Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pytania początkujących po zakupie ipad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1088 odpowiedzi w tym temacie

#1051 sebool12

sebool12
  • 13 postów

Napisano 07 sierpnia 2016 - 10:18

iPada też ukradłeś tak jak chcesz kraść aplikacje? EOT.

Gdyby w App Store była możliwość zwrotu w przypadku gdy aplikacja nie spełnia moich oczekiwań tak jak jest to Google Play (mamy 2h na test) to problemu by nie było.

A co do logiki samego komentarza to szkoda słów - niby 39 lat, a...

#1052 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2016 - 13:56

Gdyby w App Store była możliwość zwrotu w przypadku gdy aplikacja nie spełnia moich oczekiwań tak jak jest to Google Play (mamy 2h na test) to problemu by nie było.


To nie android, żeby miało coś nie działać, a możliwość zwrotu oczywiście, że jest, więc Twój argument jest błędny.
 

A co do logiki samego komentarza to szkoda słów - niby 39 lat, a...


Zgodnie z Twoją logiką, najpierw kradnę, żeby potestować... a póxniej szkoda kasy, bo i tak już mam więc po co kupować. Kradzież to kradzież i żadne zaklinanie rzeczywistości czy tłumaczenie tego nie zmieni. EOT
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1053 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 18 sierpnia 2016 - 23:23

Gdyby w App Store była możliwość zwrotu w przypadku gdy aplikacja nie spełnia moich oczekiwań tak jak jest to Google Play (mamy 2h na test) to problemu by nie było.

...

Chyba nie doczytałeś : https://www.apple.co...s/pl/terms.html

"How to ..." : https://9to5mac.com/...nes-refunds-eu/
 


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#1054 RobertZdz

RobertZdz
  • 5 postów

Napisano 13 kwietnia 2017 - 10:05

Jako że jestem początkujący po zakupie Ipada piszę tu. Mój post dotyczy jailbreka. Nie po to żeby używać pirackiego oprogramowania np., lecz po to żeby móc podpiąć pendriva. Na tym forum oczywiście jest wątek dotyczący tego "problemu" ale nie do końca rozwiązany. Można oczywiście najprościej kupić drogie akcesorium, można i skorzystać z ponoć "legalnej" metody czyli w/w w skrócie JB. I co do tej metody moja prośba. Mam IOS 9.3.5, do tego chciałbym wgrać albo zainstalować odpowiednią wersję tylko nie wiem co i jak. Jak ktoś może pomóc i jak to nie będzie się kłócić z regulaminem forum to proszę o poradę.



#1055 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwietnia 2017 - 08:45

Szanowni czy iPad po odpowiednim skonfigurowaniu i przy przebywaniu w jednej sieci wifi z iPhone powinien mieć możliwość pisania oraz wysyłania normalnych sms - ów do osób które nie posiadają iPhone ? Wydaje mi się ze kiedyś to działało ale zgłupiałem bo teraz za żadne skarby nie chce się żadna wiadomość wysłać.

#1056 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 16 kwietnia 2017 - 12:28

Tak, i nie musi być w tej samej sieci WiFi.

 

Czy zrobiłeś wszystko zgodnie z instrukcją https://support.appl...pl/HT204681#SMS ?



#1057 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwietnia 2017 - 17:42

Dokładnie tak wszystko mam ustawione. SMS przychodzą tu i tu natomiast wysłać SMS z iPad jest niemożliwe. Niby wysyła a po chwili dostaje komunikat ze nie udało się wysłać wiadomości. Oczywiście z telefonu wysyła bez problemu.

#1058 Sephiroth50

Sephiroth50
  • 11 postów

Napisano 09 lipca 2017 - 16:15

Jak zrobić, żeby w iPadzie Mini 4 jasność ekranu się sama nie zmieniała, tylko była ciągle na maxa ustawiona? Bo ciągle mi się jasność sama zmienia, niezaleznie czy mam ustawioną automatyczną czy nie. Pasek mam cały czas na maxa.



#1059 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lipca 2017 - 17:59

Jak zrobić, żeby w iPadzie Mini 4 jasność ekranu się sama nie zmieniała, tylko była ciągle na maxa ustawiona? Bo ciągle mi się jasność sama zmienia, niezaleznie czy mam ustawioną automatyczną czy nie. Pasek mam cały czas na maxa.

Ustawienia->Ekran i jasność-> Wyłączamy automatyczną jasnosc. Chociaż nie wiem za bardzo po co, bo w iOS ta funkcja działa bardzo dobrze i ma duży wpływ na oszczędzanie baterii. Poza tym (zastrzegam, że nie wiem czy akurat w mini 4, ale na pewno w iPhone 7) nie da się osiągnąć maksymalnej jasności ekranu w trybie ręcznym.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1060 Tomasz Stęsik

Tomasz Stęsik
  • 1 postów

Napisano 27 września 2017 - 14:21

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, ale od razu z problemem technicznym :)

 

Kupiłem niedawno ipada pro 10.5, zainstalowałem betę ios 11, przedwczoraj zainstalowałem finalną wersję. Problem tkwi w aplikacji Pliki - nie mogę przejrzeć zawartości samego ipada, tylko iCloud Drive. Nie podświetla mi się w ogóle ta opcja, w edycji też nie mogę tego odpalić. Coś trzeba jeszcze skonfigurować? Nie znalazłem na to odpowiedzi w sieci.



#1061 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2017 - 00:41

Cześć,

Czy da się jakoś w tym nowym playerze na iPadzie zmienić ten czas przeskoku odtwarzanego filmu na inny niż 15 sekund?

#1062 Karrro

Karrro
  • 2 postów

Napisano 23 października 2017 - 15:12

Witam, 
Posiadam iPada na iOS 11.03 i za żadne skarby nie mogę uruchomić strony https://eru-new.pzu.pl.
Problem polega na tym, że na wymaganej przeglądarce Mozilla Firefox lub Explorer strona powinna się otworzyć a otrzymuje informację, że posiadam nieaktualną wersję Safari. Każda przeglądarka zachowuje się jak nakładka na Safari.
Oto komunikat ,
 
Safari w nieznanej wersji' nie jest obsługiwana przez system eRU.
Wspieranymi przeglądarkami są:
 
Internet Explorer - od wersji: 6.0
Mozilla Firefox - od wersji: 2.0
 
Jeśli posiadasz inną przeglądarkę, zalecana jest jej zmiana na obsługiwaną. Jeśli posiadasz przeglądarkę w starszej wersji, zalecana jest jej aktualizacja.
 
Otwieram ww stronę przeglądarką Mozilla Firefox czy Internet Explorer. Sciągnąłem i wypróbowałem całe mnóstwo przeglądarek i dalej to samo. Jeżeli winowajcą całego zamieszania są ustawienia lub plik robots.txt to jak to obejść. Proszę o pomoc. W najgorszym przypadku chyba będzie trzeba wracać do androida.


#1063 Gomlin

Gomlin
  • 1 postów

Napisano 28 listopada 2017 - 09:08

Nie wiem co tu jest nie tak z moderacją ale napisałem już 2 tematy z zapytaniem odnośnie iPada i nic.
To może post zostanie zatwierdzony....

Witam,

Z okazji czarnego piątku udało mi się upolować w fajnej promocji Ipada 9,7" 2017

Oczywiście nie mam go jeszcze w rękach ale za zaoszczędzone pieniążki chciałbym do niego coś dokupić.

Teraz pytanie do właścicieli Ipadów:

Czy posiada ktoś może Klawiaturę dołaczaną do Ipda pod BT - na zasadzie magnesu by ten wyglądał jak mini laptop ?

Jeżeli tak to prosiłbym o rekomendację jakieś konkretnej z opisem jak się takowa spisuje (łatwość wkładania/wyciągania Ipada) jakość klawiaturki i wygoda + oczywiście cena i opis czy zamknięty tablet z klawiaturką nie ulega uszkodzeniom (czytaj - nie porysuje się od klawiszy itp)

Ja oczywiście sam czegoś szukałem ale w PL albo logitech i cena kolosalna bo taka nawet to 400 zł Rozglądałem się więc po niemieckim amazonie (bo niezbyt chcę zamawiać z USA przez cło) i są nawet ciekawe - ale

https://www.amazon.de/Hintergrundbeleuchtung-Bluetooth-wiederaufladbar-Klappgehäuse-7-farbige-Silber/dp/B06ZYSBVNB/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1511639791&sr=8-4&keywords=Cooper%2Bnotekee%2Bf8s&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A2019341031&th=1



Ogólnie fajnie jakby kolorystyka podchodziła w złoty kolor bo taki też jest Ipad.



Kolejna sprawa to czy zakładać folię/szkło - jak tak to jakie najlepiej

Dzięki za odpowiedzi!

#1064 babeo

babeo
  • 152 postów

Napisano 15 lutego 2018 - 16:17

Mam pytanie, jak mam skonfigurować iPada w stosunku do iPhona. Sprawa wygląda tak. Na iPhone mam około 50 aplikacji. na iPad wystarczy mi ok. 20 z nich.

Po odpaleniu nowego iPada mam podać mój login do iCloud (ten z iPhone), ale skonfigurować go jako nowy iPad?

Ściągnąć ręcznie aplikacje, które mnie interesują? Dodatkowo te aplikację z iPad mają działać w funkcji Handoff z iPhone.

 

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi, czy zakręciłem jak "koń na światłach".


Użytkownik babeo edytował ten post 15 lutego 2018 - 16:18

iPhone 7 128GB + iPad 2018 32GB WiFi + BeatsX

#1065 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2018 - 09:37

Tak masz właśnie zrobić.



#1066 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2018 - 23:34

Mam pytanie, jak mam skonfigurować iPada w stosunku do iPhona. Sprawa wygląda tak. Na iPhone mam około 50 aplikacji. na iPad wystarczy mi ok. 20 z nich.
Po odpaleniu nowego iPada mam podać mój login do iCloud (ten z iPhone), ale skonfigurować go jako nowy iPad?
Ściągnąć ręcznie aplikacje, które mnie interesują? Dodatkowo te aplikację z iPad mają działać w funkcji Handoff z iPhone.
 
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi, czy zakręciłem jak "koń na światłach".

Raczej na świeżo. Teoretycznie można odtworzyć z backupu iCloud (chyba), ale i tak lepiej jako nowy, szczególnie, że za dużo tych aplikacji nie masz. Handoff będzie działał, jeśli jest oczywiście. To samo konto iCloud.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1067 Larry118

Larry118
  • 1 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 15 kwietnia 2018 - 15:34

Witam,

 

Użytkuję tablet 9,7" 2017 z iOS 11.3. Mam kilka pytań w sprawie obsługi.

 

1. Mam kilka plików PDF w aplikacji iBooks. Aplikacja w ustawieniach ma włączoną synchronizację z iCloud. Jak na komputerze stacjonarnym z Windowsem zaloguję się poprzez stronę www na iCloud to nie widzę w ogóle tej aplikacji ani plików PDF. Jak zrobić by była ona widoczna na komputerze?

 

2. Zdarza mi się wysyłać maile, gdzie w załączniku chciałbym przesłać jednocześnie kilka plików PDF. Z iBooksa mogę udostępnić tylko jednorazowo jeden plik, poprzez aplikację do obsługi poczty chcąc dodać załącznik nie mogę dodać nic z iBooksa. Czy jest jakaś możliwość aby rozwiązać ten problem? Ewentualnie czy da się przenieść pliki PDF z iBooksa do iClouda?

 

3. Poprzez aplikację Foldery widzę tylko w miejscu "Lokalizacje" iCloud Drive, nie wiedzę fizycznego dysku tabletu. Czy muszę coś zaakceptować, włączyć aby móc tworzyć np nowe foldery bezpośrednio na tablecie?

 

4. Zapisując załączniki w formacie PDF mam możliwość zapisania albo do iBooksa albo na dysk iCloud. Nie mam możliwości zapisania bezpośrednio na dysku tabletu. Jak klikam przy wyborze lokalizacji do zapisania "Na moim Ipadzie" to przycisk "Dodaj" przestaje być aktywny.

 

 

Bardzo proszę o pomoc w powyższych problemach. Jestem nowy użytkownikiem produktów z jabłkiem i nie za bardzo jeszcze wszystko ogarniam a system coraz bardziej przekonuje mnie do siebie. Z góry dziękuję za pomoc.



#1068 superszerszen

superszerszen
  • 31 postów

Napisano 22 lipca 2019 - 17:37

Czy zadziała importowanie zdjęć z aparatu (sony a6000) jeśli zamiast adaptera lightning - USB A użyję kabla lightning i przejściówki z USB A na micro USB? 



#1069 Barbara Jędrasik

Barbara Jędrasik
  • 4 postów

Napisano 11 września 2019 - 05:29

Witam. Mam takie pytanie...
Gdyż wczoraj zakupiłam na allegro iPada, który nie był jeszcze aktywowany. Pan pisał mi że będzie obowiązywała gwarancja producenta od chwili aktywowania tego iPada. Czy to prawda? Oraz iPad był kupiony że sklepu MM 2 lutego 2019r. Czyli że jeszcze jest gwarancją sklepu 1,5 roku. Tylko że ja kupiłam ten iPad nie od tej osoby co kupiła ten iPad tylko od drugiej osoby, że sklepu komis. Czy któraś z gwarancji będzie obowiązywać tak?? Byłabym wdzięczna za odpowiedź

#1070 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 11 września 2019 - 06:57

Zazwyczaj tak, ale w tym przypadku skoro minęło tyle czasu od zakupu, to gwarancja będzie obowiązywała od lutego.

MM nie daje swojej gwarancji - obowiązuje rękojmia. MM zazwyczaj nie robi problemu w takich przypadkach jak opisany.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1071 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2019 - 07:35

Witam. Mam takie pytanie...
Gdyż wczoraj zakupiłam na allegro iPada, który nie był jeszcze aktywowany. Pan pisał mi że będzie obowiązywała gwarancja producenta od chwili aktywowania tego iPada. Czy to prawda? Oraz iPad był kupiony że sklepu MM 2 lutego 2019r. Czyli że jeszcze jest gwarancją sklepu 1,5 roku. Tylko że ja kupiłam ten iPad nie od tej osoby co kupiła ten iPad tylko od drugiej osoby, że sklepu komis. Czy któraś z gwarancji będzie obowiązywać tak?? Byłabym wdzięczna za odpowiedź

 

 

Zazwyczaj tak, ale w tym przypadku skoro minęło tyle czasu od zakupu, to gwarancja będzie obowiązywała od lutego.

MM nie daje swojej gwarancji - obowiązuje rękojmia. MM zazwyczaj nie robi problemu w takich przypadkach jak opisany.

 

Oczywiście pod warunkiem posiadania oryginalnego dowodu zakupu z MM.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#1072 Barbara Jędrasik

Barbara Jędrasik
  • 4 postów

Napisano 11 września 2019 - 08:22

Tak. Posiadam orginal zakupu z MM.

#1073 _Artek_

_Artek_
  • 1 009 postów

Napisano 09 lipca 2021 - 07:27

W zasadzie to nie wiem czy to dobry temat  ale pytanie moim zdaniem jest zbyt proste aby zakładać nowy wątek a mianowicie czy ktoś z was próbował uruchomić T-mobile multi sim na ipadzie z e-sim?, uprzedzając pytania tak wiem że to usługa dedykowana dla apple watch-a ale ostatnio w t-mobile jest 200gb od 45zł i chce kupić ipada ale nie chce mi się przekładać karty myślałem też o duplikacie ale to chyba nie rozwiązuje problemu bo wyłączą mi kartę z iPhone'a.

Z góry dzięki za pomoc. 


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 11 Pro  TV 4K   AirPods 


#1074 Nikto0

Nikto0
  • 18 postów

Napisano 17 marca 2022 - 13:09

Mam pytanie, bo w aplikacji GoodNotes po jakiś 2 tygodniach użytkowania notatki zajęły miejsce 100mb czy można to jakoś zmniejszyć np. używając innej aplikacji lub zrobić coś innego?



#1075 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 17 marca 2022 - 19:36

Pytanie, co konkretnie zajęło 100 MB. Jeśli to są po prostu pliki np. PDF wrzucone do aplikacji, to nie ma większego znaczenia, w jakiej aplikacji będziemy je trzymać – one zajmą swoje. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych