Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kradzież przez forum :(


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
115 odpowiedzi w tym temacie

#26 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 maja 2007 - 23:38

Nie chąc osądzać ... zgadam sie że tego typu zachowania nie mogą mieć miejsca i należy im jak najszybciej przeciwdziałać :( Smutne pozostaje to że nadszarpnie to wzajemne zaufanie ludzi ktorzy byli i są uczciwi ... ludzi ktorzy tak chetnie wyciągają dłoń (przypadek "Pana" maniaco) Ludzi ktorych sie za tą dobrą wole karci :( Mam nadzieje że konsekwencje zostaną wyciągnięte (pozostaje mi wyrazić współczucie dla oszukanych) i mieć nadzieje że ten bądz co bądz karygodny przypadek nie wpłynie na atmosfere forum i stosunki miedzy użytkownikami

#27 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 30 maja 2007 - 23:42

Panowie, spokojnie... szybko to się muchy łapie i sądy kapturowe robi. Dla wspólnego dobra powstrzymajmy się od słów, których możemy żałować. Maniaco wydaje się być rozsądnym facetem - po treści jego postów sądząc - i powinien zabrać głos w sprawie zanim spotka go ostracyzm ze strony (niedawno życzliwych jeszcze) kolegów.

#28 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2007 - 23:42

Wysłałem do Maniacco PM i Email z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów.

#29 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 30 maja 2007 - 23:45

Panowie, spokojnie...
szybko to się muchy łapie i sądy kapturowe robi.

Dla wspólnego dobra powstrzymajmy się od słów, których możemy żałować.

Maniaco wydaje się być rozsądnym facetem - po treści jego postów sądząc - i powinien zabrać głos w sprawie zanim spotka go ostracyzm ze strony (niedawno życzliwych jeszcze) kolegów.


Myslę że jest dość spokojnie biorąc pod uwagę że poszkodowany nie jest jeden a zainteresowany pomimo bycia na forum nie raczył odpisac :( Niestety takie zachowanie maniaco utwierdza użytkowników w ich (oby błednym) przekonaniu :(

#30 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 30 maja 2007 - 23:45

I bardzo dobrze Heidi. Poczekajmy co Ci odpisze. Nie ma co go narazie definitywnie obwiniac.

Wysłałem do Maniacco PM i Email z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów.



#31 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 31 maja 2007 - 03:34

Trzeba bedzie poczekac. Moze chlopak rzeczywiscie tak zajety, ze nie ma nawet chwili zeby sie po du.. podrapac :) Bedzie dobrze! Maniacco to chyba wkoncu nie taki bezczelny czlowiek.

#32 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 31 maja 2007 - 04:47

wczoraj napisalem wiadomosc na gg do kolegi i wczoraj o 22.26 odpisal! napisalem koledze zeby jakos odniosl zoabaczymy co czas pokaze!

#33 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2007 - 07:37

Sprawa jest powazna. I przykra. Czekamy wszyscy na slowa Maniacco. Mysle, ze ma on prawo do obrony. Zarzut jest powazny. Ewentualna wina tez. Mysle, ze dobrze sie stalo, ze obserwowac przebieg tej sprawy moga wszyscy Forumowicze. Jakby nie bylo Toszak stracil, jak pisze, zaufanie do wszystkich, forum jest wspolne, skupia pewna spolecznosc i zalezy nam wszystkim by ta calosc ( forum plus spolecznosc) zachowala dobre imie. Dla mnie jest jasne, ze kara moze byc tylko jedna: wydalenie z forum i umieszczenie nicka lub nazwiska na czarnej liscie sprzedawcow , przynajmniej w naszym dziale Gielda. Jest to jednak, musicie przyznac , surowa kara. Wlasnie dlatego zalezy nam na wypowiedzi Maniacco. Dajmy mu czas na uspokojenie mysli ( bo jesli zarzuty sa bezpodstawne a Maniacco wyslal przesylke , ktora zawieruszyla sie na poczcie i po prostu nie odbieral bo myslal, ze wszystko jest okej lub nie mial czasu i sposobnosci, to mial prawo sie zdenerwowac przeczytawszy ten watek) i przedstawienie swojej wersji przebiegu zdarzen.

#34 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 31 maja 2007 - 08:38

OK, czekamy... Ale gdyby zarzuty okazały się prawdą, to warto dokładnie sprawdzić czy rzeczywiście był niedawno taki poszkodowany przez zapożyczającego się kolegę, czy może jedynie sfingował tą akcje aby zdobyć kase... No ale wybiegam przed czas - dla mnie jest póki co niewinny. Czekamy...

#35 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 31 maja 2007 - 08:53

Istnieje coś takiego jak serwisy aukcyjne np Świstak czy Ebay są one darmowe ja proponuje aby dając ogłoszenie w dziale sprzedam wprowadzić wymóg podawania linka do aukcji w końcu zawsze to jakieś zabezpieczenie,nie będę wspominał o alledrogo bo oni to się cenią ;) z drugiej strony robić sobie taki problem i psuć reputację za 120zł hmm nie warto.

#36 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 31 maja 2007 - 11:55

@wirus: to nie chodzi o kwestie psucia powietrza, a raczej o pewna zasade... skoro istniejemy na forum, wspoltworzy je i tworzymy pewna spolecznosc... podnoszenie takich tematow, choc przykre jest jak najbardziej wskazane, bo jest to mimo wszystko przejaw troski o pozostalych uzytkownikow. Jedyne przed czym ostrzegalbym odrazu w takich topicach to wolna amerykanka... chcesz zalozyc taki temat/ zalozyles go... do SuperModa calosc dokumentacji jesli sie zgadza temat moze i powinien wisiec... forum daje mozliwosc otwartej dyskusji zarowno "ataku" jak i obrony. IMHO sposob w jaki podniosl ten temat Toszak byl bardziej niz elegancki i z klasa, wiec nie widze sensu czepiania sie jego... Ja osobiscie czekam na odpowiedz maniacco, choc pewnie sie jej nie doczekam.

#37 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 31 maja 2007 - 12:08

chcesz zalozyc taki temat/ zalozyles go... do SuperModa calosc dokumentacji jesli sie zgadza temat moze i powinien wisiec...


Jak mamy już władzę sądowniczą, będziemy mieć też wykonawczą?

#38 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 31 maja 2007 - 12:57

Jak mamy już władzę sądowniczą, będziemy mieć też wykonawczą?


Nie pank chodzi o przefiltrowanie zarzutow prawdziwych od tych zmyslonych w wyniku emocji. Nikt tu nie bedzie niczego rozstrzygal... od tego sa inne instytucje :)

#39 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 31 maja 2007 - 12:59

Maniacco, odezwij sie. Nie chce mi sie wierzyc w to wszystko co tu przeczytalem.

#40 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 31 maja 2007 - 13:00

Nie pank chodzi o przefiltrowanie zarzutow prawdziwych od tych zmyslonych w wyniku emocji. Nikt tu nie bedzie niczego rozstrzygal... od tego sa inne instytucje :)


A, to dobrze, bo zaczynało to powoli przypominać proces Mamonia.

#41 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 31 maja 2007 - 13:25

!!!OSZUST!!!

Jeśli ktoś w dalszym ciągu nie wierzy, że maniacco zrobił coś takiego proszę spojrzeć na ten dokument:

Dołączona grafika

"Kupiłem" od niego iPoda Video 30GB ponad miesiąc temu.
Przedmiotu jak nie było tak nie ma.
Jestem osobą bardzo cierpliwą i spokojną ale skończyło się!
Na początku przyszłego tygodnia idę z tym na policje.

Ewidentne oszustwo.
Złodziej i przestępca, tyle.

#42 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 31 maja 2007 - 13:53

seba22 nie chodzi o kwestię*wierzy nie wierzy to nie jest raczej nasza kwestia, aktualnie padły dwa zarzuty i zero odpowiedzi. Z tego co widziałem maniacco miał ostatnio ciężki okres być może to ma z tym związek i teraz głupio mu się do tego przyznać. Ja tego nie wiem i nie poznam prawdy jeśli nie wypowie się*druga strona. Jednak nic raczej nie usprawiedliwi faktu, że mimo wszystko mógł poinformować kupujących o problemach tym bardziej, że są to kupujący własnie z forum. 450zł to nie jest mało jednak przy dobrych wyjaśnieniach ja bym jakiś czas mógłbym się wstrzymać i nie miałbym żalu.

#43 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 31 maja 2007 - 14:31

Jakby mnie publicznie ktos oskarzyl o oszustwo natychmiast bym sie odniosl do zarzutow. Milczenie mozna w tej sytuacji interpretowac na niekorzysc oskarzonego. Mam nadzieje, ze przerwie je i przedstawi Nam swoja wersje wydarzen. Jesli sie to bedzie przeciagac - nalezy rozwazyc mozliwosc zbanowania rzekomego oszusta .

#44 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 31 maja 2007 - 14:34

Łukasz każdy uczciwy człowiek od razu próbował by się wytłumaczyć no ale maniacco myśli pewnie, że jest bezkarny bo udaje, że zapadł się pod ziemie. Myśli, że nikt go nie znajdzie i nie rozliczy z popełnionych czynów. Myli się!

#45 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 maja 2007 - 14:48

Brak przyzwoitosci, takie czasy.... za 200 zl mozna dzis z siebie zrobic szmate. Tanio. "Wykluczonymi ze społeczności ludzi honorowych są osoby, które dopuściły się pewnego ściśle kodeksem honorowym określonego czynu; a więc indywidua następujące: 1. osoby karane przez sąd państwowy za przestępstwo pochodzące z chciwości zysku lub inne, mogące danego osobnika poniżyć w opinii ogółu;" Zrodlo: Polski Kodeks Honorowy Wl. Boziewicza

#46 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2007 - 14:54

A, to dobrze, bo zaczynało to powoli przypominać proces Mamonia.


Odsylam do tego:

http://www.myapple.p...gulamin18122006

Jesli natomiast nie masz nic do powiedzenia, nie mów.

#47 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 31 maja 2007 - 15:04

Rozmawialem wlasnie z glownym zainteresowanym. przekazlem mu ze jest taki watek i ze wypadalo by sie odezwal w swej obronie. Milo podziekowal - czekamy reakcji.
PS Tu sa dane kontaktowe - ogolnie dostepne. http://www.myapple.p...6577#post306577

#48 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2007 - 15:04

Milczenie mozna w tej sytuacji interpretowac na niekorzysc oskarzonego.


Jeszcze nie bo faktycznie bedziemy mieli proces Mamonia ;P Roznie moze byc, Maniacco moze przebywac z dala od komputera.

#49 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 31 maja 2007 - 15:12

Odsylam do tego:

http://www.myapple.p...gulamin18122006

Jesli natomiast nie masz nic do powiedzenia, nie mów.


Ależ właśnie mam coś do powiedzenia, może najpierw postaraj się zrozumieć a potem się czepiaj?

#50 maniacco

maniacco
  • 382 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 31 maja 2007 - 15:16

nie bedzie zadnej policji. to niestety nie jedyne co mam na sumnieniu. gre mialem sprzedac drozej. tutaj oficjalnie zoobowiazuje sie przy swiadkach ze gra zostanie jutro wyslana i cala reszta tez i od pana toszaka nie chce zadnych pieniedzy wiecej. probowalem sie dzis dodzwonic, niestety nie udalo mi sie calosc wynika z tego iz jestem bardzo czasto nieobecny, praktycznie caly czas... i sprzedalem mnustwo rzeczy, ale nie mialem ich jak wyslac, a kolega lktoryt sie zoobopwiazal ze to zrobi dal ciala.... do jutra wszystko zalatwie. wszystko. obiecuje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych