Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ukryta prawda o mac'u?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#51 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2007 - 16:17

myapple: Chyba trafiłeś z jego wiek :P Teraz będzie nas obrażał :D

#52 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 09 maja 2007 - 16:25

chyba nie zaczaiłeś jego "irroni";) ciekawe ile nasz kamilbr ma lat? moze 15?


myapple: Chyba trafiłeś z jego wiek :P Teraz będzie nas obrażał :D


http://www.lastfm.pl/user/KamilBr/ Dziwny gust jak na super muzyka ;) (Ich Troje Rulez ;) )
Nie moglem sie powstrzymac, wybaczcie ;)

#53 KamilBr

KamilBr
  • 15 postów

Napisano 09 maja 2007 - 16:28

Te komentarze stwarzają wrażenie, że jesteście lanserami wyśmiewającymi niewiadomo dlaczego boguduchawinnych użytkowników pc, bo nie wiecie dlaczego Maki są lepsze, a jak ktoś już wam przyzna, że są lepsze to robicie z niego idiotę. Popełniłem błąd wystawiając wątek na tym forum, gdyż ja sam mam dość małe siły przeciwko kilkunastu osobom wypowiadającym się na tym forum. Wydaje Wam się, że ze względu na posiadanie Maka pozjadaliście wszystkie rozumy, a taki tonymontana sugerował, że maki są wyłącznie lepsze ze względu na oprogramowanie, czyli sam dobrze nie znał zalet, które przedstawiają inni użytkownicy. Jeżeli ktoś z tych, który czuje się lepszy i mądrzejszy niech wystawi wątek na forum estrady i studia lub zwykłego forum komputerowego. Zobaczymy jak sie popiszecie... A ja nie zamierzam dłużej odpierać zarzutów od 15 osób, które nie wiedzą o co im chodzi. Bo przyznałem rację, uznałem część wywodów, ale teraz trzeba robić ze mnie pajaca, bo brakuje komuś rozrywki.

Żarty na temat mojego wieku zostawię bez komentarza, wskazuje to tylko na waszą infantylność i jak się spodziewam zaraz ktoś krzyknie, że mam za krótkiego penisa i z tego względu powinienem się w ogóle nie udzielać na tym forum...

---- Dodano 09-05-2007 o godzinie 17:29 ----
Dominik, jesteś żałosny... mam login KamilBr, bo KamilB było zajęte, sprawdź sobie skoro już bawisz się w szpiega...

#54 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 09 maja 2007 - 16:39

Dobra, wyluzujcie :D Pojechaliśmy już po nim dostatecznie - teraz już kupi Maka, żeby być tak zajebistym jak my... :D :D :D A tak na serio to wykazaliśmy już dostatecznie wyższość naszej argumentacji nad jego argumentacją i nie trzeba mu jechać. O ile można uznać, że miał jakąś argumentacje :D Happy End :)

#55 KamilBr

KamilBr
  • 15 postów

Napisano 09 maja 2007 - 16:48

Ale tak serio. To na czym te argumenty się opierały? Coś w stylu: nie potrafię ci powiedzieć dlaczego mac jest lepszy do studia, ale jest lepszy bo wykorzystują go w niektórych studiach dźwiękowych i jakiś mój znajomy? W niektórych studiach ( a raczej w większości) nadal korzystają z windy... A użytkownicy Maka szczycą się tym, że jedna z dystrybucji Pro Tools chodzi tylko pod makiem. Jest dużo więcej programów muzycznych, które chodzą tylko pod windą... Ot cała wasza argumentacja. Skoro nie jest bardziej wydajny, skoro stabilność to rzecz o którą można się spierać, to tak w 4 zdaniach potrafi ktoś z was (kto zarzucał mi, że ja nie mam argumentów) poprzeć faktami tezę, że Mak jest lepszy do studia, ale nie na zasadzie - ktoś tam korzysta z Maka... Wydaje mi się, że otrzymam tylko znowu jakieś wyśmiewcze komentarze, bo jeśli trzeba przejść do konkretów to z tej niewiedzy zaczynacie pisać o mnie a nie o komputerach, a o tym toczyła się od początku dyskusja.

#56 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2007 - 16:49

Heh ludzie to mają problemy. Słuchaj nikt ci nie każe kupować maca skoro tak bardzo widzisz ,że jest BEE! to po co wystawiasz się na komentarze? To w czasach atari i c64 ludzie sie bili o komputery wiec daj sobie spokój i kup to co ci sumienie podpowiada. Przychodzisz na forum, opluwasz ludzi i później dziwisz się ,że sie z Ciebie nabijają.

#57 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 09 maja 2007 - 17:06

Maki są lepsze, ponieważ: 1) Mac OS X jest stabilniejszy od Windowsa XP i Visty. 2) Mac OS X sprawnie obsługuje do 16GB pamięci RAM, a Windows generalnie tego nie zrobi. Mało, która płyta w ogóle przyjmie tyle RAMu... 3) Są sprzętami długowiecznymi tzn. takimi, na którym będziesz mógł normalnie pracować przez wiele lat. NIe ma ryzyka, że z dnia na dzień staną się mulącym szmelcem gdyż Apple nie zapomina o użytkownikach starszych komputerów i tworzy oprogramowanie (OS X i Logic) również z myślą o nich. 4) Jest cichszy. Przy pracy z dźwiękiem ma to znaczenie. 5) Praktycznie każde peryferia działają z Makiem. I do dużej części nie potrzebujesz nawet sterowników. W punktach. Generalnie prawie wszystko można było przeczytać we wcześniejszych postach ale... Może zrozumiesz, może nie.

#58 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 09 maja 2007 - 17:09

Tutaj nikt Cie nie bedzie przekonywal. Po prostu najlepszym rozwiazaniem bedzie jesli sam sprobujesz. Jako przyklad dodam, ze moj kolega muzyk po walkach z kielbasa na pececie wlasnie zbiera na maka :-) Poprobowal i zachorowal ...i nikt go do niczego nie namawial.


mnie tez do niczego nikt nie namawial ,nawiasem nie wiem kto by mogl bo nikt ze znanych mi osob nie ma maca. o macach slyszalem malo przed zakupem...a do zakupu sklonila mnie mobilnosc przy jenoczesnej stabilnosci systemu z jakim pracuje..jak dotad zadnych trudnosci nie spotkalem..w planach logic i jakis stacjonarny mac...moze macpro+acd albo taniej imac24. cubase poprobowalem, logica widzialem w Katowicach w nowym salonie Cortland...powiem tak oczywiscie duzo jest podobienstw ale pluginy logic to ma wypasne.

#59 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2007 - 17:33

Kurde, akurat dzisiaj mam sporego doła, ale po przeczytaniu tego tematu, od razu mi znacznie lepiej :D. Najbardziej zapamiętałem sprawę, w której kwestii chciałbym się odnieść Kamilu drogi, cena, którą podajesz za Mac Pro jest droga, owszem, ale tylko wtedy, jeżeli porównasz ją z ceną ręcznie składanego PeCeta, ale tego nie uwzględniamy. W związku z czym, potrzebujemy dobrego, markowego sprzętu. Odpowiedz zatem, czy kupisz Mac Pro 8-core 3GHz, 16Gb ram, 2 TB pojemności na dyskach, za 28 500zł, czy ten PieC o tych samych parametrach, ale firmy Dell, ale za 42 000zł? W końcu Dell to też porządna firma :D

#60 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 09 maja 2007 - 17:47

Proponuję prześledzić jeszcze raz wszystkie posty, ktoś tu ma krótką pamięć, a mi szkoda czasu na takich ludzi, którzy na dodatek mnie obwiniają za niewiadomo co.


Proszę bądź tak miły i wskaż mi te posty, bo chyba jakiś idiota jestem i nie widzę nic takiego.

#61 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2007 - 17:49

Te komentarze stwarzają wrażenie, że jesteście lanserami wyśmiewającymi niewiadomo dlaczego boguduchawinnych użytkowników pc, bo nie wiecie dlaczego Maki są lepsze

Jeśli już się z Ciebie wyśmiewamy to nie dlatego, że jesteśmy jakimiś lanserami, tylko dlatego, że mówimy Ci o tym, że się z Tobą nie zgadzamy, podajemy argumenty popierające nasze zdanie (czego Ty w ogóle nie robisz, a na prośbę przytoczenia jakiegoś nie odpowiadasz albo mówisz, że pisałeś o tym xxx postów wcześniej i mamy sobie poszukać), a Ty strugasz z siebie debila i udajesz, że nie wiesz o co chodzi.

a jak ktoś już wam przyzna, że są lepsze to robicie z niego idiotę.

A przyznałeś? O, to świetnie!

Ale tak serio. To na czym te argumenty się opierały?

Oj, chyba raczej nie :) Zmieniasz zdanie jak nastolatka. Chyba masz burzę hormonów.

Popełniłem błąd wystawiając wątek na tym forum, gdyż ja sam mam dość małe siły przeciwko kilkunastu osobom wypowiadającym się na tym forum.

No dokładnie. Wpadłeś tu jak "latający holender", rzuciłeś linkiem, gdzie wypowiadają się "eXperci" aka "ludzie powszechnie kojarzeni w kraju" i chcesz prowadzić dyskusje nie mając pojęcia o czym mówisz.

Wydaje Wam się, że ze względu na posiadanie Maka pozjadaliście wszystkie rozumy

Tak.

a taki tonymontana sugerował, że maki są wyłącznie lepsze ze względu na oprogramowanie

Wyłącznie? Chyba między innymi - a z tym się zgodzę. No chyba, że dla Ciebie liczą się cyferki a nie soft. Wtedy najlepiej podłącz się bezpośrednio pod procesor, aby nie marnować zbędnej mocy obliczeniowej na wyświetlanie pulpitu na ekranie.

czyli sam dobrze nie znał zalet, które przedstawiają inni użytkownicy.

Twierdzisz?

A ja nie zamierzam dłużej odpierać zarzutów od 15 osób, które nie wiedzą o co im chodzi.

Znaczy się, już nie przyjdziesz? :)

Bo przyznałem rację

Kiedy?

uznałem część wywodów

Gdzie?

Jest dużo więcej programów muzycznych, które chodzą tylko pod windą... Ot cała wasza argumentacja.

Dla Nas ważna jest jakość, nie ilość. Sorry.

Skoro nie jest bardziej wydajny

Jest.

skoro stabilność to rzecz o którą można się spierać

Tak, chyba z 14-to latkami którym nie przeszkadzają zwieszki, bo oni sobie tylko graja. Nam, ludziom pracującym stabilność jest potrzebna; nie jest rzeczą o którą można się spierać. Sorry, kiddie.

Chciałem jeszcze przeprosić wszystkich za mój dzisiejszy nie najlepszy humor. Spowodowany jest on tym, że jestem zmuszony siedzieć na Windowsie zaliczając kolejne errory i zastanawiając sie, skąd wziąć materiały które poszły do serwisu razem z komputerem :)

#62 KamilBr

KamilBr
  • 15 postów

Napisano 09 maja 2007 - 18:04

Bez kitu jesteś ślepy... Jak nie widzisz gdzie przyznałem rację to polecam nauczyć się czytać. Co do mojego wieku to wlasnie zaliczam matury, a odnoszenie się cały czas do tego, że mam 14 i 15 lat sprawia wrażenie, że skoro już nie ma czego zarzucać to trzeba coś wymyślić żeby mnie ośmieszyć. Jeszcze raz powtarzam, skup się na dyskusji a nie na mnie, ja jestem ok, z tego co widze to ty nie bardzo... I jeśli o to ci chodzi to: tak, masz rację, znikam stąd bo więcej niż od was można się dowiedzieć od sprzedawcy w Media Markcie, który odpowie nawet na głupie pytania, a to chyba normalne, że takie się pojawiają skoro ktoś jest laikiem w Makach. W kwestii dźwiękowej dziwie się, że jesteś w stanie podważać zdanie osób które przetestowały setki tysięcy programów i hardware'u do muzy i które po prostu z takich testów żyją. Wśród czytelników Estrady i Studio są właśnie i ci ze swoimi Makami na koncertach. Wśród redaktorów byli i ci którzy opowiedzieli się po stronie maków, ja jako niezdecydowany chciałem odrobinę dowodów od użytkowników maka, ale kiedy nic konkretnego nie potrafili powiedzieć, a ja przytoczyłem parę tez (nie mylić z faktami) odnośnie maków, zostałem kompletnie zmieszany z błotem. Waszym zdaniem wystawiłem tego posta po to żeby się czegoś dowiedzieć, czy żeby nakłonić całe forum do powrotu do pc'ów? Muszę przyznać, że z wyjątkiem kilku osób, które się udzieliły w tym wątku, rozczarowała mnie bardzo społeczność, którą tworzycie...

#63 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 09 maja 2007 - 18:23

kamilbr zachowujesz sie jak dziewczyna..raz tak raz nie jak ma ciezkie dni. Przeczytaj posty na forum odnosnie muzyki wpisz w wyszukiwarke pare fraz np ableton i wyskoczy duzo postow o muzyce dla muzyki i itd. Nie wiem co chcesz wiedziec wiecej o uzywaniu macow. Zle porownanie masz jesli porownujesz ludzi do media markt, tez moge odpowiadac na glupie pytania, bo np o macach jeden sprzedawca w media mnie poinformowal ze sa na sklepie , nie uzwal ich ,a mi zabronil dotykac, a viste wychwalal nad niebiosa to go zgasilem ze z maca widgety zdarte, expose, minuaturki zdjec...opisywanie plikow, potem szukanie w spotlight po wpisanej frazie.. w macosx to bylo juz ladnych pare lat temu....na koniec dodalem ze dll sa wiec ma sie z czego powiescic :D. btw jakiego softu uzywasz na pc? oczywiscie do muzy...

#64 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2007 - 18:24

dziwie się, że jesteś w stanie podważać zdanie osób które przetestowały setki tysięcy programów i hardware'u do muzy

Setki tysięcy ;)

#65 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2007 - 18:24

Bez kitu jesteś ślepy... Jak nie widzisz gdzie przyznałem rację to polecam nauczyć się czytać. Co do mojego wieku to wlasnie zaliczam matury, a odnoszenie się cały czas do tego, że mam 14 i 15 lat sprawia wrażenie, że skoro już nie ma czego zarzucać to trzeba coś wymyślić żeby mnie ośmieszyć.

Patrz pierwszy cytat Luteckiego - sami mamy sobie poszukać, jakby zacytować było trudno.

Jeszcze raz powtarzam, skup się na dyskusji a nie na mnie, ja jestem ok, z tego co widze to ty nie bardzo... I jeśli o to ci chodzi to: tak, masz rację, znikam stąd bo więcej niż od was można się dowiedzieć od sprzedawcy w Media Markcie, który odpowie nawet na głupie pytania, a to chyba normalne, że takie się pojawiają skoro ktoś jest laikiem w Makach.

Kamilu drogi, ale Ty nam żadnego pytania w pierwszym poście nie zadałeś! Poza tym, tak, masz racje, więcej wiedzy ma pan Józek, który nauczyl się teorii (przecież nikt z pracowników nie jest szkolony w Makach), niż my paroletni (niektórzy paronastoletni) użytkownicy Jabłuszkowców

W kwestii dźwiękowej dziwie się, że jesteś w stanie podważać zdanie osób które przetestowały setki tysięcy programów i hardware'u do muzy i które po prostu z takich testów żyją. Wśród czytelników Estrady i Studio są właśnie i ci ze swoimi Makami na koncertach. Wśród redaktorów byli i ci którzy opowiedzieli się po stronie maków, ja jako niezdecydowany chciałem odrobinę dowodów od użytkowników maka, ale kiedy nic konkretnego nie potrafili powiedzieć, a ja przytoczyłem parę tez (nie mylić z faktami) odnośnie maków, zostałem kompletnie zmieszany z błotem.

Kurcze, stary, sam sobie zaprzeczasz! Wiidziałeś opinie czytelników Estrady i Studio, którzy używają i chwalą Maki, widziałeś pozytywne opinie redaktorów, którzy używają Maków. To dla Ciebie za mało??? Zostałeś zmieszany z błotem, bo jak sam napisałeś, przytaczasz czyjeś opinie, podczas, gdy sam nigdy nie pracowałeś na Maku. Wiesz, ja np. uważam, że druga Wojna Światowa była zła, ale wcale nie dlatego, że ktoś mi tak powiedział.
Jeśli chodzi o pseudo-fakty to jest o tym poświęcony osobny temat ("mity o mackach")


Waszym zdaniem wystawiłem tego posta po to żeby się czegoś dowiedzieć, czy żeby nakłonić całe forum do powrotu do pc'ów? Muszę przyznać, że z wyjątkiem kilku osób, które się udzieliły w tym wątku, rozczarowała mnie bardzo społeczność, którą tworzycie...

Ani jedno, ani drugie. Napisałeś post, aby pokazać, co gdzieś na jakimś forum sądzą i przy tym pokazać, że oni mają rację, mimo, że sam nie pracowałeś na Makach. Rozczarowała Ciebie nasza społeczność. W takim razie wybacz, ale niestety nie jesteśmy społecznością pokemonów.

Kamilu, Twoje "argumenty" przypominają mi wojnę użytkowników Windows z Linuksem, Wszyscy oni mają wspaniałą teorię, uważają, że Linux jest najgorszy na świecie i wogóle, ponieważ tak im powiedzieli koledzy, którzy sami Linuksa na oczy nie widzieli, a po prostu uważają, że wszystko co nie Microsoftu, to szit.

mimo wszystko pozdrawiam
  • lutecki lubi to

#66 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 maja 2007 - 18:30

a taki tonymontana sugerował, że maki są wyłącznie lepsze ze względu na oprogramowanie, czyli sam dobrze nie znał zalet


Kolego zloty, gdzie ja tak powiedzialem? Wysnuwasz zbyt odwazne wnioski i manipulujesz moja wypowiedza, byleby pasowala do Twej teorii. Nieladnie..

#67 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2007 - 18:31

Kolego zloty, gdzie ja tak powiedzialem?

Napisałeś, że Maki są lepsze chociażby ze względu na system :P

#68 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 maja 2007 - 18:40

Tak, ale KamilBr wcisnal mi, ze napisalem ze TYLKO I WYLACZNIE z tego powodu sa lepsze.

#69 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2007 - 18:42

Taki już jego urok...

#70 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 09 maja 2007 - 18:55

To było najpierw:

Maki są lepsze, ponieważ:

1) Mac OS X jest stabilniejszy od Windowsa XP i Visty.
2) Mac OS X sprawnie obsługuje do 16GB pamięci RAM, a Windows generalnie tego nie zrobi. Mało, która płyta w ogóle przyjmie tyle RAMu...
3) Są sprzętami długowiecznymi tzn. takimi, na którym będziesz mógł normalnie pracować przez wiele lat. NIe ma ryzyka, że z dnia na dzień staną się mulącym*szmelcem gdyż*Apple nie zapomina o użytkownikach starszych komputerów i tworzy oprogramowanie (OS X i Logic) również z myślą o nich.
4) Jest cichszy. Przy pracy z dźwiękiem ma to znaczenie.
5) Praktycznie każde peryferia działają z Makiem. I do dużej części nie potrzebujesz nawet sterowników.

W punktach. Generalnie prawie wszystko można było przeczytać we wcześniejszych postach ale... Może zrozumiesz, może nie.


A to troszke później:

ja jako niezdecydowany chciałem odrobinę dowodów od użytkowników maka, ale kiedy nic konkretnego nie potrafili powiedzieć


To po co ja to w ogóle, ku*wa pisze?

Żebyś nam mówił, że nic nie jesteśmy Ci w stanie powiedzieć?

W punktach Ci wypisałem, ślepy jesteś? Nie przemawia to do Ciebie? :/

#71 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2007 - 19:03

Trzeba było tak napisać: .::::MaQ sOM leeEeEpsHE, poNjeffASh: 1) MAC OSSSS X jesTh stabjlnJEYSh Ood WjndowsA XP i VVVVjstHy. 2) MAc OS X spraFfnje oObsłOOGggguY DOOoO 16GBBBB paMjEnc RAM, a WjNdOws geNnnNeerAaaaalnNJeee theGoOo Nnnje zrOoObj. Mało,,, QThooORA płYTa F oGOooOL pShyymje THyL RAMu... 3) Som SpshenThAmyY DuooOOgoffJEtshnYmy tHzn. taaaaaqjMj, NA QThórym bEndDdDdZjeSh mógU normALNJe pRaCoFFać psheeEeS fFjEL lATH. NIe ma rysyQa, SHe z dnjA na dzjeń sthAnoM sJeM moOoloNCYMmmm*SHMmelceMm gDyYYYYSh*AppLlll NJe ZapOMJNa o ooOshythqOwnnnnNJqafFf sthaRshYfFf qompoOOoTHeeEroOF i tHwooOooshy opRoGGGGRAmOfanJe (OS X i LoGJc) rOoownJesh z Myślom o NjFF. 4) Jest CjffsHy. PSHy pracy z dźFfjenQjeM Ma ThO ZNnnNaTsheNjE. 5) PRAqthyTsHnje qashd peRyyYfeRja DzjAUaYom z MaqJem. I do doooshEy tSHeNścY njeEEee pOthSHebbbbBoooYEsh naweth StherOwnNnJqOOow.... W pOooOnqThaffF. GeNeRAllnje prAwJEe fshysthqo moSHna byłoOOoo pshetshyTHAćć ffe wtsHEśNJeYSHYfFf pOStHaffF aLE... MosHe zrOsOOMjeeSH,, mOsHe nJE. ::::. To może by zrozumiał...
  • Gregory lubi to

#72 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 09 maja 2007 - 21:53

...a ja powiem tak: MAC :-) WINDOWS :-( ...i na tym zakończe.

#73 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 09 maja 2007 - 23:30

@ zbieraj leże :D btw jeszcze nigdy nie spotkalem czlowieka ktory by tak pisal na gg....naszczescie :D

#74 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 09 maja 2007 - 23:37

...a ja powiem tak:

MAC :-)

WINDOWS :-(

...i na tym zakończe.


No to powiedziałeś. Może było nie zaczynać?

#75 teodozjusz

teodozjusz
  • 190 postów

Napisano 10 maja 2007 - 05:04

KamilBr nie jesteś pierwszą osobą na tym forum która spotyka się z taką formą odpowiedzi. I mnie jako użytkownika i pecetów i makówek bardzo to razi. Aż mi wstyd. Ci najbardziej obiektywni i kompetentni wypowiadają się najrzadziej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych