Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4S czy Nexus Prime


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: iPhone 4S czy Nexus Prime (0 użytkowników oddało głos)

  1. iPhone 4S (109 głosów [81.34%])

    Procent z głosów: 81.34%

  2. Nexus Prime (25 głosów [18.66%])

    Procent z głosów: 18.66%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 października 2011 - 12:23

iPhone 4S jaki jest juz wszyscy wiemy, pozostaje tylko czekać aż pojawi sie w sprzedaży. Moja uwagę jednak skutecznie odciąga inny telefon... mianowicie Google Nexus Prime by Samsung. Jesli ktos jeszcze nie wie seria Nexus lansowana jest nie jako kolejny "iPhone wannabe" tylko wlasne podejscie google do tematu smartphone. Napisalem google a nie samsung gdyz nie jest to telefon z rodziny galaxy, zakuty w nakladki tylko wlasnie wzorowy telefon z Android. W tym wypadku premiere, 14.10.2011 bedzie miala jego najnowsza odslona - 4.0 vel Ice Cream Sandwich. Październik zatem zapowiada sie niezwykle ciekawie dla fanów gadzetow - dwa mocarne telefony, dwa najpopularniejsze, mobilne systemy operacyjne. Oto pierwsze video i zrzuty ekranu z Google Nexus Prime:

Nexus Prime intr-o imagine clara, in premiera pe Mobilissimo.ro! | Mobilissimo.ro

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 października 2011 - 12:28

To kup Nexusa i napisz recenzję. Czytałem, że ma mieć 4,7 cala, monstrum.

#3 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 października 2011 - 13:00

Mam na iPad napisaną obszerną recenzje porownawczą Nexus S i iPhone 4 jako ze z dwoma mam/mialem duzą stycznosć. Czekam jednak na Ice Cream Sandwich zeby moc prownac z iOS5 i wtedy opublikuje calość.

---------- Wpis dodano o 14:00 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:58 ----------

Co do ekranu, masz racje - gruba przesada. "Smartphone is still a phone" jak mawiał ś.p. Steve...

#4 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 października 2011 - 13:00

Z tego co wiem, to nie ma jeszcze jego premiery, więć wszystko to domysły. Zastanawiam się po co tylko te domysły na forum myapple, a nie myandroid, czy mygoogle, mysamsung itp.

#5 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 października 2011 - 13:06

Chodzi mi tylko o zwrocenie uwagi, ze cos sie ciekawego w tym miesiacu jeszcze dzieje poza premiera 4S'ki. Jako wieloletni i w pelni usatysfakcjonowany uzytkownik iPhone i iOS dostrzeglem tez inne godne uwagi produkty konkurencji, majace wiele wspolnego z filozofią iGadżetow ;)

#6 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 października 2011 - 13:10

Zakładasz wątek, który prędzej czy póżniej zamieni się na dyskusję o wyższości jednego, nad drugim.

#7 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 października 2011 - 13:28

A ja jestem ciekaw czy to monstrum podziała więcej niż 1h w użyciu na baterii ;-) Mając SGS2 wiem, że dla niego dobicie do 2h czasem jest problematyczne. (Z góry mówię, nie będę wyłączać 3G, daty, WiFi, ściemniać ekranu i innych dziwactw prądooszczędnych.) Jako taki moblilny tablecik to byłby całkiem ok, 4,7" w sam raz - jeszcze niech tylko dopracują przeglądarkę, bo obecne działanie topowych i systemowej niestety mnie lekko irytuje.

#8 liba

liba
  • 48 postów

Napisano 07 października 2011 - 16:33

Jeżeli nie nosisz baggy jeansów to moim zdaniem noszenia takiego kolosa będzie dość problematyczne 4,7 to już dość spory telefon można nawet pokosić się o stwierdzenie mini tablet poczekajmy na pełna prezentacje Nexusa. Jako ze jest to forum produktów apple większość będzie na iPhone na forum androida glosy będą na nexusa .

#9 kajus01

kajus01
  • 897 postów
  • SkądZiemia?

Napisano 07 października 2011 - 17:04

A ja tak z innej beczki ile taki monstrum będzie kosztować? Wiadomo coś?

#10 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 października 2011 - 18:13

Nexus S w momencie kiedy pojawil sie w euro rtv agd kosztowal 2600zl, mozna spodziewac sie ceny w tych rejonach. Niemniej jednak Prime ma miec 32GB wiec cena moze skoczyc. Dla mmie Prime to telefon ktory gdyby nie jego wielkość uznalbym za rownowartościowy iPhone'owi (nawet pomimo, ze nie lubie samsunga). Czekam bardziej na ICS 4.0 i obietnice ukrócenia fragmentacji, mam nadzieje ze przelozy sie to pozywnie na asortyment Marketu.

#11 liba

liba
  • 48 postów

Napisano 07 października 2011 - 18:15

Jak narazie Nowego Nexusa nie będzie Samsung i Google przekładają premiere swojego nowego Smartphona jak podają źródła przyczyna jest śmierć Steva Jobsa, premiera tego urządzenia była by niesmaczna w czasie przygotowań do jego ostatniej drogi .

#12 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 października 2011 - 23:15

To ładnie z ich strony. A moze po prostu niespodziewanie ekrany w nowych nexusach sie poprostowały i inżynierowie probują cos zaradzić :P

#13 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 07 października 2011 - 23:47

Samsung Galaxy Nexus spotted in the wild? (video) -- Engadget
Ice Cream Sandwich leak outs Music 4.0.1 for download, previews Google+ 2.0 -- Engadget

#14 liba

liba
  • 48 postów

Napisano 07 października 2011 - 23:57

Musze powiedzieć ze jestem pod ogromnym wrażeniem nowego Nexusa, jeżeli apple szybko nie wymyśli ip5 to mogą mieć poważny problem

#15 edgarson

edgarson
  • 65 postów

Napisano 08 października 2011 - 08:54

musze powiedziec, ze swietnie sie prezentuje nowy nexus. Sam na niego sie czaje tylko poczekam, aż cena znormalnieje po premierze.

#16 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 października 2011 - 10:25

Szkoda, że wielkość ekranu jest taka duża..żeby miał chociaż te 4,2 cala maks to myślę, że codzienna wygoda użytkowania nie byłaby zakłócona. Ale i tak płynność działania robi wrażenie :)

#17 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 października 2011 - 12:33

Okay, cool if you like big phones. Bit this is hilariously im... on Twitpic
hahahaha

#18 cysio528

cysio528
  • 186 postów

Napisano 09 października 2011 - 22:25

wszystko pieknie, ladnie, tyle ze android;(

#19 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 października 2011 - 11:31

Akurat w ICS pokładane są duże nadzieje jako lekarstwo na fragmentacje, jak będzie - zobaczymy. Największą wadą jest jednak rozmiar... rozumiem, że chcieli znowu "dowalić" apple i teraz w porównaniach będzie 960x640 vs 1280x720 ale... tego sie przecież nie będzie dało używać ani wygodnie przenosić.

#20 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 10 października 2011 - 12:55

a ja jeszcze inaczej na to patrze .. android jest spoko (w sumie tez trzeba rootowac) SGS2 byl/jest niezlym telefonem - szybkim .. ale BATERIA! bateria wytrzymuje okolo 10h przy normalnym korzystaniu z telefonu. w iphonie bateria trzyma nieporownywalnie lepiej okolo 1.5-2dni teraz czekam na paczke z iphonem 4s (troche sceptycznie jestem nastawiony na super zmiany w stosunku do 4) ale zobaczymy ...

#21 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 października 2011 - 16:17

Dużo poważniejszym rywalem iPhona 4S jest Nokia N9 z MeeGo.

Nokia N9 – pierwszy (i ostatni) smartfon Nokii z systemem MeeGo :: PCLab.pl

#22 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 października 2011 - 16:21

Pierwszy i ostatni - brzmi jak żywy trup. Telefon owszem fajny, ładny no i 64GB - ale co z nim robić jak nie ma wsparcia i nie wiadomo jak z bazą programów (?). To juz Nexus jest pewniejszym zakupem.

#23 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 października 2011 - 16:26

Pierwszy i ostatni - brzmi jak żywy trup.

Brzmi raczej jak kultowy.

To juz Nexus jest pewniejszym zakupem.

Czy ja wiem, to tylko Szajsung, pewnie będzie awaryjny jak Naxus S i Galaxy S II.

#24 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 października 2011 - 16:30

Czy ja wiem, to tylko Szajsung, pewnie będzie awaryjny jak Naxus S i Galaxy S II.


Nic mi o tym nie wiadomo, nie będę pisał, że mój jest ok bo to niczego nie dowodzi, ale fakt można sie spodziewać spratańskiego wykonania i kiepskich materiałów... cóż i tak nexusom jako całości najbliżej iPhone'om.

#25 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 października 2011 - 16:38

cóż i tak nexusom jako całości najbliżej iPhone'om.

Najdalej, bo są dla nudziarzy kierujących się przy zakupie smartphona ilością MHz i rozsądkiem, a nie emocjami.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych