Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4 czy Samsung Galaxy S II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1323 odpowiedzi w tym temacie

#1 patryk25

patryk25
  • 47 postów

Napisano 29 maja 2011 - 14:49

Zamierzam w niedalekiej przyszłości sprawić sobie telefon, wybór padł między iP4, a SGS2. Nie obchodzi mnie szybkość ładowania stron itp. która różni się w milisekundach czy jakość wyświetlacza która stoi na niemal tym samym poziomie. Zależy mi głównie na systemie, baterii i jakości wykonania. Miałem pisać długi post porównujący te dwa telefony ale w sumie nie wiem co tu jest jeszcze do napisania. Poczekam na Wasze komentarze, wtedy coś dopiszę.

#2 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 29 maja 2011 - 15:16

Weź pod uwagę to, że na forum o Apple większość głosów będzie za iPhonem :) Jestem użytkownikiem iPhona 4, co do wykonania nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń - nic nie trzeszczy, wszystko jest idealnie spasowane. SGS II wykonany jest z plastiku, który wygląda w moim odczuciu gorzej, za to na pewno będzie wytrzymalszy - po upadku iPhone 4 prędzej się uszkodzi ze względu na szkło z tyłu i z przodu. Wytrzymałość baterii to bardzo indywidualna kwestia. Z włączonym 3G, synchronizacją poczty przez push i nieustannie włączonym WiFi telefon można rozładować w jeden dzień. Z drugiej strony przy wyłączonych tych rzeczach bez trudu osiągniesz 4 dni w wypadku iPhona 4 (sprawdzone, przy czym telefon służył tylko do rozmów i SMS). Porównanie iOS i Androida i określenie który jest lepszy to rzecz niemal niemożliwa. Za iOS przemawia przede wszystkim liczba aplikacji oraz ich jakość (a jeśli chcesz telefon do gier, to właściwie pozostaje tylko iOS - na androida nie pojawia się tyle dobrych tytułów), bardzo wygodna synchronizacja z komputerem (i to nie tylko z Makiem), intuicyjność systemu i płynność działania. Minusami jest jednak mało rozbudowany system powiadomień i minimalne możliwości personalizacji.

#3 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 29 maja 2011 - 15:26

Z ostateczną decyzją wstrzymaj się do przyszłego tygodnia, zobaczysz co zaprezentuje Apple w nowym iOS.

#4 patryk25

patryk25
  • 47 postów

Napisano 29 maja 2011 - 15:36

Wiem, o SGS2 mam już nie małą wiedzę dlatego piszę tutaj. Nie ma możliwości, żeby telefon mi nie wypadł. Przez kilka pierwszych tygodni będzie zachwyt ale minie, zacznie się pierwszy upadek, drugi, trzeci... nie wiem jak wytrzymałe jest to szkło z tyłu ale to mnie odrzuca. W razie stłuczenia jest możliwość wymiany? Za ile? Można by kupić etui case mate. Myślę, że jest to nawet obowiązkowe ale na zdjęciach widocznie oszpeca iPhona. SGS2 ubrany w to samo etui wyglądał trochę lepiej. Jeśli chodzi o baterię to w przypadku Samsunga jest znacznie więcej negatywnych opinii. Chcę grać, uwielbiam różnorodne programy służące do niestworzonych rzeczy, no i często odczuwam potrzebę personalizacji, a iPhone personalizować mi za bardzo nie pozwala. Choć w iOS 5 ma się pojawić nowy system powiadomień i widgety, co by mi wystarczyło, jednak nie wiem czy będzie możliwość aktualizacji? Choć siedzenie w nocy z SGS2 i flashowanie kolejnego romu nie brzmi kolorowo, na takiej personalizacji mi nie zależy. iP4 ma znacznie większe wsparcie, ze względu na małą różnorodność modeli co jest kolejnym plusem.

@Mirko791 Jasne, poczekam.

#5 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 29 maja 2011 - 15:51

Możesz być spokojny, iPhone'a 4 będzie można na 100% uaktualnić do iOS 5. Zgadzam się z Tobą, że iPhone 4 najlepiej prezentuje się 'nagi' i że w tej formie jest bardzo narażony na fizycznie uszkodzenia podczas upadku. Jednak nie czarujmy się, jeśli ktoś używa telefonu w extremalnych warunkach, lub jest wyjątkowym pechowcem to każde urządzenie w jego rękach może ulec uszkodzeniu, bez względu na markę i wykonanie.

#6 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 maja 2011 - 16:29

Mam od kilku dni Galaxy S2.
Uważam, że jeśli chodzi o intuicyjność, to wygrywa on z IOS.
Po za tym jest wyraźnie szybszy, lżejszy o 20gr. Lepiej mi się go trzyma w ręce niż iPhona 4.
Do normalnego użytkowania nie potrzebuje iTunes, na które ja osobiście mam uczulenie.
Mogę się dostać do niego za pomocą przeglądarki przez WiFi lub po USB z dowolnego komputera.
Ma wymienną baterię i wejście na karty flash, co osobiście dla mnie jest podstawą.
Zamkniętość IOS, skutecznie zniechęciła mnie do iPhona.
Długo zastanawiałem się nad przejściem na dotykowego smartfona.
W decyzji pomogła mi recenzja wieloletniego użytkownika sprzętu Apple:
http://www.spiderswe...eb-czesc-1.html
http://www.spiderswe...eb-czesc-2.html

#7 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 29 maja 2011 - 16:49

androshit też jest zamknięty, trzeba rootować.

#8 patryk25

patryk25
  • 47 postów

Napisano 29 maja 2011 - 16:52

Iro, co masz na myśli pisząc "intuicyjność"? Jeśli chodzi o wagę to SGS2 jest dla mnie za lekki i duży. Rozumiem, że na iPhonie nie możliwe jest korzystanie telefonu przez przeglądarkę, a jak wygląda namierzenie go w przypadku zguby lub kradzieży? Bateria jest zamknięta, jest to do zaakceptowania jednak jak wygląda jej wymiana, o ile jest możliwa? Recenzję czytałem.

#9 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 maja 2011 - 17:33

Iro, co masz na myśli pisząc "intuicyjność"?


Pamiętam, jak pierwszy raz wziąłem do ręki iPhona, to nic nie mogłem w nim znaleźć. Bez instrukcji, ani rusz.
W Galaxy od razu wszystko jest jasne i przejrzyste. Po za tym ma bardzo pomocne dla początkujących podpowiedzi.

Jeśli chodzi o wagę to SGS2 jest dla mnie za lekki i duży.

Dla mnie właśnie lepiej, jak telefon jest lżejszy. iPhona 4 niewygodnie się trzyma, po prostu wyślizguje się z ręki, Galaxy leży idealnie. Też słyszałem, że jest za duży. Ale jak go już mam, to jak dla mnie jest idealny.
Miałem Nokię E52 i chciałem dokupić Galaxy Tab. Jednak zdecydowałem się na 2 w jednym i nie żałuję.
Co do kradzieży, to nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Może dlatego, że nikt mi ostatnio nic nie ukradł.
Pod tym względem Galaxy też będzie mniej atrakcyjny dla złodzieja.

#10 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 29 maja 2011 - 17:36

Pamiętam, jak pierwszy raz wziąłem do ręki iPhona, to nic nie mogłem w nim znaleźć. Bez instrukcji, ani rusz.
W Galaxy od razu wszystko jest jasne i przejrzyste. Po za tym ma bardzo pomocne dla początkujących podpowiedzi.


Dla mnie właśnie lepiej, jak telefon jest lżejszy. iPhona niewygodnie się trzyma, Galaxy leży idealnie. Też słyszałem, że jest za duży. Ale jak go już mam, to jak dla mnie jest idealny.
Miałem Nokię E52 i chciałem dokupić Galaxy Tab. Jednak zdecydowałem się na 2 w jednym i nie żałuję.
Co do kradzieży, to nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Może dlatego, że nikt mi ostatnio nic nie ukradł.
Pod tym względem Galaxy też będzie mniej atrakcyjny dla złodzieja.


Interesuję bo to właśnie iOS jest najłatwiejszym systemem operacyjnym i znaczny procent ludzi to potwierdza.

#11 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 29 maja 2011 - 18:40

Dla mnie osobiście słaba jakość aplikacji w sklepie Androida oraz brak odpowiedniego nadzoru Google nad bezpieczeństwem użytkownika na chwilę obecną dyskwalifikują możliwość użytkowania telefonu SGS2. Jednak to oczywiście jest kwestia indywidualna i nie każdy musi kierować się podobnymi kryteriamy.

#12 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 31 maja 2011 - 15:15

Jak dla mnie porównywanie tych dwóch telefonów nie ma sensu - Samsung jest o niebo lepszy (nie patrzę tutaj na OS, ogólny feeling telefonu). Jeśli Ci się nie spieszy to poczekaj na iPhona 5, bo to będzie konkurent dla nowej Galaktyki. Ja od siebie mogę śmiało polecić SGS2, jest to najlepszy telefon obecnie na rynku, chociaż nie jest idealnym smartphonem jak dla mnie ;)

#13 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 31 maja 2011 - 15:30

wszystko zalezy od potrzeb jako ze oba telefony mają wszystko , kwestia systemu ios ma na plus powiadomienia push (wiadomosci z gg przychodzą jak sms mimo ze aplikacja jest wylączona, mozna odebrac połączenie po sip) a dwa synchronizacja z oulookiem na pc po kablu śmiga na androidzie np na sgs raz to działało a raz nie. jesli push ci nie potrzebny ani synchronizacja z outlookiem to sgs2 będzie tańszym i lepszym wyborem

#14 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 31 maja 2011 - 15:44

To forum o Apple, więc większość będzie za produktem z jabłuszkiem ;) Ja osobiście ci mogę polecić iPka 4. Jest ładniejszy od SGSII i ma iOS. Do tego ma dobrego grajka, który umożliwia nawet słuchanie muzyki w dość dobrej jakości. ;)

#15 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 31 maja 2011 - 20:16

Mirko791: Ale masz jakieś wsparcie? Od kilku dni jestem posiadaczem telefonu z Androidem (wcześniej iPhone 3G) i o ile faktycznie kontrola nad aplikacjami jest znacznie luźniejsza dla Androida (czy to lepiej czy gorzej to już kwestia gustu) to do jakości aplikacji nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardzo dużo tytułów jest jednocześnie w AM i Appstore. Z tych, których używam - Evernote, Skype, gg (wersja na Antka o niebo lepsza niż na iOS), Dropbox, Facebook, Opera mini, PayPal, Twitter, Youtube, Tapatalk, TeamViewer. Niektóre naprawdę wyglądają lepiej na Androidzie niż na iOS. Wersja 2.3 IMO zostawiła iOS 4.x lata w tyle - a gg i skype w tle (w porównaniu do push notifications) to poezja. Oczywiście czekam do 6. czerwca na nowości w iOS5. Mam nadzieję, że Steve czymś mnie zaskoczy. :)

#16 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 31 maja 2011 - 20:26

Niestety skype na ios nie ma push , jak nie jest wlaczona aplikacja to wiadomosci nie dostaniesz , jak bedziesz mial caly czas telefon w uzyciu to padnie bateria gdzie tu poezja ? Skype na ios ma rowniez video rozmowy z kompem, sa video rozmowy na androidzie ?

#17 mareksle

mareksle
  • 295 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 31 maja 2011 - 20:48

Nie ma możliwości, żeby telefon mi nie wypadł. Przez kilka pierwszych tygodni będzie zachwyt ale minie, zacznie się pierwszy upadek, drugi, trzeci... nie wiem jak wytrzymałe jest to szkło z tyłu ale to mnie odrzuca.

:roll: Cokolwiek wybierzesz, współczuję.

#18 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 31 maja 2011 - 21:58

miałem sgs i mam ip4 upadki to standard sgs spadł na chodnik a ip4 na płytki oczywiście jeden jak i drugi przodem na szczęście jeden jak i drugi ma super szkło sgs2 zresztą też , podstawa to jednak folia pomimo ze po szkle mozna jeździć nożem to drobny piaseczek w kieszeni robi swoje
ORG Tylna Klapka APPLE IPHONE 4G Nowa Szkło Folie! (1632825296) - Aukcje internetowe Allegro
iPhone 4 Teardown - iFixit
klapka jak i bateria to dwie śrubki od dołu

#19 patryk25

patryk25
  • 47 postów

Napisano 07 czerwca 2011 - 11:16

Wybralem iPhona :) dzięki za odpowiedzi

#20 -Adamek-

-Adamek-
  • 3 postów

Napisano 09 czerwca 2011 - 11:32

patryk25 : Mam taki sam problem jaki ty miałeś, czemu jednak iPhone 4 ?

#21 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 09 czerwca 2011 - 12:13

Ja tylko 2 grosze o intuicyjnosci. Odkad mam iphone'a mam problemy z obsluga innych telefonow. Android nie jest dla mnie intuicyjny. Natomiast jesli moja stara ;) bierze mojego iphone'a i obsluguje go jakby miala go od zawsze,to jest to telefon nad wyraz intuicyjny.

#22 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 09 czerwca 2011 - 12:44

oba sprzęty są świetne, minus iphone4 nie nagrywa rozmów poza sip, nie obsługuje flasha minus sgs brak push nie otrzymamy wiadomosci z gg jak smsa nawet gdy aplikacja jest wylaczona

#23 Baronik

Baronik
  • 395 postów
  • SkądOtwock

Napisano 10 czerwca 2011 - 09:38

Ja ostatnio przesiadłem się i4 na SGS2 i w sumie jestem zadowolony, ale dostrzegam sporo wad tego rozwiązania. Przede wszystkim bateria - chociaż mam tzw. baterry drain i czekam na nowy soft, który ponoć usuwa ten problem, to jednak większy ekran zżera więcej energii. Dla mnie ekran i4 był po prostu za mały, ten w SGS2 jest idealny. Nakładka Samsunga jest podobna trochę do iOS, więc dość łatwo się w niej odnajduję, większość programów z jabłka jest na Androida, muzyka gra niezle, filmy odwtarza swietnie i bez kombinacji z konwersją. Kamera i aparat też są lepsze, internet ma pełnego flash'a, co ma dla mnie znaczenie, bo niektóre, często przeze mnie odwiedzane strony były na i4 niezdatne do używania. Brakuje mi natomiast takiego kombajnu jak iTunes do synchronizacji wszystkiego (KIES to straszne gówno). Reszta jest ok, choć jeśli Apple zaprezentuje iPhone'a z ekranem 4+", to pewnie wrócę z czasem do "japka", ale dla mnie warunek dużego ekranu jest decydujący.

#24 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 10 czerwca 2011 - 09:55

Brakuje mi natomiast takiego kombajnu jak iTunes do synchronizacji wszystkiego (KIES to straszne gówno).

Wyprobuj doubleTwist.

Ja osobiscie po zabawie z Galaxy SII doszedlem do wniosku ze Android nadal nie jest gotowy i choc telefon jest szybki itp to nie wynagradza to niedociagniec ktore pozostaly niezmienione od Galaxy S (nie bede sie tu rozpisywal opisalem je w temacie o Galaxy S). Dlatego nadal osobiscie wybral bym iPhone 4 i tego tez polecam a jezeli komus sie nie spieszy to najprawdopodobniej wraz z premiera iOS5 apple wypusci iPhone 5 wiec radze pcozekac ;)

#25 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 czerwca 2011 - 11:42

a może panowie popatrzcie na HTC Sensation. Wydajnością jest jak S2, aluminiowa obudowa, HTC Sense 3.0. Generalnie jak dla mnie ideał. Obecnie mam Desire HD z zainstalowanym Sense 3.0 i custom ROM i muszę powiedzieć że szaleństwo. Przy androidowych telefonach zauważa się że pracują dobrze na standardowych oprogramowaniu, tak jak iPhone. Jednak przy modyfikacji iPhone nieco zwalnia a android przyspiesza i dostaje masę nowych możliwości.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych