Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4S czy Nexus Prime


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: iPhone 4S czy Nexus Prime (0 użytkowników oddało głos)

  1. iPhone 4S (109 głosów [81.34%])

    Procent z głosów: 81.34%

  2. Nexus Prime (25 głosów [18.66%])

    Procent z głosów: 18.66%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#26 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 października 2011 - 16:48

Najdalej, bo są dla nudziarzy kierujących się przy zakupie smartphona ilością MHz i rozsądkiem, a nie emocjami.


Dzieki za nudziarza ;)

Niestety błąd. Nexusom najblizej iPhone'om z jednego prostego powodu - ich producent dba i rozwija ich mozliwosci poprzez update'y. Poza tym to tzw. w srodowisku android - "developers device" mozna zatem liczyc na najlepiej dopracowane appsy i ich najwiekszą ilośc. Poki co zyje mi sie z nim dobrze, nie tak dobrze jak z iPhone ale o wiele lepiej niz z jakimkolwiek innym telefonem na androidzie.

#27 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 października 2011 - 17:15

Dzieki za nudziarza ;)

Miałem na myśli tych co mają smartphony z dwurdzeniowymi procesorami ;)

#28 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 10 października 2011 - 17:22

Czyli przyszłych posiadaczy iphona 4s :)

#29 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 11 października 2011 - 13:31

Owszem, bo iPhone to masówka, tak jak kiedyś Nokie 3210 i 3310, no może bardziej 8210.

#30 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 11 października 2011 - 13:46

Miałem na myśli tych co mają smartphony z dwurdzeniowymi procesorami ;)


Okej, więc podaj mi nazwę jakiegoś dobrze wykonanego smartfona z 4,3'' i wysoką rozdzielczością, który nie będzie dwurdzeniowy i nie będzie się nazywał HTC Sensation. Czasami nie ilość rdzeni procesora wpływa na zmiany, a inne czynniki. ;>

#31 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 11 października 2011 - 13:49

Okej, więc podaj mi nazwę jakiegoś dobrze wykonanego smartfona z 4,3'' i wysoką rozdzielczością, który nie będzie dwurdzeniowy i nie będzie się nazywał HTC Sensation.

Sony Ericsson Xperia arc i arc S.

Xperia ars S

Szaro-bury HTC Sensation jest przy nim nudny i brzydki.

#32 Spaqin

Spaqin
  • 27 postów

Napisano 11 października 2011 - 18:45

Ja koledze wyżej dorzucę jeszcze Desire HD i HD2. Telefony ceglaste, ale bardzo dobrze wykonane.

#33 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 października 2011 - 22:28

HD2 omg windows :o błagam...

#34 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 11 października 2011 - 22:52

Więc tak. Xperia Arc S niedostępna na np. allegro, jest tylko zwykła Xperia Arc, cenowo na poziomie Sensation, nie widzę żadnych powodów by ją wybrać. Desire HD też cenowo na poziomie Sensation, a jest gorsze. HD2 pominę, bo to już legenda, do tego trzeba by było trochę powalczyć by wgrać Androida. Co do innych high-endów, Galaxy S II jest plastikowy i mnie to przeraża, 3D z Evo 3D czy Swifta 3D nie potrzebuję. Generalnie pod względem future-proof, czyli gdyby Android nagle zaczął ładnie wykorzystywać dwa rdzenie, to Sensation w tej cenie jest najlepszą opcją, według mnie oczywiście.

#35 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 października 2011 - 10:22

Jest jeszcze Motorola Atrix z Tegrą 2, fajne urządzenie. Atrix 2 nawet ma sie pojawić za jakiś czas.

#36 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 października 2011 - 10:25

Mi się bardzo ten telefon podoba ;)
HTC - Products - HTC Sensation XE - Overview

#37 wiktor96

wiktor96
  • 420 postów

Napisano 12 października 2011 - 12:20

HD2 omg windows :o błagam...

Tylko jest możliwość zainstalowania na nim Androida lub Windows Phone 7 :)

#38 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 12 października 2011 - 12:37

Więc tak. Xperia Arc S niedostępna na np. allegro, jest tylko zwykła Xperia Arc

W normalnych sklepach już jest.

http://www.sonyerics...ria_arc_s_.html


... to Sensation w tej cenie jest najlepszą opcją, według mnie oczywiście.

Użytkownicy mają odmienne zdanie:

Pojawiły się informacje iż telefon traci zasięg podczas "nieprawidłowego" trzymania w dłoni.
Znaleziono również krytyczne dziury w nakładce HTC Sense.
Użytkownicy narzekają też na uginający się ekran, paprochy za wyświetlaczem, częsty brak reakcji na dotyk po odblokowaniu, nie idealną płynność Sense 3.0, słabą wydajność baterii, skąpą ilość wbudowanej pamięci, słabą jakość głośniczka, przeciętną jakość słuchawek, przeciętną jakość zdjęć i filmów z aparatu, zablokowany bootloader, HTC watch niedostepny w Polsce, małą ilość RAM (nakładka Sense zjada bardzo dużo RAM).

http://pl.wikipedia....i/HTC_Sensation

#39 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 12 października 2011 - 12:54

Jest jeszcze Motorola Atrix z Tegrą 2, fajne urządzenie.

Mimo sporej (wg. specyfikacji) pojemności baterii ledwie trzyma 12-16 godzin (przy średnim użytkowaniu, sync maili, Skype etc).
Dwa (o ile to ma znaczenie) to jest to Android 2.2. W USA cieszą się 2.3.x, niestety Europa wciąż czeka.
Skype (a jest to akurat dla mnie istotne) pada/wiesza się średnio 4/6 razy na dobę (niestety Android sam nie restartuje
procesów, więc trzeba samemu sprawdzać co parę godzin)

I jeszcze wiele innych drobiazgów, które odrzucają mnie od Androida w tym wydaniu. Generalnie - nie polecam jako telefonu.
Jako gadget do zabawy z Tegra 2 (czy np. podłączenia do TV) owszem - tyle, że wtedy robi się z Motoroli telefon stacjonarny :-)

#40 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 października 2011 - 13:24

Tylko jest możliwość zainstalowania na nim Androida lub Windows Phone 7 :)


To nie lepej od razu kupic tel z tym systemem? Brzydzilbym sie takim składakiem :/

#41 iUsername

iUsername
  • 113 postów
  • SkądPL

Napisano 12 października 2011 - 14:01

Nie wiem na jakie tory zeszła dyskusja, ale słyszałem iż w Samsung ma w planach zaprezentowanie całej "gamy" urządzeń- Samsung'a Galaxy S III 5",większego,kieszonkowego Nexus'a 7" i aby nic nie brakowało do pełni szczęścia fanom Androida Nexus'a HD 22" z SmartWózek który wykrywa kiedy ten "samrtfon" jest wieźony czy nie. Wszytkie telefony są wyposażone w masę xtra cyferek aby "nie były gorsze od apple'a. Mają aparaty 15,5 mpx (czytaj:efektywne 4,5 mpx) i procesory Tegra..od razu 4,ośmiordzeniowe bo zawsze lepiej więcej niż mniej o taktowaniu,a jakże, 3,2 GHZ. AMD właśnie podpisało umowę na mocy której w nowych modelach zamontuje karty graficzne HD 6990 2,5 GB. Telefony z wyłączonym 3G i Wi-Fi osiagają zawrotne 45 min działania. Podobno Samsung planuje premierę nowego Glaxaxy Mini o "bardzo kieszonkowej" przekątnej 7,5 cala.

#42 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 12 października 2011 - 14:09

Ale Angry Birds będzie na tym śmigało. Przeskoczy do kolejnego levelu zanim jeszcze ukończymy poprzedni!

#43 iUsername

iUsername
  • 113 postów
  • SkądPL

Napisano 12 października 2011 - 14:20

Rzeczywiście.Co prawda w benchmarkach Samsung będzie wtedy wychodził poza skalę ale będę mogli się pochwalić niezłym sloganem "Ty musisz do siri mówić,nasz telefon zrobi to zanim o tym pomyślisz".

---------- Wpis dodano o 15:18 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:14 ----------

Podobno Samsung pracuje nad Samsung Galxaxy Desk-urządzenie to miałoby cechować się niesamowitą funkcjonalnością i komfortem przenoszenia. To 50 calowe urządzenie byłoby bardzo poręczne (w zestawie dostajemy SmartPrzyczepę) a przy tym bardzo użyteczne-można go używać jako tablicy,deski do krojenia,łóżka,ławki a nawet jako dachówki.[COLOR="Silver"]

---------- Wpis dodano o 15:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:18 ----------

#44 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 12 października 2011 - 14:35




Użytkownicy mają odmienne zdanie:


Utrata zasięgu raczej nie występuje (znaczy się mam Play, więc zasięg i tak mam rzadko kiedy, bo mieszkam na obrzeżach miasta, w centrum jest bardzo dobrze), ekran się ugina, ale to nie problem, za to telefon jest wytrzymały, bo dziś zleciał mi z około metra i poleciał dobre kilka metrów i wszystko działa, paprochów brak, dotyk działa idealnie, na Sense 3.0 telefon działa szybciej niż na czymkolwiek innym (po wgraniu softu z Sensation XE), bateria słaba jest w wielu smartfonach, głośnik znośny, słuchawki z zestawu można pominąć, iPhonowe pchełki też są słabe, bootloader odblokowuje się 15 minut, HTC Watch zainteresowany nie jestem, a ramu zawsze wystarcza. Dlatego więc powtarzam - według mnie jest najlepszym wyborem, na pewno lepszym niż jego największy konkurent Galaxy S 2, którego przekreśla dla mnie jego plastikowość.

#45 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 12 października 2011 - 14:49

Premiera Nexusa Prime będzie za tydzień:

http://www.engadget....ime-event-back/

Dlatego więc powtarzam - według mnie jest najlepszym wyborem, na pewno lepszym niż jego największy konkurent Galaxy S 2, którego przekreśla dla mnie jego plastikowość.

Od Galaxy S II to wiadomo, że jest lepszy.

http://pl.wikipedia....xy_S_II#Krytyka

#46 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 października 2011 - 15:02

Utrata zasięgu raczej nie występuje (znaczy się mam Play, więc zasięg i tak mam rzadko kiedy, bo mieszkam na obrzeżach miasta, w centrum jest bardzo dobrze), ekran się ugina, ale to nie problem, za to telefon jest wytrzymały, bo dziś zleciał mi z około metra i poleciał dobre kilka metrów i wszystko działa, paprochów brak, dotyk działa idealnie, na Sense 3.0 telefon działa szybciej niż na czymkolwiek innym (po wgraniu softu z Sensation XE), bateria słaba jest w wielu smartfonach, głośnik znośny, słuchawki z zestawu można pominąć, iPhonowe pchełki też są słabe, bootloader odblokowuje się 15 minut, HTC Watch zainteresowany nie jestem, a ramu zawsze wystarcza. Dlatego więc powtarzam - według mnie jest najlepszym wyborem, na pewno lepszym niż jego największy konkurent Galaxy S 2, którego przekreśla dla mnie jego plastikowość.

Ale cały fundament telefonu czyli system nie bedzie aktualizowany tak jak w Nexus'ach wiec dla mnie od razu odpadaja takie telefony z nakładkami cokolwiek by tam nie miały pod maską.

#47 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 12 października 2011 - 15:31

Ale cały fundament telefonu czyli system nie bedzie aktualizowany tak jak w Nexus'ach wiec dla mnie od razu odpadaja takie telefony z nakładkami cokolwiek by tam nie miały pod maską.


Tylko widzisz, jak widać po custom romach, telefony chodzą na nich szybciej niż na stockowych, dlatego kto wie czy Google wykorzystuje całą moc Nexusów czy nie. W Sensation po wgraniu romu z XE, tempo działania telefonu jest szybsze niż w iPhonie 4, nic się nie wiesza i ogólnie działa idealnie, do tego poprawiły się lekko bateria i dźwięk. Aktualizacji dostawać nie musi, nawet jak dostanie to jak widać po poprzednich oficjalnych softach nie będzie specjalnie szybki i stabilny na nich, są ludzie, którzy to odpowiednio zoptymalizują i zrobią tak, że zadziała na tym telefonie dowolny soft, to jest niezależne od Google. Uważam iPhone'y za świetne telefony, ale np. LG Swift, telefon kosztujący 200-300zł używany, jest szybszy na najnowszym Androidzie niż np. iPhone 3G na iOSie 4 kosztujący dwa razy więcej, ze stabilnością też nie ma problemów. Według mnie, kto chce poświęcić parę minut na modyfikacje, a później mieć szybki, stabilny soft, który ma wszystko (wspomnę choćby o ściąganiu plików, łatwym dostępie do nich czy działaniu bluetootha) lub ewentualnie nie wystarcza mu ekran 3,5'', może wybrać Androida, a kto uważa wszelkie modyfikacje za zło, podoba mu się design iPhone'a, iOS i płynność jego działania czy cokolwiek, niech wybierze iPhone'a i będzie zadowolony.

#48 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 października 2011 - 15:55

Mi by przede wszystkim było szkoda czasu i pieniędzy na telefon, ktory trzeba ręcznie w domu doprowadzać do stanu używalności. Poza tym nigdy nie miałem i mieć nie bede zaufania do domorosłych "hakerów" i custom portów. Kupując telefon płace za telefon i soft, gdybym chciał samemu instalować softa to kazałbym sprzedawcy obniżyć cene telefonu o wartość poprzedniego softu. No ale każdy ma swoje podejście. Dla mnie tylko iPhone i Nexus są ciekawymi produktami gdyż nie jestem fanem grzebania i testowania na sobie software'u.

#49 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 12 października 2011 - 16:20

Mi by przede wszystkim było szkoda czasu i pieniędzy na telefon, ktory trzeba ręcznie w domu doprowadzać do stanu używalności. Poza tym nigdy nie miałem i mieć nie bede zaufania do domorosłych "hakerów" i custom portów. Kupując telefon płace za telefon i soft, gdybym chciał samemu instalować softa to kazałbym sprzedawcy obniżyć cene telefonu o wartość poprzedniego softu. No ale każdy ma swoje podejście. Dla mnie tylko iPhone i Nexus są ciekawymi produktami gdyż nie jestem fanem grzebania i testowania na sobie software'u.


Wiesz, zdarzało się mieć błędy przy restore/update iPhone'ów mimo braku jailbreaka, których pozbycie się trwało po kilka godzin i trzeba było ściągać milion różnych narzędzi i czytać milion postów na forach, także w tym wypadku godzina na ustawienie telefonu dokładnie pod własne potrzeby jest niczym. Domorośli hakerzy, możliwe, ale wiadomo, że nikt nie używa softów, które są wytworem jakiegoś niedoszłego programisty. Używa się takich, które wiele osób sprawdziło i poleca. Inną sprawą jest to, że iPhone mi się po prostu trochę znudził, dlatego Android, i póki co, jestem zadowolony.

#50 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 października 2011 - 09:11

Dołączona grafika

Galaxy Nexus
Samsung's Galaxy Nexus gets official: Android 4.0, 4.65-inch HD Super AMOLED display (video)
Samsung Galaxy Nexus with Ice Cream Sandwich hands-on (video)

Nadal ktoś jeszcze chce plastikowego Szajsunga?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych