Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cortland - serwis iMaca 27''


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#76 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 01 lutego 2011 - 20:24

Lokalizacja sprzętu czyli przeznaczenie na rynek (klawiatura, software): MC510Z/A - Cypr (chyba) MC510PL/A - PL MC510LL/A - USA MC510B/A - UK

#77 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 01 lutego 2011 - 22:19

Lokalizacja sprzętu czyli przeznaczenie na rynek (klawiatura, software):

MC510Z/A - Cypr (chyba)
MC510PL/A - PL
MC510LL/A - USA
MC510B/A - UK


to mam kuffa Cypr (chyba) ;) czy to coś wnosi do tematu w sensie jakości... nie sądzę.

#78 amp

amp
  • 134 postów

Napisano 01 lutego 2011 - 22:27

a zdziwiłbyś się ile sprzętu (nie tylko kompy) znanych i dużych producentów (nie wiem jak z Apple) ma wersje różnej jakości - i na nasz, bądź co bądź wschodni rynek idzie ta gorsza / najgorsza ;). Inną sprawą jest natura wady iMaców ;)

#79 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 01 lutego 2011 - 22:37

a zdziwiłbyś się ile sprzętu (nie tylko kompy) znanych i dużych producentów (nie wiem jak z Apple) ma wersje różnej jakości - i na nasz, bądź co bądź wschodni rynek idzie ta gorsza / najgorsza ;).
Inną sprawą jest natura wady iMaców ;)


Właśnie z 30min temu rozmawiałem z człowiekiem, który kupował w Irlandii iMaca 27" i jego znajomi też i nikt nie problemów z matrycą.

#80 amp

amp
  • 134 postów

Napisano 01 lutego 2011 - 22:43

przypadek (bo przecież nie 100% tych co w Polsce są się psuje, kwestia jak kto mocno obciąża sprzęt itp.), a może jednak nie przypadek?

#81 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 02 lutego 2011 - 00:50

HGW... jednak dałem 27tce szanse... przekonam się prędzej lub później czy dobrze zrobiłem. btw. magic mouse ssie swoim DPI, czy można to jakoś akcelerować? ;)

#82 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 02 lutego 2011 - 00:51

Szukaj na forum, było o tym dużo. Co prawda słowa "ssie" nie rozumiem, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale wnioskuję z dalszej części że źle.

#83 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 02 lutego 2011 - 01:27

No jest lipa deko, chciałbym móc przesuwając myszkę w promieniu 5-7cm przejechać cały ekran 2560px od krawędzi do krawędzi, a nie odrywać ją dwa razy od maty/podkładki. Poszukam na forum skoro mówisz, że coś o tym było. Powiedz tylko czy szukanie ma sens i jest na to recepta czy od razu zmieniać MM na dobrego Razera? ;)

#84 radek96

radek96
  • 758 postów

Napisano 02 lutego 2011 - 01:33

Szczerze, ja bym mychę zmienił np. na roccat'a, na pewno dużo lepsze i wygodniejsze.

#85 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lutego 2011 - 08:36

No jest lipa deko, chciałbym móc przesuwając myszkę w promieniu 5-7cm przejechać cały ekran 2560px od krawędzi do krawędzi, a nie odrywać ją dwa razy od maty/podkładki. Poszukam na forum skoro mówisz, że coś o tym było. Powiedz tylko czy szukanie ma sens i jest na to recepta czy od razu zmieniać MM na dobrego Razera? ;)


Szybkość MM możesz bez problemu zwiększyć programem Magic Prefs.
Razera za to polecam tak czy inaczej:) Sam niedawno kupiłem Mambę i jestem z niej bardzo zadowolony. W końcu porządna mysz. Nie polecam za to Orochi, chyba że masz bardzo małe dłonie. No i ma wkurzający sleep mode.

#86 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 lutego 2011 - 09:26

Razer Orochi jest fajny tylko dla mnie ma 2 poważne wady: - za ostry plastik na kantach przez co czuję sie niekomfortowo - brak przewijania z akceleracją jak w lepszych Logitechach (jest to jedyna rzecz, która mnie przy Logitechu trzyma) Stosunkowo mała jest bo to w końcu mysz do laptoków.

#87 coolbart

coolbart
  • 141 postów
  • SkądWiry, Poland

Napisano 05 lutego 2011 - 18:09

Ja zaś jestem zadowolony z mojego iMac'a Mid 2010, choć sprzęt zakupiony na końcu września wylądował w Cortlandzie na wymianę matrycy 1,5 tygodnia temu, spore szaro smugi w okolicach napędu DVDRW. Tymczasem zobaczymy jak długo pociągnie matryca bez usterki :) Z naprawy w cortlandzie jestem bardzo zadowolony, szybko i sprawnie i matryca bez wad.

#88 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 05 lutego 2011 - 18:27

Jak dajesz mu popalić to bardzo szybko pojawi się plama (2-3 miesiące), aczkolwiek życze Ci aby się nigdy nie pojawiła. BTW Ja po 2giej naprawie także jeszcze lubiałem swojego iMaca, ale jak zobaczyłem że po wymianie na nowy model mam dokładnie ten sam problem to straciłem nadzieje i chyba nawet dobrze się stało bo zazwyczaj ludzie robią migracje PC -> Mac którą zrobiłem dokładnie 4 lata temu, w ostatnim czasie postanowiłem się odciąć od Apple, reselerów, serwisów które może i faktycznie robią co w ich mocy ale na takiej jakości sprzęcie i tak zawsze będą tymi złymi, od infolini apple która nie widzi problemu w tym że bubel w sprzedaży, serwisy wymieniają matryce i tak na prawde nic to nie daje bo ja mam sobie wykupić AppleCare i przez 3 lata oni mi matryce będą wymieniać. To jest chore jak dla mnie, jak by się zebrała grupka i miała zasoby finansowe to narobiło by się rozruchu i pewny jestem że produkt typu iMac nie powinien się pojawić na rynku.

#89 neg

neg
  • 134 postów

Napisano 06 lutego 2011 - 14:46

Ja zaś jestem zadowolony z mojego iMac'a Mid 2010, choć sprzęt zakupiony na końcu września wylądował w Cortlandzie na wymianę matrycy 1,5 tygodnia temu, spore szaro smugi ....


Spoko. Rozumiem że polecasz ? 3-4 miesiące od zakupu i wio... Zawsze to jakaś kilkutygodniowa pauza od siedzenia przed kompem więc... Kolejna zaleta iMac'a
A ile korzyści ma np. taki inwestor giełdowy... Odcinamy go giełdy i chronimy jego serce, samopoczucie, dajemy luz, brak stresu...
Już nie mówię np o grafiku który własnie przygotowywał się do konkursu czy muzyku który miał na termin oddać swoją klepaninę. Każdy jeden ma wolne i może gwiżdżąc wesoło jechać np. sobie do Spa... Nie ma się co dziwić że jesteś zadowolony ;)

#90 coolbart

coolbart
  • 141 postów
  • SkądWiry, Poland

Napisano 06 lutego 2011 - 15:14

Polecam, gdyż to naprawdę fajny komputer, ale nie bez wad - vide problem z matrycami, natomiast Cortland zapewnił mi na szczęście tylko przerwę 10 dniową, i to tak nie do końca, gdyż mam jeszcze mbp więc bez kompa nie zostałem :) Poza tym każdy sprzęt się może zepsuć, nie ma reguły i tylko od serwisu zależy czy będę dalej zadowolony czy nie. Tu się serwis spisał. Zobaczymy czy maczek wytrzyma już bez kolejnej wizyty w naprawie :)

#91 jaceksw

jaceksw
  • 2 postów

Napisano 21 lutego 2011 - 22:13

Oświecenie: do środka niektórych matryc montowanych w komputerach iMac dostaje się kurz. Matryce dotknięte tym problemem są wymieniane w ramach gwarancji.

Czyli jak rozumiem to jest błąd konstrukcyjny matrycy. W taki razie matryca powinna byc wymieniana niezaleznie od stanu gwarancji.

#92 just.tomasz

just.tomasz
  • 82 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 czerwca 2011 - 12:19

Skoro mowa w tym wątku o serwisowaniu w Cortland'zie.. to ja zapytam czy takie "zanieczyszczenia" między szybą a matrycą podlegają bezpłatnemu serwisowi?
Dołączona grafika

iMac 27", mid 2011 (mam go tydzień)

#93 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 23 czerwca 2011 - 12:22

Jesteś z Poznania, Cortland ma świetny serwis w Poznaniu. Idź niech to wyczyszczą (tak, podlega)

#94 just.tomasz

just.tomasz
  • 82 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 czerwca 2011 - 12:36

uff no to dobrze.. bo jest tego więcej..

#95 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 23 czerwca 2011 - 12:39

just.tomasz -> Szkoda zachodu z serwisem bo oni to robią na odwal się, mi cortland tylko raz porządnie doczyścił szybe. Kup sobie przyssawke do szkła bądź użyj przetyklacza do rur i delikatnie odciągnij szybe, wyczyść i wstaw na swoje miejsce. Spokojnie i delikatnie dasz rade szczególnie że to nie jest prawdziwe szkło i nic mu nie zrobobisz no chyba że ją złamiesz ale nie sądzą. Napisze Ci jak ja to robiłem, bierzesz przyssawke od GPSa np czy przetykacz do rur, ja przyczepiałem do lewego górnego rogu po czym odciągałem "szybe" na tle aby wsadzić tam palca, po czym zdejmowałem sprzęt i trzymając jeden koniec palca przesówałem do drógiego rogu aby mieć pewność że wszystkie magnesy puściły po czym jeszcze troszke ją odchylałem. Końcowy etap polegał na wyjęciu jej po prostu w górę ale też delikatnie aby niczego nie uszkodzić. Po wyczyszczeniu delikatnie wkładasz ponodnownie w dolną część obudowy i musisz sobie ustawić ją aby była mniej więcej równo po obu stronach i powoli delikatnie ją zamykasz (może być trudne mo magnesy są bardzo mocne). Nawet jeżeli Ci się krzywo zamknie bo któryś bolec nie celnie w odpowiednie miejsce wystarczy ją ponownie odciągnąć i od nowa na spokojnie włożyć. Na prawdę głowa do góry i nie trać czasu na serwis.

#96 just.tomasz

just.tomasz
  • 82 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 czerwca 2011 - 12:54

Wiem, że jest możliwość zrobienia tego samemu.. ale boję się, że po moim czyszczeniu będzie jeszcze gorzej. Poza tym.. zauważyłem jeszcze coś - po włączeniu czarnego ekranu i sprawdzaniu z lampką biurkową pod różnymi kątami wygląda jakby na matrycy były zacieki takie, jakby ktoś przetarł blat mokrą ścierą i zostawił do wyschnięcia. Dlatego serwis... można by to zweryfikować.. w użytkowaniu nie przeszkadza to wcale.. ale psychicznie w główce gdzieś tam się kręci..

#97 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 23 czerwca 2011 - 13:04

po włączeniu czarnego ekranu i sprawdzaniu z lampką biurkową pod różnymi kątami wygląda jakby na matrycy były zacieki takie, jakby ktoś przetarł blat mokrą ścierą i zostawił do wyschnięcia.


A po włączeniu białego tła i po wyregulowaniu podświetlenia widać szare zacieki? Wg mnie matryca do wymiany, znany mi problem :(

#98 just.tomasz

just.tomasz
  • 82 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 czerwca 2011 - 13:21

Sprawdzałem ekran pod kątem tego problemu i przy białym tle czy teście z szarymi pasami i regulowaniu podświetlenia. Na chwilę obecną mnie to nie dotyczy. Widziałem na forach różne wariacje problemu z matrycami i żadne zacieki lub jaśniejsze czy ciemniejsze obszary nie występują. Przyjrzałem się jeszcze dokładniej i te zacieki są na wewnętrznej stronie szyby, jakby ktoś niedokładnie wyczyścił ją przed zamontowaniem. Nie są to zacieki opisywane przez żadnego użytkownika na tym czy innych forach.

#99 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 23 czerwca 2011 - 20:49

eh... ten kurz. Ja przy wymianie dysku niby perfekcyjnie umyłem szybkę i matrycę, ale... teraz mi się pojawia chyba z tych wszystkich małych szczelinek. Będę musiał na nowo zdjąć i się trochę pomęczyć :(

---------- Wpis dodano o 21:49 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:47 ----------

Napisze Ci jak ja to robiłem, bierzesz przyssawke od GPSa np czy przetykacz do rur, ja przyczepiałem do lewego górnego rogu po czym odciągałem "szybe" na tle aby wsadzić tam palca, po czym zdejmowałem sprzęt i trzymając jeden koniec palca przesówałem do drógiego rogu aby mieć pewność że wszystkie magnesy puściły po czym jeszcze troszke ją odchylałem. Końcowy etap polegał na wyjęciu jej po prostu w górę ale też delikatnie aby niczego nie uszkodzić. .


Jak chirurg jakiś :D Ja tam normalnie przyczepiłem na 2 rogach (przeciwległych) uchwyty od navi i normalnie podniosłem..

#100 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 23 czerwca 2011 - 20:49

@just.tomasz mam coś podobnego, widać to pod dużym kątem i przy mocnym świetle lampki. Ale na matrycy nie ma śladu więc to na szybie (w normalnym użytkowaniu nie widać tego, szyba wydaje się perfekcyjnie czysta)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych