Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Fiat 500


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#26 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 04 kwietnia 2007 - 10:41

Alez ja sie z Toba zgadzam w 100% :) Osobiscie nie rozumiem ludzi jezdzacych terenowkami/SUVami po asfaltach. Ani to ladne, ani uzyteczne, ani ekonomiczne (chociaz to akurat nie jest najwazniejsze) ani ani ;)
Dla mnie samochod to jest sedan (jak ktos musi to combi, rozumiem - gdzies trzeba wozek dla dziecka wlozyc ;) ) bez zadnych bajerow, wydechow, diodek, maskotek na lusterkach i naklejek tjuning ;)

P.S.
A tu cos dla milosnikow malych latwych do zaparkowania aut

#27 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 04 kwietnia 2007 - 12:11

Osobiscie nie rozumiem ludzi jezdzacych terenowkami/SUVami po asfaltach.


A ja potrafię zrozumieć. Pomimo wad związanych z wysokością takich aut (jak wiatr wieje to się ciężko prowadzi), oraz ekonomicznością (wiadomo), to takie auto się super prowadzi w ruchu miejskim. Ciężko to powiedzieć ale wszystko lepiej widzisz bo jesteś wyżej. Oczywiście czujesz się przez to o wile bezpieczniej. Mnie to odpowiada.

#28 herbu

herbu
  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 kwietnia 2007 - 12:46

Ciężko to powiedzieć ale wszystko lepiej widzisz bo jesteś wyżej.


to nie lepiej kupić Nysę albo Żuka? ;)

ale luz, wiem o co Ci chodzi. z 10 lat temu miałem roczny epizod jako kierowca i pomykałem na zachodzie Fordem Transitem. i to jest fakt niezaprzeczalny, że lepiej i bezpieczniej się człowiek czuje jak wyżej siedzi. i gdybym miał kaskę to takiego SUVa bym łyknął od razu, bo to co wyżej + coroczny wyjazd na 2-3 miesięczne wakacje kobiety z dzieciakiem (wyjeżdza wtedy 3/4 domu), przydałoby się w sam raz.

#29 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 kwietnia 2007 - 15:18

Jak jest miejsce na parkingu na 2 auta to zrobią na siłę żeby stały tam 3 auta.

Nigdy nie widziałem takigo przypadku, u mnie jest na odwrót: jak są 3 miejsca to zawsze ktoś zaparkuje tak, że 2 się zmieszczą :wink:

#30 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 kwietnia 2007 - 15:25

ja majac te 40 tys wolal bym kupic porsche 928 ;)
http://www.flickr.co...pple/440702594/

#31 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 04 kwietnia 2007 - 17:22

Nigdy nie widziałem takigo przypadku, u mnie jest na odwrót: jak są 3 miejsca to zawsze ktoś zaparkuje tak, że 2 się zmieszczą :wink:


Mnie chodziło o tych co linie na parkingach malują, czyli właściciele obiektów/parkingów.

#32 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 04 kwietnia 2007 - 19:17


Male auta to ZLO.
Dizle to ZLO.
Naped na przod to ZLO.


Mini od BMW też?

#33 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 04 kwietnia 2007 - 19:27

Mini od BMW też?

Kwestia gustu, pewnie jest nim latwiej zaparkowac ;)

#34 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 04 kwietnia 2007 - 20:11

Kwestia gustu, pewnie jest nim latwiej zaparkowac ;)


Z tego co oglądałem TVN Turbo to podobno świetnie się prowadzi. Przynajmniej jak na mały samochód.
A nowoczesny disel jest nieraz lepszy od benzynówki.

#35 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 04 kwietnia 2007 - 21:02

Z tego co oglądałem TVN Turbo to podobno świetnie się prowadzi.

Jak na auto niemieckiej konstrukcji z francuskim silnikiem skladanym przez Polakow w angilskiej fabryce to moze jest to wyczyn. Ale czy to jest najwazniejsze? A gdzie komfort, wygoda i bezpieczenstwo? Poza tym dizajn jest odrazajacy (ale to kwestia gustu). Do tego dochodzi naped na przod co sprawia, ze to auto nie jedzie ;)

Przynajmniej jak na mały samochód.
A nowoczesny disel jest nieraz lepszy od benzynówki.

Dizel nigdy nie bedzie lepszy od benzynowki. Nie ma fizycznie takiej mozliwosci.

#36 kerm

kerm
  • 94 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 kwietnia 2007 - 23:26

A przy zderzeniu tego Voyagera np. z Tico przy predkosci 50km/h w ktorym wolalbys sie znajdowac?

A tak w ogole:

Male auta to ZLO.
Dizle to ZLO.
Naped na przod to ZLO.

Dziekuje za uwage ;)


Nie popadajmy zaraz w skrajności typu Tico... jak już pisałem, imho optymalną wielkością samochodu są europejskie kompakty (goft, 307, megane itd) i/lub tzw. klasa średnia (mondeo, laguna, passat) i podczas zderzenia dużo bardziej wolałbym się znajdować właśnie w nich, niż w Voyagerze, mimo że jest większy...

Dla porównania: http://www.euroncap....hp?id1=5&id2=56 oraz http://www.euroncap....p?id1=6&id2=146

#37 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 05 kwietnia 2007 - 07:23

Mini S i ten Fiat 500 to wspaniale samochody! Miniowka z JC Works ma sie gdzie pokazac. Samochodzik jest szybki i zwinny, a na dodatek wyglada naprawde sportowo :D Jak ktos lubi cos malego i taniego to Mini S jest jak znalazl! A tak wogole to Mini wcale nie jest takie male. Na oko to tej samej wielkosci co Gallardo SE tyle, ze mini ma 170?KM, a SE 520KM :>

#38 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 05 kwietnia 2007 - 14:57

Dizel nigdy nie bedzie lepszy od benzynowki. Nie ma fizycznie takiej mozliwosci.


V10 TDI z VW Touarega jest bardzo interesujący.

A tak wogole to Mini wcale nie jest takie male. Na oko to tej samej wielkosci co Gallardo SE tyle, ze mini ma 170?KM, a SE 520KM :>


Gallardo jest długości Focusa.

#39 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 05 kwietnia 2007 - 15:24

Oba są piękne - to mój ulubiony samochód :)
...

No i to właściwie najtańszy samochód na kat. B1 czyli od 16 lat :)


Czytalem gdzies ze ma byc drozszy od Pandy a tanszy od Punto, wiec cena nie bedzie tu wielkim atutem, chyba ze dobrze doposaza go jak na swoja klase.

#40 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 05 kwietnia 2007 - 15:30

V10 TDI z VW Touarega jest bardzo interesujący.

To jest wlasnie dowod na to, ze aby dizel jezdzil to musi miec V dziesiatke zlopiaca jak zul i wyrzucajaca w kosmoc wiecej sadzy niz chinskie fabryki w godzinie szczytu ;)
Dizle to przezytek. Tylko w Europie jest na nie popyt, czy to nie dziwne? Teraz jest czas na doladowane benzyniaki, ktore wciagaja klekoty nosem ;)

Zeby nie bylo, ze rozmawiamy nie na temat, zapytam: wolalbys fiata 500 w dizlu czy w benzynie? ;)

#41 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 05 kwietnia 2007 - 21:49

V10 TDI z VW Touarega jest bardzo interesujący.



Gallardo jest długości Focusa.


A focus dlugosci mini ;)

#42 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 06 kwietnia 2007 - 21:20

Teraz jest czas na doladowane benzyniaki, ktore wciagaja klekoty nosem ;)


Ja tam za turbinami nie przepadam, wolę wolnossące (jak np. Clio RS albo Civic Type-R).

Zeby nie bylo, ze rozmawiamy nie na temat, zapytam: wolalbys fiata 500 w dizlu czy w benzynie? ;)


500 w benzynie, ale Pandę 4x4 już z diselkiem 1.3.

A focus dlugosci mini ;)


Pół metra w te czy w te nie robi różnicy ;-)

#43 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 06 kwietnia 2007 - 21:23

Koledzy, a co myslicie o Alfach? Bardzo mi sie podoba Brera, ale niestety w US nie sprzedaja :(

#44 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 06 kwietnia 2007 - 21:37

Koledzy, a co myslicie o Alfach? Bardzo mi sie podoba Brera, ale niestety w US nie sprzedaja :(


Paskudztwo. Wolałbym Mazdę MX-5 albo BMW Z4.

#45 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 06 kwietnia 2007 - 21:47

Koledzy, a co myslicie o Alfach? Bardzo mi sie podoba Brera, ale niestety w US nie sprzedaja :(


reReserved witaj w klubie - mnie też podoba sie Brera :D nieładna jest tylko dla mnie jej cena :)

Jeśli chodzi o Alfy to ja jestem jak najbardziej ZA! Wszyscy jakoś tak generalnie narzekają na jakość tych aut, ale mówcie co chcecie - mnie sie podobają i myślę, że większość przyzna mi rację :) A jeśli chodzi o fajnego SUV-a to tylko i wyłącznie Audi Q7... :) Ogólnie jeśli chodzi o jakieś moje ulubione marki to obie na "a": Alfa i Audi ;)

A żeby nie było tak całkiem offtopowo: Fiat 500 zdaje się być ciekawym autkiem, jednak za tą cenę wolałbym mieć coś innego...

#46 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 06 kwietnia 2007 - 21:47

Mazda to raczej tez paskudztwo! Ale BMW Z4 jest przepiekne.

#47 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 06 kwietnia 2007 - 22:55

Ale BMW Z4 jest przepiekne.

Prze CO? Z4 to chyba najbardziej oblesne auto jakie wypusilo BMW 8-) Jezdzi u nas jedno takie i co je widze to mam odruchy wymiotne :-x

#48 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 06 kwietnia 2007 - 22:59

Tak dobrze slyszales ;) Przepiekne. Tania alternatywa na roadstera :) a MB SLK55 AMG jeszcze pieknieszy :) A SL to juz takie bardziej biznesowe. Mialem i po jakims czasie czulem sie "za staro" ;) No ale o gustach sie nie dyskutuje.

#49 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 06 kwietnia 2007 - 23:02

MB SLK55 przy Z4 to jest dzielo sztuki :) . Z4 to jest dizajnerski niewypal i nie trzeba byc ekspertem w dziedzinie gustu aby na to wpasc ;)

#50 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 06 kwietnia 2007 - 23:06

Akurat :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych