Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę zainstalować iTunes :( Problem z instalacją iTunes na komputerze z Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 skowmar

skowmar
  • 6 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 00:49

podczas próby instalacji wyskakuje komunikat,że itunes wymaga windowsaXP za to na stronie z ktorej pobieralem instalke jest napisane, że na pozostałych wersjach windowsa tez powinien chodzic( w tym na moim 2000). Moje pytanie więc,czy faktycznie musze miec windowsa XP, żeby zainstalować ten program? Zgóry dzięki za odpowiedzi:)


Tematy pokrewne:
[url]http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/178314-problem-z-uruchomieniem-itunes.html[/url]
[url]http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/132398-itunes-na-windows-7-64-bit-32-bit.html[/url]

#2 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 grudnia 2007 - 01:05

wersje powyzej 7.3.2 (nie pamietam czy wlacznie czy nie) wymagaja xp. chociaz mozna teoretycznie wymusic instalacje to pozniej itunes nie daje sie uruchomic (sprawdzalem osobiscie). jezeli nie przeszkadza ci starsza wersja (mnie nie przeszkadza - tez mam win2k) to mozesz ja spokojnie zainstalowac. na filehippo sa dostepne starsze wersje.

#3 skowmar

skowmar
  • 6 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 01:37

a iPod nano 3gen działa bez problemu na starszych wersjach,bo na opakowaniu jest chyba napisane ze wymagana wersja min 7.4? nie moge tego na razie przetestowac,poniewaz dostane go dopiero jutro:) a raczej juz dzisiaj

#4 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 grudnia 2007 - 12:17

tego nie wiem. do touch'a i iphone'a jest potrzebana nowsza wersja wiec mozliwe, ze do nano3g tez. krew mnie zalala jak zobaczylem te wymagania kiedy wypuscili ta wersje itunes. kupno nowego (zbednego) systemu operacyjnego (a do tego pewnie koniecznosc modernizacji komputera zeby dzialal tak samo sprawnie jak dotychczas), zeby uzywac ipda to wydatek kilkuset zlotych.

#5 skowmar

skowmar
  • 6 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 13:22

no to jest faktycznie problem,tym bardziej ze jakos nie jestem chetny do instalacji xp. A czy inne programy typu YamiPod albo jakies wtyczki do winampa nie sa w stanie przynajmniej czesciowo zastapic iTuns'a?

#6 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 grudnia 2007 - 15:44

sa w stanie pratycznie zastapic itunes ale w nowych ipodach apple zakodowalo baze danych wiec jest duzy problem z dostaniem sie do niej. mozliwe, ze ktores z programow to juz potrafia.
http://en.wikipedia....f_iPod_Managers
jest natomiast jeszcze jeden problem - updater softu ipoda jest zintegrowany z itunes. jezeli 7.3.2 bedzie widziec twojego ipoda to nie powinno byc problemu (chociaz itunes musi zalegac na dysku), ale jezeli nie to czekaja cie wycieczki do znajomego z xp po kazdym pojawieniu sie nowego softu lub kiedy bedziesz chcial zrobic restore.

#7 skowmar

skowmar
  • 6 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 22:27

ok,dzieki za dotychczasowe rady. Mam juz tego ipoda,ale pojawia sie problem. Nie moge zgrac na niego muzy, zeby on ja widzial. Moge ja przegrac jako na dysk przenosny,ale nie moge utworzyc zadnej listy odtwarzania ani nic. iTunes 7.3.2 go widzi,ale naturalnie karze sciagnac nowsza wersje,Yamipod chce fwid i nie moge tego numeru nigdzie znalezc,a w winampie tworza sie niby listy odtwarzania itd,ale pozniej ich nie widze na ipodzie. Czyli jestem skazany na znajomego z XP?? :P

#8 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 grudnia 2007 - 01:50

ipod nigdy nie bedzie widzial utworow zgranych bezposrednio na dysk.

nie mam pojecia co to jest "fwid". firmware id?

teoretycznie wtyczka ml_ipod do winampa ma wieksze mozliwosci niz wbudowany mechanizm obslugi. autor chwali sie, ze wspolpracuje z nano 3g.

#9 skowmar

skowmar
  • 6 postów

Napisano 25 grudnia 2007 - 13:20

tak, i to fwid powinno byc widoczne w informacjach o dysku tyle ze to oczywiscie działa dla winXP. A ta wtyczka wykrywa ipod,itd pokazuje informacje ze wszystko sie ladnie wgrywa,tylko ze pozniej na ipodzie to jest jako na dysku przenosnym,ale nie ma jak tego odtworzyc z samego ipoda

#10 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 grudnia 2007 - 13:42

juz sie zorientowalem :). zauwazylem tez, ze ludzie zglaszaja takie same problemy. to jest podobno wina zle wykrytego fwid. apple to tez zakodowalo czy jakos tak. i niech ktos terazx napisze, ze apple nie naduzywa monopolistycznej pozycji na rynku. to ja moge tylko zaproponowac jeszcze tylko instalacje xp jako dodatkowego systemu albo moze instalcje na wirtualnej maszynie.

#11 skowmar

skowmar
  • 6 postów

Napisano 25 grudnia 2007 - 18:55

no nic,sprobuje jeszcze na innym kompie zdobyc to fwid i wpisac pozniej do yamipoda a jak nie da rady,no to bede skazany na xp. W kazdym razie dzieki wielkie za pomoc i w razie jeszcze jakis pomysłow prosze o info;)

#12 pilinkusia

pilinkusia
  • 5 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 20:05

Nie mogę zainstalować iTunes :( Problem z instalacją iTunes na komputerze z Windows witam, mam problem z iTunes; mam iPoda nano już od ponad roku, ale od jakiegoś czasu nie mogę wgrywać nowej muzyczki; pewnego dnia podłączyłam iPoda, zawsze iTunes od razu się pojawiał, a tym razem wyskoczył jakiś błąd; chciałam wgrać nowszą wersje programu, a poprzednią wykasowałam, ale do tej pory nie daję rady; niby instalacja się zaczyna ale w pewnym momencie pojawia się wiadomość, że z jakiś powodów system Windows nie może dokończyć instalacji:/założyłam też nowe konto na kompie ale i tak jest to samo POMÓŻCIE!!!

#13 bartel

bartel
  • 1 050 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 20:08

jakiś błąd

z jakiś powodów


No konkretna to Ty nie jesteś. Jedyne co mi w tym wypadku przychodzi do głowy, to dokładne wyczyszczenie wszystkiego od iTunes, iPod'a, a nawet QuickTime'a (łącznie z wpisami do rejestru) i instalacja od nowa.

#14 n3rw

n3rw
  • 1 postów

Napisano 02 czerwca 2009 - 20:35

itunes problem z instalacją

Witam

Podczas instalacji Itunes pojawia sie komunikat

There is a problem with this Windows installer package.
A problem required for this install to complete could not be run.
Contact your support personnel or package vendor.

screen




[URL=http://img155.imageshack.us/my.php?image=itunes2.png]Dołączona grafika[/URL]

Dzięki

#15 myrevin

myrevin
  • 12 postów

Napisano 23 lipca 2010 - 13:29

Nie mogę zainstalować iTunes :( Problem z instalacją iTunes na komputerze z Windows Witam. :) To mój pierwszy post na tym forum. Szukam podobnego problemu na forum i jakoś nie mogę znaleźć takiego tematu. Mam Ipoda tuch'a. Komputer PC z Windowsem 7 na pokładzie. Na początku lipca oddałem do naprawy iPoda na gwarancji dwa dni temu odebrałem, dali mi nowy. Więc odpaliłem iTunes spytało czy zaktualizować, zgodziłem się no i teraz klops. Nie dało się zainstalować tego co apple updater zassał.. pobierałem nim parę razy. Szukałem necie Znalazłem gdzieś odpowiedź by wszystko usunąć i zainstalować na nowo. Tak zrobiłem, włącznie z wyczyszczeniem katalogu temp. Klikam w instalatora, standardowo Windows się pyta czy uruchomić, zgadzam się i nic się nie dzieje. :???:

#16 simcold

simcold
  • 86 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 23 lipca 2010 - 13:51

Może przestaw zgodnośc na XP ?

#17 myrevin

myrevin
  • 12 postów

Napisano 23 lipca 2010 - 14:02

A właśnie.. z tego wszystkiego nie napisałem że komputer to 64 bit maszyna. Z tymi trybami zgodności.. spróbuję, ale iTunes ma w nazwie 64 więc z xp raczej nie.

#18 simcold

simcold
  • 86 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 23 lipca 2010 - 14:03

Próbuj...

#19 myrevin

myrevin
  • 12 postów

Napisano 23 lipca 2010 - 15:11

No więc ruszyło, wyczytałem gdzieś żeby zasać program do czyszczenia rejestrów i posżło, ale teraz mam to co wczoraj. Podczas instalcjii wyskakuje okienko z komunikatem: "The cabinet file 'AppleAplicationSupport.cab' requiered for this instalation is corrupt..." No i tak jest ile razy bym nie pobrał na nowo iTunes. :(

#20 simcold

simcold
  • 86 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 23 lipca 2010 - 15:13

Kup MAca :)

#21 myrevin

myrevin
  • 12 postów

Napisano 23 lipca 2010 - 15:44

Tak, tak.. będę miał problemy z rowerem to se kupie motor. :P Zassałem sobie inną starszą wersje iTunes. Wróciło do normy.. czyli nie odpala się. Czyszczenie rejestru nic nie daje. Porażka z tym iTunes. Wydałem ponad 1000 zł i nie mogę go używać bo program, do jego obsługi się nie chce zainstalować. :| Tymczasem zwykłego mp3 playera za 99 zł obsługiwałem sobie jak pendriva.

#22 simcold

simcold
  • 86 postów
  • SkądGłogów, PL

Napisano 23 lipca 2010 - 15:47

Zainstaluj WIN DT :)

#23 myrevin

myrevin
  • 12 postów

Napisano 24 lipca 2010 - 10:21

Win dt to 32 bitowy system. Poza tym z tego co czytałem w necie to jest pirat. :D Ja staram się używać tylko legalnego oprogramowania. :P Naprawdę tylko ja mam taki problem. Nawet Windowsa przeinstalowałem.. i nic, nadal instalator iTunes się nie odpala.

#24 myrevin

myrevin
  • 12 postów

Napisano 28 lipca 2010 - 11:55

Temat można zamknąć albo usunąć, to zostawiam władzom. ;) Moje problemy się rozwiązały, nowy komputer żadnych problemów z iTunes.

#25 lakers098

lakers098
  • 3 postów

Napisano 09 września 2010 - 17:50

Problem z instalacją programu iTunes na komputerze z Windows Pobieram Itunes wersje 10.0 i rożne dziewiątki i zawsze podczas instalacji wyskakuje błąd: An error occurred during the installation of assembly 'Microsoft.VC80.CRT,version="8.0.50727.4053",type= "win32",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",proc ess orArchitecture="x86".Please refer to Help and Support for more information. HRESULT:0x800736B3. Proszę o szybką ,będę wdzięczny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych