Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

W czym nosić iPhone’a, iPoda Touch?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7494 odpowiedzi w tym temacie

#6951 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 października 2020 - 08:13

Nie wiem gdzie kupiłeś. Ja mam do XS i wycięcie jest idealnie dopasowane do tego modelu. Jakość w porównaniu do pitaki też ok. Może akurat trafiłeś na jakiś bubel.

Użytkownik Regiss edytował ten post 18 października 2020 - 08:14

iPhone 15 Pro


#6952 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2020 - 08:30

Wcięcie jest pod model X, nie XS. Różnica minimalna ale jest i jest przez to problem z założeniem etui. Wykończenie rantów też pozostawia wiele do życzenia. Kupiłem chyba tam gdzie Ty, jeśli dobrze pamietam

#6953 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 października 2020 - 09:19

https://drive.google...-NnD4QZM5FP-J36

Tak, to wygląda u mnie. Spasowanie idealne, zakłada się bardzo lekko i przyjemnie. Na pewno jest to wycięcie pod XS co do milimetra pasuje. Może przez przypadek zamówiłeś do X, albo się chinol pomylił i wysłał złe. Tak też się niestety zdarza.

Użytkownik Regiss edytował ten post 18 października 2020 - 09:35

iPhone 15 Pro


#6954 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2020 - 11:41

Chinol pisał trzy razy, że na pewno wysłał dobre ;)
Nie wiem czy to kwestia zdjęcia pod kątem, ale dla mnie oczko na tylni aparat nie jest symetryczne. Mniejsza o to. Ważne ze jesteś zadowolony, bo ja kompletnie nie i wróciłem do Caudabe.

#6955 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 października 2020 - 12:01

Jest symetryczne zapewniam :) Chińczyk pokpił sprawę i tyle.

iPhone 15 Pro


#6956 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 807 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 października 2020 - 22:54

Ja się już praktycznie zdecydowałem, że pójdę jednak w Pitakę (bo Latercase jest 'shipping this fall'). Zerknąłem też na Caudabe (pierwszy raz usłyszałem), ale zdecydowanie nie - mam teraz skórzanego Nomada i jednak denerwuje mnie, że wystaje przed ekran, więc często jak chcę kliknąć na przykład '1' na klawiaturze, palec mi nie włazi i wciska się '2'.
W sumie najmądrzej byłoby pewnie poczekać, aż telefony będą już na rynku, żeby te wszystkie firmy zrobiły etui dopasowane do 'prawdziwego', a nie na podstawie renderów/wymiarów/tych kawałków metalu, które pokazywali techniczni jutuberzy od pół roku. W sumie może dlatego Latercase jest 'this fall'... ;-)

Ale z drugiej strony zależy mi na ochronie plecków (NIGDY nie upuściłem telefonu, więc jestem raczej spokojny o ekran, a zresztą sprzęt jest do używania, a nie do patrzenia przez szybkę, to jak się zbije, so be it) od razu, więc chcę zamówić już teraz, żeby na 100% doszło przed.

I tym przydługim wstępem:
- Czy Pitaka jest ok? Nigdy nic od nich nie miałem.
- Czym się różni MagEZ od Air, oprócz grubości i 10 dolarów?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6957 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2020 - 04:30

Jeśli chodzi o grubość, wystawianie ponad obudowę itp to Caudabe i Nomad nie mają ze sobą nic wspólnego.
Mam oba i mam porównanie tylko oczywiście kwestia o którym etui Caudabe piszesz bo są trzy rodzaje

#6958 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 19 października 2020 - 06:22

- Czy Pitaka jest ok? Nigdy nic od nich nie miałem.
- Czym się różni MagEZ od Air, oprócz grubości i 10 dolarów?


Pitaka jak najbardziej ok, wykonanie i spasowanie na najwyższym poziomie. MagEz ma wbudowany magnes du uchwytów magnetycznych np. do, auta czy na biurko. Na stronie masz pełny asortyment. Jest przez to trochę cięższe.

iPhone 15 Pro


#6959 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 807 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 października 2020 - 09:56

No to zdecydowanie Air - nie mam uchwytów magnetycznych w aucie, bo nie prowadzę ;-)

@JacentyEsz: które Caudable masz i jak dużo mniej wystaje niż Nomad?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6960 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2020 - 11:16

@ftpd - mam dwa etui od nich.

 

Sheath - wystaje jakieś 0,5mm

Veil XT - nie wystaje w ogóle



#6961 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 21 października 2020 - 12:05

Hejo,

 

Polecicie mi jakiś fajne etui futerał na szybko? Iphone przychodzi za tydzień a zamierzam zacząć użytkować jak już będzie zabezpieczony więc pasuje już coś zamówić. Pozwolę sobie jeszcze przekopiować moje pytanie które zadałem w złym wątku.
Nie, na pytanie o szkło to to też jest 'zły wątek', jest do tego osobny. / ftpd

 

Edit: Nie dopisałem, chodzi o Iphone 12


Użytkownik grzesiolegolas edytował ten post 21 października 2020 - 12:11


#6962 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 807 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 12:11

Nie, bo musisz nam najpierw napisać, czego oczekujesz. Na przykład ma być grube i pancerne (Nomad), czy cieniutkie i w sumie chroniące tylko plecki (Pitaka/Latercase)? Jaki materiał chciałbyś najbardziej? Silikon, skórę, plastik, 'włókno węglowe'? Ma być samo etui, czy folio?

Słowem - za mało danych wejściowych. No i przeczytaj trochę tego wątku - może nie od razu 283 strony ;-), ale z 5 poprzednich, po najbardziej aktualne dane. Tam już będzie dość nazw producentów i modeli, żeby coś wybrać na początek.

Jakbyś zadał sobie trud przejrzenia wątku przed posłowaniem, mógłbyś na przykład wiedzieć, że ja polecam Nomada, ale teraz kupiłem Pitakę, a na przykład @JacentyEsz poleca Caudable. Ale po co, lepiej od razu walnąć 'NIECH KTOŚ' i czekać na gotowe.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6963 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 21 października 2020 - 12:18

Nie, bo musisz nam najpierw napisać, czego oczekujesz. Na przykład ma być grube i pancerne (Nomad), czy cieniutkie i w sumie chroniące tylko plecki (Pitaka/Latercase)? Jaki materiał chciałbyś najbardziej? Silikon, skórę, plastik, 'włókno węglowe'? Ma być samo etui, czy folio?

Słowem - za mało danych wejściowych. No i przeczytaj trochę tego wątku - może nie od razu 283 strony ;-), ale z 5 poprzednich, po najbardziej aktualne dane. Tam już będzie dość nazw producentów i modeli, żeby coś wybrać na początek.
 

W sumie bardzo chętnie bym jakieś specyfikacje preferowane podał tylko, że dotychczas miałem jedną komórke przez 5 lat (iphone SE) który był w jakimś zwykłym silikonowym etui. To sprawia, że przy takim wyborze szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia co by się nadawało. Więc może pod tym kątem coś polecicie co się nie będzie niszczyło od czyszczenia zelami antywirusowymi. 

Zaraz sobie przejrzę kilka stron rzeczywiście to moze coś mi wpadnie w oko :)


Użytkownik grzesiolegolas edytował ten post 21 października 2020 - 12:20


#6964 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 807 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 12:27

Nomad się nie zniszczy. To jedyne, z czym miałem do czynienia poza silikonowym od Apple. Nie sądzę, żeby carbon fiber od Pitaki miał się zniszczyć.


  • grzesiolegolas lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6965 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 października 2020 - 12:31

Witam! Zawsze miałem czarne telefony , zamierzam kupić białą 12. Mam pytanie czy gdy kupię również Etui dedykowane do 12 i do Mag Safe w kolorze białym to czy będzie się mocno brudzić? Czy takie etui jest w miarę wytrzymałe i biel będzie się trzymać?


iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#6966 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 21 października 2020 - 13:15

Nomad się nie zniszczy. To jedyne, z czym miałem do czynienia poza silikonowym od Apple. Nie sądzę, żeby carbon fiber od Pitaki miał się zniszczyć.

Przejrzałem sobię Nomada którego chwalisz i wygląda super. Na pewno będę się mega komfortowo czuł nosząc sprzęt w czymś takim. Wiadomo cena robi swoje, ale to nie problem. Pytanie czy nie przestraszę się wielkości telefonu razem z case po przesiadce z iphone SE :D Jesteś w stanie polecić jakieś miejsce gdzie mogę bezpiecznie zamówić jakiś case Nomada na iphone 12? Nie bardzo się orientuje w sklepach wysyłkowych oferujących gadżety dla telefonów. Dzięki :)



#6967 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 807 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 13:32

Ja kupowałem bezpośrednio z ich strony. Przyszło błyskawicznie, po jakichś 3-4 dniach.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6968 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 21 października 2020 - 14:09

Ja kupowałem bezpośrednio z ich strony. Przyszło błyskawicznie, po jakichś 3-4 dniach.

A osobiście używasz te zwykłe czy folio? Kwestia gustu pewnie i czy komuś przeszkadza ta skórzana nakładka w szybszym dostępie to telefonu. Mi się jednak podoba ta druga opcja i chyba folio wybiorę.



#6969 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 21 października 2020 - 14:38

Najnowsze moje przemyślenia i doświadczenia są takie, że jeśli chodzi o ochronę wyświetlacza to szczerze polecam szkło marki JCPAL a case to oryginalna skóra. Po przetrawieniu ceny za case i pousuwanie po jakiś czas okazuje się, że chwyt telefonu oraz jego nie ślizganie się jest bardzo dobre i dodatkowo taki case prezentuje się dość ładnie. Jeśli ktoś rozważa takie akcesoria to w/w szczerze polecam.

iPhone 11


#6970 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 807 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 17:11

A osobiście używasz te zwykłe czy folio?

 

TO (nie 'te') zwykłe. Nie lubię folio.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6971 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 21 października 2020 - 21:12

Zaciekawiły mnie jeszcze drewniane etui. Znalazłem te robione przez polską firmę bewood. Macie jakieś opinie na temat takiej drewnianej opcji? Bo wyglądają kapitalnie.



#6972 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 807 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 21:26

Nie słyszałem o takich.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6973 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 22 października 2020 - 06:26

Nie słyszałem o takich.

Przejrzałem wątek to kilka lat temu kilku użytkowników było zadowolonych z ich produktów. Widzę, że nawet na stronie  cdproject red są ich produkty z wizerunkiem wiedźmina. Swoja drogą rozmawiałem z supportem Nomada i nie bardzo polecają czyszczenie skóry żelami antywirusowymi. Wysuszają skórę więc bardziej trochę mydła i wody. Przejrzałem sobie też z Iptaki air case dla iphone 12 i również to fajna opcja. Na pewni lepiej by się nadawały do czyszczenia. Także mam dylemat, bardziej biznesowy styl i więcej dbania czyli skóra vs coś co mi się kojarzy z militariami czyli case od Iptaki lub zaszaleć i brać to drewno bo np https://bewood.pl/dr...ii1cu2l8gDGTiis wygląda super. Tylko tu jeszcze musiałbym się dowiedzieć czy nie skończy się tylko na szpanie a drewno to słaba ochrona telefonu. Ceny wszystkiego w miarę podobnie i z dostępnością nie ma problemów więc mam czas :)

 

Edit: Jeszcze na stronie Iptaka ma zaznaczone, że mimo tych samych rozmiarów 12 różni sie minimalnie od 12 pro więc wybiera się case dla jednego lub drugiego modelu. Przy tych drewnianych od goodwood nie ma takiej opcji i jest jeden wspólny case dla 12 i pro.


Użytkownik grzesiolegolas edytował ten post 22 października 2020 - 06:33


#6974 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 22 października 2020 - 09:34

Ja kiedyś miałem takie drewniane od bewood, ale to było dawno temu, w czasach iPhone’a 5s. Było w miarę OK. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6975 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 807 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2020 - 10:11

Do mnie dziś przychodzi Pitaka Air Case do 12 Mini. Mam nadzieję, że będzie spoko.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)