Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kradzież przez forum :(


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
115 odpowiedzi w tym temacie

#1 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 maja 2007 - 18:54

Witam,
2 tygodnie temu zamieściłem wątek, dzięki któremu chciałem kupić* tanio grę World of Warcraft, wraz z dodatkiem:
http://myapple.pl/sh...ead.php?t=37897
Jak nietrudno zauważyć, z ofetą wyszedł Pan Andrzej Maniak (maniacco), podając swój numer gadu-gadu.
Jako że ufam społeczności myapple.pl, gdzie każdy kogoś w jakimś stopniu zna, pomyślałem, że nie będzie większych przeszkód w transakcji. W ten sposób kupiłem już*pare rzeczy od naszych forumowiczów, a że jak niektórym wiadomo, użytkownik maniacco, miał ostatnio jak twierdzi dość poważne problemy i otrzymał nawet pomoc finansową od niektórych forumowiczów, pomyślałem, że moge przystać*na taką*transakcję, pomimo, że w podobnej cenie mogę kupić*w sklepie nową grę. Do tej pory wierzyłem w uczciwość społeczności myapple.pl i wszystkie transakcje, których dokonywałem w ten sposób kończyły się sukcesem.
Po rozmowie na gg (jeśli ktoś*jest zainteresowany moge przesłać), w której ustaliliśmy szczegóły sprzedaży, poprosiłem o wysłanie przesyłki kurierem, oraz z czystej przezorności o możliwość*wpłaty I połowy przed otrzymaniem gry i II części*po sfinalizowaniu. (Cena za grę*z dodatkiem wynosiła 230zł + 10zł za przesyłke firmą kurierską). Zadzwoniłem więc do maniacco, aby upewnić*się*i obgadać*resztę*szczegółów. (Mam wszystkie smsy, liste rozmów, oraz dowód przelewu). Wpłaciłem więc 120 zł (18 maja - 2 dni po zamieszczeniu wątku i dzień po rozmowie), po czym dzwonie do Pana M. który zapewnia mnie że wyśle paczke następnego dnia. Przesyłka kurierem powinna dojść*w max. 48h, dzwonie 4 dni po ostatniej rozmowie... numer zajęty.... próbowałem z pięć*razy, o każdej porze dnia, wysłałem również 2 smsy... nic... Pan M. dzwoni za kilka dni i mówi, że nie miał przy sobie telefonu, ale przesyłke wyśle jutro... (był to wtorek 22 o ile mnie pamięć*nie myli... Czekam więc do piątku, dzwonie 10 razy aż Pan raczył odebrać*i się*pytam czy na pewno wysłał, bo przesyłka powinna już u mnie być. maniacco, powiedział mi, że wysłał w czwartek 24 V, wieczorem. Bardzo mi zależało, aby przesyłka doszła przed sobotą, gdyż wyjeżdżałem, a chciałem się*grą troche nacieszyć... ale nic.. w sobote wieczorem dzwonie (ponad 48h od czwartku wieczorem), ale Pan M. nie odbiera.. w sumie dzwoniłem z 10 razy i nic... w poniedziałek również... (29 maja -wczoraj) również próbuje się dodzwonić, ale nikt nie odbiera... zadzwoniłem z telefonu znajomego, a Pan maniacco odebrał momentalnie. Gdy powiedziałem, że dzwonie w sprawie gry, od razu wyczułem zmieszanie w głosie i powiedział, że oddzwoni za 10-15 minut bo ma ważną*sprawe... po 2 godzinach czekania dzwonie po raz kolejny i znowu nic...
W końcu zdecydowałem się*napisać*ten wątek, bo mam nadzieje, że zmotywuje to jakoś*Pana A.M.
Osobiście uważam, że zostałem ofiarą*oszustwa i straciłem dobre zdanie o społeczności tego forum, uczciwości i atmosferze wzajemnej pomocy która zapewne przez większość*osób jest podtrzymywana. Rozumiem, że wydanych pieniędzy już niestety nieodzyskam, ale jeśli sprawa się*jakoś*nie wyjaśni poprostu odchodze z tego forum, a szkoda, bo miałem je za jedno z bardziej pomocnych i kulturalnych miejsc w sieci. Niestety sytuacje tego typu i mentalność*niektórych polaków coraz bardziej zmusza mnie do wyjazdu nie na miesiąc lecz na stałe.
Mam jednak nadzieje, że jest to nieporozumienie i Pan M. jakoś*sensownie mi to wytłumaczy, a że nie odpowiada na smsy, telefony i PM, pomimo że był online, zmuszony jestem posłużyć*się forum.
Może i wyolbrzymiam problem, że kłóce się o 120 zł, ale ostatnią rzeczą*jaką*toleruje jest właśnie sytuacja tego typu.
Jeszcze raz podkreślam, że nie zamieszczam tego posta aby zrobić*na złość Panu M., ani po to żeby wszczynać*jakąś*awanture, ale po to by wyjaśnić sprawe oraz wydaje mi się że zostałem oszukany i uważam, że powinienem o tym napisać, skoro tą osobą która mnie oszukała jest nasz forumowicz...
Pozdrawiam
Toszak

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2007 - 19:20

6,

...ale jeśli sprawa się*jakoś*nie wyjaśni poprostu odchodze z tego forum,


Nie, nie, nie - jeśli sprawa się nie wyjaśni, to poprostu zawiadamiamy policję o oszustwie.

#3 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2007 - 19:24

Racja, jesli Pan A.M liczyl na latwy zarobek to sie pomylil, zbierz wszystkie dowody jakie sie da i postaw temu Panu ultimatum, albo oddaje kase (lub gre) albo zglaszasz sprawe na policje. G.

#4 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 30 maja 2007 - 19:28

Chwila, powoli... Rozumiem frustracje Toszaka, ale moze poczekajmy, co sam zainteresowany (@maniacco) powie... Nie dalej, jak miesiac temu, wszyscy Mu wspolczuli, okazywali wsparcie, a teraz w ciagu pieciu minut posadzilibyscie go w wiezienniu, gdybyscie mogli. Niech wyjasni, dlaczego nie wyslal gry i wtedy podejmijcie dalsze kroki...

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 30 maja 2007 - 19:28

Czekamy na odpowiedz macniacco. Sam wielokrotnie juz sprzedawalem poprzez forum. Raz mialem zgrzyt (przesylka zaginela) ale opocz tego wszystko OK.Nie mozemy oskarzyc o nic manaccio, dopoki sie nie wypowie.. Natomiast odejscie z forum jako forma protestu nie ma sensu, moim zdaniem.

#6 mackwak

mackwak
  • 55 postów

Napisano 30 maja 2007 - 19:37

Może i wyolbrzymiam problem, że kłóce się o 120 zł, ale ostatnią rzeczą*jaką*toleruje jest właśnie sytuacja tego typu.


Wcale nie wyolbrzymiarz, choćby to była nawet 1 zł to należy zachować pewne zasady.

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2007 - 19:38

6, tak... raczej powoli i ostrożnie z tym tematem

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 maja 2007 - 19:39

Oddajmy głos maniacco. Toszak: przeslij ktoremus z Super Moderatorów archiwum rozmów. Dodam , że lekce sobie ważenie terminów wypełniania zobowiązań jest , najłagodniej powiem jak umiem, wielce niefrasobliwe.

#9 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 30 maja 2007 - 19:45

Policja na 120zł raczej machnie ręką, kwoty do 200zł to mała szkodliwość ;)

#10 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 30 maja 2007 - 19:46

Prosze uwazac rowniez na uzytkownika "Blotniaks".

#11 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 30 maja 2007 - 19:48

Super... Pojawil sie watek w konkretnej sprawie, a zaraz przerodzi sie we wzajemne oskarzenia odpierane... kolejnymi zarzutami. Nie mam nic do tego, ale moze poczekalibysmy na rozwiazanie glownego problemu?

#12 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 30 maja 2007 - 19:53

i co bedziesz siedzial i czekal az sie rozwinie ? az maniaco raczy napisac "cos". I tak zarzut juz zostal postawiony... Gdyby uzytkownik "blotniaks" mnie nie okradl to napewno bym jego nicku tu nie umieszczal, zastanow sie co piszesz. Juz dawno bylem za tym aby taka liste zrobic,na mp3store juz od dawna jest. Inaczej nie mozemy walczyc z nieuczciwoscia.

#13 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 30 maja 2007 - 19:56

Po pierwsze, nie chcialem sie z nikim sprzeczac- bylem i jestem nastawiony pokojowo ;] Po drugie- nie, nie chce czekac w nieskonczonosc, ale troche czasu moznaby mu dac na odpowiedz... Po trzecie, lista potwierdzonych nieuczciwych forumowiczow-sprzedawcow to niewatpliwie dobra sprawa, ale moze zalozyc o tym osobny temat, w ktorym bylyby tylko nicki? Bo ten ma nieco inny charakter :) Pzdr.

#14 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 maja 2007 - 20:03

na każdym forum z działem "sprzedam" jest ;) Co do działu. Można by zrobić listę nick'ów i szkód przez nich wyrządzonych ;)

#15 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 30 maja 2007 - 20:06

ok czekamy na odp. @_igi: Bardzo dobry pomysl.

#16 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 maja 2007 - 20:12

Oczywiście temat musi być nazwany "szkodniki" :P
  • razorek84 lubi to

#17 zbonio

zbonio
  • 152 postów
  • SkądJózefosław

Napisano 30 maja 2007 - 20:14

(...) odejscie z forum jako forma protestu nie ma sensu, moim zdaniem.

moim tez
poczekajmy na wyjasnienia

#18 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 30 maja 2007 - 20:38

....Osobiście uważam, że zostałem ofiarą*oszustwa i straciłem dobre zdanie o społeczności tego forum, uczciwości i atmosferze wzajemnej pomocy która zapewne przez większość*osób jest podtrzymywana. Rozumiem, że wydanych pieniędzy już niestety nieodzyskam, ale jeśli sprawa się*jakoś*nie wyjaśni poprostu odchodze z tego forum, a szkoda, bo miałem je za jedno z bardziej pomocnych i kulturalnych miejsc w sieci. Niestety sytuacje tego typu i mentalność*niektórych polaków coraz bardziej zmusza mnie do wyjazdu nie na miesiąc lecz na stałe.

Toszak


Drogi Kolego. Bardzo prosze o nie wysuwanie ogolnych wnioskow na temat forumowiczow.
Jak Ci sie w tym kraju nie podoba przez jednoego oszusta to droga do UK wolna. Nie licz , ze tam trafisz na uczciwszych rodakow. Bardzo dobrze ze nie popuscisz potencjalnemu kretaczowi - ale prosze jeszcze raz - nie obrazaj innych. Jedna czarna owca nie czyni stada zlym.

#19 sleepless

sleepless
  • 314 postów
  • SkądGliwice

Napisano 30 maja 2007 - 21:40

maniacco jest online, ciekawe czy coś napisze

#20 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 maja 2007 - 22:22

Czekam z niecierplwością... Napisałem mu również wczoraj wieczorem na PM, że jeśli nie odpisze i nie wyjaśni jakoś tego pokojowo, to zakładam wątek o tym czynie. Nie otrzymałem niestety odpowiedzi, mam nadzieje, że otrzymam ją teraz.

---- Dodano 31-05-2007 o godzinie 00:30 ----

Drogi Kolego. Bardzo prosze o nie wysuwanie ogolnych wnioskow na temat forumowiczow.
Jak Ci sie w tym kraju nie podoba przez jednoego oszusta to droga do UK wolna. Nie licz , ze tam trafisz na uczciwszych rodakow. Bardzo dobrze ze nie popuscisz potencjalnemu kretaczowi - ale prosze jeszcze raz - nie obrazaj innych. Jedna czarna owca nie czyni stada zlym.


Rozumiem twoje zdenerwowanie, ale napisałem, że "niektórych" (a spotykam ich coraz więcej) oraz, że zdecydowana większość*forumowiczów podtrzymuje tą pozytywną*atmosfere, co można chociażby zobaczyć*po pomocy udzielonej właśnie Panu maniacco, oraz życzliwości w wielu innych sprawach. Jeśli Cię to obraziło to przepraszam.

#21 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 30 maja 2007 - 22:56

Mnie oszukał na 450 zł za iPoda Video 30GB !!! Minął ponad miesiąc od wpłaty z góry na konto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#22 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 30 maja 2007 - 22:58

Mnie oszukał na 450 zł za iPoda Video 30GB !!! Minął ponad miesiąc od wpłaty z góry na konto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


I nadal czekasz?

#23 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 30 maja 2007 - 23:02

I nadal czekasz?


Zebrałem sobie już wszystkie dokumenty (dokładny adres, numer telefonu, link do aukcji, rozmowa na gg i dowód przelewu).
W przyszłym tygodniu idę na policje!
Mam nadzieje, że znajdzie się więcej osób i zostaną mu postawione konkretne zarzuty!

#24 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 30 maja 2007 - 23:11


Rozumiem twoje zdenerwowanie, ale napisałem, że "niektórych" (a spotykam ich coraz więcej) oraz, że zdecydowana większość*forumowiczów podtrzymuje tą pozytywną*atmosfere, co można chociażby zobaczyć*po pomocy udzielonej właśnie Panu maniacco, oraz życzliwości w wielu innych sprawach. Jeśli Cię to obraziło to przepraszam.


Nie obrazilo ale zabrzmialo dziwnie - jako forma wylewalnia uzasadnionago zalu na wszystkich z grupy. Przeprosiles - jest ok.

W sprawie Pana Maniacco - widac sa inni poszkodowani. Namawiam do wspolnych dzialan przez Policje. Trzeba oszustow naciagaczy pietnowac i nauczyc uczciwosci. Pozostawienie spraw niezalatwionych rodzi u cwaniakow poczucie bezkarnosci - smieja sie uczciwym w oczy i naciagaja nastepnych. Mnie na allegro oszukano na 40zl ( kupilem powerbooka 165 c ) - jak znajde czas pojde na komende - niech Policja poneka cwaniaczka. Zycze wszystkim bysmy nie spotykali na swej drodze takich - nazwijmy po imieniu - zlodziei. Z ciekawoscie czekam na odzew glownego oskarzonego w sprawie. Milczenie nie jest forma obrony - przynajmniej na naszym forum.

#25 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 30 maja 2007 - 23:32

Nie wiem co Wy na ten temat ale moje zdanie jest takie: Nie mozemy dopuscic zeby dochodzilo do takich sytuacji. Proponuje takie sytuacje karac natychmiastowym wykluczeniem z naszej spolecznosci... To dziwne ze Pan Maniaco do tej pory nie zabral glosu.. milczy.. nie mnie go oceniac ale jesli by byl niewinny to by juz odpisal.... a to okazuj sie ze nie jeden "jego" przypadek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych