Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zasilacz Magsafe - odwieczne pytanie : oryginał czy zamiennik?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#26 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 23 maja 2013 - 18:14

To ja się dołączę. Oryginalny zasilacz od macbooka strzelił podobno i wyzionął ducha. Kupiłem zamiennik magsafe 60W za 159 na WGE przy GUS Warszawa. Wiedziałem, że cena niższa od oryginału a laptop nie wart większych pieniędzy. Po pierwszym dniu jakby przestał działać może się nagrzał za bardzo, raz działał raz nie i pomyślałem, że nie ma rady i wymiana. Po 2 dniach poszedłem do tego "sklepu" a właściwie klitki i pan mnie informuje, że on tylko sprzedaje a ja mam sobie sam do serwisu wysłać (Wrocław). Ani wymiana, ani zwrot. Zacząłem się zastanawiać czy nie kupić po prostu oryginału, a to wrzucić do kosza, ale wtedy przeczytałem instrukcję na pudełku: "Najpierw podłącz do laptopa a potem włóż wtyczkę do gniazdka sieciowego. Odłączaj w odwrotnej kolejności". Zawsze podłączam odwrotnie każdy sprzęt, bo jak coś strzel to laptop będzie cały. Nie wiem jak to się stało ale zadziałało. Jak podłączam odwrotnie to czasem działa, czasem nie. Może komuś się przyda zanim wyśle taki super sprzęt do serwisu po nic.

#27 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 maja 2013 - 18:22

Dziwi mnie tylko w jaki sposób mikeoprocesor steruje zasilaczem przy pomocy dwóch przewodów zasilajacych. Może to też dowodzić tego że jeśli montują te mikroprocesory w nie orginalnych kablach za 60 zł to i w całych zasilaczach pewnie też.
Poczytaj troche o One Wire1-Wire – Wikipedia, wolna encyklopedia Ja wolałem naprawić stary zasilacz,niż kupić chiński badziew i modlić się żeby lapek nie padł przypadkiem.


#28 Kafer72

Kafer72
  • 2 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 maja 2013 - 19:41

Witam, do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem Macbooka jednak ostatnio wtyczka Magsafe uległa uszkodzeniu, oderwała mi się magnetyczna końcówka z wtyczki, która łączy się z komputerem i nie mogę w pełni cieszyć się z korzystania z mojego laptopa. Proszę o poradę co mam robić bardziej doświadczonych użytkowników. Rozważam zakup zasilacza z tej aukcji: [url=http://allegro.pl/s-oryginalny-zasilacz-apple-macbook-13-60wat-l-typ-i3275308978.html]S ORYGINALNY zasilacz APPLE MacBOOK 13 60WAT L-typ (3275308978) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url] ale czytając wcześniejsze wpisy zastanawiam się nad jego oryginalnością, proszę o ocenę. Słyszałem, że jest opcja wymiany samej końcówki, która również jest dostępna na Allegro: [url=http://allegro.pl/a-kabel-wtyk-koncowka-magsafe-apple-l-boczny-i3272957644.html]A KABEL WTYK KOŃCÓWKA MAGSAFE APPLE L boczny (3272957644) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url] tylko nie wiem ile to operacja jest warta. Proszę o pomoc.
P.S Jestem studentem i interesuje mnie możliwie jak najmniej kosztowna wymiana, oczywiście mająca sens.

#29 prot

prot
  • 5 postów

Napisano 11 czerwca 2013 - 14:51

[url=http://allegro.pl/oryginalny-zasilacz-apple-magsafe-85w-jak-nowy-i3312798769.html]ORYGINALNY zasilacz Apple Magsafe 85W jak nowy! (3312798769) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]

oryginalny.... czy nie :D

#30 t-rex

t-rex
  • 1 postów

Napisano 12 lipca 2013 - 13:19

Hej,

Co sądzicie o tym zasilaczu? [url=http://allegro.pl/zasilacz-apple-magsafe-60w-nowy-macbook-oryginal-i3360223356.html]Zasilacz Apple MagSafe 60W Nowy MacBook ORYGINAŁ (3360223356) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url]
200 sztuk, cena niska, jabłko jest, ale oznaczenia (przedostatnie zdjęcie) inne niż na moim oryginalne. Cuda się zdarzają?

#31 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2013 - 16:26

Virgin ma rację - cudów nie ma. Nie istnieje nowy zasilacz w cenie 30% ceny oryginału. Aby udowodnić to kupiliśmy jeden "oryginalny" zasilacz z jabłuszkiem, nr. seryjnym - nowy zafoliowany - po prostu bajka. Cena jaką zapłaciliśmy to 149 zł netto.

1. Wstępne oględziny - kiepsko spasowany plastik, widoczne szczeliny wzbudziły nasze podejrzenia. Niestety potwierdziło je rozłożenie zasilacza.

caly.jpg

obudowa.jpg

2. Elektronika - tu nie ma do czego się przyczepić. Oryginalny werk Delta Elektronics, z mikroprocesorem - zachowuje się jak oryginalny. Płyta używana, ładnie oczyszczona.

plyta.jpg

procesor.jpg

Kabel połączeniowy - klasyczna chińska podróbka, połączony do odciętych oryginalnych końcówek ( nie do płyty :-) )

kabel.jpg

Ekran z widocznymi śladami używania.

oslona.jpg

Reasumując - słabej jakości refurb sprzedawany jako nowy - stąd cena. Zaletą jest tylko oryginalna elektronika. Jak zachowa się pod obciążeniem - czas pokaże. Nie pytajcie więc czy ten to oryginał czy nie - każdy jest na swój sposób oryginalny - tylko czasem bardziej - czasem mniej. Chcecie kupić nowy 100% oryginalny - kupujcie u reseller`ów.

Sprawdziliśmy na rozładowanej baterii - przy pełnej mocy (3,5A) kabel nagrzewa się. Jest to spowodowane za małym przekrojem kabli (zamiennik ma 0,4 - oryginał 0,9) co może powodować szybsze uszkodzenie kabla doprowadzającego zasilanie do macbooka. Wniosek - w cenie 150 - 200 zł można kupić nowy "oryginał" o różnej zawartości "cukru w cukrze".


  • roger1801 lubi to
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#32 Good_Time

Good_Time
  • 6 postów

Napisano 17 sierpnia 2013 - 15:40

tylko i wyłącznie oryginał...tu nie ma co oszczędzać w końcu komputerki nie są tanie... a tak często sam z siebie zasilacz nie padnie:)

#33 banan2032

banan2032
  • 2 postów

Napisano 13 stycznia 2014 - 17:34

Mam oryginalny zasilacz, niestety z zepsutym kablem. Mam też sprawny zamiennik. Czy przelutowanie kabla z zamiennika do oryginału jest bezpieczne?

#34 nodi32

nodi32
  • 588 postów
  • SkądRadom!

Napisano 19 września 2014 - 20:45

Witam. Czy mogę użyć Magsafe typu T do Macbooka Pro mid 2010 do którego standardowo jest dostarczany magsafe typu L?

#35 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 września 2014 - 21:03

Tak, w tym przypadku nie ma to większego znaczenia. Najlepiej aby moc zasilacza była taka sama.

#36 tomi1702

tomi1702
  • 1 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 16 października 2014 - 16:34

Witam .Może już ktoś odpowiadał na takie pytanie??? Mianowicie czy zamiennik zasilacza widnieje w informacjach o systemie tak jak to ma miejsce w oryginale gdzie podane jest : Podłączony: Tak ID: 0x0100 Moc w watach (W): 85 Wydanie: 0x0000 Rodzina: 0x0085 Numer seryjny: 0x0097697e Ładowanie: Tak

#37 JozekRC

JozekRC
  • 19 postów

Napisano 07 lutego 2015 - 15:02

http://olx.pl/oferta/apple-85w-zasilacz-CID99-ID8FmOZ.html#05aae75d5e - czy to oryginał?



#38 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 10 lutego 2015 - 00:19

Jestem użytkownikiem przenośnych jabłek od 2007 roku, więc dorzucę tu kilka groszy. Miałem oryginalne kilka lat, niestety nic nie jest wieczne, naprawiałem, po pewnym czasie i tak się palił. Miałem nieoryginalne i prawie oryginalne i niestety ostatni zasilacz, jaki nabyłem kosztował ponad 350 pln. Wnioski: jak zamierzasz krótko posiadać laptopa to bierz zamiennik, ja będziesz na nim pracować ponad rok bierz oryginał. Nigdy natomiast nie miałem problemów z zasilaniem po stronie laptopa. Bez względu na to czy zasilany był z oryginału, czy zamiennika.



#39 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 lutego 2015 - 10:29

Jak ktoś sprzedaje maca z zamiennikiem to generalnie oszczędzacz na wszystkim =sknera

Mi się w takim wypadku 3 czerwone lampki włączają bo prawie na 100% nieoryginalny zasilacz to tylko wierzchołek góry lodowej.

 

Jak mówił prezes Ochódzki - nie stać nas na kófniane oszczędności...


Użytkownik cooper69 edytował ten post 10 lutego 2015 - 10:30

Pozdrawiam z 3City


#40 pawcie997

pawcie997
  • 3 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 08 marca 2015 - 16:28

Witam Wszystkich  bardzo serdecznie,

jestem posiadaczem Macbooka 13 cali z 2010 roku, pod koniec stycznia tego roku oryginalna ładowarka dokonała swojego żywota. Uszkodzeniu uległa izolacja przy wtyczce i doszło do spięcia, na szczęście z laptopem nic się nie stało. Na allegro znalazłem ofertę ze sklepu który oferował"oryginalne" ładowarki, koszt ~ 200 zł. Po trzech tygodniach ładowarka się spaliła, została odesłana do serwisu, potem odesłali mi zasilacz do innego modelu. W tym momencie podziękowałem im za współpracę, udałem się do autoryzowanego salonu i kupiłem tam zasilacz. Po trzech dniach od zakupu bateria w laptopie "spuchła". Co może być przyczyną tego zjawiska? Czy to, że nieoryginalna ładowarka zapodawała stałe napięcie 16,5 V DC? Czy po prostu po 5 latach użytkowania baterii nadszedł jej kres? 



#41 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 marca 2015 - 13:16

Zwyczajnie bateria umarła. Ja bym tutaj nie szukał winy zasilacza.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#42 iPiotrus

iPiotrus
  • 71 postów

Napisano 11 marca 2015 - 14:12

Miałem zamiennik i nigdy więcej... - nie polecam :) Zamiennik miałem firmy "Green Cel" zakupiony w pewnej firmie z Krakowa, która ma bogatą ofertę na allegro jeśli chodzi o zamienniki tej firmy. Kategorycznie odradzam, bo... głośno chodzi(brzęczy :)), jakość wykonania porażka i co najważniejsze zasilacz działał tylko pół roku.


Użytkownik iPiotrus edytował ten post 11 marca 2015 - 14:13


#43 Smerfek

Smerfek
  • 5 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 30 marca 2015 - 19:15

ja kupiłem zamiennik i działał tak jak orginał ;)



#44 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 marca 2015 - 21:07

ja kupiłem zamiennik i działał tak jak orginał ;)

 

Obyś się kiedyś nie zdziwił.


  • tumpio lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#45 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2015 - 08:09

ja kupiłem zamiennik i działał tak jak orginał ;)


A my dostaliśmy "oryginał" zakupiony na alledrogo za 220 zł (oczywiście w szarym pudełku - "bo to odnowiony przez apple" ;) ) co okazał się:

1. Napisy prawidłowe, producent też:

napis.jpg

2.Obudowa oryginalna:

apple.jpg

A w środku :

tyl.jpg

plytka.jpg

Zwróćcie uwagę na radiatorty - dzięki nim waga zasilacza nieznacznie różniła się od oryginału.

Koszt naprawy macbooka zasilanego tym cudem - 850zł. :). Końcówka magsafe stopiona do takiego stopnia, że nie dało się jej wyjąć z obudowy.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#46 bombonierkaa

bombonierkaa
  • 41 postów

Napisano 23 maja 2015 - 17:46

Czyli jaki z tego morał, raz komuś zamiennik wyjdzie na dobre, a raz nie, i generalnie jest to pogrywanie ze śmiercią?



#47 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 05 czerwca 2015 - 00:09

Dokładnie. Zawsze możesz kupić zamiennik i przygotować 1 tys na naprawę :D Tak serio to na takich rzeczach nie ma co oszczędzać.


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#48 maciek.kk

maciek.kk
  • 7 postów

Napisano 22 marca 2016 - 17:14

Witam,

Kupiłem niedawno używany zasilacz do macbooka i po przeczytaniu tego niepokojącego wątku chciałbym się upewnić czy wszystko z nim w porządku, czy ktoś bardziej ode mnie ogarnięty mógłby pomóc i podpowiedzieć jak to sprawdzić? Po podłączeniu wszystko działa jak powinno ale chciałbym uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

pozdrawiam



#49 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marca 2016 - 18:42

Wrzuć tutaj kilka zdjęć tego zasilacza to napiszemy czy to oryginał.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#50 maciek.kk

maciek.kk
  • 7 postów

Napisano 22 marca 2016 - 20:55

Nie wiem, czy coś będzie widać po tych zdjęciach bo obudowa jest dość mocno powycierana, a przewód z wtyczką magsafe został wymieniony na nowy. Raczej myślałem, że coś można pomierzyć jaki prąd tam idzie. Komputer pokazuje moc 60W, czyli tak jak powinien dla mojego Macbooka. Przepraszam, jeśli to trochę chaotyczne co piszę, ale średnio się znam, może niepotrzebnie się denerwuję, skoro wydaje się że wszystko działa jak należy.

 

Załączony plik  zdjęcie 1.JPG   90,68 KB   1 Ilość pobrań

Załączony plik  zdjęcie 2.JPG   73,08 KB   1 Ilość pobrań

Załączony plik  zdjęcie 3.JPG   78,88 KB   1 Ilość pobrań

Załączony plik  zdjęcie 4.JPG   86,14 KB   1 Ilość pobrań

 

Dzięki i pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych