Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4 czy Samsung Galaxy S II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1323 odpowiedzi w tym temacie

#26 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 czerwca 2011 - 12:14

Też sobie właśnie testuję SGS2 i ogólnie to fajny telefon, ale niestety, do iPhone i iOS mu brakuje. Jak dla mnie na + dla SGS: - większy ekran, w iPhone mogli by dać do granic ramki, byłby akurat, oby nie stracił nadto na jakości - lżejszy - całkiem nieźle wykonany, nic nie trzeszczy, nie skrzypi - bezapelacyjnie Swype - szybka przeglądarka - ogólnie bardzo szybki, oczywista zaleta 2x 1,2GHz - wideo 1080p - live wallpapers ;-) - aplikacja "Telefon/Kontakty" przeciągnięcie do rozmowy lub w drugą do smsa Na - dla SGS2: - bateria spada w oczach, spodziewałem się czegoś więcej - kiepściutka rozdzielczość ekranu + przejaskrawione strasznie kolory, jak się nie ma/nie widziało/nie porównało ekranu iPhone 4 - to obleci - średnie powiadomienia (iOS zerżnęło je z Androida, a od razu zrobili lepsze (imo)) - przeglądarka kiepsko renderuje strony, źle powiększa (nie trafia w tabelki), nie trafia w linki przy małym powiększeniu, biały jest niebieski... ogólnie, nie lubię jej i jej działania. Inne też testowałem, Safari jest lepsza w tym. - brak historii sms (trzeba kasować poprzednie automatycznie, bo zaczyna szarpać grafikami przy większej ilości) - multitasking, wolę rozwiązanie Apple i związane z tym powiadomienia (na przykładzie wspomnianego wyżej GG chociażby) - straaasznie długo się ładuje, od 2% do 100% - 3h 48minut - obsługa jest bardziej złożona, niż w iOS, czasem się nie mogę odnaleźć w jakichś ustawieniach programów - Aplikacja "Telefon" dla mnie koszmarna po prostu, nieczytelna, zagmatwana - aplikacje o kiepskiej jakości, niedopracowane graficznie, użytkowo etc - a często wymieniane jako "te najlepsze na Androida" Tak więc, pewnie bym mógł jeszcze dalej powymyślać, ale to są te główne rzeczy, które najbardziej mnie drażnią. Aktualnie iPhone 4 z iOS 5 przegrywa na szybkości, ale trudno porównywać 1GHz (a nawet mnije) z 2x 1,2GHz. Jak Apple zrobi kolejnego iPhone z procesorem A5 to moim zdaniem pozamiata, a samsung i inne się będą mogły schować w krzakach. Moja opinia? Jak ktoś ma parcie na nowy gadżet i sporo kasy, niech sobie kupi i SGS2 i iPhone 4, a potem się sam przekona, który jest dla niego lepszy, wybór jest trudny i decydują szczegóły sprzętowo/systemowe i preferencje osobiste. (W takim rozwiązaniu trzeba pamiętać o iOS 5, który sporo wnosi, a wręcz nie wyobrażam sobie, po 5 dniach od konferencji, żeby mi zabrano te powiadomienia) Jak ktoś nie ma takich zasobów finansowych, to ja bym brał iPhone 4, dla mnie wiele szczegółów przemawia na jego +. Już nie mogę się doczekać iPhone 5...

#27 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 10 czerwca 2011 - 12:51

Jak ktoś nie ma takich zasobów finansowych, to ja bym brał iPhone 4, dla mnie wiele szczegółów przemawia na jego +.
Już nie mogę się doczekać iPhone 5...

Podpisuje się. Jakiś czas temu zastanawialem sie nad Galaxy i Androidem ale wyszedł iOS 5.0 - w wersji Beta co prawda ale już pokazuje ze iPhonowi nie będzie brakować wiele do idealnego telefonu(przynajmniej dla mnie). Więc iPhone4 znów cieszy oko, a oczekiwania na piatke są jeszcze większe, i nieważne czy jakiś model będzie miał 4rdzeniowy procesor i grafikę 1GB a do tego 10 cali ekran, to jednak iPhone i iOS u mnie zwycięży zawsze.

#28 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 10 czerwca 2011 - 12:55

Też szykuję się na nowego iPhone'a, oczywiście wszystko zależy od początkowych cen, ale pewnie poczekam z 2 miesiące zanim kupię nowy model.

#29 Baronik

Baronik
  • 395 postów
  • SkądOtwock

Napisano 10 czerwca 2011 - 13:38

W kwestii HTC Senastaion, to tylko początkowo byłem nim zainteresowany, ale potem zaczęły wychodzić kolejne zonki - jeszcze gorsza bateria niż SGS2, gorszy ekran w jasnym świetle, słaba muzyka, death grip na wifi i BT i mnóstwo innych niedociągnięć. Co do samej zamiany, to dla mnie największe i kluczowe znaczenie ma wielkość ekranu - oglądam dużo filmów i latam po necie na stronach z flashem (nie z filmami flashowymi, tylko flashem jako struktura strony) i ekran i4 był po prostu za mały. Najbardziej problem był z filmami - nie dość, że 3,5" to i tak mało, to jeszcze nietypowe proporcje ekranu jeszcze bardziej zawężały pole widzenia przy panoramicznych filmach. Większość portali i "znawców" twierdzi, że najbliższa generacja wniesie niewiele w tej kwestii, więc akurat kiedy będzie wchodziła kolejna, mnie się skończy umowa w Erze i będę mógł wymienić obecnie posiadanego z powrotem na jabłko. Bardzo cenie sobie iOS i z każdą kolejną "dużą" wersją Apple poprawia i dodaje nowe funkcje. Wciąż jest jednak sporo kwestii, których mi brakuje w iOS i do których trudno mi było się przyzwyczaić, gdy miałem i4. Poza tym miło wspominam przygodę z i4, ale na razie nei żałuję zamiany.

#30 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 13:41

Ja bym zdecydowanie wziął iPhone'a 4.

#31 -Adamek-

-Adamek-
  • 3 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 13:56

Baronik: Ile ładujesz sowjego SGS II ?

#32 mygumas

mygumas
  • 338 postów
  • SkądBDG

Napisano 10 czerwca 2011 - 15:12

no chlopaky ale mimo wszystko na forum apple wyjdzie, ze 99% userów poleci IP a na stronie o androidzie 99% wezmie SGSII wiec sorry hehe..

#33 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 10 czerwca 2011 - 15:34

I tak jest nieźle z polecaniem Samsunga :P. Myślę, że Androidowcy za nic w życiu nie przyznają plusów iPhonowi. Chociaż może to tylko takie złudzenie.

#34 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 czerwca 2011 - 19:05

Czy to jest normalne, żeby telefon miał w użyciu 2h 20min i 13% baterii? Przecież to mój popsuty w dziwny sposób iPhone wytrzymuje po 5h...

#35 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 10 czerwca 2011 - 19:11

Oczywiście, że nienormalne. A na naszym forum niektórzy narzekają na 5-7h w iPhonie ;).

#36 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 czerwca 2011 - 19:19

Oczywiście, że nienormalne. A na naszym forum niektórzy narzekają na 5-7h w iPhonie ;).


Bardziej pytałem, czy to normalne dla samsunga :-P Mój z iOS 5 wprawdzie działa jeszcze krócej, no ale żeby nowy telefon z czystym systemem działał 2h?! Żeby się chociaż ładował w 1h... a nie w 4...


W sumie można śmiało powiedzieć, że SGS 2 dłużej się ładuje, niż działa... :-D

#37 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 10 czerwca 2011 - 20:15

Wiem, że chodziło Ci o Samsunga. Przytoczyłem jedynie przykład z tego forum wzięty - dotyczący iPhona 4 :).

#38 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 czerwca 2011 - 20:35

Wiem, że chodziło Ci o Samsunga. Przytoczyłem jedynie przykład z tego forum wzięty - dotyczący iPhona 4 :).


No sam narzekam, że mi działa 5h... ale skoro działał 10h, to nic dziwnego, że wolałem te 10 :-)
Może samsung zacznie jeszcze działać dłużej i krócej się ładować, dopiero 3 razy w końcu, kto to wie...

#39 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 10 czerwca 2011 - 21:35

a uzywasz kamery ?
http://pdaclub.pl/fo...yskusja-ogolna/

problemy z baterią- u mnie występuje opisywany na XDA babol, który powoduje drenowanie baterii po używaniu kamery w trybie nagrywania HD. Rozwiązaniem jest SR po użyciu kamerki, ale jest to mało wygodne.



#40 jardins

jardins
  • 160 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 22:37

Dobrze drogie Panie i Panowie. Pozwolicie, że wtrącę swoje dwa grosze. Miałem styczność zarówno z IOS jak i Androidem. Oba systemy są dobre, wszystko zależy kto czego potrzebuje. Samsungowy android ma przesuperaśny odtwarzacz filmów, ładujemy wszystko z kompa jak leci i nam działa. Za to trzeba ich pochwalić! Ale niestety sam system w sobie wygląda badziewnie. Widać, że dużo zostało zaczerpnięte z IOS. Aplikacje to nie jest to samo co w iPhone. Sam system potrafi się zacinać, wgrywanie custom romów też przysparza sporo nerwów i zabiera ogromne ilości czasu. Natomiast podłączenie telefonu za pomocą kabla usb i wrzucenie do niego plików - bezcenne. IOS - aplikacje to czyste mistrzostwo Świata. Chodzą ładnie, stabilnie. Nie ma żadnych problemów. Jakość muzyki z ipoda - super. Gry na nudne wykłady dają sporo radości. Dla mnie brak możliwości personalizacji to nie problem. Jakoś nigdy nie przywykłem do widgetów (może i dziwny jestem). Dla mnie sporym minusem jest brak wsparcia technologii Flash. Co do przeglądania stron. To mimo wszystko wygodniej mi się przegląda na IOS. Wszystko jest dla ludzi. Ja osobiście uważam, że IOS bardziej spełnia moje wymagania. A moja czwóreczka właśnie do mnie jedzie! Pozdrawiam i przepraszam za moje wypociny, ale jakoś tak mi się zebrało na sentymenty ;)

#41 Baronik

Baronik
  • 395 postów
  • SkądOtwock

Napisano 11 czerwca 2011 - 20:44

Baronik: Ile ładujesz sowjego SGS II ?

Poprzez ładowarkę ok. 3h, przez kabel usb ok. 4.

#42 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 11 czerwca 2011 - 23:28

Poprzez ładowarkę ok. 3h, przez kabel usb ok. 4.


U mnie 4h przez ładowarkę, przez USB wolę nie próbować.

Tak btw u mnie jest jakiś problem z "systemem android" zużywa 80% energii a bateria leci w oczach, telefon leżąc traci po 1% na 10-15 minut. Z tego co czytam jest to częsty problem i niestety chyba nierozwiązany póki co.

#43 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 czerwca 2011 - 12:34

Jeśli ktoś chce mieć super odtwarzacz filmów i multimediów w iOS to wystarczy kupić AVPlayer - łyka wszystko, transfer przez WiFi
AVPlayer for iPhone 3GS, iPhone 4, iPod touch (3rd generation), iPod touch (4th generation), and iPad on the iTunes App Store

#44 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 czerwca 2011 - 12:42

Jeśli ktoś chce mieć super odtwarzacz filmów i multimediów w iOS to wystarczy kupić AVPlayer - łyka wszystko, transfer przez WiFi
AVPlayer for iPhone 3GS, iPhone 4, iPod touch (3rd generation), iPod touch (4th generation), and iPad on the iTunes App Store


Dokładnie, plus transfer przez Itunes :)

#45 szulzykk

szulzykk
  • 131 postów
  • SkądGorzów Wielkopolski, Poland

Napisano 13 czerwca 2011 - 18:38

Stalem niedawno przed dylematem, SG II i iPhone 4...powiem ze cena byla tak kuszaca za Samsunga ze przez chwile rozwazalem taka ewentualnosc, nie mniej jednak po przyzwyczajeniu sie z iOS i po WWDC dla iOS5 ciesze sie ze wybralem iPhona 4, swietny telefon. Filmy ogladam dzieki Handbreaker i lacze sobie napisy nawet z MKV :] W pracy wiec sie nie nudze. Dodatkowo fajne gry, swietnie gra muzyka no i design ! ehh taki moj White Rabbit :D

#46 iMaks

iMaks
  • 1 323 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2011 - 20:53

Widzę, że trwa batalia - pomyślałem napiszę!

Więc jestem użytkownikiem białej czwóreczki oraz tydzień temu zakupiłem sobie dla testów, zabawy i szczerze również z ciekawości Galaxy S2.
O iPhonie nie mam co się wypowiadać, bo każdy z Was wie co ma i na co go stać ;). Powiem wam o wadach, których nie wyczytacie w testach czy recenzjach, a które mogą zaważyć nad decyzją.Powiem również o paru rzeczach, które są (bo owe istnieją) lepsze niż w czwórce.
Do rzeczy, zacznę od tego, co mnie najbardziej doprowadziło do czerwoności, a był to zasięg - wiele mówiono o zasięgu w iPhone 4, spekulowano - na temat Galaxy nic nie słyszałem, a jednak! Telefon w mieście łapie świetnie zasięg, jest naprawdę dobry, lecz gdy udam się rano do pracy (pracuje w serwisie telefonów w Warszawie w podziemiach dworca Centralnego/Marriotu) gdzie ogólnie iPhone z kartą Play ma zasięg Edge na dwie kreski i można korzystać np. z sieci, Galaxy zaś przechodził od razu na roaming (czyt. nie łapał w ogóle praktycznie zasięgu - tak działa Play) - co było już dla mnie wielkim zdziwieniem.
Następna sprawa - bateria, widzę, że ten temat był już poruszony - po prostu tragedia, muszę go raz czy dwa razy dziennie podładowywać.Kolejną rzeczą, która jest flagowym motywem reklamowym samsunga jest procesor - i tu oddaje pokłon, bo działa płynnie, lecz nie do końca.Przy zablokowanym ekranie trzeba przesunąć palcem praktycznie całą tapetę aby telefon odblokować - tutaj telefon łapał lekkie ''zwiechy'' a nie powinien, choć jest to drobnostka - mnie denerwowała, bo to przecież ''Najszybszy telefon świata'' jak wspomina samsung.
Kolejna sprawa - ładowarka samochodowa, ew. ładowarka sieciowa (tzw. zamienniki) po podłączeniu ich do telefonu zamiera dotyk (sprawdzane na 2 egzemplarzach Galaxy) - nie wiem o co chodzi, może to taka polityka samsunga.
Następna na ogień idzie zabawa telefonem, telefon świetny, ''bajerancki'' - ale przez 2-3h, potem znalazłem w Android Markecie tylko Angry Birds (tylko taka gra nie jest robiona na tzw. pikselozie) więc ogólnie nuda!
Jedyna rzecz która mnie zdziwiła to aparat - tutaj pokłony za nagrywanie filmów w 1080p, naprawdę robi wrażenie.Zdjęcia też są w porządku, na dowód jakie ma możliwości pokażę Wam zdjęcie, które wykonałem przedwczoraj jadąc do pracy jak padał deszcz (uchwyciłem porszaka przed swoją laguną :) ) oraz mój powrót do domu wieczorny od dziewczyny, który nagrałem w 1080p (przypominam, że w nocy nagrywając jazdę autem w iPhone 4 praktycznie nic nie widać).Jako przykład makro zapodam zdjęcie 50zł na służbowym/serwisowym laptopie.(wrzucam linki do zdjęć, aby zobaczyć pełną rozdzielczość - zdjęcia po 3mb.)
Proszę samemu ocenić czy warto kupować Galaxy, bo moim zdaniem nie - chyba, że chcecie mieć dobry aparat z funkcją dzwonienia.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
http://www.youtube.com/watch?v=NPERdWOLhcw

#47 matek-st

matek-st
  • 60 postów
  • SkądSanok

Napisano 21 czerwca 2011 - 21:46

Dokładnie tak samo jak kolega iMaks kupiłem s2, też niby dla zabawy i odmiany, ale przyznam że takich problemów naprawdę nie mam, nawet z zasięgiem, a testować mam gdzie (jeżdżę po kopalniach którę są przeważnie w lasach), bateria jak się nie gra na grach naprawdę jest ok, co dziwne przy moim domowym wifi to już inna historia, może błędy programowe. Ale mam duży pakiet w erze więc wifi prawie nie właczam i bateria przy naprawdę dużej ilości rozmów, maili i korzystania z internetu trzyma około 3 dni. Ja osobiście telefon polecam. Zapomniałem dodać że na początku telefon ładowałem już po 23 godzinach, ale miałem włączone wifi na okrętkę, może w tym jest problem?

#48 PrzemekM72

PrzemekM72
  • 89 postów

Napisano 21 czerwca 2011 - 22:20

Ja w I4 WiFi wcale nie wyłączam. W biurach, w domu, cały czas łączę się przez WiFi. Dlatego też nie chce mi się tego wyłączać. Rozmawiam średnio-sporo, smsów zero, czasem jakaś fotka, zero gier, kilka razy dziennie podłączę do komputera na chwilkę. To wszystko. Na koniec dnia mam 40-50% baterii. Kolega ma Samsunga Galaxy S (jedynkę). Właśnie zamawialiśmy dla niego dodatkową baterię. Ja miałem wcześniej HD2. Też miałem dodatkową baterię, DWIE dodatkowe baterie.

#49 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 czerwca 2011 - 00:02

@iMaks:
Dobrze prawisz, ale moim zdaniem zdjęcia robi kiepskie, szczególnie jak są większe kontrasty i mocniejsze światło, filmy fakt, idealne.
Rozśmieszyłeś mnie tylko tym fragmentem o doładowywaniu :-D jak można go doładować, skoro on ładuje się 4h do pełna? :-D Ja bym musiał o 15 do 19 siedzieć na kablu i ładować ten złom, telefon stacjonarny a nie komórkowy.
A jeszcze jedno, dziś byłem na działce, gdzie mam fatalny zasięg i zgadzam się, że Galaxy zdecydowanie słabiej sobie radzi, do tego bateria ucieka W OCZACH na słabym zasięgu.

@matek-st:
Nie używasz telefonu prawie wcale, w Twoim wypadku to iPhone 4 działał by tydzień pewnie spokojnie.

@PrzemekM72:
I to jest w miarę normalne użycie, przypuszczam, że masz w użyciu około 4-5h. Galaxy by padł po... 1-2h, czyli koło 15, w środku dnia.

#50 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 czerwca 2011 - 00:06

Nie wierze, 5 stron czczej paplaniny. Kto w ogóle wpadł na pomysł porównywania rocznego telefonu z nowinką... Jak juz porównywać do czegos iPhone 4 to do SGS 1/Nexus S albo HTC Desire HD. SGS 2 nie ma jeszcze odpowiednika w stajni Apple.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych