Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1950 odpowiedzi w tym temacie

#1526 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 22 października 2017 - 17:39

Poszukuję jakiegoś mądrego słownika, albo aplikacji z funkcją tłumaczenia na ang-pl i pl-ang. Jeżeli będą inne języki np. hiszpański, to też super. Może być za darmo, może być też płatne.

 

Podobno taki świetny. Znam tylko angielski, wg mnie trochę lepszy od Googla, ale szału nie ma, nie oszukujmy się.

https://www.deepl.com/translator


  • manolo lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1527 Morre

Morre
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 października 2017 - 11:29

Co myślicie tych które są w Mac App Store? Są któreś godne uwagi? 



#1528 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 23 października 2017 - 15:14

Co myślicie tych które są w Mac App Store? Są któreś godne uwagi? 

 

Korzystają z Google Translatora albo Bing Translatora. A jak któraś korzysta z jakiegoś wbudowanego słownika polsko-angielskiego to nie potrafi przetłumaczyć zdań (przynajmniej nie z sensem) tylko pojedyncze wyrazy. Tak to wygląda.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 23 października 2017 - 15:15

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1529 Morre

Morre
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 października 2017 - 00:13

Ok, rozumiem. W sumie to interesowały by mnie takie, które tłumaczą pojedyncze słowa i posiadają np. funkcje uczenia. Tzn. mam słowo, wpisuje je tam, zaznaczam, że chcę je zachować, a aplikacja/program po jakimś czasie mi o tym przypomina, albo sam mogę gdzieś to odnaleźć.

Korzysta ktoś z tego? https://sjp.pwn.pl/o...na;5621150.html



#1530 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 26 października 2017 - 14:15

Mam problem z Safari więc poszukuję:

 

Desktopowej appki do YouTube, która NIE KORZYSTA z silnika Safari

Deskapp for YouTube, Go for YouTube i SmartTab for YouTube odpadają :)

 

albo alternatywnej przeglądarki, która:

- ma AdBlocka

- ma autoblokadę multimediów z dźwiękiem (wbudowaną, albo w ramach AdBlocka)

- może korzystać z Pęku Kluczy podobnie jak Safari

- ma animację cofania podobną jak w Safari (te w Chrome są paskudne i zawsze cofa gestem za daleko)


Użytkownik Szaden edytował ten post 26 października 2017 - 14:54


#1531 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 26 października 2017 - 15:26

 

albo alternatywnej przeglądarki, która:

- ma AdBlocka

- ma autoblokadę multimediów z dźwiękiem (wbudowaną, albo w ramach AdBlocka)

- może korzystać z Pęku Kluczy podobnie jak Safari

- ma animację cofania podobną jak w Safari (te w Chrome są paskudne i zawsze cofa gestem za daleko)

 

Apple zablokowało możliwość korzystania z pęku kluczy innym przeglądarkom więc nawet nie próbuj.

Adblocka to wiadomo, że w każdej przegądarce możesz sobie zainstalować. 

 

Nie ma tych przeglądarek aż tak dużo, więc sobie wypróbuj. Skoro Chrome ci się nie podoba bo coś tam ci się nieładnie przesuwa to nikt ci nie pomoże z takimi wymaganiami :)

 

Masz do wyboru jeszcze Operę, Vivaldi i Brave (wszystkie oczywiście na Chromium, więc różnice będą tylko estetyczno-kosmetyczne, Brave ubogi najbardziej). No i nowy Firefox w wersji 57 (na razie Beta), który mimo, że w tej wersji troszkę szybszy to i tak najwolniejszy ze wszystkich.

Masz jeszcze wynalazeki typu Waterfox (czyli klon Firefoxa w troszkę starszej wersji, ale za to z całkowicie powyłączanymi mechanizmami śledzącymi).

 

Programiki do Youtube korzystają z wbudowanego w system WebKita (tego samego, z którego korzysta Safari). Możesz poszukać czegoś na Chromium. Nic innego raczej nie znajdziesz.  


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 26 października 2017 - 15:29

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1532 MacLovin.pl

MacLovin.pl
  • 40 postów

Napisano 26 października 2017 - 21:37

Cześć, szukam i szukam i albo nie ma albo nie potrzeba programów na maka, które pozwalają sklonować kartę SD. Jest jakaś metoda, np. przez narzędzia dyskowe? A może jednak jest jakiś program pod maka, który ma opcję klonowania?

 

Sprawa na cito, dziękuję i pozdrawiam serdecznie!


Użytkownik MacLovin.pl edytował ten post 26 października 2017 - 21:37

Macbook Pro MC700

#1533 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 października 2017 - 08:33

Zawsze możesz użyć konsolowego dd(1). Przeczytaj manuala albo znajdź poradnik z obrazkami 'clone disk drive via dd'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1534 MacLovin.pl

MacLovin.pl
  • 40 postów

Napisano 27 października 2017 - 12:51

Zawsze możesz użyć konsolowego dd(1). Przeczytaj manuala albo znajdź poradnik z obrazkami 'clone disk drive via dd'.

Dzięki, temat ogarnięty przez narzędzia dyskowe i obraz dysku. Tak myślałem, że aplikacje firm trzecich to trochę bez sensu... Dzięki za czas i pozdrawiam! PS sprawdzałem opcję wyżej - jak ktoś lubi i się nie boi to można i tak, ale chyba narzędzia dyskowe są przystępniejsze dla kogoś, kto nie zna się albo nie chce się znać.


Macbook Pro MC700

#1535 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 27 października 2017 - 14:19

Apple zablokowało możliwość korzystania z pęku kluczy innym przeglądarkom więc nawet nie próbuj.

 

Programiki do Youtube korzystają z wbudowanego w system WebKita (tego samego, z którego korzysta Safari). Możesz poszukać czegoś na Chromium. Nic innego raczej nie znajdziesz.  

Dzięki za informacje... widać moje wymagania są nie do spełnienia...bo chciałbym coś co działa jak Chrome, ale wygląda jak Safari... 



#1536 Magdalena Zmarzlińska

Magdalena Zmarzlińska
  • 3 postów

Napisano 27 października 2017 - 14:20

Witam,

mój iphone 7 plus nie wczytuje kopii zapasowej ze starego telefonu iphone 6. Backup zrobiłam poprzez itunes i przy wczytywaniu go na 7 wyskakuje błąd. Poszukuję w związku z tym darmowego lub nie drogiego programu, który przywróci mi zdjęcia z kopii zapasowej itunes. Znacie jakieś rozwiązanie? 



#1537 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 27 października 2017 - 14:28

 

Witam,

mój iphone 7 plus nie wczytuje kopii zapasowej ze starego telefonu iphone 6. Backup zrobiłam poprzez itunes i przy wczytywaniu go na 7 wyskakuje błąd. Poszukuję w związku z tym darmowego lub nie drogiego programu, który przywróci mi zdjęcia z kopii zapasowej itunes. Znacie jakieś rozwiązanie? 

 

Mi się wydaje, że kopia może być uszkodzona...

 

A gdyby tak spróbować ją naprawić?

 

https://deciphertool...kup-repair.html

 

albo sprawdź ten wątek:

 

https://myapple.pl/f...pasowej-itunes/

 

PS

Przed robieniem czegokolwiek na tej kopii najpierw ją powiel czy coś :)



#1538 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 28 października 2017 - 13:49

Czy istnieje jakiś Adblock do safari na maca ?



#1539 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 28 października 2017 - 14:30

Czy istnieje jakiś Adblock do safari na maca ?

 

Zdecydownaie polecam ten pierwszy (ze względu na małe zużycie zasobów). Poczytaj w sieci jakie listy blokowania warto włączyć/wyłączyć, bo to od tego zależy działanie blockerów

1. https://github.com/el1t/uBlock-Safari

2. https://adblockplus....ck-plus-safari/

3. https://getadblock.com/


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 28 października 2017 - 14:31

  • iErnest lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1540 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 31 października 2017 - 22:35

Ja używam uBlock Origin i nie sprawia żadnych problemów. Czytałem w kilku recenzjach, że jest jednym z lepszych. Adblocka plus miałem ale strasznie dziwnie działał. Blokował często strony, których blokować nie miał... itd uBlock sprawdza się bardzo dobrze. Aczkolwiek nie wiem jak z zużyciem zasobów... nie wiem jak to sprawdzić.



#1541 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 01 listopada 2017 - 12:56

Ja używam uBlock Origin i nie sprawia żadnych problemów. (...) Aczkolwiek nie wiem jak z zużyciem zasobów... nie wiem jak to sprawdzić.

 

Jest pierwszy na liście powyżej. Zasoby najprościej sprawdzić w Chrome (wystarczy użyć funkcji Okno>Menedżer zadań i prównać zużycie pamięci instalując poszczególne rozszerzenia) W Safari trzeba użyć Monitora aktywności porównując wielkości procesów instalując po kolei poszczególne rozszerzenia.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1542 filipskw

filipskw
  • 8 postów

Napisano 03 listopada 2017 - 12:53

Hej,

 

Mam pytanie znacie jakiś fajny program do tworzenia animacji 2D na Macu? *darmowy

 

 

Pozdro



#1543 bapko

bapko
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 listopada 2017 - 15:22

witam!  Szukam jakiejs aplikacji  na macOS do sprawdzania poziomu naladowania sluchawek bluetooth. Na telefonie pokazuje mi sie stan bateri bez problemu w widget-cie w tak samo jak poziom naladowania Apple Watch. A moze jest jakis sposob systemowy ktorego sie nie doszukalem?



#1544 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2017 - 18:32

Jak klikniesz na ikonkę BT na pasku pokazuje stan naładowania podpiętych urządzeń.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1545 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 05 listopada 2017 - 19:37

Jak klikniesz na ikonkę BT na pasku pokazuje stan naładowania podpiętych urządzeń.


LOL. Tak. Klawiatury i myszki. Doczytaj o co było pytanie.

#1546 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2017 - 23:43

https://i.imgur.com/418q4vW.png

 

Coś jeszcze?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1547 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 06 listopada 2017 - 09:34

https://i.imgur.com/418q4vW.png

 

Coś jeszcze?

 

 

W sumie nic:

 

https://i.imgur.com/V4XU0b2.png



#1548 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2017 - 11:19

A to nie wiem, u mnie działa. Jakieś takie randomowe Philipsy nauszne tak samo, ale chwilowo nie mam ich pod ręką, żeby pokazać.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1549 bapko

bapko
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 listopada 2017 - 13:03

No wlasnie u mnie podobnie (jak w zdjeciu z zalacznika). Dlatego pytam czy jest jakas oddzielna aplikacja/sposob. Jak by na telefonie nie dalo sie sprawdzic to bym jeszcze rozumial ze nie moge na mac-u ale ze moge na iP to dlatego mnie to dziwi. Sluchawki maja bluetooth 4.2 jesli ma to tu jakiekolwiek znaczenie.

 

Załączone pliki



#1550 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 16:00

Szukam cały czas programy który będzie identyczny do windowsowego painta.
Poleci ktoś ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych