Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 3 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
765 odpowiedzi w tym temacie

#751 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2020 - 23:42

Nie wiem, skąd założenie, że mam aTV3. Nie mam i w życiu nie kupię w 2020, to jest stare i niewiele już zapewne potrafi.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#752 Ariel Tryka

Ariel Tryka
  • 102 postów

Napisano 03 listopada 2020 - 23:56

Bo pisałeś na początku roku, w tym temacie, ze zastanawiasz się nad zakupem...

#753 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2020 - 00:02

O stary, w listopadzie mam pamiętać, co pisałem na początku roku ;-)

Być może przez chwilę się zastanawiałem, żeby podpiąć do starego TV, ale to raczej aTV 4 (nie 4K, to poprzednie) brałbym.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#754 Ariel Tryka

Ariel Tryka
  • 102 postów

Napisano 06 listopada 2020 - 09:13

No mam podobną sytuację jak Ty, która opisywałeś na poprzedniej stronie. Mamy w sypialni stary tv i troszkę szkoda mi wydać 500zł na urządzenie, które działa max 30min dziennie.

Dlatego zastanawiam się nad aTV3, na kto®ego z iP będę mógł np wysłać obraz za pomocą AirPlay z HBO czy Amazon Prime.



#755 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2020 - 10:04

To zrób jak ja, kup chromecasta. Lepiej niż aTV3.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#756 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 02 grudnia 2020 - 13:19

No mam podobną sytuację jak Ty, która opisywałeś na poprzedniej stronie. Mamy w sypialni stary tv i troszkę szkoda mi wydać 500zł na urządzenie, które działa max 30min dziennie.

Dlatego zastanawiam się nad aTV3, na kto®ego z iP będę mógł np wysłać obraz za pomocą AirPlay z HBO czy Amazon Prime.

 

Apple TV 3 jest idealne do tego celu. Od kilku lat noszę się z zamiarem zakupu wersji 4 lub 4K (do projektora 1080p) i nie jestem w stanie znaleźć uzasadnienia. Trójka streamuje wszystko z iPhone i iPada, do filmów z Maca jest rewelacyjna aplikacja Airflow https://airflow.app/ (bije na głowę starszą Beamer, ma nawet pilota na urządzenia iOS).

 

Samo gołe Apple TV 3 ma niewiele aplikacji - Netflix, Amazon Prime, Youtube (który— UWAGA — na ostatnim firmware zawiesza urządzenie, ludzie robią downgrade do poprzedniego), ale jako końcówka do streamowania z urządzeń Apple jest świetnym rozwiązaniem.

 

 

Swego czasu, dla uniknięcia ciągnięcia kabli przez cały pokój streamowałem filmy to ATV, a dźwięk z ATV do Airport Express i bardzo dobrze się to sprawdzało.



#757 Cohiba1

Cohiba1
  • 1 postów

Napisano 26 grudnia 2020 - 11:38

Proszę o pomoc.

Mam od wielu lat ATV 3, model A1427. W pewnym momencie zawiesił się, nie mogłem skorzystać z airplay ani klonowania. Wyzerowałem ATV.

Teraz nie mogę zalogować się. Wyświetla komunikat o nieistniejącym Apple ID. Nie widzi komputera z kolekcja domową. Właściwie nic nie działa.

Zależy mi na Airplay, korzystałem z youtube i wyporzyczałem filmy.

Dziękuję.



#758 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 08 stycznia 2021 - 04:41

Youtube (który— UWAGA — na ostatnim firmware zawiesza urządzenie, ludzie robią downgrade do poprzedniego)

 

Z tego co czytam, naprawione w grudniowym firmware 7.6.2 


Proszę o pomoc.

Mam od wielu lat ATV 3, model A1427. W pewnym momencie zawiesił się, nie mogłem skorzystać z airplay ani klonowania. Wyzerowałem ATV.

Teraz nie mogę zalogować się. Wyświetla komunikat o nieistniejącym Apple ID. Nie widzi komputera z kolekcja domową. Właściwie nic nie działa.

Zależy mi na Airplay, korzystałem z youtube i wyporzyczałem filmy.

Dziękuję.

 

Spróbuj podłączyć do komputera przez micro USB. Można zrobić restore lub wgrać nowy firmware przez iTunes, to całkowicie wyzeruje urządzenie.

 

Tutaj jest opis:

 

https://www.groovypo...are-via-itunes/

 

ATV3 nie powinien wymagać Apple ID, żeby działać.



#759 adriano216

adriano216
  • 15 postów

Napisano 03 czerwca 2021 - 19:48

Cześć,

zauważyłem problem z moim Apple TV3 i iPadem air2 na ipados 14.6 mianowicie przestał on wyszukiwać Apple TV3. Co może być przyczyną? Dodam, że iPhone SE (stary) na iOS 14.4.2 łączy bez problemu. Apple TV ma najnowszy możliwy soft.



#760 MajMaj Maj

MajMaj Maj
  • 22 postów

Napisano 28 lipca 2021 - 06:58

Apple TV 3 jest idealne do tego celu. Od kilku lat noszę się z zamiarem zakupu wersji 4 lub 4K (do projektora 1080p) i nie jestem w stanie znaleźć uzasadnienia. Trójka streamuje wszystko z iPhone i iPada, do filmów z Maca jest rewelacyjna aplikacja Airflow https://airflow.app/ (bije na głowę starszą Beamer, ma nawet pilota na urządzenia iOS).

 

Samo gołe Apple TV 3 ma niewiele aplikacji - Netflix, Amazon Prime, Youtube (który— UWAGA — na ostatnim firmware zawiesza urządzenie, ludzie robią downgrade do poprzedniego), ale jako końcówka do streamowania z urządzeń Apple jest świetnym rozwiązaniem.

 

 

Swego czasu, dla uniknięcia ciągnięcia kabli przez cały pokój streamowałem filmy to ATV, a dźwięk z ATV do Airport Express i bardzo dobrze się to sprawdzało.

 

Witaj, widzę że masz doświadczenie dlatego Cię dopytam. Noszę się z zamiarem zakupi TV3 - chcę ten model dlatego że ma wyjście audio spdif, posiadam wzmacniacz z takim wejściem i dzięki temu będę mógł ominąć przesyłanie dźwięku przez TV (słabej jakości przetworniki). I i będę mógł słuchać muzyczki beż włączania TV. Generalnie zakup będzie służył do oglądania filmów z  macbooka. Czy dobrze myślę że jeśli mam pobrany film i odpalę go w jakimś playerze to wystarczy kliknąc na ikonkę strumieniowania i wszystko będzie działać? Tak samo jest np z netflix czy hbo go? Generalnie TV3 będzie mi służył tylko do strumieniowania apek nie chcę na nim instalować no bo i po co?


 

Apple TV 3 jest idealne do tego celu. Od kilku lat noszę się z zamiarem zakupu wersji 4 lub 4K (do projektora 1080p) i nie jestem w stanie znaleźć uzasadnienia. Trójka streamuje wszystko z iPhone i iPada, do filmów z Maca jest rewelacyjna aplikacja Airflow https://airflow.app/ (bije na głowę starszą Beamer, ma nawet pilota na urządzenia iOS).

 

Samo gołe Apple TV 3 ma niewiele aplikacji - Netflix, Amazon Prime, Youtube (który— UWAGA — na ostatnim firmware zawiesza urządzenie, ludzie robią downgrade do poprzedniego), ale jako końcówka do streamowania z urządzeń Apple jest świetnym rozwiązaniem.

 

 

Swego czasu, dla uniknięcia ciągnięcia kabli przez cały pokój streamowałem filmy to ATV, a dźwięk z ATV do Airport Express i bardzo dobrze się to sprawdzało.

 

Witaj, widzę że masz doświadczenie dlatego Cię dopytam. Noszę się z zamiarem zakupi TV3 - chcę ten model dlatego że ma wyjście audio spdif, posiadam wzmacniacz z takim wejściem i dzięki temu będę mógł ominąć przesyłanie dźwięku przez TV (słabej jakości przetworniki). I i będę mógł słuchać muzyczki beż włączania TV. Generalnie zakup będzie służył do oglądania filmów z  macbooka. Czy dobrze myślę że jeśli mam pobrany film i odpalę go w jakimś playerze to wystarczy kliknąc na ikonkę strumieniowania i wszystko będzie działać? Tak samo jest np z netflix czy hbo go? Generalnie TV3 będzie mi służył tylko do strumieniowania apek nie chcę na nim instalować no bo i po co?

 

 

Witaj, widzę że masz doświadczenie dlatego Cię dopytam. Noszę się z zamiarem zakupi TV3 - chcę ten model dlatego że ma wyjście audio spdif, posiadam wzmacniacz z takim wejściem i dzięki temu będę mógł ominąć przesyłanie dźwięku przez TV (słabej jakości przetworniki). I i będę mógł słuchać muzyczki beż włączania TV. Generalnie zakup będzie służył do oglądania filmów z  macbooka. Czy dobrze myślę że jeśli mam pobrany film i odpalę go w jakimś playerze to wystarczy kliknąc na ikonkę strumieniowania i wszystko będzie działać? Tak samo jest np z netflix czy hbo go? Generalnie TV3 będzie mi służył tylko do strumieniowania apek nie chcę na nim instalować no bo i po co?



#761 MajMaj Maj

MajMaj Maj
  • 22 postów

Napisano 28 lipca 2021 - 09:59

Dobra przewertowałem cały temat i widzę że niektóre polskie strony kodują możliwość streamowania przez airplay.

Pytanie co z filmami które mam na dysku i odpalam w VLC? będą śmigać przez airplay? Czy do tego lepiej kupić gen 4?

Bo jak rozumiem hbo go i netflix śmiga po airplay :)



#762 MajMaj Maj

MajMaj Maj
  • 22 postów

Napisano 28 lipca 2021 - 14:04

Po przewertowaniu tego całego tematu zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej będzie puścić to w następujący sposób macbook - hdmi - tv. BO mam rozumieć że po kablu wszystko smiga włącznie z ipla itd?



#763 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 28 lipca 2021 - 19:56

Dobra przewertowałem cały temat i widzę że niektóre polskie strony kodują możliwość streamowania przez airplay.

Pytanie co z filmami które mam na dysku i odpalam w VLC? będą śmigać przez airplay? Czy do tego lepiej kupić gen 4?

Bo jak rozumiem hbo go i netflix śmiga po airplay :)

 

nie, dlaczego po airplay. Możesz oczywiście w ten sposób coś odtwarzać na zewnętrznym wyświetlaczu, wykorzystując AppleTV jako "port"... ale AppleTv to urządzenie posiadające wbudowane aplikacje m.in. do VOD, choć nie tylko. Ja mam AppleTv 4k i polecam ... masz tam apki do netflix, hbo go, canal+, ipli itp. Logujesz się własnymi danymi i oglądasz jak na laptopie tylko że za wyświetlacz może posłużyć TV lub monitor, do którego podpinasz AppleTV. 


Użytkownik Sag edytował ten post 28 lipca 2021 - 20:01


#764 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 28 lipca 2021 - 19:57

Odpowiadanie na pytania sprzed 9 lat powinno być karane więzieniem.

#765 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 28 lipca 2021 - 19:58

Odpowiadanie na pytania sprzed 9 lat powinno być karane więzieniem.

racja idę do pudła :D; nie zauważyłam :D 



#766 MajMaj Maj

MajMaj Maj
  • 22 postów

Napisano 29 lipca 2021 - 07:06

A chyba powale tą całą bezprzewodowość i pójdę w kabel Mini DisplayPort na HDMI. Nie będę się martwił że coś się nie da....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych