Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cegła zamiast iPhone 4S od Orange i DPD - ostrzeżenie [update - szczęśliwe zakończenie]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
373 odpowiedzi w tym temacie

#301 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 14:14

Z najnowszych informacji - telefon został aktywowany i jest używany. Nie mogę powiedzieć gdzie ze względu na śledztwo itp. Orange i DPD wspólnie go namierzają. Dostałem wizytówkę do inspektora ds. bezpieczeństwa i mogę na bieżąco dzwonić jak wygląda sytuacja, choć dla mnie sprawa jest już zamknięta bo od Orange dostanę nowy.

#302 Mixersky

Mixersky
  • 424 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2011 - 14:20

Gratuluję szczęśliwego zakończenia, jeśli to odpowiednie słowa. Przeczytałem ten wpis z wielkimi oczami. Całe szczęście sprawa kończy się zadowoleniem ze strony naszego kolegi z forum. Ze swojej strony powiem tylko tyle że osobiście zamówiłem 3 iPhony i kurier sam zaproponował że zostanie. Kwestia uczciwości. Cieszę się z rozwiązania sprawy bo podejrzewam że kolega Rafał miał nerwy których nikomu nie życzę. Pozdrawiam!

#303 malysobol

malysobol
  • 250 postów
  • SkądPodobno Stolica

Napisano 18 listopada 2011 - 14:28

Z najnowszych informacji - telefon został aktywowany i jest używany. Nie mogę powiedzieć gdzie ze względu na śledztwo itp. Orange i DPD wspólnie go namierzają. Dostałem wizytówkę do inspektora ds. bezpieczeństwa i mogę na bieżąco dzwonić jak wygląda sytuacja, choć dla mnie sprawa jest już zamknięta bo od Orange dostanę nowy.


no mam nadzieję że przepraszam za słownictwo chujek zrobi tak samo wielkie oczy jak Ty jak już go dopadną iP 3 tysie mina złodzieja bezcenna :)

#304 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2011 - 14:48

Mówiłem, żebyście nie byli pesymistami ;) Gratuluję !

#305 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 15:09

Rafał, jak doszedles do tego gdzie telefon jest uzywany ?

#306 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2011 - 15:12

Przez IMEI. Masz na pierwszej stronie

#307 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 15:12

Taką informację przekazuje mi inspektor ds. bezp. który współpracuje bezpośrednio z technikami Orange i chyba (?) policją.

#308 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 18 listopada 2011 - 15:14

gdyby nie zaszczytna praca dla portalu MyApple to sprawa by się tak pozytywnie nie zakończyła, taka jest prawda! nikomu tego nie życzę ale człowiek człowiekowi nie równy.


Nie zgodzę się z tym.
Gdyby autor tego wątku nie podjął konkretnych i zdecydowanych kroków i nie nagłośnil sprawy-zostałby potraktowany dokładnie tak samo jak każdy inny poszkodowany. Zamiast cierpieć w milczeniu należy rozpętać wojnę na cały kraj-a wtedy operatorzy nie maja wyjścia-by uniknąć nadszarpiniecia dobrej opinii nt firmy-są zmuszeni by załatwić sprawę z korzyścią dla klienta.

#309 Pati007

Pati007
  • 265 postów
  • SkądSuchy Las, PL

Napisano 18 listopada 2011 - 15:25

Super, że udało się sprawę załatwić :) Ale jak już złapią złodzieja lub pasera daj znać na forum. Oczywiście bez danych osobowych i szczegółowych informacji jak i gdzie go złapali. Po prostu niech to będzie przestrogą dla innych przed kupowaniem sprzętu niewiadomego pochodzenia.

#310 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 15:31

Ciekawe dlaczego innych telefonow tak nie szukaja,wydaje sie byc to dosc proste-po numerze IMEI da sie dojsc gdzie uzywany jest telefon, no i oczywiscie z jakim numerem sie zalogowal do sieci. Reszta to juz kwestia czasu. Nie spotkalem sie do tej pory z tak szybka reakcja oraz zaangazowaniem ze strony policji i Orange. Jakos watpie, ze gdyby Kowalski stracil iPhone'a, to czy Orange byloby tak laskawe dac mu drugi telefon+tak szybko zaczeloby dzialac aby znalezc zlodzieja. Tutaj poprostu,moim zdaniem, Orange chce cos ugrac, bo ostateczne poklaski beda nalezaly sie Orange, a oni juz wiedza, ze nie pomagaja zwyklemu Kowalskiemu. Na tym forum byly juz zglaszane przypadki utraty iPhone'ow i nic z tym nikt nie zrobil, dziwne bo odnalezienie takiej zguby jest zwyczajnie banalne.

#311 maxld

maxld
  • 636 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 listopada 2011 - 15:33

Super, że udało się sprawę załatwić :)
Po prostu niech to będzie przestrogą dla innych przed kupowaniem sprzętu niewiadomego pochodzenia.


Ale tak naprawdę jakiego niewiadomego pochodzenia? Sprzedawca/złodziej miał kompletne pudełko. Mógł równie dobrze powiedzieć, że to prezent od kogoś i nie ma faktury lub wygrał go w konkursie.

#312 bartek46op-51fde00dfc

bartek46op-51fde00dfc
  • 150 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 15:41

Fajnie, że nie jesteś w plecy ;-) Żeby tak organy ścigania sprawnie działały w przypadku innych spraw.. w moim przypadku też mają dane "złodzieja", numer IMEI i co.. od lutego nie widzę żadnego pisma od prokuratury, że owy imbecyl został w jakiś sposób ukarany.

#313 JKoz

JKoz
  • 1 649 postów
  • Płeć:
  • SkądPL

Napisano 18 listopada 2011 - 15:45

Masa postów przewiduacych rychły koniec i stratę pieniędzy. Jak widzimy mylili sie. Szczatkowe odruchy człowieczeństwa jeszcze w tym kraju są.

#314 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 18 listopada 2011 - 15:58

No to i ja się dołączę - GRATULUJĘ! Ale przyznam, że odkąd wczoraj zaczęłam czytać post, to mam stres jak przyjdzie mój 4s...

#315 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 18 listopada 2011 - 15:59

Najpierw wszyscy życzyli jak najlepiej poszkodowanemu, a gdy się udało zaczyna się zwykła zawiść i posty o tym, że panu Rafałowi pomogli a im kiedyś nie, Śmieszne. :)

#316 kajet24

kajet24
  • 153 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 15:59

Super, że udało Ci się odzyskać pieniądze!:) Szczerze mówiąc jestem zdziwiony reakcją Orange. Widocznie zależy im na klientach :)

#317 lia

lia
  • 304 postów
  • SkądLublin, PL

Napisano 18 listopada 2011 - 16:02

Najpierw wszyscy życzyli jak najlepiej poszkodowanemu, a gdy się udało zaczyna się zwykła zawiść i posty o tym, że panu Rafałowi pomogli a im kiedyś nie,
Śmieszne. :)

Oj tam, oj tam, przecież zawsze tak jest. Zaraz będzie że kolega miał niewiadomo jakie i niewiadomo gdzie znajomości. Ja w każdym razie gratuluję i sama będę odtąd przesyłki sprawdzać ;)

#318 jdus

jdus
  • 475 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 listopada 2011 - 16:14

Uff, kamień z serca. Może w końcu coś ruszyło w Polsce z obsługą klienta? :) Plus dla Ciebie, że postanowiłeś zrobić taki hałas, pewnie znaleźliby się tacy, co podkulili by ogon i pogodzili się ze stratą.

#319 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 16:23

Najpierw wszyscy życzyli jak najlepiej poszkodowanemu, a gdy się udało zaczyna się zwykła zawiść i posty o tym, że panu Rafałowi pomogli a im kiedyś nie,
Śmieszne. :)



Gdzie ta zawisc, prosze o wskazanie.

Ja, np. pisalem o tym, ze Orange nie kwapi sie z pomaganiem zwykelmu Kowalskiemu. Gdybym mial byc, tak jak piszesz, zawistny, to bym nawymyslal na Rafala i sugerowal, ze nikt nie powinien mu pomagac.

Tu nie ma zawisci, a jedynie podkreslenie, ze obawiam sie, iz Orange pomoglo tak szybko nie bezinteresownie, bo chyba jeszcze nikt nie spotkal sie z takim zalatwieniem sprawy.

I znow zaznacze, ze wcale nie kosztowalo to wiele wysilku, szkoda, ze ta odrobina checi nie wystepuje w innych przypadkach.

Widac takie sprawy bardzo warto zalatwiac medialnie z rozglosem, bo przed szeroka opinia publiczna kazda firma woli wyjsc na prokliencka, a nie anty.

Szkoda tylko, ze takie dzialanie ze strony Orange i innych firm nie jest norma - dzwonisz do nich i sprawa tak powinna byc zalatwiana, bez naglasniania sprawy.

Widzisz zawisc w tym co pisze ?

#320 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 18 listopada 2011 - 16:31

Gdzie ta zawisc, prosze o wskazanie.

Ja, np. pisalem o tym, ze Orange nie kwapi sie z pomaganiem zwykelmu Kowalskiemu. Gdybym mial byc, tak jak piszesz, zawistny, to bym nawymyslal na Rafala i sugerowal, ze nikt nie powinien mu pomagac.

Tu nie ma zawisci, a jedynie podkreslenie, ze obawiam sie, iz Orange pomoglo tak szybko nie bezinteresownie, bo chyba jeszcze nikt nie spotkal sie z takim zalatwieniem sprawy.

I znow zaznacze, ze wcale nie kosztowalo to wiele wysilku, szkoda, ze ta odrobina checi nie wystepuje w innych przypadkach.

Widzisz zawisc w tym co pisze ?


Nie widzę, przecież sam napisałeś.
"Ciesze sie, ze tak sprawa sie potoczyla - mysle, ze zlodziej teraz ma cieplo...i dobrze, moze wreszcie sie oducza krasc."
Pozdrawiam. :)

#321 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 16:37

:) Sledze te sprawe od wczoraj i jeszcze nie spotkalem sie z zawiscia w wypowiedziach, spokojnie. Z niecierpliwoscia czekam na final, tj. ujecie zlodzieja. Strasznie ciekawi mnie z czyich szeregow wywodzi sie zlodziejaszek. Nie wydaje mi sie aby jednak ta informacja ujrzala swiatlo dzienne, bo bardzo by zaszkodzila jednej lub drugiej firmie, a w sumie nie jest to wina ani jednej ani drugiej firmy, a tylko tej jednej osoby, ktora ukradla. Sama informacja, ze zlodziej zostal ujety bylaby doskonalym zakonczeniem tej sprawy - dalaby do myslenia innym.

#322 MarcoPL

MarcoPL
  • 2 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 16:56

Ty nawet nie wiesz jak takie paczki latają na sortowniach w firmach kurierskich nikt sie z nimi nie cacka a wystarczy przekręcić pudełko żeby poczuć kawałek luźnego szmela nie trzeba wcale potrząsać OMG...

#323 KacperWWA

KacperWWA
  • 1 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2011 - 17:15

Dobre zachowanie orange ? fatalne , 3 miesiące abonamentu gratis ? , dla nich to jest nic , w innym kraju człowiek dostał by takie odszkodowanie że dożywotnio miałbym abonament za darmo. Dobrze że sprawa tak się zakończyła , aczkolwiek jak dla mnie to małe zadośćuczynienie

#324 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2011 - 17:35

Uff jak tylko zobaczylem pierwsze zdjecie to mi sie zrobilo goraco. Sprawa zakonczona ale ile straconych nerwow.

#325 virttu

virttu
  • 245 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopada 2011 - 17:46

Nie polecam kupować telefonów na allegro... w większości przypadkach nie ma pewności czy telefon nie jest kradziony.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych