Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4S czy Nexus Prime


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: iPhone 4S czy Nexus Prime (0 użytkowników oddało głos)

  1. iPhone 4S (109 głosów [81.34%])

    Procent z głosów: 81.34%

  2. Nexus Prime (25 głosów [18.66%])

    Procent z głosów: 18.66%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 bajej

bajej
  • 360 postów

Napisano 19 października 2011 - 09:34

Samsung Galaxy Nexus - Full phone specifications

specyfikacja robi wrazenie :)

#52 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 października 2011 - 09:39

To na pewno bedzie lider jesli chodzi o specyfikacje. Na specyfikacjach sie skonczy.

#53 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 października 2011 - 11:02

Nie będzie, bo procesor i kartę graficzną ma mniej wydajne od Galaxy S II.

#54 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 października 2011 - 11:26

Nie będzie, bo procesor i kartę graficzną ma mniej wydajne od Galaxy S II.


Właśnie, to jest po prostu SGS2 z lepszym ekranem. Oczywiście zależy to, czy będzie na nim widać te trójkąty, jak na SGS1, to już trzeba zobaczyć na żywo, bo słuchając nędznych zachwytów ludzi w necie można się tylko naciąć. Już pomijam wielkość, bo to kolos, dla mnie SGS2 jest już niewygodny w używaniu - [offtop]mam nadzieję, że Apple pokaże iPada mini z Retiną - to będzie ideał dla mnie, mini podróżny tablecik.[/offtop] Jestem ciekaw jak z optymalizacją samego systemu, jak tego nie zrobili, a jeszcze bardziej go obciążyli, to będzie działał krócej niż SGS2 - w takim wypadku to nie jest telefon, tylko domowa paletka na 1,5h zabawy.
Ah, no i pewnie ze względu na słabsze podzespoły jest na 90% wolniejszy od iPhone 4S.

To teraz czekamy na SGS3, który z racji chorych podzespołów podziała 1h w użyciu i pewnie uda mu się trochę prześcignąć iP 4S w szybkości.

#55 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 19 października 2011 - 11:35

Niektóre funkcje nowego Androida bardzo fajne. Co do sprzętu, to mi bardziej do gustu przypadła moto żyleta niż Nexus.

#56 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 października 2011 - 11:42

Jestem ciekaw jak z optymalizacją samego systemu, jak tego nie zrobili...

Oni nie wiedzą co to jest, bo nadal laguje.

That having been said, it unfortunately remains the case that Android isn’t as swift and responsive as iOS or Windows Phone (or even MeeGo Harmattan on the N9). Or at least it wasn’t on the demo phone we got a look at. The subtle, pervasive lag that has characterized the Android UI since it inception is still there, which is not a heartening thing to hear when you’re talking about a super-powered dual-core device like the Galaxy Nexus.


Galaxy Nexus with Ice Cream Sandwich: pictures, video, and hands-on | This is my next...

#57 tasiu

tasiu
  • 546 postów
  • Skądokolice Cieszyna

Napisano 19 października 2011 - 12:07

Czyli wychodzi na to, że Galaxy Nexus to porażka. Oj, Google znów dało ciała. :mrgreen: Oby tak dalej i już wkrótce na rynku będą się liczyły tylko iOS i WP.

#58 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 października 2011 - 12:46

Najważniejsza sprawa:
Dołączona grafika

Nie jest to moja ręka więc nie wiem jak by lezal. Mimo to nie wydaje sie być większy od telefonów 4.3 cala a to dzięki przeniesieniu przycisków funkcyjnych na ekran - to mi sie podoba. Podoba mi sie rownież design - nie jest podobny do iPhone a i tak jest całkiem ładny, brawo samsung.
Co mi sie nie podoba to to, ze jak na "developers phone" jest... słaby? PowerVR SGX540?? Zartujecie sobie?? Przecież to jest ze 3x słabsze od iPhone 4S - podobno miało wyjść GTA 3 rownież na Android. Słabo to widzę na tym chipie.
Sam system - wyglada lepiej, szczególnie nowy MT i sposób nim zarządzania. Może nie trzeba będzie już instalowac task killerow. Ogólnie interfejs na + względem poprzednich wersji.
Podobno Google ma teraz sprzedawać Nexus'a u większej liczby operatorów - mam nadzieje, ze dzięki temu telefon sie upowszechni. Oby cena była rozsądna :)

---------- Wpis dodano o 13:46 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:43 ----------

Czyli wychodzi na to, że Galaxy Nexus to porażka. Oj, Google znów dało ciała. :mrgreen: Oby tak dalej i już wkrótce na rynku będą się liczyły tylko iOS i WP.


Nie jest porażka. To i tak najlepszy Android ogółem (bo przecież telefon to nie worek części).

#59 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 października 2011 - 14:47

Nie jest to moja ręka więc nie wiem jak by lezal. Mimo to nie wydaje sie być większy od telefonów 4.3 cala a to dzięki przeniesieniu przycisków funkcyjnych na ekran - to mi sie podoba. Podoba mi sie rownież design - nie jest podobny do iPhone a i tak jest całkiem ładny, brawo samsung.

Porównaj do Motoroli Droid RAZR albo Samsunga Galaxy S II HD LTE.

Co mi sie nie podoba to to, ze jak na "developers phone" jest... słaby? PowerVR SGX540?? Zartujecie sobie?? Przecież to jest ze 3x słabsze od iPhone 4S - podobno miało wyjść GTA 3 rownież na Android. Słabo to widzę na tym chipie.

Widać uznali, że developer nie potrzebuje wydajnej grafiki.

Nie jest porażka. To i tak najlepszy Android ogółem (bo przecież telefon to nie worek części).

Najgorszy bo póki co na jeden telefon.

#60 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 października 2011 - 15:18

Najgorszy bo póki co na jeden telefon.


Mówiąc Android miałem na myśli telefon z androidem :P Może niejasno sie wyrazilem. Najlepszy dlatego, ze to oczko w głowie Google, aktualizacje, aktualizacje, aktualizacje. Dzięki temu telefon nie jest fajny tylko dziś, ale przez conajmniej 2 lata. Tak jak iPhone ;)

---------- Wpis dodano o 16:18 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:15 ----------

Wątpię, ze kupie tego Nexus'a mimo, iż uważam ze to super (wielki) telefon. Następnym zakupem będzie na pewno iPad 3 a niedługo potem wymiana telefonu w abonamencie i iPhone 5.

#61 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 października 2011 - 20:19

Interfejs ładny, telefon tak sobie, zdjęcia niestety robi tragiczne.

#62 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 października 2011 - 20:37

Cos fajnego znalazłem
Dołączona grafika

Mam wrażenie, ze niedługo właściciele Nexus S bedą mogli zacząć ostro śmiać sie w twarz właścicielom Galaxy S, którzy twierdzili, ze nie warto dopłacać do Nexus'a :D

---------- Wpis dodano o 21:37 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:35 ----------

Swoją droga 1983ms w Sunspider.... moj iPad 1 z iOS5 robi niecałe 50% gorszy wynik a nie ma 2 rdzeni :P

#63 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 października 2011 - 22:43

@Homer: 4S ma 2148 w tym pierwszym teście. trochę więcej, ale tu mamy 2x800 a nie 2x1,2, więc optymalizacja jak zwykle górą ;-)

#64 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 października 2011 - 23:19

Nexus S 2.3.6 na Operze robi 3020 więc i tak sporo lepiej niż na wbudowanej przeglądarce 4.0. Ciekawe ile G-Nex wyciągnie na Operze :>

#65 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 20 października 2011 - 01:15

Na SGS2 pod Opera Mobile 1750 ;-) Czyli pewnie na GN podobnie będzie.

#66 napior1516

napior1516
  • 123 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 października 2011 - 10:25

Eeee tam testy testami i tak czekam na dostawę od rodziny z Anglii ;p. Rok temu był dylemat 4 czy SGS i padło na SGS. W tym roku był wybór pomiędzy SGS2 a 4S. I wygrał 4S dla mnie ekran maks to 4 cale. Większe są już nie praktyczne. Kolega kupił SGS2 i już jedną ręką obsługa w 100% ekranu graniczy z cudem a w aucie to ja dziękuje Mój test SunSpider na Galaxy S 2.3.5 Standardowa przeglądarka 3441.4 (1Ghz) Opera 11.5 2582.8 (1.3Ghz) He ja tam nie płaczę że nie kupiłem Nexusa S, niestety muszę przyznać że Android market jest masakrą bałagan wszech obecny. Pozdrawiam wszystkich co kochają Apple.

#67 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 października 2011 - 22:07

Na dzień dzisiejszy tak. Miejmy nadzieje, ze wraz z pojawieniem sie większej ilości słuchawek z Ice Cream sandwitch Android wkroczy w "resztę swojego życia", tą lepsza ma sie rozumieć.

Fajny artykuł znalazłem:
http://gizmodo.pl/ga...e_starzeje.html

Widać, ze Google szuka koncepcji na swój produkt, każdy kolejny zdaje sie orać rozwiazania poprzednika i rozpoczynać nową "erę". iPhone natomiast jaki jest taki jest i to już od 5 lat, konsekwientnie powtarzane, sprawdzone rozwiazania, mam tu na myśli głownie wielkość ekranu i system iOS, który niby ciagle taki sam a jednak coraz lepszy.

#68 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 21 października 2011 - 23:34

@Homer: I tak jak mówiłeś, ekran jest w te beznadziejne trójkąty, więc realne PPI to 200 - czyli dalej klops, a nie Retina. W tym momencie dla mnie ten telefon nie istnieje już, o ile się interesowałem nim jako gadżetem, to teraz wypadł poza krąg zainteresowań. Jak wypuszczą telefon z Androidem, który: - ekran minimum 330 PPI nie większy niż 4,2" - oczywiście jakaś tam kolejna odmiana mega super HD cośtam oled - bateria ponad 5h w użyciu, bez wyłączania wszystkiego co możliwe i z ekranem na 90% jasności Sam system mnie irytuje, ale przetestuję znowu, chociaż zanim do tego dojdą, to może będzie android 5 albo 6 ;-) więc a nóż będzie lepszy. Z drugiej strony wtedy iOS i iPhone też będą daleko... No ale, zobaczymy co będzie, bo żem się rozpędził. Hahah!

#69 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 października 2011 - 23:39

Daleko w tyle hahaha

#70 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 21 października 2011 - 23:55

Daleko w tyle hahaha


Kwestia dyskusyjna, dla mnie Android to koszmarnie zamotany niewygodny system i nawet jak go wsadzą w Rakietę, to dalej taki będzie. Niech sobie iPhone będzie generację wstecz, a funkcje systemu dodaje dwie generacje wstecz, i tak działa lepiej.

#71 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 października 2011 - 00:23

Jest realna szansa na to, ze skoro google zaczyna polecać procesory Ti OMAP do ICS to ze właśnie na nich bedą powstawać najlepsze telefony pod tym systemem. Może właśnie na tym ma polegać ich zapowiedź w walce z fragmentacja i poprawy jakości aplikacji. Ja sie hermetycznie nigdy nie zamykam w jednym światku, lubię od czasu do czasu zrobić skok w bok i sprawdzić co tam u konkurencji. Być może Galaxy Nexus nie będzie jeszcze tym ideałem, być może następne modele bedą coraz bardziej dopracowane. Na dzień dzisiejszy jednak nie widzę innej alternatywy dla iPhone niż seria Nexus. Na temat Windows phone cieżko jest mi sie wypowiedzieć - system owszem ładny, przejrzysty ale to jest podobne getto a'la bada os. Żeby tylko jeszcze nie robili takich krów jak te 4.65 cala bo doprawdy - "smartphone is still a phone" S.J.

#72 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 października 2011 - 13:22

Być może Galaxy Nexus nie będzie jeszcze tym ideałem, być może następne modele bedą coraz bardziej dopracowane. Na dzień dzisiejszy jednak nie widzę innej alternatywy dla iPhone niż seria Nexus. Na temat Windows phone cieżko jest mi sie wypowiedzieć - system owszem ładny, przejrzysty ale to jest podobne getto a'la bada os.

Ja jedyną alternatywę widzę w postaci Nokii N9.

#73 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 października 2011 - 13:39

No ale co komu po N9? Typowy telefon albo dla nic nie potrafiących, albo dla pasjonatów, którzy wezmą go na warsztat i bedą rozwijać. Sam bym kupił ta nokie gdyby była na iOS lub czystym androidzie z gwarancja wsparcia na conajmniej 2 lata. Bardzo dobry design i wersja 64GB ale na tym koniec.

#74 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2011 - 14:02

Mam teraz do testów SE Neo i moim zdaniem nawet nie ma co porównywać do iPhone 4. Nawet 3GS jest wydajniejszy i "lepszy" pod wieloma względami.

#75 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 października 2011 - 14:10

Jakoś mnie to nie dziwi, typowy nakładkofon.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych