Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zasilacz Magsafe - odwieczne pytanie : oryginał czy zamiennik?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#76 przemo.

przemo.
  • 6 postów

Napisano 25 stycznia 2017 - 15:47

Witam,

zastanawiam się czy to na pewno jest oryginał ? Według opisu tak ...

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5874622730



#77 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 30 stycznia 2017 - 23:36

Te zasilacze nawet nie leżały obok oryginalnych Apple.

Jak chcesz kupić zasilacz taniej niż oryginał w autoryzowanym sklepie to szukaj dobrego zamiennika (pod którym podpisuje się jakiś znany producent, dobrze ubezpieczony na okoliczność ew. przypadkowych zniszczeń wyrządzonych przez produkt).

 

Ale jak już chcesz koniecznie kupować podróbki (czyli tzw. brand new, like original, with customized logo) czyli z logo Apple użytym wg Twojego życzenia, to przynajmniej nie przepłacaj u sprzedawców wprowadzających w błąd, tylko np. kup bezpośrednio od Chińczyka:
https://pl.aliexpres...2660924905.html


Użytkownik bee3 edytował ten post 30 stycznia 2017 - 23:37

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#78 dawidm86

dawidm86
  • 21 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 00:12

Ostatnio kupiłem w dawnym Agito za ok. 150zł zamiast 400zł do MBP13" retina late 2012. Różnica jednak taka w stosunku do nowego, że zasilacz jest bez wtyczki do kontaktu (czyli bez końcówki z bolcami lub bez kabla z wtyczką). Ale jak ma się jeden zasilacz oryginalnie z macbookiem to tam były dwie końcówki (przynajmniej w starszych macbookach - nie wiem jak teraz) więc spokojnie kabel z wtyczką z jednym zasilaczem a wtyczka z bolcami z drugim zasilaczem.



#79 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwietnia 2017 - 17:43

Napiszcie proszę jak wygląda sytuacja  ładowania rMBP 13" Early 2015 oryginalnym zasilaczem Magsafe 2 85-watowym? Powiedzmy, że zasilacz 60W jest zupełnie niesprawn,y a że posiadam oryginalny Magsafe 2 85W to czy mogę go wykorzystywać do ładowania mojej 13-ki, czy taki mocarz mu nie zaszkodzi.


rMBP 13" Early 2015

iPhone 7


#80 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 18:01

Z tego co wiem to można, ale niech ktoś bardziej obeznany się wypowie :)



#81 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 kwietnia 2017 - 18:07

Jeśli to oryginalny zasilacz to oczywiście można. Apple specjalnie ten zasilacz 85W zrobiło tak aby nadawał się do ładowania także mniejszych komputerów.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#82 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwietnia 2017 - 19:20

Genialnie,  a już miałem szukać jakiegoś używanego oryginała Magsafe 2 60W co jak wiadomo jest loterią ;)


rMBP 13" Early 2015

iPhone 7


#83 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 08 kwietnia 2017 - 22:04

Kupiłem kiedyś na allegro ,,oryginalny" używany zasilacz MagSafe 1 60W. Na zasilaczu niby jabłuszko jest, dane itp., ale kabelek był wymieniany bo jest nowy i Macbook wykrywa go jako 85W - zdarzyło mi się, że wieczorem Mac w ogóle na niego nie reagował, a rano tak - zaprzestałem go używać. Można gdzieś dostać kabelek przystosowany do 60W? Może spróbować go otworzyć i podesłać tu zdjęcie czy aby na pewno ma oryginalne ,,wnętrzności" i czy warto wymieniać kabelek.

 

Może to głupie pytanie, ale czy do takiego zasilacza, który fabrycznie miał MagSafe 1, można wlutować kabelek MagSafe 2? Widziałem adaptery 1->2, więc tak mi się nasunęła taka myśl. Nie mam już sprzętu z wejściem 1, a szkoda żeby się marnował jeżeli ma oryginalne wnętrze.



#84 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 09 kwietnia 2017 - 21:38

to nie kabelek decyduje o tym jaki prąd podaje zasilacz, o tym decyduje elektronika zasilacza, prawdopodobnie masz

nieoryginalny zasilacz, napisz kto jest producentem zasilacza (liteon, samsung, delta electronics...)



#85 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 09 kwietnia 2017 - 22:02

to nie kabelek decyduje o tym jaki prąd podaje zasilacz, o tym decyduje elektronika zasilacza, prawdopodobnie masz

nieoryginalny zasilacz, napisz kto jest producentem zasilacza (liteon, samsung, delta electronics...)

"Niestety" - kabelek również odpowiada za prawidłowy proces ładowania komputera.
Zasilacz nawet z oryginalną elektroniką, ale z przerabianym kablem - nie jest już produktem oryginalnym.


  • tumpio lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#86 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 10 kwietnia 2017 - 06:56

Producent zasilacza Dongguan Samsung Micro-Electronics. Ile powinien ważyć taki zasilacz?



#87 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwietnia 2017 - 08:45

Producent zasilacza Dongguan Samsung Micro-Electronics. Ile powinien ważyć taki zasilacz?

 

Powiem tak - na dzień dzisiejszy jest tyle podrób, że nawet mojemu technikowi specjalizującemu się w zasilaczach jest bardzo ciężko rozpoznać oryginał od podróby. Dzieje się to, bo podróbki mają oryginalne obudowy, oryginalne werki zaś cały problem tkwi w samym połączeniu zasilacza z komputerem. Często naprawiony zasilacz idzie na testy i dopiero na przyrządach okazuje się, że to podróba. Waga zasilacza więc nic Ci nie da, bo prawdopodobnie masz elektronikę oryginalną, zaś sam kabel jest podróbką, co daje brak komunikacji a przez to brak wszelkich zabezpieczeń. Niestety taki zasilacz (mimo oryginalnej elektroniki) równy jest zwykłemu zamiennikowi.

 

 To samo dzieje się niestety, gdy zostanie wymieniony w oryginale cały kabel, nie zaś naprawiona oryginalna końcówka magsafe. Taki oryginał niestety staje się zamiennikiem. Jak zwykle u Apple - diabeł tkwi w szczegółach...


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#88 Dustie

Dustie
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwietnia 2017 - 18:10

Pracowałem właśnie na 2 Macach (zasilacze 85W) na przemian i coś mnie dziwnie zaczęło pod palcami "obcierać" przy po przekładaniu dłoni z jednego Maca na drugi... a przytrzymując na pierwszym (podpiętym do zasilacza, który się uszkodził) na gładziku przez dłuższą chwilę zacząłem czuć lekkie mrowienie, a skądś to znam... Obejrzałem zasilacz i faktycznie - kabel pękł w jednym miejscu, widać srebrne nity. Po dłuższych oględzinach widzę na obudowie kostki dziwne miejscowe uwypuklenie (ok. 1 cm), którego wierzch jest jakby chropowaty/gąbczasy, tak jakby od środka coś rozpierało, wygląda to niepokojąco...

 

Nie mam 100% pewności, że zasilacze są oryginalne, bo sprzęt jest po kimś, służy mi do pracy, a wcześniej moim poprzednikom. Komputery dość stare, kilkuletnie, zasilacze chyba też - na pewno są już pozaklejane czarną taśmą izolacyjną (a ten o którym piszę chyba ma jakąś gumą naciągniętą nawet...) przy wtyczce i przy kostce, czyli tam, gdzie najszybciej kable pękają. Wiedziałem, że kable Apple mają fatalną jakość i nie można ich zaginać, bo właśnie taki jest rezultat, ale widzę, że nawet cackanie się z nimi nie pomoże i prędzej czy później izolacja pęka... 

 

Pytanie czy można to jakoś naprawić, tj. kabel?

 

Czy po prostu zakleić to pęknięcie taśmą izolacyjną, pomoże?

 

Z drugiej strony zważywszy na to uwypuklenie na obudowie kostki, pewnie lepiej nie ryzykować...

 

Pracuję teraz na drugim Macu i zasilaczu 85W, jeśli ten padnie to czeka mnie zakup... 400 PLN to naprawdę duży wydatek, choć tutaj widzę nawet za 350 PLN, w Morele nawet 330 PLN: http://www.ceneo.pl/9443814

 

Mam zamiar też udać się do użytkownika powyżej, bo po lekturze wątku myślę, że chyba wie co robi  :) 

(może przy okazji coś poradzi na fabryczną wadę chipu na płycie głównej, który powoduje resetowanie się tego wysłużonego MacBooka Pro mid-2010 przy przełączaniu karty graficznej)

 

Wcześniej myślałem o zakupie zamiennika, ale po tej lekturze wnioskuję, że zdecydowanie lepiej sobie to darować, bo komputery służą mi do pracy.



#89 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 10 kwietnia 2017 - 20:07

Producent zasilacza Dongguan Samsung Micro-Electronics. Ile powinien ważyć taki zasilacz?

czyli podróba, jak dla mnie do KOSZAlina z nim,

szkoda komputera na takie coś


... podróbki mają oryginalne obudowy...

skąd producenci podróbek biorą oryginalne obudowy?



#90 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwietnia 2017 - 21:01

Producent zasilacza Dongguan Samsung Micro-Electronics. Ile powinien ważyć taki zasilacz?

czyli podróba, jak dla mnie do KOSZAlina z nim,
szkoda komputera na takie coś


Akurat to producent zasilaczy ;), podobnie jak LiteOn - choć oczywiście o niczym to nie świadczy (vide mój post wyżej)
 

skąd producenci podróbek biorą oryginalne obudowy?


Tego nie wiem - z uszkodzonych, podrabiają.... grunt, że są nie do rozpoznania ...
 

(...)Pytanie czy można to jakoś naprawić, tj. kabel?(...)


Kabel oczywiście można wymienić - ważna jest sama końcówka magsafe. Trzeba ją przelutować na nowy kabel.
 

Mam zamiar też udać się do użytkownika powyżej, bo po lekturze wątku myślę, że chyba wie co robi  :) 
(może przy okazji coś poradzi na fabryczną wadę chipu na płycie głównej, który powoduje resetowanie się tego wysłużonego MacBooka Pro mid-2010 przy przełączaniu karty graficznej)


Zapraszam - zasilacze naprawiamy bez problemów a i na drugą bolączkę znajdzie się lekarstwo ;) 
 

Wcześniej myślałem o zakupie zamiennika, ale po tej lekturze wnioskuję, że zdecydowanie lepiej sobie to darować, bo komputery służą mi do pracy.


I to bardzo dobry pomysł...
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#91 Dustie

Dustie
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwietnia 2017 - 21:23

W moim przypadku (w obydwu właściwie) same końcówki wydają się być OK, choć przy końcówce Magsafe i przy wejściu kabla do kostki założone są na kablu jakieś czarne "otuliny" z tworzywa, jakby z gumy? Na początku myślałem, że to bardzo ciasno zbita taśma izolująca (bo na drugim zasilaczu jest w tych samych miejscach), ale teraz widzę, że to 1 element, którego nie da się odkleić ani odwinąć... Tak jakby ktoś to nałożył na kabel, a to byłoby niemożliwe bez odcinania go, więc możliwe, że ten zasilacz już był naprawiany. Sam nie będę przy tym dłubać, pojadę do naprawy, tam zrobią autopsję :) (jakie są to koszta, tak orientacyjnie? Nie widzę na stronie żadnych takich informacji)

 

Jeszcze tylko jedno mnie zastanawia, czy faktycznie możliwe jest takie przebijanie prądu z zasilacza, kabla, po obudowie komputera? Jedno pęknięcie izolacji i czuję mrowienie dotykając touchpad? :-/



#92 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwietnia 2017 - 21:28

Prawdopodobnie stosujesz tzw. krótką wtyczkę (bezpośrednio do gniazdka). Zwykle mrowienie ustaje po uziemieniu zasilacza.

Cena naprawy ok 100 zł, a czy był wymieniany kabel, pokażą przyrządy pomiarowe - praktycznie od ręki :)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#93 Dustie

Dustie
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwietnia 2017 - 22:14

Cena przystępna, akurat w tym przypadku pewnie wystarczy wrodzony przyrząd pomiarowy tj. oczy, aby pokazać czy był naprawiany czy nie :) Po rozbrojeniu "izolacji" na końcach kabla pewnie wszystko będzie widać. Ta otulina wygląda tak, jakby ktoś ją nałożył i zgrzał, albo właśnie założył na odcięty kabel... Może to właśnie rezultat wcześniejszej wymiany kabla.

 

Akurat ten zasilacz ma podłączony kabel z wtyczką z uziemieniem (otwór na bolec) i mimo to coś z tym mrowieniem ewidentnie się działo. Niby subtelnie, ale gdybym nic nie poczuł to nawet nie zacząłbym przyglądać się zasilaczowi w poszukiwaniu jakiegoś pęknięcia na kablu. Te komputery (zasilacze pewnie też) są dość przechodzone, to kilkuletnie modele używane jako narzędzie pracy, często zabierane w transport, podróż, więc spodziewam się, że różne rzeczy mogą się dziać.



#94 meten

meten
  • 2 postów

Napisano 25 kwietnia 2017 - 17:13

Hej wszystkim

 

Popsuł mi się tydzień temu zasilacz oryginalny apple magsafe 2 85w produkcji LITEON ( królik przegryzł kabel ) Postanowiłem kupić oryginalny z allegro za 200 zł ( wersja bulk bez kabla ) Podłączyłem go wieczorem i następnego dnia zwróciłem. Zasilacz wyglądał jak oryginalny - świetnie wykonany niestety wg mnie to podróbka. Producentem była firma DELTA ELECTRONICS.  Dwie rzeczy go zdradziły mianowicie:

 

- waga: oryginał około 300 gram natomiast ten z allegro około 260gram 

- druga rzecz ( po niej chyba najłatwiej poznać ) w oryginalne kolorowa dioda w złączu magnetycznym po podpięciu do komputera zapala się dopiero po krótkiej chwili nie od razu - w zasilaczu z allegro zapala się od razu

 

Aktualnie mam nowy z mediamarkt z pudełka i  wszystko jest jak w starym czyli waga oraz zapalanie się diody złącza magsafe2 po chwili. W macbook air mojej żony magsafe 2 45w firmy LITEON dioda po podłączeniu również zapala się z opóźnieniem.

 

Jako ciekawostka dodam, że w tej podróbie z allegro dioda również zmienia kolory w zależności od stopnia naładowania.

 

Resumując - zasilacz z allegro za 200 zł to podróbka - zachowuje się inaczej niż oryginał oraz ma inną wagę

(porównane z zasilaczem oryginalnym dostarczonym razem z nowym komputerem - zepsutym 85w, oryginalnym nowym 85w zakupionym z pewnego źródła oraz używanym oryginalnym dostarczonym do nowego komputera 45w)

 

Pozdrawiam !


Dodam jeszcze jedno - zasilacz apple magsafe2 45w ładuje niewłączonego macbooka pro 15 retina ale strasznie się przy tym nagrzewa. Z powodu nagrzewania odłączyłem go w połowie naładowania i nie polecam tego robić innym właśnie z uwagi na mocne nagrzewanie :)



#95 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 29 kwietnia 2017 - 23:40

...

Popsuł mi się tydzień temu zasilacz oryginalny apple magsafe 2 85w produkcji LITEON ( królik przegryzł kabel ) Postanowiłem kupić oryginalny z allegro za 200 zł ( wersja bulk bez kabla ) Podłączyłem go wieczorem i następnego dnia zwróciłem. Zasilacz wyglądał jak oryginalny - świetnie wykonany niestety wg mnie to podróbka. Producentem była firma DELTA ELECTRONICS.  Dwie rzeczy go zdradziły mianowicie:

 

- waga: oryginał około 300 gram natomiast ten z allegro około 260gram 

- druga rzecz ( po niej chyba najłatwiej poznać ) w oryginalne kolorowa dioda w złączu magnetycznym po podpięciu do komputera zapala się dopiero po krótkiej chwili nie od razu - w zasilaczu z allegro zapala się od razu

 

...

Podróbkę sprzedawaną jako produkt "nowy, oryginalny" można było z wysokim (bliskim 100%) prawdopodobieństwem rozpoznać znacznie wcześniej (przed zakupem): wersja bulk (w szarym pudełku lub bez pudełka) zasilacza, oferowana przez sprzedawcę niebędącym autoryzowanym serwisem Apple, za pół ceny, na Allegro - mówią same za siebie.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#96 kudlaty499

kudlaty499
  • 4 postów

Napisano 16 grudnia 2017 - 20:10

Mam zamiennik do pro 85W a na raporcie zasilania pokazuje taki wynik,czy na oryginale nie ma takich rozbieżności?

Załączone pliki



#97 DEPECH

DEPECH
  • 5 postów

Napisano 03 stycznia 2018 - 14:05

Witam 

 

Odkopuje temat nie tak stary ale ;)

 

Potrzebuje zasilacz do MBA i znalazłem https://4kom.pl/product-pol-27572-Zasilacz-Apple-MacBook-MagSafe-2-45W-Typ-T-A1436.html

Cena jakoś nie przemawia ze to oryginał. Ktoś coś podpowie brać czy odpuścić ? Mozer ktos kupował w 4kom



#98 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 stycznia 2018 - 10:15

 

Potrzebuje zasilacz do MBA i znalazłem https://4kom.pl/prod...yp-T-A1436.html

Cena jakoś nie przemawia ze to oryginał. Ktoś coś podpowie brać czy odpuścić ? ...

Jeżeli potrzebujesz oryginału to oczywiście: odpuścić tę podróbkę.
Ale jeżeli dopuszczasz zasilacze innych firm, to w tej cenie można już kupić dobre zamienniki (nie mylić z podróbkami) - pod którymi ktoś się podpisuje i bierze odpowiedzialność (również materialną) za wyrządzone przez wadliwy produkt szkody. Zdecydowanie nie należy kupować podróbek, a na dodatek od sprzedawców którzy składają fałszywe oświadczenia .


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#99 DEPECH

DEPECH
  • 5 postów

Napisano 06 stycznia 2018 - 13:51

Ok to ktorych firm zamienniki sa dobre i polecasz ?

#100 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 stycznia 2018 - 22:26

Ok to ktorych firm zamienniki sa dobre i polecasz ?

W przypadku tak wrażliwej (zwłaszcza jeżeli chodzi o bezpieczeństwo użytkownika i niezawodność działania urządzeń) dyscypliny jak: zasilanie (zasilacze, baterie) polecam oryginały i konsekwentnie przestrzegam przed podróbkami (zwłaszcza w przypadku zasilaczy i baterii - to są naprawdę niebezpieczne produkty) .
Kupując zamiennik oczywiście możesz trafić na lepszy lub gorszy, ale przynajmniej wiesz co kupujesz i do jakiego producenta składać ew. roszczenia odszkodowawcze za produkt który może wyrządzić Ci szkodę. Kupując podróbki (licząc naiwnie, że za pół ceny kupisz oryginalny produkt od firmy nie mającej nic wspólnego z producentem) kupujesz ryzyko na własne życzenie.


  • winmaciek lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych