Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4S czy Nexus Prime


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: iPhone 4S czy Nexus Prime (0 użytkowników oddało głos)

  1. iPhone 4S (109 głosów [81.34%])

    Procent z głosów: 81.34%

  2. Nexus Prime (25 głosów [18.66%])

    Procent z głosów: 18.66%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#176 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 grudnia 2011 - 00:42

Tylko trzeba czekać na załatanie bugów i niedoróbek.


No to chyba wszystko w normie, zupełnie jak z iPhone :)
Lepiej czekać na oficjalne poprawki niż garbic sie przed kompem w poszukiwaniu upgranionego romu bo producent juz jest zajęty nowym modelem :P

#177 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 14 grudnia 2011 - 01:00

Lepiej czekać na oficjalne poprawki niż garbic sie przed kompem w poszukiwaniu upgranionego romu bo producent juz jest zajęty nowym modelem :P


A gdzie ICS dla Nexusa S? No tak, Google jest zajęty nowym modelem ;)

#178 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 grudnia 2011 - 01:11

A gdzie ICS dla Nexusa S? No tak, Google jest zajęty nowym modelem ;)


Dobry argument, gdyby było tak jak u Apple'a, to Nexus S i Nexus One dostaliby kanapkę w dniu premiery nowego modelu.

#179 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 grudnia 2011 - 01:16

A gdzie ICS dla Nexusa S? No tak, Google jest zajęty nowym modelem ;)


No już jest zrobiony. Eric Schmidt czy jak mu tam zaprezentował na LeWeb 2011. Za tydzień OTA.

---------- Wpis dodano o 01:16 ---------- Poprzedni wpis dodano o 01:15 ----------

Nexus One odpadł, kiedyś musial. iPhone 3G tez mógł odpasc po 3.1.3, wydanie iOS4 na niego było na wyrost.

#180 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 14 grudnia 2011 - 01:23

No już jest zrobiony. Eric Schmidt czy jak mu tam zaprezentował na LeWeb 2011. Za tydzień OTA.

Dlaczego tak późno? Czyżby Galaxy Nexus musiał się najpierw odpowiednio sprzedać? ;)

Nexus One odpadł, kiedyś musial. iPhone 3G tez mógł odpasc po 3.1.3, wydanie iOS4 na niego było na wyrost.

Dlaczego musiał odpaść? Przecież ten telefon nawet dwóch lat jeszcze nie ma. Co w takim razie powiedzieć o dwuipółletnim iPhonie 3GS, który wciąż jest wspierany przez producenta?

#181 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 grudnia 2011 - 01:24

No już jest zrobiony. Eric Schmidt czy jak mu tam zaprezentował na LeWeb 2011. Za tydzień OTA.

---------- Wpis dodano o 01:16 ---------- Poprzedni wpis dodano o 01:15 ----------

Nexus One odpadł, kiedyś musial. iPhone 3G tez mógł odpasc po 3.1.3, wydanie iOS4 na niego było na wyrost.


ale za to iP 3gs ma w tym momencie już 2,5 roku wsparcia, a może dobić nawet do 3 lat :)

#182 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 grudnia 2011 - 02:06

Dlaczego tak późno? Czyżby Galaxy Nexus musiał się najpierw odpowiednio sprzedać? ;)

Dokładnie tak :D Po prostu maja inny marketing. Apple wydaje nowy iOS dla wszystkich jednego dnia, ale mocno okraja go dla starszych urządzeń. Dzieki temu nowy iPhone i tak się sprzeda. Google natomiast woli wydać update bez okrajania, ale miesiąc pózniej. Sam ocen, co lepsze ;)

Dlaczego musiał odpaść? Przecież ten telefon nawet dwóch lat jeszcze nie ma. Co w takim razie powiedzieć o dwuipółletnim iPhonie 3GS, który wciąż jest wspierany przez producenta?

Dlatego, ze jak podaje Google a potwierdzają filmiki na YT Nexus One działa wolno na ICS. Mówię filmiki, bo ktoś tam sobie przeportowal z SDK na swojego Nexusa One.

---------- Wpis dodano o 02:06 ---------- Poprzedni wpis dodano o 02:04 ----------

ale za to iP 3gs ma w tym momencie już 2,5 roku wsparcia, a może dobić nawet do 3 lat :)


Masz racje. Jednak patrząc z perspektywy użytkowników "nakladkofonow" seria Nexus i ich 18 miesięczne wsparcie jest szczytem marzeń. Dlatego miedzy innymi uważam, ze jak Android to tylko Nexusy.
Weźmy za przykład najgorzej wg mnie wypadajacy w kwestii wsparcia HTC. kiedy wychodził Nexus S z Gingerbread 2.3 w podobnym czasie pojawił się Desire HD na 2.2. Kiedy Nexus S miał już 2.3.4, Desire HD dorobił się 2.3.3 (uwaga ponad pól roku bez update'ow). Teraz gdy Nexus S jest na 2.3.6 i w przede dniu update do 4.0.1 - Desire HD otrzymał 2.3.5 i tym samym zakończył swoją karierę. Teraz już kumacie czemu tak chwale Nexus na tle innych android? ;)

#183 zbaracki

zbaracki
  • 55 postów
  • SkądSt Austell, United Kingdom

Napisano 14 grudnia 2011 - 02:27

Ja niestety, w bolach, ale najprawdopodobniej bede musial sie rozstac z iphone, i zakupic neksusa (lub cos a'la htc sensation XL). mam i4 dokladnie rok czasu, i nie zamienilbym go na nic innego, ale... no wlasnie, w iOS nawet po jailbrake'u nie da sie za wiele "namieszac". mac spoof nie do zrobienia (dzialal bezproblemowo az do iOS 3.x) (przez nvram nadal dziala, ale wyklada w ten sposob radio komorkowe, z reszta wymaga reboota, a untethered dla 5.0 jeszcze sie nie pojawil). brak podstawowych narzedzi sieciowych. brak kontroli nad sandboksowanymi aplikacjami. brak solidnego wsparcia dla bluetooth, brak usb-host..., ba, nie mozna sobie nawet "po ludzku" dzwonka mp3 ustawic ;) nie wiem tylko czy bede potrafil do androida wrocic, przed i4 wmawialem sobie na sile, ze jestem szczesliwy z htc hero z androidem 2.1. nie bylem. mimo ze mial sporo swoich zalet. i najwazniejsze - nie posiada tych bzdetnych ograniczen. ostatecznie zawsze mozna nosic 2 ceglowki w kieszeni, ale niestety ograniczenia iOS zaczynaja mi dokuczac coraz bardziej.

#184 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 14 grudnia 2011 - 11:48

Popatrz na inne systemy, jest Wave 3 z Bada OS, Nokia N9 z MeeGo, Lumia 800 i 900 z Windows Phone, niedługo będą BlackBerry z BBOS 10, itd.

#185 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 grudnia 2011 - 14:27

Wave 3 ma deficyt aplikacji, N9 nie jest rozwijania (poza hotfix'ami), Lumii 900 jeszcze nie ma :P Poza tym wątpię, żeby 900 wiele różnila sie od 800. WP7 na wiele nie pozwala jesli chodzi o różnorodność hardware'ową, więc będzie 4.3 cala o mniejszym PPI, może lepszy aparat i to tyle zmian. O BB sie nie wypowiadam, 5 lat temu ostatnio miałem jednego w ręku na minutę.

#186 cysio528

cysio528
  • 186 postów

Napisano 14 grudnia 2011 - 22:24

n900 też nie jest rozwijana a już jest przeportowany ICS na nią. Ten telefon nie utrzymuje się tak ja iPhone ze wsparcia producenta. Go utrzymują użytkownicy. Podobnie jak z androidem, tyle że tu jest to na większą skalę.

#187 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 grudnia 2011 - 22:37

Tyle, ze nie każdy ma ochotę użerać sie z amatorskimi portami. Ja podchodzę z punktu widzenia trochę czysto konsumenckiego: płace to wymagam. Płace Apple to wymagam od Apple żeby wspierali swój produkt, płace Google'owi to wymagam od Google itp. i ma to być możliwie jak najprostszy i najszybszy sposób.

#188 Husar

Husar
  • 19 postów

Napisano 20 grudnia 2011 - 14:38

Pobawiłem się 2 dni tym Galaxy Nexusem i jednak postanowiłem wrócić do iPh4S :). To oczywiście tylko i wyłącznie moja opinia (używam iPh4S mniej więcej tak: w 40% do email, internet, imessage, twitter, facebook - czyli tzw. social media, 20% jako telefon, 30% do gier, 10% jako aparat - najczęściej podczas wakacji oczywiście): - aplikacja GMAIL jest bardzo nieczytelna; strasznie dużo tam ikonek, aż strach coś nacisnąć; w iPh jest to dużo bardziej przejrzyście zorganizowane; - facebook, twitter to to samo co na iPh, choć lepsza integracja z OS; - funkcja telefonu bez zastrzeżeń; - cały Android Market (m.in. poprzez kiepskiej jakości gry) to jednak nie ta liga co App Store; nic nie mogłem tam znaleźć; nawet głupie Google Currents tak gdzieś się ukryły, że ich nie mogłem zlokalizować; jakość aplikacji w Apple App Store to przynajmniej jedna klasa wyżej. - aparat robi zdjęcia dobrej jakości przy dobrym naświetleniu, bez tego zapomnij o fotografowaniu; iPhone 4S to chyba pierwszy telefon, który miałem gdzie jakość zdjęć jest po prostu kosmiczna (zarówno w dobrym jak i kiepskim oświetleniu); pozytywna rzecz w Nexusie to szybkość robienia zdjęć, prawie jak w aparatach SLR; to mi się mega podobało; - plusem Nexusa jest wyborna integracja systemu Android 4.0 ICS z takimi serwisami jak Picasa, Dropbox, Facebook, Twitter - tego mi brakuje w iPh4S. Ogólnie Android 4.0 ICS i Galaxy Nexus to duży krok na przód w wykonaniu Google. To na pewno najlepsza opcja dla fanów Androida (miałem już okazję testować Galaxy S, Galaxy S2, Motorola Defy). Nie polecam go jednak osobom, które tak jak ja, zainwestowały w App Store i przyzwyczaiły się do iPhone'a.

#189 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 grudnia 2011 - 23:19

Ja natomiast jestem po update do ICS i... rewelacja :D Android po 4 latach zaczął działać jak pierwszy iPhone. No dobra żartuje, działa lepiej... w końcu pulpity nie klatkuja, obracanie ekranu ma sensowną animacje, zarządzanie uruchomionymi aplikacjami jest nawet lepsze niż w iOS, przewijanie stron w przeglądarce o dziwo nawet przy włączonym flash jest ultra płynne! A poza tym jest ładny... interfejs w końcu wyglada jakby był robiony przez jedna osobę, animacje są bardzo fajne i płynne, ustawianie telefonu nie wymaga juz dyplomu z technologii informacyjnej. To są plusy, a co zostało jeszcze do poprawki? Aplikacje, tyle ze to jest jakby niezależne od samego telefonu, systemu czy developerow. To sie akurat chyba nigdy nie poprawi jak na Androidzie z taka łatwością można instalowac piraty, sam ekosystem jest pofragmentowany a użytkownicy Android nie są tak majetni w porównaniu do tych z iOS. Co ma w takim razie zachęcić programistów do pisania dobrej jakości programów? Podobno Eric Schmidt zna odpowiedz na to pytanie i jak twierdzi w ciagu roku będzie wszystko jasne... czekamy. Druga sprawa to prądożernosc nowego systemu... uwaga 10% na godzinę mi leci samego słuchania muzyki! Na szczęście mam Nexus więc mogę spodziewać sie poprawek a co z użytkownikami zwykłych nakladkofonow?

#190 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 grudnia 2011 - 16:19

Google wstrzymało aktyalizacje Nexusów S.

Na szczęście mam Nexus więc mogę spodziewać sie poprawek a co z użytkownikami zwykłych nakladkofonow?

Oni dostaną system z poprawkami łatającymi bugi i dziury przetestowane za darmo przez frajerów z Nexusami.

#191 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 grudnia 2011 - 19:15

Aż nie wiem od czego zacząć. Może najlepiej przemilcze, administracja sie Tobą zajmie. A Ty leć po nakladkofon np SGS czy jakiś HTC i zobacz jaki to ma soft... ze połowa musi wgrywac jakies customy.

#192 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 grudnia 2011 - 01:00

Aż nie wiem od czego zacząć. Może najlepiej przemilcze, administracja sie Tobą zajmie. A Ty leć po nakladkofon np SGS czy jakiś HTC i zobacz jaki to ma soft... ze połowa musi wgrywac jakies customy.

RAZR daje radę.

#193 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 10:37

Tak a już motorola ma nowy model.

#194 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 grudnia 2011 - 14:32

Tak a już motorola ma nowy model.

No i co w tym dziwnego?
Ma nawet kilka nowych, zarówno mniejszych jak i większych.

#195 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 grudnia 2011 - 14:41

Tylko robią tym krzywde Android'owi, pewnie nigdy nie będzie w Markecie takich dobrych aplikacji jak w AppStore. No cóż, maja go za free i liczy sie tylko kasa i łapanie jeleni.

#196 Husar

Husar
  • 19 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 15:15

W 100% zgadzam się z Homerem. Jak już wybierać telefon z Androidem to tylko Nexus. Wszystkie te nakładkofony to porażka. Żeby mieć nowy soft trzeba kupić nowy model telefonu lub czekać 6 miesięcy na update. Tragedia. Swoją drogą ciekawe czy to nie jest ostatni Nexus made by Samsung :). Skoro kupili Motorolę to pewnie za rok wypuszczą swój własny hardware. To może być ciekawa sprawa. Największy problem z Androidem jaki mam to właśnie Android Market. Jakość aplikacji jest ogólnie słaba i na razie nie widzę szans na poprawę. Zbyt wiele telefonów, zbyt wiele rozdzielczości, zbyt wiele nakładek itd. Może Google + Motorola to zmienią w przeciągu kilku lat.

#197 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 grudnia 2011 - 16:01

Mi tam obojetne póki soft oficjalny i aktualizowany, ale przydałoby sie tego plastiku mniej wiec chetnie bym Motorole Nexus kupił.

#198 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 23 grudnia 2011 - 13:57

Nowe Panasoniki będą bez nakładek, podobnie zresztą jak już teraz niektóre Motorole i chyba wszystkie ZTE.

#199 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 23 maja 2012 - 11:17

RAZR daje radę.

Mój znajomy miał i używał przez miesiąc, po czym wymienił na Nexusa, bo okazało się, że Motka niby fajna, świetnie działa, wytrzymała, a zacinała się jak nie wiem co, nawet po wgraniu customów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych