czegoś', co zapewni mi tam dostęp do Netflixa, Prime, HBO GO i Plexa. Jest sens ładować się w aTV gen3, czy iść w Chromecasta? Telewizor to Samsung UE40H5500 z 2014, więc 1080p max.


  • Ariel Tryka lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#732 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 06 stycznia 2020 - 10:59

Chromecast jest dużo tańszy, nie ma jednak o ile wiem możliwości połączenia go z siecią kablem ethernetowym. W prawdzie nie wiem jak u niego działa wifi, ale w razie problemów nie masz alternatywy. Odtworzysz na nim więcej aplikacji, tylko że z tego co wiem nie ma do niego pilota i obsługuje się go wyłącznie przez apke w urządzeniach mobilnych np. telefon z atkiem... jeśli zaś posiadasz iPhona to nie wiem jak to będzie. Nie mam chromecasta. Mam natomiast ATV4k i jestem zadowolona. Wymienione przez Ciebie apki działają super. ATV również możesz obsługiwać iPhonem i korzystać z przesyłu typu Airplay, ale dodatkowo masz pilot i możliwość instalowania i korzystania z apek obsługując go jak TV. WiFi działa u mnie super, ale w razie czego ma tez port ethernet. No i do tego od niedawna masz dodatkowe aplikacje od Apple - jedna do gier a druga do oglądania filmów - AppleTv+. Pewnie niektórzy tu powiedzą że tam jest mało pozycji. To prawda, bo to się dopiero rozwija. Ale trzeba przyznać że są to dobre produkcje. Jedna z Nich "The morning show" ledwo się pojawiła i już jest nominowana do nagrody. Oglądałam i przyznam że wiem dlaczego. Ten serial jest jednym z najlepszych jakie ostatnio widziałam.

 

Jedyne co to poleciałbym być pomyślał o ATV4k. Ja tez nie mam tv4k ale kupiłam właśnie owo choć początkowo myślałam również o atv3 ze względu na cenę. Nie pamietam dokładnie ale wydaje mi się że sprzedawca mówił iż ATV4k ma lepsze parametry techniczne i nie chodziło mu o rozdzielczość. Podpytaj, bo może się opłacać - ja już nie pamiętam dokładnie dlaczego ostatecznie dopłaciłam...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#733 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2020 - 13:47

ATV4k mam do głównego telewizora. Generalnie to dziękuję za rozpisanie się, ale ja to wszystko wiem, naprawdę (oraz The Morning Show mnie szalenie nudzi). Potrzebuję tylko zdecydować, co kupić do starego szrota i już.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#734 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 06 stycznia 2020 - 14:47

Jeśli możesz kupić tanio, to powinno dać radę. Widziałem ostatnio przez chwilę drugą albo trzecią generację (funkcjonalnie identyczne, poza obsługą 1080p w nowszym) i byłem lekko zszokowany - użytkownik (w starszym wieku) nie zaktualizował go od lat (widać było po „klasycznym” wyglądzie), a Netflix ciągle działał. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#735 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2020 - 15:21

No właśnie tego się boję - czy wszystko jest wspierane nadal. 'Bezpieczny' Chromecast kosztuje 150 zł, a 'bezpieczne' aTV, czyli 4/4k - już zdecydowanie więcej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#736 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 06 stycznia 2020 - 21:49

ATV4k mam do głównego telewizora. Generalnie to dziękuję za rozpisanie się, ale ja to wszystko wiem, naprawdę (oraz The Morning Show mnie szalenie nudzi). Potrzebuję tylko zdecydować, co kupić do starego szrota i już.

 

 

no to nie bardzo Cię rozumiem - skoro to wszystko wiesz, to czego nie wiesz by poodjąć tak prosta decyzję... Chrome jest tani jak barszcz więc kup najnowszy i po krzyku jeśli chodzi o wsparcie.... Jak nie masz kasy to nie masz wyboru...czyż nie?...  ATV3 najnowsze już nie jest a ponoć ma w najbliższym czasie wyjść nowe pudełko, więc ze wsparciem może być różnie. Ja wolę ATV ale jak masz braki w portfelu to lepiej według mnie kupić najnowszego chrome niż staruszka ATV, bo pewniejszy...  :D


Użytkownik a.s edytował ten post 06 stycznia 2020 - 22:30

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#737 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2020 - 22:31

To bardziej 'bezsensowny wydatek' niż 'braki' ;-)
Chromecast jest problematyczny bardziej przez to, że staram się nie używać Google, jeśli nie muszę (skoro już oddaję swoją prywatność Apple, to po co komuś innemu, nie?).
Wsparcie jest najważniejsze i w sumie po to zapytałem ;-)

Ujmijmy to inaczej: czy na tu-i-teraz na aTV3 działa wszystko, o co pytam? To nie musi być aktualizowane, ten telewizor jest do 'obejrzyjmy coś przed zaśnięciem, ale z wyra' i w sumie jego dalsze losy mnie średnio interesują.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#738 jadrian

jadrian
  • 72 postów

Napisano 25 lutego 2020 - 10:42

Hej,

mam pytanie. Czy apple tv 3 model A1469 może obsługiwać homekit? W internecie piszą, że może on być hubem dla homekita ale niestety, mojego nie udało mi się tak skonfigurować. Może komuś się udało i powie jak to zrobić?



#739 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 25 lutego 2020 - 11:16

A kto tak pisze, że się da? Bo Apple na swojej stronie twierdzi inaczej.

https://support.appl.../pl-pl/HT207057

#740 jadrian

jadrian
  • 72 postów

Napisano 25 lutego 2020 - 15:51

A no np. tutaj:

https://myapple.pl/p...-1-wprowadzenie



#741 marek1128

marek1128
  • 5 postów

Napisano 21 marca 2020 - 14:22

Witam.

Kupiłem Apple tv bez pilota (pilot zamówiony osobno) jest jakaś możliwość sterowania przez iphona? Mam aplikacje, ale wymagane jest podanie kodu na apple tv, czego zrobić się nie da bez pilota.



#742 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 21 marca 2020 - 15:48

Witam, na iphone zainstaluj Apple TV Remote i już. Iphone i AppleTV muszą być w tej samej sieci.


Użytkownik landr edytował ten post 21 marca 2020 - 15:49


#743 marek1128

marek1128
  • 5 postów

Napisano 22 marca 2020 - 12:55

Tak się nie da bo jest potrzebny pin o którym pisałem wyżej.



#744 ali_cja

ali_cja
  • 245 postów

Napisano 23 marca 2020 - 00:23

Tak się nie da bo jest potrzebny pin o którym pisałem wyżej.

 

 Wg. Apple „tak się da”:

https://support.appl...ppletvremoteapp

 

„... Jeżeli masz urządzenie Apple TV (3. generacji), możesz użyć aplikacji Apple TV Remote do sterowania urządzeniem Apple TV. 

...

pkt 4. W razie potrzeby wprowadź do urządzenia z systemem iOS czterocyfrowy kod wyświetlany na ekranie urządzenia Apple TV. ...”



#745 marek1128

marek1128
  • 5 postów

Napisano 25 marca 2020 - 22:41

Wy czytacie co ja napisałem? Jak mam wpisać kod jak nie mam pilota??? 

Już nie ważne, kupiłem pilota, ale dzięki za chęci.



#746 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 marca 2020 - 10:05

Czekaj, czekaj. Kupiłeś niepełny zestaw i drzesz się na ludzi, że próbują Ci pomóc, kiedy nie działa funkcjonalność, która wymaga takiego zestawu? Fajne, miłe takie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#747 leeby

leeby
  • 40 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 05 sierpnia 2020 - 13:36

Mam pytanie odnośnie Apple TV wersji 3. Czy to urządzenie jest dalej wspierane? Planuje zakupić Apple TV, głównie korzystałbym z nowej aplikacji canal + Czy ta aplikacja jest dostępna tylko na najnowszą wersje Apple TV? Czy również na wersje 3?



#748 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2020 - 16:46

Apple TV 3 generacji nie ma tvOS, więc nie.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#749 MajMaj Maj

MajMaj Maj
  • 22 postów

Napisano 07 października 2020 - 17:28

Hej Hej.

Mam do Was kilka pytań :) Niedługo czas na przeprowadzkę do nowego domu a wraz z nią zmiana sprzętu audio.

Wybór padł na:

 

Klipsch rp-280f

Nad 365 z DAC

Yamaha wxad-10 - jest to dobrej jakości MusicCast ale być może nie jest potrzebny?

Do tego TV SONY KDL W755 - nie posiada wbudowanego Airplay

no i do tego myślałem nad Apple TV gen 3.

Plan mam taki:

Filmy bezprzewodowo do apple tv - z TV sony wyjściem optycznym do wzmacniacza. Czy w tym przypadku nie powstaną opóźnienia dźwięku?

W przypadku muzyki przełączę się na  wxad-10 tylko czy to ma sens? Może Apple TV ma wszystko czego ja potrzebuje czyli spotify i odtwarzanie plików z dysków udostępnionych w sieci? No i żeby to śmigało bez odpalania TV, w sensue puszczam muzykę z Macbooka i od razu mi to ładnie gra. 



#750 Ariel Tryka

Ariel Tryka
  • 102 postów

Napisano 03 listopada 2020 - 23:40

@ftpd aTV3 spełnia Twoje wymogi co do HBO GO , Netflixa i video prime? Bo tez chce z niego korzystać przy starszym modelu tv




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych