Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lekceważenie Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#101 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 03 października 2007 - 20:21

Heh a mi przychodzi na myśl emacas vs vi ;p @Krzycho.sun.mac ale z ciebie archeolog ;p A tak swoją droga , możesz mi przybliżyć platformę Sun ? Myslałem , że na wszystkich sun'ach są solarisy . Na jakiej to jest architekturze ?

#102 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 października 2007 - 20:24

Sprawa jest prosta. Ten kto pisze że Maci są do kitu, nigdy nie miał Maca. A ten kto pisze że PieCe są dziadowskie.... miał PieCa :). Ja uważam, że i tak najlepsze kompy to robiło Atari (tylko mnie tu nie opluwać znowu, co to ja wypisuję
.......
Z "dawnych wojen" to na myśl przychodzą mi te pomiędzy użytkownikami Atari i Commodore (800XL vs C64 albo 1040ST vs Amiga).


Jako stary komodorowiec powiem tak: Fak Ju!! :D
A tak na powaznie:w sumie racja z tym ze kto pisze ze Mac jest do kitu itd itd. Jest troche gorzej w porownaniu ze starym Apple, ale i tak lepiej niz w swiecie windowsa....

#103 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 03 października 2007 - 21:26

tylko nie probuj mi wciskac za atari stonka bylo lepsze od a500 ;) widzialem ostatnio Lotusa III na STonke, z fotela spadłem :D jeszcze gorsze niż na PC!

#104 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 05 października 2007 - 16:54

http://www.utx.pl/to...book-vt2624.htm ;)

#105 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 05 października 2007 - 18:35

Lol XD. Na tamtym forum nikt nie wie o co chodzi. Wszyscy mówią że kiepskie itp., a sami nie mieli :E

#106 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 października 2007 - 18:45

nie mówią, że kiepskie mówią tylko (i mają rację IMO) że jeżeli chce Windowsa, to niech się zainteresuje czymś innym IMO to bezsens kupować Maka żeby postawić na nim windę - przecież w cenie komputera jest zarówno OS X jak i iLife - po co za to płacić jak się nie używa?

#107 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 05 października 2007 - 18:57

młodzi ludzi najczęściej mówią za dużo polacy też młodzi+polacy=komentarze w media markcie Kiedyś się tym przejmowałem, że kolega powiedział: macintosh?-no future :P

#108 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 05 października 2007 - 19:26

Mój gość z informatyki przepowiedział 2 lata temu, że maki nie mają przyszłości. W ciągu roku wycofają komputery i zaczną sprzedawać same iPody. Po wprowadzeniu procesorów intela stwiedził, że PPC były lepsze i, że żaden intel im nie dorówna...

#109 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 05 października 2007 - 19:55

Mój gość z informatyki przepowiedział 2 lata temu, że maki nie mają przyszłości. W ciągu roku wycofają komputery i zaczną sprzedawać same iPody. Po wprowadzeniu procesorów intela stwiedził, że PPC były lepsze i, że żaden intel im nie dorówna...


Czym tu sie dziwić jak większość informatyków ma klapki na oczach bo ich uczono na windzie.

#110 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 05 października 2007 - 20:24

Ostatnio stoję sobie w MM przy pecetach i słyszę: -.... -Jaki fajny PC! -Kochanie! Ale na niego nie ma MAC OS X! Do niego jest słaby soft i wszystko się sypie... -.... No to ja od razu podleciałem bronić honoru mojego kochanego PC i im wytłumaczyłem jak to jest na Windowsie , o kompatybilności z iTVP , o grach i lekko im było głupio że tak po nim pojechali a nic nie wiedzieli , było miło i w ogóle ... Siedzę tam dalej i znów ktoś przychodzi i : -Patrz to ten PC o którym ci mówiłem ! -E ale tu jest ten śmieszny Windows Vista . -A co ci w nim przeszkadza ? -Wole mieć jakiś dopracowany i porządny system jak MAC OS X Leopard czy ostatecznie Tiger , a nie jakieś dziwne amerykańskie eksperymenty .... -No wiesz teraz możesz mieć na nim również MAC OS X (nielegalnie) -No i o to chodziło , czyli nie muszę używać tego gówna ? ( tu chodzi o Windows. ) ... Ręce opadają... Windows gównem... Ludzie w ogóle nie znają się na PC'tach i Windowsie, są zaślepieni przez Apple...
  • Wicko lubi to

#111 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 05 października 2007 - 20:38

Haha, popieram, Patrykw :) Doskonale to pokazałeś ;) Roberto: Nie taki znowu bezsens. Nie ma drugiego takiego peceta o wyglądzie i ogólnie cechach Maka. Nie potrzeba OS X zeby MacBook byl mobilny i elegancki ;)

#112 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 05 października 2007 - 20:42



#113 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 05 października 2007 - 20:46

Fakt vista to odpadek ... dlaczego ? Xp , tigger staruje po parunastu sekundach i już , działa wyśmienicie , a vista dłuuugo się włancza nie jest stabilna , może to wina sprzętu , ale przecież soft się robi pod sprzęt a nie na odwrót ;p Może po 1sp będzie lepiej , jednak nie spotkałem się ,jeszcze ,żeby ktoś chwalił os x ;p A naprawdę podoba mi się vista tylko ta prędkośc , stabilność i kompatybilność , a raczej kompatybilność programów do niego ;p

#114 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 października 2007 - 20:49

nie no jeżeli ktoś chce kupić maka tylko dla szpanowania jabłkiem i dlatego że mu się wizualnie podoba to i tak jest to dla mnie bezsens. Największą zaletą Maków jest IMO właśnie OS X

#115 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 05 października 2007 - 21:27

zgadzam się, OSX to największa zaleta

#116 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 05 października 2007 - 22:13

Czy lekceważenie Apple to grzech ciężki czy tylko taki malutki pospolity? Nazwa tematu wskazuje na to że niektórym potrzebna jest pomoc psychologa. Skąd ludzie mają wiedzieć cokolwiek o tych komputerach? W szkole o nich nie uczą, u znajomych też ciężko zobaczyć taki sprzęt bo korzysta z niego mniej niż 1% polskich użytkowników komputerów...

#117 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 05 października 2007 - 23:32

co nie znaczy, że powinno się rzucać idiotyczne komentarze, aby pochwalić cię przed swoją dziewczyną ,,wiedzą informatyczną". Czasem lepiej jest przemilczeć niż chwalić się wysokim poziomem ignorancji...

#118 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 października 2007 - 00:59

A ja śmiało mógłbym używać Visty zamiast Tigera, który do momentu, w którym mogę go używać ładuje się półtorej minuty, a wszystko przez pofragmentowany dysk. Wszelkie porównania na Youtube to używana Vista vs nowiutki Mac OS X, czyli porównania niesprawiedliwe. Wracając do lekceważenia Apple - skąd takie przejęcie? "Pobiegłeś ratować"? omg.. Ja bym to po prostu przemilczał i pozwolił im odejść w swojej błogiej niewiedzy. A jakby mi ktoś zaczął tłumaczyć coś, bo podsłuchał moją rozmowę uznałbym go za zwykłego, namolnego kretyna i kazał odejść ;)

#119 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 października 2007 - 08:00

1,5 min to dużo? nie przesadzasz trochę? XP potrafił się włączać 10x dłużej no i podobno vista nie ma już tego xpkowego buga, czyli nie zwalnia w miarę użytkowania, więc nie widzę niesprawiedliwości (naprawdę myślisz, że ktoś znowu na świeżo instalował system, żeby pokazać jaki jest szybki?) mój mini i tak włącza się szybciej niż laptop mojej siostry z vistą

#120 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2007 - 09:36

Do trzymania porządku na dysku wystarczy Disk Utility w tandemie z AppleJack, dodatkowo przydaje się Onyx. I starczy. Moj 5-letni G5 Dual 2Ghz uruchamia się 35 sekund, a to przecież nie najnowszy MB albo MacPro. Kwestia dbania o system. O Windows tak samo trzeba dbać. Niestety windowsowa defragmentacja kaszani dane dlatego nikt tego nie robi, w efekcie mając coraz bardziej zaśmiecony system. Może Vista faktycznie nie zwalnia w miarę działania ale tak samo i OS X, dopóki jeden albo drugi nie potrzebuje zwiększonej pomocy dysku i pliku wymiany. Tak czy siak nie ma systemu, którego system plików sam by się oczyszczał bo to spowodowało by jeszcze wolniejsze działanie. Taka opcja musiała by bez przerwy śledzić co się dzieje na dysku a to, jak wiadomo zróżnych Windowsowych rozwiązań, zamula system.

#121 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 października 2007 - 10:32

(naprawdę myślisz, że ktoś znowu na świeżo instalował system, żeby pokazać jaki jest szybki?)

Nie, po prostu kupił Maka i się podekscytował jak to on szybko się włączał zapominając jak szybko włącza się Vista po instalacji ;)
A 1,5 minuty - oczywiście, że dużo ;)
Masz rację, że XP też potrafi się długo włączać jeżeli jest strasznie zawalony przez jakieś adware, wirusy itp, ale na Makach tego nie ma, a mimo wszystko mój Tiger nie działa wystarczająco szybko. Ale wszystko, jak już powiedziałem, przez mój pofragmentowany dysk ;)

Witos: No jak widać na zrzucie - nie starczy ;)

Znowu schdozimy na temat mojego Tigera, nie róbmy tego :<

#122 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 października 2007 - 11:07

no dobra, mi miniak odpala się w pełni po jakiś 40s ;] 1,5min to ponad 2x dłużej ale IMO to i tak w sumie mało (no ale moim poprzednim komputerem był stary PC - po nim wszystko jest dla mnie błyskawicą ;]) a win faktycznie zwalnia przez te wszystkie antywirusy, a XP i przez samo użytkowanie, jeżeli się odpowiednio o niego nie dba, ale to nie zmienia faktu że vista na laptopie mojej siostry włącza się nieporównywalnie dłużej ;]

#123 swistak

swistak
  • 235 postów

Napisano 06 października 2007 - 12:17

hmm... Ja nie widze zasadniczej roznicy w szybkosci uruchamiania macos X i vista W MBP mam polrocznego Tigera, 87% dysku zapchane zdjeciami, czas uruchamiania okolo minuty, 2GB ram i generalnie wszystkie podstawowe bajery sa, zero maintenance winde xp odpalam na athlonie 64 2.6ghz, 1GB ram i uruchamia sie okolo minuty, z tym ze bez zadnych antywirusow, dodatkowych firewalli etc. Z drugiej strony jesli chodzi o obrobke zdjec w lightroom, czy photoshopie to odkad wyszlo PS CS3 to mak miecie peceta, nawet porownujac do podobnych windowsowych konfigow. Zreszta natywne CS3 jest jednym z powodow dla ktorych z powrotem kupilem sobie maka :)

#124 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 06 października 2007 - 16:12

Narzekanie na wszystko jest takie... polskie ;) Najpierw "Bo nie x86(nie można windowsa zainstalować)" potem "PPC jest i tak lepsze". Również sprawa z ż/ź jest podobna: "Ja chce jak w windowsie", a jak zmienią, to "oleją 10 tys użytkowników". I jak zrobić, by pasowało wszystkim? ==EDIT== Przyszło mi do głowy jeszcze 1 przykład: Na windowsa marudzą, bo się wiesza, szatan i w ogóle. A jak OSX, to nie "bo to nie windows"... Wstyd! (oczywiście nie wszyscy)

#125 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 06 października 2007 - 17:52

A jakby mi ktoś zaczął tłumaczyć coś, bo podsłuchał moją rozmowę uznałbym go za zwykłego, namolnego kretyna i kazał odejść ;)


ale z Ciebie macho




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych