Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Fiat 500


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:03

Fiat 500

Tak było 50 lat temu:

Dołączona grafika

A tak wygląda zaprezentowana na 50-te urodziny nowa wersja kultowego Fiata 500.
Stawiam, że to będzie hit!

Dołączona grafika

#2 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:30

Oba są piękne - to mój ulubiony samochód :) A miłośnikom starszej wersji polecam film "Zakochani Widzą Słonie" :D No i to właściwie najtańszy samochód na kat. B1 czyli od 16 lat :)

#3 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:39

beda tansze od smartow ??

#4 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:40

Nie podejrzewam zadnego mezczyzny o zakup czegos takiego ;) No chyba, ze lubi jezdzic co tydzien kupowac buty 8-)

#5 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:41

Widziałem już wcześniej prototyp, postarali się panowie od Fiata, bo ostatnie ich wyrobu to były jakieś paskudztwa :D

#6 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:42

a grande punto ??? moim zdaniem bardzo ladne autko...

#7 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:48

a grande punto ??? moim zdaniem bardzo ladne autko...


Kontrowersyjne, kiedyś uważałem je za totalną brzydotę, teraz jest trochę lepiej, ale generalnie trochę niespójne stylistycznie jest ;)

#8 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:48

Poczuj się jak sardynka w puszce to powinno być hasło reklamowe Fiata. Zapomnijmy o wygodzie, bagażu i przede wszystkim z przyjemności prowadzenia auta skoro będzie miało silnik od kosiarki. Naprawdę Wam się podoba? Światła ma ze starego Dodge Neona a reszta to jak jakieś tam #$%^ Renault.

#9 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:55

Poczuj się jak sardynka w puszce to powinno być hasło reklamowe Fiata. Zapomnijmy o wygodzie, bagażu i przede wszystkim z przyjemności prowadzenia auta skoro będzie miało silnik od kosiarki. Naprawdę Wam się podoba? Światła ma ze starego Dodge Neona a reszta to jak jakieś tam #$%^ Renault.


Są też takie opinie, ja w tym widzę po prostu fajnie zaprojektowanego malucha, kiedyś 10 lat jeździłem cieniasem, wbrew pozorom przyjemny samochodzik i w ogóle, ale strasznie awaryjny. No i teraz, jak mam jechać z tyłu to muszę już nogi uwalić na sąsiednie siedzenie a ręke na półkę. (Fajnie się ludzie patrzą :lol:).

#10 bubu

bubu
  • 7 postów

Napisano 03 kwietnia 2007 - 09:00

niezle odwzorowanie poprzednika, zazwyczaj jest tak, że nowy model niczym nie przypomina starego a tu widać, że bardzo im się to udało :) a co do sardynek, stare mini to chyba "najwieksza" sardynka a chcial bym taka strasznie :D

#11 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 09:08

gash ludzie ok moze i ladne ale halo to w dalszym ciagu jest fiat:/ ok moze maluch jest sympatyczny ale kto z nas chcialby sie nim rozbijac na codzien? no fakt jedna zaleta jest za ok 50zl mozemy kupic dwa worki zesci zapasowych:) zapewne znajac precyzje technikow fiata tak samo bedzie sie dzialo z nowym modelem, ale coz zobaczymy, czas pokaze.

#12 john.doe

john.doe
  • 100 postów

Napisano 03 kwietnia 2007 - 10:50

praktycznie codziennie widzę to autko na drodze w okolicach Bielska, a nawet kolumny po 5 aut :) mogę powiedzieć tylko tyle, że auto jest dość wysokie ale miejsca w nim z tyłu to będzie jak na lekarstwo, design jest na prawdę fajny no i wewnętrznie też się prezentuje fajnie (oczywiście wszystkiego nie podejżałem) :) ogólnie to będzie ciekawa alternatywa dla mini (bo to też jest przecież kultowe autko), obawaiam się tylko, że cena będzie ciutkę za wysoka, bo podobno nowa pięćsetka ma być droższa od pandy, zobaczymyjak to będzie

#13 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 03 kwietnia 2007 - 13:25

E tam 500. Fiat robił kiedyś większe cudo. Mam nieco nowszą (2001) wersję tego szaleństwa, i powiem wam chłopaki, to jest to! Nie mogę się doczekać kolejnej odsłony tego autka :D

#14 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 03 kwietnia 2007 - 13:33

Fiat robił kiedyś większe


Haha, przypomniał mi się taki podobny kształtem autobus, ogórek na niego wołali. To auto jest tak śmieszne, że gdyby nie te drzwi to pewnie bym szukał kierownicy z drugiej strony ;)

#15 herbu

herbu
  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 13:53

pamiętam jak dziś...
mój tata miał Fiata 700. to coś takiego jak Fiat 500. tyle, że dźwi miał otwierane jak ta multipla co pokazał aldek. na początku lat '80 nie robił na mnie takie wrażenia jak z 8 lat później kiedy zasłuchiwałem się w DM a tam Dave w "Never Let Me Down Again" jeździł taką wykręconą BMW i była w tym samym klimacie. teraz bym takim poszalał ;)

#16 kerm

kerm
  • 94 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 03 kwietnia 2007 - 17:34

Kosztować ma podobno około 40 tyś - 45 tyś za wersje "podstawową". Samochód droższy od Pandy, lecz nie ma być to masówka tego typu, ale specyficzny samochód nawiązujący do historii marki - podobnie jak "nowy" Mini. Swoją drogą dla kobiety lub zniewieściałego faceta wymarzony samochodzik. :) Nie kupiłbym, wolałbym zainwestować w używanego Saab'a (jedna z ulubionych marek) te pieniądze, ale gusta są różne. Swoją drogą po Poznaniu jeździ pięknie odrestaurowany, stary Fiat 500 w kolorze zielony metalik. Na ulicy prezentuje się nietuzinkowo. Swoja drogą, oglądając ten samochód na żywo, widzi się jak bardzo jest mały. :)

#17 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 kwietnia 2007 - 17:47

Samochod bardzo fajny. Nie tylko dla zniewiescialego facet ale takze dla kazdego kto widzi jednak problem w podrozowaniu klockowatym olbrzymim mercem po ulicach Warszawy badz NY.

#18 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 03 kwietnia 2007 - 19:23

Nie tylko dla zniewiescialego facet ale takze dla kazdego kto widzi jednak problem w podrozowaniu klockowatym olbrzymim mercem po ulicach Warszawy badz NY.

Jak ktos widzi problem w poruszaniu sie autem po ulicach i siega po jak najmniejsze auta myslac, ze to im w czyms ulatwi powinien imo jak najszybciej zrzec sie prawaja jazdy na rzecz biletu miesiecznego komunikacji miejskiej.

#19 fqq

fqq
  • 51 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 19:24

w mniejszym samochodzie latwiej znalesc miejsce parkingowe, szczegolnie w warszawie...

#20 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 03 kwietnia 2007 - 19:34

w mniejszym samochodzie latwiej znalesc miejsce parkingowe, szczegolnie w warszawie...

Gdyby wszyscu uzywali normalnych samochodow a nie ich namiastek w postaci matizow, tico i innych ciknusiow to znalezienie miejsca parkingowego nie byloby problemem ;)

#21 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 kwietnia 2007 - 20:10

eee, mi sie tam podoba ten fiacik.Jednak za tą cenę wolałbym inny ;).Moim zdaniem 500ka jest dobra tak samo dla kobiet jak i dla facetów :P to że elegancka nie znaczy że dla lalusiów :P

#22 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 03 kwietnia 2007 - 23:15

w mniejszym samochodzie latwiej znalesc miejsce parkingowe, szczegolnie w warszawie...


A bo ogólnie w Polsce ekonomiczność stawia się chyba ponad wszystko (chyba ze względu na mniejsze koszta). Jak jest miejsce na parkingu na 2 auta to zrobią na siłę żeby stały tam 3 auta. To samo z szerokością dróg.. Po co robić szersze jak jedno auto może zawsze wjechać na pobocze i jakoś z drugim się wyminie. Z wielkością np. lotnisk jest to samo. Można było by wymieniać bez końca co nie znaczy że muszę się poddawać tym trendom. Jak nie mam gdzie stanąć to stanę nawet nieprzepisowo, oczywiście starając się jak najmniej uprzykrzyć życie innym. Jeszcze tak mi przyszło teraz do głowy że takie małe auta może i łatwiej zaparkować ale co z bezpieczeństwem? To jest jak trumna, zbyt mała strefa kontrolowanego zgniotu. Mało kto w Polsce chyba o tym myśli i w statystykach giniemy jak muchy.

#23 kerm

kerm
  • 94 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 kwietnia 2007 - 09:03

Dobra, z tą wielkością auta nie ma też co przesadzać (amerykańskie krążowniki), ale europejskie auta kompaktowe i tzw. klasy średniej są imho w sam raz. Poza tym wielkość nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem, obejrzyj sobie crash test EURO NCAP Chryslera Voyager'a to się przerazisz...

#24 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 04 kwietnia 2007 - 09:11

Poza tym wielkość nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem, obejrzyj sobie crash test EURO NCAP Chryslera Voyager'a to się przerazisz...

A przy zderzeniu tego Voyagera np. z Tico przy predkosci 50km/h w ktorym wolalbys sie znajdowac?

A tak w ogole:

Male auta to ZLO.
Dizle to ZLO.
Naped na przod to ZLO.

Dziekuje za uwage ;)

#25 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 04 kwietnia 2007 - 10:14

Dominique, ja właśnie wczoraj widziałem na Marynarskiej, stało sobie w korku pomiędzy tymi wszystkimi czołgami nuworyszów ze strzeżonych osiedli orginalne bmw 2002. Z 1972 r., ino że granat. Jezusie, jak odchowam sobie dzieci, to sobie takie sprawię. Lekkość, prostota, ideał.
Jak popatrzyłem sobie na te zwoje tłustej blachy, na te gazrury chromowane w dżipach co nigdy nie zaznały błota, na te chamskie wysokie machy, wydechy jak z klopa, klosze jak łby kosmonautów, malutkie okienka, balonówy na laczkach, choinki na kokpitach, i na to bmw, to pomyślałem sobie, drogi Dominique -- oto samochód. Reszta -- chamówa dla dorobkiewiczów. Tak to widzę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych