Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pytania początkujących po zakupie ipad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1088 odpowiedzi w tym temacie

#1001 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 19 czerwca 2015 - 17:48

Zrób to w Mp3tag



#1002 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2015 - 18:27

Jak już napisałem w Abaden Tag Control poustawiałem wszystkie tagi, win widzi to jako jeden album, a Ipad3 pokazuje parę albumów o tej samej nazwie, ale z innymi wykonawcami.
Co mogę jeszcze zrobić by "widział to jako jedną kompilację"?
"Skąd niby ma wiedzieć że konkretne utwory są częścią składanki a nie pojedynczymi utworami z różnych albumów?"
Nazwa albumu jest w tagach identyczna, są tylko różni wykonawcy.


Grupowanie jest po wykonawcach i albumach, Składanka to nie album. Ustaw to w iTunes, po to on jest.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1003 devion

devion
  • 5 postów

Napisano 19 czerwca 2015 - 19:05

Grupowanie jest po wykonawcach i albumach, Składanka to nie album. Ustaw to w iTunes, po to on jest.

Proszę jaśniej, co mam ustawić?

Rozumiem że Ty wiesz jak to zrobić, ale napisz konkretnie co mam zrobić?

Mam kupione albumy które mają wspólną nazwę ale rożnych wykonawców.


Użytkownik devion edytował ten post 19 czerwca 2015 - 19:08


#1004 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2015 - 19:46

Zaznaczasz taki cały album w iTunes, wybierasz informacje i zaznaczasz, że jest to kompilacja. Wtedy się zgrupują.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1005 devion

devion
  • 5 postów

Napisano 20 czerwca 2015 - 09:27

Zaznaczasz taki cały album w iTunes, wybierasz informacje i zaznaczasz, że jest to kompilacja. Wtedy się zgrupują.

Dziękuję za podpowiedź, chyba tej opcji mi brakowało.

Niestety trzeba będzie się przyzwyczaić do porządku w nazwachi tagach nagrań.

Jednak Windows z możliwością odtwarzania "po katalogach" rozleniwia i tej funkcjonalności mi brakuje najbardziej.



#1006 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 czerwca 2015 - 09:46

Ale przynajmniej raz na zawsze zrobisz porządek w muzyce. Nie zapomnij na końcu włączyć w iTunes konsolidacji biblioteki to Ci wszystko poukłada w plikach też i odpowiednio je ponazywa.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1007 devion

devion
  • 5 postów

Napisano 20 czerwca 2015 - 17:09

Ale przynajmniej raz na zawsze zrobisz porządek w muzyce. Nie zapomnij na końcu włączyć w iTunes konsolidacji biblioteki to Ci wszystko poukłada w plikach też i odpowiednio je ponazywa.

Dzięki.

Tak zrobiłem.



#1008 versusap

versusap
  • 12 postów

Napisano 10 lipca 2015 - 17:23

Witam

Przymierzam się do wymiany mojego prehistorycznego sprzętu, i po analizie swoich potrzeb uznałem że najlepiej je zaspokoję kupując ipada (czekam na najnowsze wydanie). Mam jednak dwie niejasności.

1. Drukowanie, czy da się drukować całkowicie bez udziału kompa? chciałbym taką drukarkę którą po prostu podłączyłbym do prądu i mógł bezpośrednio (bezprzewodowo oczywiście) połączyć i skonfigurować z ipadem.

2. przesyłanie obrazu na tv (wyświetlanie filmów ze stron z filmami) - czy potrzebne jest apple tv? czy wystarczy np. tylko telewizor z wifi? Czy ma ktoś z tym doświadczenie? czy ipad mocno się najrzewa?

No i to tyle wątpliwości :) Bardzo będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu

Piotr



#1009 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 lipca 2015 - 17:52

Przymierzam się do wymiany mojego prehistorycznego sprzętu, i po analizie swoich potrzeb uznałem że najlepiej je zaspokoję kupując ipada

 

A teraz przeczytaj temat wątku. Dział zakupowy jest w innym miejscu.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1010 versusap

versusap
  • 12 postów

Napisano 10 lipca 2015 - 21:03

przeczytaj cały post. nie pytam jakiego ipada kupic (jednego juz zresztą mam, czas wymienić, ale przekonał mnie na tyle, że chce się pozbyć zwykłego kompa). Pytam o inne rzeczy



#1011 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 30 lipca 2015 - 10:03

Witam

Przymierzam się do wymiany mojego prehistorycznego sprzętu, i po analizie swoich potrzeb uznałem że najlepiej je zaspokoję kupując ipada (czekam na najnowsze wydanie). Mam jednak dwie niejasności.

1. Drukowanie, czy da się drukować całkowicie bez udziału kompa? chciałbym taką drukarkę którą po prostu podłączyłbym do prądu i mógł bezpośrednio (bezprzewodowo oczywiście) połączyć i skonfigurować z ipadem.

2. przesyłanie obrazu na tv (wyświetlanie filmów ze stron z filmami) - czy potrzebne jest apple tv? czy wystarczy np. tylko telewizor z wifi? Czy ma ktoś z tym doświadczenie? czy ipad mocno się najrzewa?

No i to tyle wątpliwości :) Bardzo będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu

Piotr

Da się. Albo kupujesz drukarkę zgodną z Apple albo inną z wifi i instalujesz na iPadzie apkę do jej obsługi. Jak tak używam brothera i bardzo sobie chwalę.

Oczywiście drukarkę musisz miec z wifi podłączoną tym wifi do domowej sieci. Może to być tez drukarka podpięta lanem do routera, z którym łączysz sie iPadem - bez różnicy.

 

 

 

2. przesyłanie obrazu na tv (wyświetlanie filmów ze stron z filmami) - czy potrzebne jest apple tv? czy wystarczy np. tylko telewizor z wifi? Czy ma ktoś z tym doświadczenie? czy ipad mocno się najrzewa?

Tylko przy wykorzystaniu AppleTV lub urządzenia, które je będzie emulowało np. RaspberryPI z odpowiednim softem. Poczytaj o tym na forum.


Oprogramowanie dla Firm, diagnostyka komputerowa Renault.

#1012 versusap

versusap
  • 12 postów

Napisano 30 lipca 2015 - 13:46

Da się. Albo kupujesz drukarkę zgodną z Apple albo inną z wifi i instalujesz na iPadzie apkę do jej obsługi. Jak tak używam brothera i bardzo sobie chwalę.

Oczywiście drukarkę musisz miec z wifi podłączoną tym wifi do domowej sieci. Może to być tez drukarka podpięta lanem do routera, z którym łączysz sie iPadem - bez różnicy.

 

 

Tylko przy wykorzystaniu AppleTV lub urządzenia, które je będzie emulowało np. RaspberryPI z odpowiednim softem. Poczytaj o tym na forum.

Bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie :)



#1013 fipii

fipii
  • 3 postów

Napisano 25 sierpnia 2015 - 15:49

Ja jestem świeżo upieczonym posiadaczem Ipada Air 2. Mam pytanie, czy mogę bez żadnych obaw robić przelewy bankowe na ipadzie (np za pomocą aplikacji Eurobanku)? Czy jest to w 100% bezpieczne? Jestem tzw "dzieckiem windowsa" a tam różnych rzeczy trzeba się wystrzegać. Jak to jest w przypadku Ipada?



#1014 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 sierpnia 2015 - 16:04

Jak nie masz JB ani shackowanego routera, to jest to bezpieczne.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1015 fipii

fipii
  • 3 postów

Napisano 27 sierpnia 2015 - 13:53

Witajcie po raz drugi.
Szukałem w Google i nie znalazłem żadnego dobrego sposobu.
Chciałbym się zapytać w jaki sposób przenieść dane logowania, zakładki, ulubione i wszystkie inne ustawienia z firefoxa w windowsie do safari w iPadzie. Czy to w ogóle wykonalne?

#1016 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 sierpnia 2015 - 08:40

iCloud.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1017 Kuśmier

Kuśmier
  • 21 postów

Napisano 03 listopada 2015 - 11:41

Siemanko. Mam Iphona od jakiegoś czasu a teraz zakupiłem Ipada air 2 128gb iphona mam w znacznie mniejszej konfiguracji pamieciowej i tu moje pytanie. Czy da się zrobić tak by zdjecie zrobione iphonem odrazu przenosiło się na ipada bez dysku icloud tylko strumieniem i tam automatycznie sie zapisywało, tak bym później mógł wykasowac zdjecia w iphonie i i żeby zosało na ipadzie. jeśli est taka opcja to bym poprosił krok po kroczku :) ew. z użyciem dysku icloud tez może być. A pytam ponieważ synchronizacja zdjęć miedzy iphone a windowsem nie istnieje. Raz mi sie pobierało a raz nie. Teraz nie działa w ogóle.



#1018 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 03 listopada 2015 - 17:35

Siemanko. Mam Iphona od jakiegoś czasu a teraz zakupiłem Ipada air 2 128gb iphona mam w znacznie mniejszej konfiguracji pamieciowej i tu moje pytanie. Czy da się zrobić tak by zdjecie zrobione iphonem odrazu przenosiło się na ipada bez dysku icloud tylko strumieniem i tam automatycznie sie zapisywało, tak bym później mógł wykasowac zdjecia w iphonie i i żeby zosało na ipadzie. jeśli est taka opcja to bym poprosił krok po kroczku :) ew. z użyciem dysku icloud tez może być. A pytam ponieważ synchronizacja zdjęć miedzy iphone a windowsem nie istnieje. Raz mi sie pobierało a raz nie. Teraz nie działa w ogóle.

 

i tak i nie. Jeśli włączysz strumień zdjęć zarówno w iphonie, jak i iPadzie to to samo zdjęcie będziesz widział na 2 urządzeniach. Problem tylko taki, że w iPadzie ręcznie będziesz musiał je pobrać, czy zapisać w swojej kolekcji.

W Bibliotece zdjęć jest to zautomatyzowane. Ale coś za coś.


Użytkownik Mariusz Piaścik edytował ten post 03 listopada 2015 - 17:36


#1019 Paweł Mularczyk

Paweł Mularczyk
  • 1 postów

Napisano 20 listopada 2015 - 17:20

Witam

 

Mam prośbę o pomoc

Na ipadzie air mam apke mc intosh AP1  oprócz kupionej w app store plycie u2 nie mogę dodac innych utworow z własnej biblioteki. ktoś może mi pomóc?



#1020 shikoba

shikoba
  • 1 postów

Napisano 22 grudnia 2015 - 20:43

Witam.

 

Wczoraj kupiłem iPad Air 2, włożyłem do niego kartę sim PLAY.

Sieć wykrywa, oraz jest pokazane LTE. Ale niestety nic nie działa tzn.internet, oraz z drugiego telefonu nie mogę siędodzwonić - abonent czasowo niedostępny. Podobnie w ipadzie również nie mogę zadzwonić. W APN wpisałem internet - nie pomaga. Co mam zrobić?



#1021 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 grudnia 2015 - 01:55

Sprawdź czy w ogóle na karcie masz aktywny internet, a dwa gdzie próbujesz dzwonić? Na iPada ani z iPada nie da się wykonać połączenia telefonicznego, tylko FT!


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1022 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 23 grudnia 2015 - 06:30

Można dzwonić tylko wtedy gdy w zasięgu tej samej sieci wifi jest iPhone

#1023 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 grudnia 2015 - 10:12

Można dzwonić tylko wtedy gdy w zasięgu tej samej sieci wifi jest iPhone

 

Na kartę SIM i z karty SIM będącej w iPadzie? Ciekawe...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1024 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 23 grudnia 2015 - 16:45

"abonent czasowo niedostępny"

 

Już samo to sugeruje, że masz nieaktywną kartę sim. Idź do operatora...



#1025 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2015 - 16:47

Już samo to sugeruje, że masz nieaktywną kartę sim. Idź do operatora...

 

Zrozum, że to iPad. Nie da się normalnie zadzwonić na iPada, dlatego jest taki komunikat.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych